Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.06.2022 o 22:25, Bartek_K napisał(-a):

A no właśnie przy 17,5 nadgarstwa, przynajmniej na tym zdjęciu mam wrażenie, że uszy nie układały się w pełni na ręce, tylko końcówki już trochę "latały". 

Jak zakupię to oczywiście dam znać i podzielę się wrażeniami. Dzięki za podzielenie się swoimi :)

Jeśli wahasz się przed zakupem Nomosa 781 nie rób tego dłużej :) Zegarek jest swietnie wykonany w każdym jego najmniejszym calu. Fantastyczna bransoleta, mechaniz inhouse, bardzo czytelna i ślicznie wykonana tarcza. Sam mam nadgarstek 16,5 cm i nie miałem najmniejszego problemu z ułożeniem  zegarka na nadgarstku. Jest wygodny i tyle. Kolega @Osy123 we wcześniejszych wątkach jak sam wspomniał opisał dokładnie swoje odczucia bardzo dokładnie, mnie one „kupiły” w 100% i wiem ze NOMOS ma u mnie stałe miejsce w kolekcji. Pozdrawiam Mateusz ! :) Podsyłam swoje fotki. 

B115E283-FD91-46AF-BD00-38BB385D2194.jpeg

382D818E-180F-4DD0-BBFC-6006B8AD2305.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię go na na tym szaraku 🙂

 

DSC_0651.thumb.JPG.fe3059f59249bc844ec1db7c3c5b6ef8.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najlepszy garniturowiec (bo jedyny 😜)

DSC_0695.thumb.JPG.3eb782c2a7f6a63ec19dbea15bfa98fe.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak średnio bym powiedział, zwłaszcza z tymi czerwonymi akcentami. Zresztą niezależnie od kokorystyki nigdy bym Cluba nie traktował jako garniturowca.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie jest to na wskroś klasyczny garniturowiec, ale moim zdaniem ten Club spokojnie daje radę w tej roli, pod warunkiem, że jest na skórzanym pasku, jak tu. Czerwony akcent dodaje smaczku, ale nie niweczy charakteru. Piękny zegarek, szkoda tylko, że jest taki malutki. Miałem przez chwilę nówkę sztukę w dobrej cenie i zwróciłem do sprzedawcy właśnie z powodu rozmiaru. Gdyby miał 2mm więcej, pewnie bym zostawił.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, garnitur garniturowi nie równy tak jak okazja okazji, widać że to jakiś luźny niebieski garniak a nie czarny smoking to chyba i do zegarka można podejść bardziej na luzie ;)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Suba do garnituru też nikt nie broni włożyć.
Zwyczajnie Club na brązowym cordovanie z czerwonymi akcentami nijak mi nie podchodzi pod garniturowca. Nawet jakbym się bardzo wysilił i przymknął oko na arabskie indeksy.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, uszatek napisał(-a):

 Nawet jakbym się bardzo wysilił i przymknął oko na arabskie indeksy.

 

 

Looknij np. na JLC MUT i nie przymykaj, tylko otwórz szerzej. A jak nie umiesz znaleźć, to poproś kolegę @Osy123 to Ci pokaże.

Albo Montblanc kolegi @alleck

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z powodu olbrzymiej elegancji indeksów arabskich, nie ma obecnie w kolekcji JLC MUT ani jednego zegarka z takowymi indeksami Dziwnym trafem same 'sztylety'.
Montblanc to trochę inna historia, bo ma indeksy Bregueta, które co prawda są odmianą indeksu arabskiego, ale funkcjonują jako osobny byt i są traktowane jako osobna kategoria indeksów.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, uszatek napisał(-a):

Pewnie z powodu olbrzymiej elegancji indeksów arabskich, nie ma obecnie w kolekcji JLC MUT ani jednego zegarka z takowymi indeksami emoji6.png Dziwnym trafem same 'sztylety'.
Montblanc to trochę inna historia, bo ma indeksy Bregueta, które co prawda są odmianą indeksu arabskiego, ale funkcjonują jako osobny byt i są traktowane jako osobna kategoria indeksów.
 

Mógłbyś rzucić przykładami, bo chyba nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi na temat indeksów Montblanc a'la Brequet. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy Bregueta to kaligraficzna wariacja indeksu arabskiego. Tak jak indeksy arabskie w tradycyjnej prostej formie dyskwalifikują zegarek jako elegancki/garniturowy, tak indeksy Bregueta są akceptowane.
06-Numerals.jpgahci_6175451.jpgMontblanc-Star-Legacy-Automatic-Date-39-mm-117574-19795_2-1.jpg

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na ten temat troszkę inne zdanie.

a389ebacf56df5af6ad12e8dd216b0b4.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn.? Mogą być arabskie w każdej formie, czy arabskie nawet w Breguetowym stylu są dyskwalifikujące dla garniturowca?
Mi osobiście bliżej do tej drugiej, bardziej radykalnej wersji, ale z dwojga złego mniej mnie razi kaligrafia na tarczy.
Toteż dziwi mnie pomysł by Cluba traktować jak garniturowca. Tym bardziej w kolorowych 'piórkach'.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, uszatek napisał(-a):

Tzn.? Mogą być arabskie w każdej formie, czy arabskie nawet w Breguetowym stylu są dyskwalifikujące dla garniturowca?
Mi osobiście bliżej do tej drugiej, bardziej radykalnej wersji, ale z dwojga złego mniej mnie razi kaligrafia na tarczy.
Toteż dziwi mnie pomysł by Cluba traktować jak garniturowca. Tym bardziej w kolorowych 'piórkach'.
 

