Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tomek123er napisał(-a):

 

Rozmiar 35mm, mechanizm pre inhouse czyli p7001.

nomos-tangente-grau-weiss-sog-lange-tang

 

Jest mi ktoś w stanie wyjaśnić na czym polegają różnice między P7001 a Alphą? 

Co tam Niemcy zmienili? To jakaś mocna modyfikacja czy luźna inspiracja? 

 

Based on niewiele mi mówi 😜

 

 

8 minut temu, cordi7 napisał(-a):


Nikt? Nic?

 

Jak nikt się nie chwalił do tej pory fotami to... 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt? Nic?
 
Ja jak wiesz niestety nie mam.
Choć nie powiem, ta limitke chętnie bym przytulil. 0fdefa879244c874df408cd3fd357512.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt? Nic?
 

Kiedyś miałem okazje przymierzyć z biała tarcza. Super zegarek

147-B94-EB-C865-4-CF6-8466-A986-C52-DF25-D.jpg
FE855-C00-BACB-4-EDE-A30-E-9-E8-BCB9-A9-FC8.jpg
D6-CC7526-8194-46-F1-8441-9-A0-FCABD6-B98.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, evilym napisał(-a):

Jak nikt się nie chwalił do tej pory fotami to... 😉


No właśnie kojarzy mi się, że ktoś wrzucał kiedyś foty niebieskiego - poszukam w wolnej chwili.

 

 

9 godzin temu, Osy123 napisał(-a):

Ja jak wiesz niestety nie mam. emoji6.png
Choć nie powiem, ta limitke chętnie bym przytulil.

 

Ta ostatnia limitka fajna jest ale i obie wersje seryjne fajne.

 

 

8 godzin temu, Jebudu napisał(-a):

Kiedyś miałem okazje przymierzyć z biała tarcza. Super zegarek emoji41.png


Mnie najpierw niebieski mi chodził po głowie ale im dłużej myślę tym bardziej biały mi się podoba.

Dzięki za zdjęcia z przymiarki, powiesz jeszcze proszę jaki masz nadgarstek? Będę miał odniesienie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najpierw niebieski mi chodził po głowie ale im dłużej myślę tym bardziej biały mi się podoba.
Dzięki za zdjęcia z przymiarki, powiesz jeszcze proszę jaki masz nadgarstek? Będę miał odniesienie.
 

Jakieś 17.5-18. Chyba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, evilym napisał(-a):

Jest mi ktoś w stanie wyjaśnić na czym polegają różnice między P7001 a Alphą? 

Co tam Niemcy zmienili? To jakaś mocna modyfikacja czy luźna inspiracja? 

 

Based on niewiele mi mówi 😜

 

Layout mechanizmu jest taki sam, zmiany nie są wielkie,  dodano stopsekundę , zamieniono płytę na typową 3/4 i pewnie jeszcze kilka zmian. Trzeba pamiętać , że nomos produkuje większość części sam,  nie funkcjonuje to jako zakup od Eta p7001 i modyfikacja tylko wytwarza części u siebie (lub sam kupuje od poddostawców jak np kamienie), ostatnio nawet ma swój swing system tylko to już nie alfa.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu alpha całkiem sympatycznie się sprawuje, nakręcanie to przyjemność;

 

IMG-20211012-132058-edit-655331407375003


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomek123er napisał(-a):

Layout mechanizmu jest taki sam, zmiany nie są wielkie,  dodano stopsekundę , zamieniono płytę na typową 3/4 i pewnie jeszcze kilka zmian. Trzeba pamiętać , że nomos produkuje większość części sam,  nie funkcjonuje to jako zakup od Eta p7001 i modyfikacja tylko wytwarza części u siebie (lub sam kupuje od poddostawców jak np kamienie), ostatnio nawet ma swój swing system tylko to już nie alfa.

Dzięki ! 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Layout mechanizmu jest taki sam, zmiany nie są wielkie,  dodano stopsekundę , zamieniono płytę na typową 3/4 i pewnie jeszcze kilka zmian. Trzeba pamiętać , że nomos produkuje większość części sam,  nie funkcjonuje to jako zakup od Eta p7001 i modyfikacja tylko wytwarza części u siebie (lub sam kupuje od poddostawców jak np kamienie) , ostatnio nawet ma swój swing system tylko to już nie alfa.


Niewątpliwie więc jest to projekt zasadniczo oparty na p7001 i równie niewątpliwie nie jest to ebauche, jak sugerują czasem niektórzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_9132.thumb.JPG.ba78a586253efa6a40a3d09e897d9a40.JPG

 

Po dwóch dniach (od poniedziałku 8:00) zrobił ok +1 sekundę (można więc przyjąć że robi plus pół sekund na dobę). 

