Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asu73

Zestaw zegarków korporacyjnych do eksploatacji w Szwajcarii

Rekomendowane odpowiedzi

Vintage JLC jak ten z zdjęcia J, Mróza jest jednym z najładniejszych zegarków jakie zrobiono w historii.

Ze względu na Szwajcarów unikałbym jednak wersji "LeCoultre" czyli amerykańskiej.

Wg mnie najładniejsze z polskich zegarków robi G.Gerlach a każdy ma jakąś historyczną konotację, w sam raz dla pozytywnego wyróżnienia się w Szwajcarii polskim zegarkiem nawet jeśli widać że ich Omegi czy IWC są w detalach o te 0,001 mm równiejsze.

Nie wiem czemu dla kilku osób piszących w tym wątku zwykłą biznesowa konieczność "wtopienia się w tłum" w Burberry jest tematem do dyskusji. Niestety ten tłum widzi że buty za 400 nie wyglądają tak ja za 1500 a że problem ceny jest dla nich nie zrozumiały, będą się tylko dziwnie na Ciebie patrzeć.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze ( ad absurdum ) możemy sobie wyobrazić ,że bardzo dobry pracownik przychodzi w brudnych dzinsach , klapkach na bose nogi , smarka , je rekoma itd

a wszyscy mówią "nie sądzimy po pozorach bo jest przecież wartościowym i dobrym pracownikiem

I wystawiają go do kontaktu z klientem platinium privat bankingu :)

Sorry, ale nie mogę na to patrzeć.

Darek, jeśli już przekonujesz innych o tym, jak bardzo ważny jest wygląd, garnitur i zegarek, to rób to zgodnie z zasadami polskiej ortografii i interpunkcji. 

Nie jestem purystą językowym, nie jestem polonistą, nie mam zegarka za wielokrotność minimalnej krajowej, ale patrzeć na tak nieudolne i niechlujne wypowiedzi jest na prawdę dość trudno. 

 

Wracając do tematu - proponuję rozważyć dwie opcje.

1 - Kup za cały budżet Speedmastera na bransolecie oraz dokup do niego dwa paski: czarny i brązowy krokodyl / aligator. Paski zmieniasz w zależności od okazji.

 

2 - Napisałeś, że średnio interesujesz się zegarkami. Może spodoba Ci się Tudor Heritage Black Bay jako zegarek codzienny (cena katalogowa w PL około 9k PLN).

W ten sposób powiększasz nieco limit na garniturowca. Tutaj radze sprawdzić polskie manufaktury - od razu na myśl przyszedł mi Chronos-Art.

 

Ewentualnie masz trzecią opcję - możesz przekroczyć budżet ;)


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asu73 odpowiedzią na Twoje dylematy jest Omega 3873.50.31

 

Widocznie nie jesteś pierwszy i firma zdążyła opracować model spełniający rolę eleganckiego zegarka z pazurem.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Kolega stork sprzedaje limitowaną 50th za bardzo przyzwoitą kwotę. Jest na bazarku.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze coniektorzy koledzy zapomnieli, ze szacunek należy sie WSZYSTKIM - i tym, którzy nie noszą zegarka i szytego na miarę garnituru, i tym, którym odpowiedni strój i zegarek dodaje animuszu i niweluje wizualną i estetyczną przepaść pomiędzy Swiss managementem zarabiającym krocie (również na nas- kupujących zegarki wyprodukowane przez nich za 300Euro a sprzedawane za 15kEuro) a reprezentantem Polskiej rzeczywistości, którego może lekko przytłoczyć wysokość stopy życiowej Szwajcarów... Nie dziwie się wcale, ze kolega zakladajac ten temat ma takie podejście.

 

Kto lub co daje prawo do moralnych ocen, upominania i obrzucania obelgami kolegów na forum????

Się pytam!!!

 

zastanówcie się wszyscy okładajacy epitetami człowieka po jaką cholerę WY kupujecie zegarki po kilka, kilkanaście tys PLN?????

Hipokryzja to cecha, której bardzo nie lubię...

sam zrobiłbym podobnie jak autor tematu, nie chcąc czuć się w tym "Ekskluzywnym" towarzystwie jak ubogi kuzyn z Syberii. W końcu posiadanie dobrego zegarka to nic złego.

Mało tego... Uważam, ze granica 3k na garniturowca to oznaka pewnej skromności. Podejrzewam, ze niejeden z tego forum w takiej sytuacji wydał by 30k, biorąc kredyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zrobiłbym podobnie jak autor tematu, nie chcąc czuć się w tym Ekskluzywnym towarzystwie jak ubogi kuzyn z Syberii.

