Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wulisu

Casio z mineralnym szkłem czy szafirowy klasyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Ponieważ przyszło mi się pożegnać z moją Certiną stoję przed zakupem kolejnego zegarka. 

Dylemat mam o tyle trudny że wiem że potrzebuję dwóch zegarków na codzień i na wyprawy. 

Na codzień to chciałbym mieć coś co ma funkcję alarmu podświetlaną tarczę żeby nie był duży i miał jak najbardziej wytrzymałe szkło na wszelkie otarcia. A więc tak naprawdę to ten zegarek będzie codziennie najbardziej narażony. Co do outdoor -owego zegarka to będzie albo Suunto Core albo Casio PRW 3000 tutaj wybór jest o tyle prostszy że oba zegarki są porównywalne do siebie jeden ma to drugi ma tamto i trzeba sobie raczej odpowiedzieć jaka funkcja jest nam bardziej przydatna tak czy siak zakup tego zegarka to w dalszej perspektywie. Tak więc myślałem o czymś takim 

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B000K6B7WE/ref=gno_cart_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

albo 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0039UT5JA/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

Ten pierwszy śmieszny jest osobiście coś mi się w nim podoba drugi też ma coś w sobie ma lepszą kopertę ale martwi mnie w pierwszym szkło sferyczne i różnie strony podają że to szkło utwardzone a na innej stronie że nie , a kilku użytkowników się skarży że lekko przejechali zegarkiem i już mają rysy. 

Drugi podobnie w opisie szkło mineralne utwardzone ale czy oba szkła się różnią od siebie i któreś z nich jest bardziej twarde ? 

A może odpuścić sobie te zegarki i kupić najtańszego casio ze szkłem szafirowym i już , dodam że nie chcę teraz wydawać dużo pieniędzy ma to by  z dobrym szkłem i przyzowitą ceną. Jeśli kojarzycie jakieś zegarki w tym stylu podeślijcie proszę jakie to, jest jeszcze coś takiego 

http://www.rubiconwatches.com/pulsar-watches-1/pulsar-mens-worldtime-watch-pm7009x1.html

Ale niestety widoczność tego zegarka jest taka sobie. Co radzicie ? A może nie przejmować się za bardzo tym szkłem tych 2 pierwszych casio da się rysy z nich usunąć ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym klasyku http://www.amazon.co.uk/Casio-Gents-Watch-Collection-BEM-111D-1AVEF/dp/B000NLWFK4/ref=sr_1_2?s=watch&ie=UTF8&qid=1394721338&sr=1-2&keywords=casio+sapphire+glass

ten też jest fajny gdyby miał lepsze szkło pewnie bym się na niego skusił

http://www.amazon.co.uk/Casio-WVA-430TDE-1A2VER-Ceptor-Radio-Controlled/dp/B0006FL86Y/ref=pd_sbs_watches_3?ie=UTF8&refRID=1WCQS664C0RE9A8T7XDN

Ten też jest śliczny tylko szkoda że ma tylko 3 ATM nurkować z tym już raczej się nie da 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff.. Po długim przeglądaniu dochodzę do wniosku że nie chcę słabej jakości szkła mineralnego i obudowy z plastikowymi elementami. Wybrałem już 2 ostatecznych kandydatów :

http://www.edifice-zegarki.pl/product-zul-13343-Casio-LCW-M100DSE-1AER.html

i

http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-23144-Zegarek-Adriatica-Tytanowy-A1069-4154Q-v2.html#

Drugi z racji że jest cały z tytanu podoba mi się najbardziej casio jest stalowy i nie jst to stal szczotkowana szkoda wtedy wyglądał by jeszcze lepiej, moim zdaniem. Adriatica tworzy ładną spójną bryłę koperta przechodzi gładko w bransoletę i to mi się strasznie podoba.

W Casio waveceptor, podświetlenie, alarm przydatne drobiazgi w tym miejscu pozwolę sobie zapytać czy jest jakiś sposób żeby bransoletę i kopertę lekko zmatowić bo wyszczotkować chyba nie da rady, zwłaszcza bransolety może jakoś chemicznie ? Pytam w kontekście dalszej modernizacji  jak bym się zdecydował go kupić i kiedyś po gwarancji chciał się pobawić. 

No i najważniejsze czy w obu mechanizmy są podobne w Adriatice RONDA 515  w casio nie wiem co jest.

Tak więc jestem już coraz bliżej sfinalizowania decyzji. 

Możecie coś teraz doradzić poproszę ?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli kupię zegarek na allegro u tego sprzedawcy który deklaruje kartę gwarancyjną i pochodzenie zegarka z oficjalnego źródła to w razie naprawy nie będę miał żadnych problemów ? Co sprzedawca  powinien mi dostarczyć ? Oto link http://allegro.pl/zegarek-casio-lcw-m100dse-1aer-gwar-do-6-l-minax-i4056329174.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zamknięty kupiłem na amazonie za 125 £ tego casio LCW-M100DSE-1AER przyjdzie w sobotę pobawię się nim i zobaczymy jak się nie spodoba to odeślę. Szkoda że nikt nic nie doradził. 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, Lineage to wyższa linia Casio. Poza tym Adriatica nie ma startu do tego modelu, tytan w tańszych zegarkach bardzo szybko łapie rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz, nie wiedziałem że tytan może być lepszej lub gorszej jakości zawsze myślałem że generalnie tytan jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Fajny klocek. Bedzie pan zadowolony.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy nie odesłać tego zegarka i nie kupić go z allegro u sprzedawcy z linka j/w, ze względu na możliwość 6 letniej gwarancji, tylko czy na pewno po zakupie u tego sprzedawcy będę miał możliwość zrealizowania rozszerzenia gwarancji i czy mi to uwzglednią w serwisie? Mógłby ktoś się wypowiedzieć jak to wygląda w przypadku honorowania takiego zakupu i gwarancji? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież zegarek z oficjalnej dystrybucji, więc dlaczego mieliby nie honorować?

