Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem w Nowym Roku!
I od razu delikatne żółte światło: Nomos, którego kupiłem na jesieni znowu leży na Chrono24 u tego samego sprzedawcy. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, poza tym, że zdjęcia są te same, więc indeks na 34 minucie wygląda perfekcyjnie. Istnieje oczywiście prawdopodobieństwo, że sprzedający wymienił tarczę na nową, ale nie jest ono raczej wysokie. Prawdopodobnie więc indeks jest felerny. Przypomnę też, że przy próbie nakręcenia koronka została mi w ręku. Zakładam, że to zostało naprawione, ale zegarek na pewno był otwierany.

Numer oferty CZ63M8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2021 o 14:22, evilym napisał(-a):

Erm... Myślałem, że chodzi Ci o jakiś nie-Nomosowy sklep gdzie jest taniej, niż na stronie producenta 😐

Ja bym też coś zamówił :)

 

Sam chwaliłeś pasek od Radka może u niego zresztą jesteś długo na forum to sam wiesz kto co robi. Myślę, że jakościowo bezie lepiej nip pasek Nomosa. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2022 o 13:26, kornel91 napisał(-a):

Ja bym też coś zamówił :)

 

Sam chwaliłeś pasek od Radka może u niego zresztą jesteś długo na forum to sam wiesz kto co robi. Myślę, że jakościowo bezie lepiej nip pasek Nomosa. 

Nomosowe zapięcie mnie kusi :D

 

A jak było na dzisiaj zaplanowane spotkanie z klientem, to na ręce obowiązkowo Club. 

DSC_9648.thumb.JPG.1ebac7630e743eb3a074eebf9ecac4fb.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny jest ten zegarek i fenomenalnie pasuje mu fabryczny pasek. 👍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś się interesował i mógłby rozwiać moje poniższe wątpliwości:

1. Słyszałem plotę, że Jensen się zawinął i nie otworzył nowej lokalizacji, co za tym idzie straciliśmy przedstawiciela Nomosa na PL?

2. Chyba właśnie w Jansenie mówili mi (telefonicznie), że ref. 701 jest podpisana do realizacji 6 miesięcy, bo produkcja realnie została zakończona - prawda to?

3. Jeżeli punkt 2 to prawda, to mam mniemać, że reszta Clubów na Alphie jest już nie do kupienia?

4. Albo ja mam słabą pamięć, albo ceny podstawowych modeli typu Tangente poszły w górę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Kierownik napisał(-a):

Hej, czy ktoś się interesował i mógłby rozwiać moje poniższe wątpliwości:

1. Słyszałem plotę, że Jensen się zawinął i nie otworzył nowej lokalizacji, co za tym idzie straciliśmy przedstawiciela Nomosa na PL?

2. Chyba właśnie w Jansenie mówili mi (telefonicznie), że ref. 701 jest podpisana do realizacji 6 miesięcy, bo produkcja realnie została zakończona - prawda to?

3. Jeżeli punkt 2 to prawda, to mam mniemać, że reszta Clubów na Alphie jest już nie do kupienia?

4. Albo ja mam słabą pamięć, albo ceny podstawowych modeli typu Tangente poszły w górę?

1. Na stronie Nomosa nadal widnieje jako AD. Ale wiadomo jak z aktualizacją takich danych...

2. Tak - tą informację również przekazywał Minimatikal. Sęk w tym, że to się już ciągnie od 3 lat :D

https://www.minimatikal.com/nomos-club-701-discontinued-update/

3. Ciężko powiedzieć. Dostępność również 6 miesięcy. Ale szary i pomarańczowy z Alphą miał premierę w zeszłym roku (maj?). Nie sądzę, że tak szybko by go wycofali. Myślę, że to kwestia dużego zainteresowania.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COVID-19 i ogolne problemy z materialami chyba nie pomogl. Stopniowo chyba przerzucaja sie na nowsze mechanizmy ale nie wydaje mi sie zeby produkcja Alphy zostala zakonczona - zwlaszcza, ze gdzies chyba czytalem iz jest przystosowana do zastosowania w razie potrzeby wlasnego balansu Nomosa (Nomos Swing System).