 

Jestem ukontentowany ☺️


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Alphy tak mają a raczej powinny mieć :P Gratuluję happy endu 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, evilym napisał(-a):

DSC_9132.thumb.JPG.ba78a586253efa6a40a3d09e897d9a40.JPG

 

Po dwóch dniach (od poniedziałku 8:00) zrobił ok +1 sekundę (można więc przyjąć że robi plus pół sekund na dobę). 

 

Jestem ukontentowany ☺️

Nie przeszkadzają Ci te uszy? Na tym zdjęciu wyglądają na baaaardzo długie, przez co szpara między koperta a paskiem jest jakaś taka...nienaturalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
2 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

To nie problem. To ficzer Nomosa :)

 

Z uwagi na ten ficzer sprzedałem, rok temu, takiego jak na foto powyżej, tyle że w wersji z datą. Ale przyznam, że tarcza, czerwone wskazówki, ogólnie rzecz biorąc dizajn mnie ujmował, tylko te kacze, przepraszam królicze uszy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz lubi kaszę a organista gęś. Znam takich, którym przeszkadzają szkieletowe wskazówki w SMPc. Zgadzam się, że niektórym ta szpara może przeszkadzać ale Nomos ogólnie ma design nie dla każdego.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo lubie swojego Cluba. Świetny zegar i pierwszorzedne wykonanie za te pieniadze. Dlugie ucha, to prawda, ale do ogarniecia. U mnie troche wiekszy rozmiar i z bransoleta daje inny odbior wizualny. Zdjecie nie z dzisiaj da4fddc74191f387d3f463a5548bbc9a.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc Nomosow ma dlugie ucha i tyle. Taki design, ale przez to tez zegarki 35mm nosza sie super i wygladaja na wieksze na nadgarstku. Krotkie ucha z calej gamy zegarkow Nomosa w porównaniu do koperty ma bodajze tylko Minimatik i Tetra (jeszcze Metro i Lux, ale tam są druciaki). Zalezy co kto lubi. Jest to pewien styl, ktory jest dla nich charakterystyczny i kosekwentnie sie go trzymaja. Mi to nie przeszkadza. Jak z moim 17 cm nadgsrstkiem bylem w stanie bez problemu lyknac 52mm L2L w moim Clubie to z reszta problemow nie bedzie.

Caly czas bije sie z myslami czy nie wycofac ogloszenia Cluba z bazarku... strasznie by mi go bylo szkoda (nawet bardziej niz Omegi) ale na razie budzet na to nie pozwala...
Ludwig sie juz sprzedal, wiec moze byc tak, ze niedlugo bede milosnikiem marki bez Nomosa , ale zapewne nie na dlugo


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Bo Alphy tak mają a raczej powinny mieć :P Gratuluję happy endu 👍

Dzięki! Pewnie od czasu do czasu jeszcze sprawdzę jeszcze jak chodzi, ale na ten moment pozostaje cieszyć się kapitalnym zegarkiem :)

 

10 godzin temu, Łukasz_M napisał(-a):

Nie przeszkadzają Ci te uszy? Na tym zdjęciu wyglądają na baaaardzo długie, przez co szpara między koperta a paskiem jest jakaś taka...nienaturalna.

Nie. Podczas czytania recenzji, oglądania zdjęć i filmików miałem pewne obawy. Na żywo, nie jest to jednak problemem. Praktycznie od nowości (w lato) nosiłem go na nato, więc już w ogóle nie było to widoczne. Na pasku nosze go dopiero ledwie 4-5 dni, ale jak piszą inni - jest to po prostu dizajn Nomosa :) 

 

10 godzin temu, Wodolej napisał(-a):

Z uwagi na ten ficzer sprzedałem, rok temu, takiego jak na foto powyżej, tyle że w wersji z datą. Ale przyznam, że tarcza, czerwone wskazówki, ogólnie rzecz biorąc dizajn mnie ujmował, tylko te kacze, przepraszam królicze uszy 😉

Mój model i ten większy z datą mają chyba najbardziej spiczaste i długie uszy ze wszystkich Clubów. Inne, nowsze modele z tej serii, już mają te uszy mniej wystające (tak przynajmniej mi się wydaje).

 

10 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Nomos ogólnie ma design nie dla każdego.

 

Dokładnie :) 

 

10 godzin temu, Osy123 napisał(-a):

Caly czas bije sie z myslami czy nie wycofac ogloszenia Cluba z bazarku...