 

Jeśli dostaniesz względnie "świeży" egzemplarz (datę produkcji odczytasz po numerze na deklu) to moim zdaniem lepiej go sobie zostawić niż ryzykować kupno egzemplarza przeleżakowanego. Poza akumulatorkiem, który jest wrażliwy na rozładowanie, inne awarie są mało prawdopodobne. Przy zakupie na amazonie i tak masz dwa lata europejskiej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież zegarek z oficjalnej dystrybucji, więc dlaczego mieliby nie honorować?Jeśli dostaniesz względnie "świeży" egzemplarz (datę produkcji odczytasz po numerze na deklu) to moim zdaniem lepiej go sobie zostawić niż ryzykować kupno egzemplarza przeleżakowanego. Poza akumulatorkiem, który jest wrażliwy na rozładowanie, inne awarie są mało prawdopodobne. Przy zakupie na amazonie i tak masz dwa lata europejskiej gwarancji.

Masz na myśli ten z allegro że jest z oficjalnej dystrybucji czy ten z amazonu? Na stronie amazona w przypadku tego modelu nie ma żadnej informacji ilu letnią będę miał gwarancję, jeśli to są 2 lata to biorąc pod uwagę cenę za jaką go kupiłem to chyba rzeczywiście warto go zostawiać i się nie bawić. Co do partii produkcji nie mam jeszcze zegarka rozumiem że po numerze można sprawdzić kiedy został wyprodukowany? Dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o allegro, więc miałem na myśli allegro. ;)

 

Jeśli zegarek pochodzi z europejskiej dystrybucji to będziesz na niego miał standardowe dwa lata gwarancji realizowane w całej Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha;-) czyli jednak warto rozważyć opcję kupna u tego gościa z allegro, pytanie jak długo był leżakowany. Ale czy serwis będzie honorował taki zakup? Bo to nie jest żaden oficjalny sklep stąd moje obawy może na wyrost, wolę zapytać i się upewnić, z drugiej strony tutaj na miejscu jak coś będzie z zegarkiem mogę odesłać lub oddać do lokalnego serwisu jeśli taki mam nie sprawdzałem. To taki dylemat czy dopłacić 150 zł żeby dostać 6 letnią gwarancję zamiast 2 letniej. A nie ma możliwości rozszerzenia w EU gwarancji przez Casio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy serwis będzie honorował taki zakup? Bo to nie jest żaden oficjalny sklep stąd moje obawy może na wyrost (...)

O który sklep pytasz?

 

Gwarancji europejskiej nie można przedłużyć. Pamiętaj, że polska gwarancja, przedłużona lub nie, działa wyłącznie na terenie kraju. Za granicą masz już tylko dwa lata gwarancji europejskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o serwis i zakup tego zegaraka z allegro  http://allegro.pl/zegarek-casio-lcw-m100dse-1aer-gwar-do-6-l-minax-i4056329174.html

Czy sprzedawca wydaje się bezpieczny i spełnia wszytkie wymagania co do gwarancji ? Z opini wygląda że tak ale zawsze ma się obawę czy coś jest nie tak. 

Czytałem tu na forum raz czyjąś opinię kto zakupił zegarek z allegro i miał potem problemy z gwarancją niestety nie pamiętam kto to był.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O który sklep pytasz?

 

Gwarancji europejskiej nie można przedłużyć. Pamiętaj, że polska gwarancja, przedłużona lub nie, działa wyłącznie na terenie kraju. Za granicą masz już tylko dwa lata gwarancji europejskiej.

Tak wiem że jest gwarancja europejska i ta na zakupione towary w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to chciałem usłyszeć  :)  Nie wiedziałem tylko że to gwarancja Zibi bo nigdzie w opisie tej aukcji nie widzę takiej wzmianki, stąd moje ciągłe dopytywanie się o to  ;) W takim razie raczej odeślę ten z amazona  w poniedziałek i kupię ten z allegro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem tylko że to gwarancja Zibi bo nigdzie w opisie tej aukcji nie widzę takiej wzmianki (...)

Jest na tej grafice ze znaczkiem CASIO, pod opisem i zdjęciem zegarka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink: padło mi na oczy no to teraz wszystko jasne. Jedyne co, to mogę tylko się martwić czy ten zegarek nie zalegał na magazynie przez ostatnie 3 lata , no ale tak może być z każdym zegarkiem zakupionym również w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jak to jest że w Polsce na zegarki jest 3 letnia gwarancja plus za 20 zł rozszerzona do 6 lat a w UK i zdaje się w innych krajach, nie ma takiej opcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie polski dystrybutor wymyślił. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się kupiłem  :) teraz tylko czekać na dostawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagarek doszedł polska instrukcja dołączona jak ją zeskanuję to słuszę pomoc jak ktoś będzie potrzebował. 

Mam pytanie czy ktoś po numerze :

006A302C jest w stanie mi powiedzieć kiedy był wyprodukowany zegarek ?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka października 2013. Świeżynka, akumulator dłuuuugo posłuży. :)

 

 

lvN1Tea.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.