Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sanik

RAKETA

Rekomendowane odpowiedzi

a oto mój najnowszy nabytek - rakieta wieczny kalendarz 

 

post-69167-0-54393900-1395168694_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dziwo na żywo nie widać tych rys co na zdjęciu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Wow... nie dość, że z multikalendarzem to jeszcze w kształcie stadionu :P !  To wdzięczny i ponadczasowy zegarek!  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

 no n i e k o n i e c z n i e...

co prawda po dłuuuugich targach, ale w końcówce zeszłego roku, właśnie tyle dałem dziadkowi ze świebockiego (taki szaber-platz we Wrocku) za beżową raketę w złoconej kopercie w bdb stanie (tylko szkło było w niej do wymiany)

Czy ja wiem... ja od zegarmistrza ca 50zł kupiłem tą rakietę po czyszczeniu i polerce :P No pasek trzeba było tylko załatwić

 

http://zegarkiradzieckie.blogspot.com/2014/03/rakieta-multikalendarz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, właśnie nabyłem na Allegro 2 sztuki za 100 zł , jeszcze nie odebrałem od sprzedającego, ale zastanowiła mnie jedna sprawa z multikalendarzem tzn napisy na tarczy są w języku angielskim a napisy dni tygodnia oraz nazw miesięcy są pisane cyrylicą. Może ktoś kiedyś przekładał tarczę i dał od eksportowego lub taki sobie błędny wyszedł z fabryki. No nie wiem co o tym myśleć, ale wyglądają jak szufladowe . Jak odbiorę to zobaczę dokładnie werki i  zrobię fotki. Zegarek jeden z niebieską tarczą, drugi z biała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, właśnie nabyłem na Allegro 2 sztuki za 100 zł , jeszcze nie odebrałem od sprzedającego, ale zastanowiła mnie jedna sprawa z multikalendarzem tzn napisy na tarczy są w języku angielskim a napisy dni tygodnia oraz nazw miesięcy są pisane cyrylicą. Może ktoś kiedyś przekładał tarczę i dał od eksportowego lub taki sobie błędny wyszedł z fabryki. No nie wiem co o tym myśleć, ale wyglądają jak szufladowe . Jak odbiorę to zobaczę dokładnie werki i  zrobię fotki. Zegarek jeden z niebieską tarczą, drugi z biała.

Jak jest różnica w czcionce to pewno składak. Daj link do aukcji to obejrzymy zdjęcia i będzie łatwiej coś powiedzieć.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest różnica w czcionce to pewno składak. Daj link do aukcji to obejrzymy zdjęcia i będzie łatwiej coś powiedzieć.

Podaję link do aukcji  http://allegro.pl/show_item.php?item=4360639144 

Chyba dałem się nabić, ale trudno , poszukam odpowiedniej tarczy i przełożę , jak coś to niebieska pójdzie do tego białego po prawej. No nic trudno niby nie majątek, ale zawsze coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To link do strony startowej allegro :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie rowniez przenosi na stronę główną Allegro.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem tak jest ze link nie działa ale wystarczy skopiować cyfry z końca linku - to nr aukcji

 

działający poprawnie link

http://allegro.pl/show_item.php?item=4360639144

No więc tak - dzisiaj odebrałem osobiście zegarki od sprzedającego. Zegarki wyglądają lepiej niż myślałem tzn niebieski to faktycznie NOS nigdy nie otwierany ( przynajmniej nie ma żadnych mikrośladów. Koperta i dekiel bez skazy szkiełko również oryginalne , koronki jak nowe . Biały ma wyblakłą tarczę i muszę wymienić. Szybka data zmiany działa iw jednym i w drugim .  Zegarki nabyłem jako niesprawne tzn nie chodziły, ale jak wyszedłem od klienta to potrzymałem w dłoniach i od ciepła smar trochę odpuścił i teraz oba pięknie zasuwają aż miło. Oczywiście zaniosę oba do SPA na gruntowne smarowanie, a białego do wymiany tarczy i wstawienia wskazówki sekundowej, której brakuje. ( muszę poszukać ). Jak któryś z kolegów coś ma to chętnie kupię. 

Jest już ciemno i nie chce mi się robić fotek , ale jutro podeślę tego niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się super.

Jednakże różnice językowe dowodzą ingerencji jakiegoś specjalisty.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się super.

Jednakże różnice językowe dowodzą ingerencji jakiegoś specjalisty.

Również tak myślę, ale zrobiono to zgodnie z zasadami sztuki zegarmistrzowskiej :) Jak znajdę odpowiednią tarczę to oczywiście ją wymienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robertgda,

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102836-raketa/?p=1246355

Piękna ta rakieta, i jaka potężna! Super! Gratuluję!

Co do różnicy w napisach (pomieszana cyrylica i alfabet łaciński) nic nie przesądza że ktoś przekładał tarczę, bo niby po co w tak doskonale zachowanym zegarku. To mógł być błąd w fabryce, lub wręcz celowe działanie żeby na rynku wewnętrznym podkreślić jego elitarność ("eksportowość" na rynki zachodnie) albo jeszcze lepiej - brak właściwych komponentów w danej chwili, a plan produkcyjny trza było wyrobić...