Mało tego... Uważam, ze granica 3k na garniturowca to oznaka pewnej skromności. Podejrzewam, ze niejeden z tego forum w takiej sytuacji wydał by 30k, biorąc kredyt...

Jakie ekskluzywne?,normalne,tyle że my żyjemy tu ,a oni tam :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kto lub co daje prawo do moralnych ocen, upominania i obrzucania obelgami kolegów na forum????

Się pytam!!!

 

zastanówcie się wszyscy okładajacy epitetami człowieka po jaką cholerę WY kupujecie zegarki po kilka, kilkanaście tys PLN?????

 

 

Nie zauważyłem tu obelg pod niczyim adresem, bardziej krytykę pewnych postaw (i to z obu stron).

 

Drogie zegarki kupuję, gdyż jest to moja pasja, a piszę o nich na forum, bo jest to forum dla miłośników zegarków.

Żadnego ze swoich zegarków nie kupiłem z myślą, że jego markę rozpozna ktoś w pracy, a ja będę miał z tego tytułu "+50 do lansu".....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednym się stanowczo nie zgodzę, koszty produkcji zegarka za 15 000 euro - mają wynosić 300 euro ??!!!

Chyba nigdy nie miałeś żadnej styczności z produkcją ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tu obelg pod niczyim adresem, bardziej krytykę pewnych postaw (i to z obu stron).

 

Drogie zegarki kupuję, gdyż jest to moja pasja, a piszę o nich na forum, bo jest to forum dla miłośników zegarków.

Żadnego ze swoich zegarków nie kupiłem z myślą, że jego markę rozpozna ktoś w pracy, a ja będę miał z tego tytułu "+50 do lansu".....

Moze kolega weźmie ten bardziej szlachetny powód - kupienie zegarka uznanej marki, który przedstawia sobą jakąś historię Zegarmistrzostwa na świecie, aby odbiorca widział w tym klasę i człowieka doceniajacego nietuzinkowość i szacunek dla piękna??

 

Łatwo się kogoś nazywa lanserem, a robiąc to samo siebie nazywa kolekcjonerem, pasjonatem zegarków, doceniającym historyczny aspekt manufaktur szwajcarskich, doskonałość mechanizmów itd.

 

Wiadomo, ze każdy z nas lubi mieć piękne, drogie i dobre cacko na nadgarstku i znakomita większość kolegów na tym forum kocha TOPOWE marki, szkoda, ze atakując wszystkich na każdym kroku, oceniając i niewybrednie komentując dają świadectwo sobie samym.

 

Dlaczego bogaci ludzie kupują bardzo drogie zegarki? Bo ich stać, bo łączy się z tym status społeczny? Najczęściej kupują bo jest znany, lanserski i drogi.

 

A kolega autor tematu zapytał o DOBRY zegarek, który warto kupić, który będzie pasował do dress cod'u w tej firmie. Nie widzę w tym nic złego. Gdyby chciał się lansować to zapewne szukałby zegarek za kilkanaście razy większa wartość niż 3k.

 

Każdy z kolegów z forum kupując drogi, dobry zegarek, poza pasją i kolekcjonowaniem najczęściej nosi swoje eksponaty i nie uwierzę, że chowa je pod mankietem, żeby nikt nie zauważył... A gdy ktoś zauważy to od razu większośćz nas- banan na twarzy i z pewną nieśmiałością odpowiada na zadane pytania w duchu skacząc do góry, ze to była słuszna decyzja, że wydał na niego taką masę kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednym się stanowczo nie zgodzę, koszty produkcji zegarka za 15 000 euro - mają wynosić 300 euro ??!!!Chyba nigdy nie miałeś żadnej styczności z produkcją ..

Prezesie - to metafora, faktycznie nie miałem styczności z produkcją i nie zależało mi, żeby co do Eurocenta określić koszt produkcji, tylko wiemy, że jest kilku-, kilkunastokrotnie niższa niż cena katalogowa zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie mogę na to patrzeć.

Darek, jeśli już przekonujesz innych o tym, jak bardzo ważny jest wygląd, garnitur i zegarek, to rób to zgodnie z zasadami polskiej ortografii i interpunkcji. 

Nie jestem purystą językowym, nie jestem polonistą, nie mam zegarka za wielokrotność minimalnej krajowej, ale patrzeć na tak nieudolne i niechlujne wypowiedzi jest na prawdę dość trudno. 

 

Wracając do tematu - proponuję rozważyć dwie opcje.

1 - Kup za cały budżet Speedmastera na bransolecie oraz dokup do niego dwa paski: czarny i brązowy krokodyl / aligator. Paski zmieniasz w zależności od okazji.