 

EDIT: literowka

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Kierownik napisał(-a):

Hej, czy ktoś się interesował i mógłby rozwiać moje poniższe wątpliwości:

1. Słyszałem plotę, że Jensen się zawinął i nie otworzył nowej lokalizacji, co za tym idzie straciliśmy przedstawiciela Nomosa na PL?

2. Chyba właśnie w Jansenie mówili mi (telefonicznie), że ref. 701 jest podpisana do realizacji 6 miesięcy, bo produkcja realnie została zakończona - prawda to?

3. Jeżeli punkt 2 to prawda, to mam mniemać, że reszta Clubów na Alphie jest już nie do kupienia?

4. Albo ja mam słabą pamięć, albo ceny podstawowych modeli typu Tangente poszły w górę?

ad1) potwierdzam, nie ma fizycznego Jansena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzyzzy
Godzinę temu, Kierownik napisał(-a):

3. Jeżeli punkt 2 to prawda, to mam mniemać, że reszta Clubów na Alphie jest już nie do kupienia?

 

Ja na swoje 737 czekam od 7 lipca, 2 tygodnie temu dostałem maila z info, że mają opóźnienie z powodu poddostawców. Jak przejrzysz stronę, to praktycznie na każdą referencję z Alpha trzeba czekać pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, evilym napisał(-a):

Nomosowe zapięcie mnie kusi :D

 

A jak było na dzisiaj zaplanowane spotkanie z klientem, to na ręce obowiązkowo Club. 

DSC_9648.thumb.JPG.1ebac7630e743eb3a074eebf9ecac4fb.JPG

To zamów zapięcie a pasek uszyj 😀

Ten oryginalny bardzo fajny ale przy zegarku który pasuje chce się nowych pasków. Wiem o tym bo do x winda mam ponad 10szt. 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogodnego dnia:

 

IMG-20220115-140656-edit-259524150619252


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sanik napisał(-a):

Fajnie 👍

Dzięki, udało się trafić z tym pomarańczowym paskiem pod mała sekundę😄


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.watchpro.com/nomos-beats-rolex-and-omega-in-global-quality-study/?amp

 

Nomos lepszy niż Omega i Rolex 🙂

 

Ciekawe czy uwzględnili wizytę serwisową mojego Cluba 🤣

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest badanie rzeczywistej jakości tylko jak ludzie postrzegają jakość danej marki. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio często chodzi po glowie powrót do marki. Super sa te zegarki...
Bardzo mnie kusi ten Ahoi tym razem...
Co myslicie?3387a36811d6d082601fcc460ac0fe87.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to Nomosowy odpowiednik Seiko Tuna - taka puszka i jako taki nigdy do mnie nie przemawiał choć to fajny zegar.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja im dluzej na niego patrze tym podoba mi sie bardziej. Swietna kolorystyka, super rozmiar (36mm) no i genialna IMO bransa Nomosa, ktora juz znam z autopsji. Zobaczymy. Moze go kiedys przetestuje. Szkoda ze nie mamy juz oficjalnego AD w Polsce gdzie by mozna bylo przymierzyc...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe paski z saffiano zrobiłem. Ciężko powiedzieć który najlepiej siadł

B1-FEC45-B-D89-F-4577-AAC6-2-A2-F390886-B7.jpg
69137294-59-F0-4-A29-8-CB2-9468706954-D8.jpg
F0-D58-B2-C-ED56-4-A77-A05-F-C89228-BD56-DF.jpg
16-E7048-F-E233-4-E7-E-A6-D6-3-FBEAA889-B74.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Czarny i niebieski, gdyby były przeszyte granatową nicią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.