 

Ja mam dwie Rakety z kalendarzem. Nie pamiętam dokładnych cen, ale coś pomiędzy 60 a 80 zł za sztukę, a więc chyba cenowo w normie biorąc pod uwagę bardzo ładny stan zachowania, szczególnie tej ze złotym ringiem -->

20150624_103919_zpsl0zbgeng.jpg

Edytowane przez pawelmcstock

Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mógł być błąd w fabryce

oj chyba marzy Wam się długoletnie oddelegowanie w okolice koła podbiegunowego! towarzyszu @pawelmcstock :)

 

wielostopniowa kontrola jakości w sowieckich fabrykach była ślepa i/lub przepuszczała różne buble i niedoróbki ...lub wręcz na odwrót!! (były jakieś "procesy pokazowe" w latach 50-tych, gdzie oskarżano kierownictwo fabryki zegarkowej o celowe inicjowanie "odrzutów" aby robić na nich prywatny interes) - ale pomyłka w tandemie tarcz zegarka i dni tygodnia była niedopuszczalna ideologicznie!!! więc zagrożona najwyższym wymiarem kary!

 

Jeżeli spotykasz zegarek z napisami po rosyjsku i po angielsku, to na 100% masz do czynienia ze składakiem!!! nawet jeżeli jest w "nieskazitelnym" stanie

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spotykasz zegarek z napisami po rosyjsku i po angielsku, to na 100% masz do czynienia ze składakiem!!! nawet jeżeli jest w "nieskazitelnym" stanie

 Nie jest to tak oczywiste. Na forum był już kiedyś podobny problem i wówczas ktoś pokazywał  że nawet że w radzieckich katalogach są w ofercie zegarki w których opis tarczy i dzień tygodnia  w kalendarzu były pisane odmiennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet że w radzieckich katalogach są w ofercie zegarki w których opis tarczy i dzień tygodnia  w kalendarzu były pisane odmiennie

to musi być jakaś "faszystowska" propaganda! nic innego :)

 

@pawelmcstock, nawiasem mówiąc jak ruski czjełowiek, zapragnął być "elitarny" to szedł do pierwszego lepszego sklepu ze złotem i zegarkami i miał tam do wyboru zarówno jedne jak i drugie wersje. W czasach komuny, sam osobiście się o tym przekonałem kiedy w Moskwie robiłem zakupy.

A tak w ogóle, to "elitarność" zegarka z napisami po angielsku jest wątpliwa jak dla mnie, gdyż znam przykłady dużo wyższej jakości zegarków opisanych cyrylicą :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie jest to tak oczywiste. Na forum był już kiedyś podobny problem i wówczas ktoś pokazywał  że nawet że w radzieckich katalogach są w ofercie zegarki w których opis tarczy i dzień tygodnia  w kalendarzu były pisane odmiennie.

Przeglądam katalogi przynajmniej raz dziennie i nie zauważyłem czegoś takiego - a dziś specjalnie na to zwracałem uwagę  :D

Temat z katalogiem i różnicami w napisach pamiętam, ale dotyczył on rakiety worldtime i nie chodziło o dni tygodnia tylko o niespójność radzieckich napisów na tarczy z angielskimi napisami na bezelu.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam katalogi przynajmniej raz dziennie i nie zauważyłem czegoś takiego - a dziś specjalnie na to zwracałem uwagę  :D

Temat z katalogiem i różnicami w napisach pamiętam, ale dotyczył on rakiety worldtime i nie chodziło o dni tygodnia tylko o niespójność radzieckich napisów na tarczy z angielskimi napisami na bezelu.

https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums/5919717100067365681?banner=pwa   - katalog SLAVA 1979 strona katalogu : 17 (2428/033303, 2428/033302 ), 19 (2428/031300 ), 20 (2428/061383)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się już kiedyś z tym zetknąłem. I to jeszcze w innych katalogach (ale chyba tylko Sławy)

 

Też uważam, że nie można traktować jako dogmatu zasady, że wersje językowe muszą się zgadzać

 

..ale jednocześnie nie można otworzyć furtki do legitymizowania składaków.

 

Jak żyć? :unsure:

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums/5919717100067365681?banner=pwa - katalog SLAVA 1979 strona katalogu : 17 (2428/033303, 2428/033302 ), 19 (2428/031300 ), 20 (2428/061383)

Może nie zrozumiałem pytania lub słabo u mnie z czytaniem ale wg mnie pisałem o zegarkach marki rakieta a nie sława...

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow ciekawy temat i ciekawe spostrzeżenia !


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie zrozumiałem pytania lub słabo u mnie z czytaniem ale wg mnie pisałem o zegarkach marki rakieta a nie sława...

Ja wiem, że temat dotyczy zegarków RAKIETA. Niemniej cofer w poście 42 pisał ogólnie o fabrykach sowieckich a nie tylko o PCzZ. Stąd moja wątpliwość i zwrócenie uwagi na problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.