 

2 - Napisałeś, że średnio interesujesz się zegarkami. Może spodoba Ci się Tudor Heritage Black Bay jako zegarek codzienny (cena katalogowa w PL około 9k PLN).

W ten sposób powiększasz nieco limit na garniturowca. Tutaj radze sprawdzić polskie manufaktury - od razu na myśl przyszedł mi Chronos-Art.

 

Ewentualnie masz trzecią opcję - możesz przekroczyć budżet ;)

Podoba mi się ten przytyk do stylu, zasad i ortografii. Zwłaszcza, kiedy piszesz "na prawdę"... ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zegarki:

podobają mi się okrągłe, więc Jaeger-LeCoultre Reverso średnio do mnie przemawia - jako ciekawostka, jest bardzo mocno reklamowany na lotnisku w Genevie.

 

A.

 

Możesz napisać co ostatecznie wybrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. TUDOR GLAMOUR DOUBLE DATE 42 MM - REZERWACJA
      Cena 7990 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - proszę sprawdzić na zdjęciach, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Coś innego na męski nadgarstek. Kawałek solidnej stali w bardziej eleganckim wydaniu. Dzięki takiemu połączeniu mamy bardzo uniwersalny i zegarek, w oryginalnym, niepowtarzanym w milionach sztuk designie. Zegarek super układa się na nadgarstkach od 16,5 cm w górę. Bransoletka oczywiście z pełnych ogniw pracuje super, skręcane ogniwa pozwalają na jej szybkie i proste dopasowanie. 
      Jak na solidną, szwajcarską markę przystało, oprócz super wykończenia mamy masą fajnych smaczków, kilka starałem się pokazać na zdjęciach.
      Zdjęcia są moje, niem były poddawane obróbce.
      Stan mechaniczny idealny. Zegarek na prawidłowym chodzie, data przeskakuje idealnie – warto popatrzeć jak się to dzieje
      Wizualnie zegarek w bardzo dobrym stanie. Szkło czyściutkie. 
      W komplecie: dwa pudełka, dokumenty (wypełniona karta gwarancyjna z datą sprzedaży), instrukcja, dwa dodatkowe ogniwa. Zegarek kupiony w kwietniu 2015 r. 
      Dane techniczne:
      Model: 57000-4 Producenct: Tudor Seria: Glamour Double Date Typ: Zegarek męski / Elegancki Średnica: Ø 42.00 mm Koperta: polerowana stal Dekiel:  pełny, zakręcany Bransoleta: w kolorze srebra, stal, zapięcie motylkowe Tarcza:  szara/wrzosowa, giloszowana Szkło: Szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Mechanizm i funkcje: nakręcany automatycznie, Tudor  cal. 2892, 21 kamieni, 28800 vph, 42 godzinna rezerwa chodu, sobna tarcza sekundowa Data: Grande date (2 tarcze daty) Wodoszczelność: 10 ATM  Koronka: zakręcana, logowana W komplecie: dwa pudełka, dokumenty (wypełniona karta gwarancyjna z datą sprzedaży), instrukcja, dwa dodatkowe ogniwa.    
      2. JUNGHANS MEISTER CHRONO 027/4528.44
      Cena 5500 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - proszę sprawdzić na zdjęciach, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Żadne zdjęcia i żadne rendery nie oddadzą uroku tego zegarka. Jakość wykonania każdego detalu zadowoli każdego zegarkomaniaka. Na dodatek chyba najładniejsza wersja kolorystyczna i na dodatek super wygodna bransoleta. Ocyzwiđcie bey problemu można założyć pasek.
      Naprawdę warto samodzielnie przekonać się o jakości Junghansa. Coraz mniej takich zegarków, tutaj za produkt i jego powodzenia odpowiedzialny był projektant i inżynier a nie księgowy i naprawdę widać to w każdym detalu na zewnątrz i wewnątrz zegarka.
       
      Specyfikacja:
      Marka: Junghans Model: 027/4528.44 Wodoszczelność: 50 metrów Mechanizm: Automatyczny, Junghans J880.1, 48 h rezerwa chodu, stop sekunda Rodzaj koperty: Stal szlachetna Szerokość koperty: 41.00 mm Grubość koperty z wypukłym szklem: 14.00 mm Kolor tarczy: granatowy Bransoletka: 21 mm, tal szlachetna  
       
       


























       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       


    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Mrzon
      Witam mam prośbę o pomoc z ustaleniem modelu bądź rocznika zegara. Na zdjęciu z lewej strony na mechanizmie tylko znak bez żadnych numerów. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Więcej zdjęć nie posiadam. Pozdrawiam Maciej 


    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.