Wg mnie mogą być arabskie w każdej formie, jeśli tylko dobrze się komponują z całym projektem koperty.

 

Co do w/w Cluba, jak dla mnie nie jest to garniturowy projekt.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiadałem na posta, to zdjęcie się nie wyświetlało. Z tego co widzę to ten model MB już nie jest oferowany. Garniturowce zostały albo z rzymskimi albo z breguetowymi indeksami. Przypadek?
Ten konkretny MB sam w sobie bardzo ładny, z pewnością nazwałbym go garniturowym (brak sekundy, daty, kolor, koperta), co nie zmienia faktu, że wspomniane indeksy mi tu nie pasują.
Dodatkowo w moim pierwotnym wpisie chodziło też o fakt, że Club sam w sobie nie wygląda na garniturowca - stąd przymknięcie oka na indeksy - nawet gdyby ich nie było, to nadal nie byłby garniturowiec. Nie ta koperta, nie ten pasek (cordovan w nomosie, to kawał 'luja', gdzie mu do delikatności smukłego aligatora?).

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, uszatek napisał(-a):

Jak odpowiadałem na posta, to zdjęcie się nie wyświetlało. Z tego co widzę to ten model MB już nie jest oferowany. Garniturowce zostały albo z rzymskimi albo z breguetowymi indeksami. Przypadek? emoji6.png
Ten konkretny MB sam w sobie bardzo ładny, z pewnością nazwałbym go garniturowym (brak sekundy, daty, kolor, koperta), co nie zmienia faktu, że wspomniane indeksy mi tu nie pasują.
Dodatkowo w moim pierwotnym wpisie chodziło też o fakt, że Club sam w sobie nie wygląda na garniturowca - stąd przymknięcie oka na indeksy - nawet gdyby ich nie było, to nadal nie byłby garniturowiec. Nie ta koperta, nie ten pasek (cordovan w nomosie, to kawał 'luja', gdzie mu do delikatności smukłego aligatora?).

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
 

Co do tego, ze ten Nomos nie jest garniturowcem, pełna zgoda. Ale nie zgadzam się z twierdzeniem ze arabskie indeksy dyskwalifikują zegarek z grupy garniturowców. To, ze wskazane JLc i MB nie sa produkowane, to - mam nadzieję - tylko chwilowy trend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, uszatek napisał(-a):

Tak średnio bym powiedział, zwłaszcza z tymi czerwonymi akcentami. Zresztą niezależnie od kokorystyki nigdy bym Cluba nie traktował jako garniturowca.
 

Tobie średnio a mi bardzo pasuje 🙂

Ale tak, seria Club to nie są klasyczne garniturowce. 

 

8 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a):

Oczywiście nie jest to na wskroś klasyczny garniturowiec, ale moim zdaniem ten Club spokojnie daje radę w tej roli, pod warunkiem, że jest na skórzanym pasku, jak tu. Czerwony akcent dodaje smaczku, ale nie niweczy charakteru. 

Dokładnie! 

 

8 godzin temu, bober5264 napisał(-a):

Oj Panowie, garnitur garniturowi nie równy tak jak okazja okazji, widać że to jakiś luźny niebieski garniak a nie czarny smoking to chyba i do zegarka można podejść bardziej na luzie ;)

Wyszedłem z tego samego założenia. 

Garniak zakładam raz może dwa razy w roku. 

Reszta towarzystwa miała smartwatche, więc z tym Nomosem byłem aż za bardzo elegancki 🤣

 

3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Co do w/w Cluba, jak dla mnie nie jest to garniturowy projekt.  

Jeszcze raz się zgadzam co do garniturowego charakteru Cluba. 

Co w żadnym wypadku nie przeszkadza mi w założeniu go do garnituru 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, evilym napisał(-a):

 

Jeszcze raz się zgadzam co do garniturowego charakteru Cluba. 

Co w żadnym wypadku nie przeszkadza mi w założeniu go do garnituru 🙂

Każdy nosi tak jak napisałem wcześniej do garnituru to co jemu pasuje. 😃

20190923_093540-01-01.jpeg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś chce się pozbyć tangente w wersji 35 mm, kolega szuka ?


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 tygodnie jakoś nie było okazji do założenia Nomosa.

Powrót do pracy mnie z tego błędu skutecznie wyprostował 😀

 

DSC_0934.thumb.JPG.056e34cfad1a92decdf435b1bbabac4e.JPG

 

DSC_0933.thumb.JPG.e8e7ca4ea696264004890a7330b6970a.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mu na beżowym saffiano. W sumie na wszystkim mu dobrze

E790-EF7-F-AD67-4-A41-A7-B9-20-D2986-EAF15.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.