Napisz na PW co chcesz kupić to podpowiem :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

Dzięki! Pewnie od czasu do czasu jeszcze sprawdzę jeszcze jak chodzi, ale na ten moment pozostaje cieszyć się kapitalnym zegarkiem :)

 

Nie. Podczas czytania recenzji, oglądania zdjęć i filmików miałem pewne obawy. Na żywo, nie jest to jednak problemem. Praktycznie od nowości (w lato) nosiłem go na nato, więc już w ogóle nie było to widoczne. Na pasku nosze go dopiero ledwie 4-5 dni, ale jak piszą inni - jest to po prostu dizajn Nomosa :) 

 

Mój model i ten większy z datą mają chyba najbardziej spiczaste i długie uszy ze wszystkich Clubów. Inne, nowsze modele z tej serii, już mają te uszy mniej wystające (tak przynajmniej mi się wydaje).

 

Dokładnie :) 

 

Napisz na PW co chcesz kupić to podpowiem :)

 

Z racji bytności w klubie wielbicieli marki 😀, pragnę podkreślić, że jestem wielkim fanem produktów Nomosa, uważam że stosunek ceny do jakości jest wzorowy, a Twój zegarek, jeśli chodzi o tarczę i kolorystykę to jeden z najfajniejszych casuali na rynku. Oczywiście zawsze jest coś a to uszy (ale tłustym paskiem można je zamaskować) a to brak lumy. Nie ma ideałów, w naszej chorobie zawsze znajdziemy powód do rotacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mam trochę wyrzuty, że zaśmiecam wątek, więc jak któryś z Kolegów uzna, że tak jest, to prośba o sygnał, nie będę więcej na ten temat pisał]

Sagi ciąg dalszy:
Żeby przejść dalej winien jestem jeden szczegół, który pominąłem, bo walnąłem taką manianę, że się po prostu wstydzę. Otóż po tym, jak Nomos napisał mi, że zegarek jest z 2020 i jest na gwarancji chciałem go im odesłać. Niestety karta gwarancyjna była pusta, więc wpisałem w niej datę zakupu (tożsamą z tą na rachunku od sprzedawcy). Jak na drugi czy trzeci dzień Nomos ponownie napisał, że się pomylili, to juz wiedziałem, że za swoją głupotę będę musiał zapłacić, choć jeszcze nie wiedziałem ile.

Oczywiście poinformowałem o swojej niefrasobliwości zarówno Chrono jak i sprzedawcę.

No i dzisiaj, po otrzymaniu zegarka (w środę) i jego sprawdzeniu, sprzedawca przysłał mi dwie propozycje rozwiązania sprawy:

1. Naprawią mi tego leżaka i nawet nic nie będę musiał płacić. Łaskawcy.

2. Przyjmą zwrot, ale wypełniłem kartę, więc muszę za to zapłacić.
Ile?


370 Euro…

Kurtyna. Koniec aktu drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzyzzy

Moja babcia zawsze mówiła: tanie mięso psy jedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcesz zatrzymać zegarka niewiadomego pochodzenia, w gównianym stanie z podrobioną kartą gwarancyjną?

 

Zupa już się wylała. Negocjuj stawkę i odsyłaj tego bubla. A że będzie Cię to bolało - trudno. Za głupie błędy trzeba raz po raz zapłacić...

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie chcę. Zegarek już jest u sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafi napisał(-a):

[mam trochę wyrzuty, że zaśmiecam wątek, więc jak któryś z Kolegów uzna, że tak jest, to prośba o sygnał, nie będę więcej na ten temat pisał]

Sagi ciąg dalszy:
Żeby przejść dalej winien jestem jeden szczegół, który pominąłem, bo walnąłem taką manianę, że się po prostu wstydzę. Otóż po tym, jak Nomos napisał mi, że zegarek jest z 2020 i jest na gwarancji chciałem go im odesłać. Niestety karta gwarancyjna była pusta, więc wpisałem w niej datę zakupu (tożsamą z tą na rachunku od sprzedawcy). Jak na drugi czy trzeci dzień Nomos ponownie napisał, że się pomylili, to juz wiedziałem, że za swoją głupotę będę musiał zapłacić, choć jeszcze nie wiedziałem ile.

Oczywiście poinformowałem o swojej niefrasobliwości zarówno Chrono jak i sprzedawcę.

No i dzisiaj, po otrzymaniu zegarka (w środę) i jego sprawdzeniu, sprzedawca przysłał mi dwie propozycje rozwiązania sprawy:

1. Naprawią mi tego leżaka i nawet nic nie będę musiał płacić. Łaskawcy.

2. Przyjmą zwrot, ale wypełniłem kartę, więc muszę za to zapłacić.
Ile?


370 Euro…

Kurtyna. Koniec aktu drugiego.

Ale historia, pisz dalej śmiało 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.