Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

asu73

Zestaw zegarków korporacyjnych do eksploatacji w Szwajcarii

Recommended Posts

Ukke-4,

proszę, zakończ już festiwal:

• oceny moich aspiracji,
  • krucjaty przeciwko wszechogarniającej obojętności i upadającym wartościom moralnym,
  • oceny roli człowieka we współczesnym społeczeństwie,
  • materializacji postaw,
  • promowania jedynie słusznych narzędzi kształtowania wzorców,
  • dzielenia się pomysłem na wychowanie Twoich dzieci,
  • żałosnych i sarkastycznych sofizmatów, pod pozorem dobrej rady

oraz porównań (o mało co) homeryckich. Tyle zawarłeś w ośmiu wierszach.

Prawdopodobnie większość słuchaczy czuje się już mocno zakłopotana Twoją gimnazjalną erystyką. To jest forum o zegarkach.

Karawana jedzie dalej.

A.

Jaeger Le Coultre Master Control. Klasyk. Topowa firma. Garniturowiec.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Vintage JLC jak ten z zdjęcia J, Mróza jest jednym z najładniejszych zegarków jakie zrobiono w historii.

Ze względu na Szwajcarów unikałbym jednak wersji "LeCoultre" czyli amerykańskiej.

Wg mnie najładniejsze z polskich zegarków robi G.Gerlach a każdy ma jakąś historyczną konotację, w sam raz dla pozytywnego wyróżnienia się w Szwajcarii polskim zegarkiem nawet jeśli widać że ich Omegi czy IWC są w detalach o te 0,001 mm równiejsze.

Nie wiem czemu dla kilku osób piszących w tym wątku zwykłą biznesowa konieczność "wtopienia się w tłum" w Burberry jest tematem do dyskusji. Niestety ten tłum widzi że buty za 400 nie wyglądają tak ja za 1500 a że problem ceny jest dla nich nie zrozumiały, będą się tylko dziwnie na Ciebie patrzeć.

KJ

równie dobrze ( ad absurdum ) możemy sobie wyobrazić ,że bardzo dobry pracownik przychodzi w brudnych dzinsach , klapkach na bose nogi , smarka , je rekoma itd

a wszyscy mówią "nie sądzimy po pozorach bo jest przecież wartościowym i dobrym pracownikiem

I wystawiają go do kontaktu z klientem platinium privat bankingu :)

Sorry, ale nie mogę na to patrzeć.

Darek, jeśli już przekonujesz innych o tym, jak bardzo ważny jest wygląd, garnitur i zegarek, to rób to zgodnie z zasadami polskiej ortografii i interpunkcji. 

Nie jestem purystą językowym, nie jestem polonistą, nie mam zegarka za wielokrotność minimalnej krajowej, ale patrzeć na tak nieudolne i niechlujne wypowiedzi jest na prawdę dość trudno. 

Wracając do tematu - proponuję rozważyć dwie opcje.

1 - Kup za cały budżet Speedmastera na bransolecie oraz dokup do niego dwa paski: czarny i brązowy krokodyl / aligator. Paski zmieniasz w zależności od okazji.

2 - Napisałeś, że średnio interesujesz się zegarkami. Może spodoba Ci się Tudor Heritage Black Bay jako zegarek codzienny (cena katalogowa w PL około 9k PLN).

W ten sposób powiększasz nieco limit na garniturowca. Tutaj radze sprawdzić polskie manufaktury - od razu na myśl przyszedł mi Chronos-Art.

Ewentualnie masz trzecią opcję - możesz przekroczyć budżet ;)

All That You Can't Live Behind

asu73 odpowiedzią na Twoje dylematy jest Omega 3873.50.31

Widocznie nie jesteś pierwszy i firma zdążyła opracować model spełniający rolę eleganckiego zegarka z pazurem.

Co-Axial

P.S. Kolega stork sprzedaje limitowaną 50th za bardzo przyzwoitą kwotę. Jest na bazarku.

Co-Axial

Widzę, ze coniektorzy koledzy zapomnieli, ze szacunek należy sie WSZYSTKIM - i tym, którzy nie noszą zegarka i szytego na miarę garnituru, i tym, którym odpowiedni strój i zegarek dodaje animuszu i niweluje wizualną i estetyczną przepaść pomiędzy Swiss managementem zarabiającym krocie (również na nas- kupujących zegarki wyprodukowane przez nich za 300Euro a sprzedawane za 15kEuro) a reprezentantem Polskiej rzeczywistości, którego może lekko przytłoczyć wysokość stopy życiowej Szwajcarów... Nie dziwie się wcale, ze kolega zakladajac ten temat ma takie podejście.

Kto lub co daje prawo do moralnych ocen, upominania i obrzucania obelgami kolegów na forum????

Się pytam!!!

zastanówcie się wszyscy okładajacy epitetami człowieka po jaką cholerę WY kupujecie zegarki po kilka, kilkanaście tys PLN?????

Hipokryzja to cecha, której bardzo nie lubię...

sam zrobiłbym podobnie jak autor tematu, nie chcąc czuć się w tym "Ekskluzywnym" towarzystwie jak ubogi kuzyn z Syberii. W końcu posiadanie dobrego zegarka to nic złego.

Mało tego... Uważam, ze granica 3k na garniturowca to oznaka pewnej skromności. Podejrzewam, ze niejeden z tego forum w takiej sytuacji wydał by 30k, biorąc kredyt...

sam zrobiłbym podobnie jak autor tematu, nie chcąc czuć się w tym Ekskluzywnym towarzystwie jak ubogi kuzyn z Syberii.

Mało tego... Uważam, ze granica 3k na garniturowca to oznaka pewnej skromności. Podejrzewam, ze niejeden z tego forum w takiej sytuacji wydał by 30k, biorąc kredyt...

Jakie ekskluzywne?,normalne,tyle że my żyjemy tu ,a oni tam :)

Pozdrawiam, Marek

Kto lub co daje prawo do moralnych ocen, upominania i obrzucania obelgami kolegów na forum????

Się pytam!!!

zastanówcie się wszyscy okładajacy epitetami człowieka po jaką cholerę WY kupujecie zegarki po kilka, kilkanaście tys PLN?????

Nie zauważyłem tu obelg pod niczyim adresem, bardziej krytykę pewnych postaw (i to z obu stron).

Drogie zegarki kupuję, gdyż jest to moja pasja, a piszę o nich na forum, bo jest to forum dla miłośników zegarków.

Żadnego ze swoich zegarków nie kupiłem z myślą, że jego markę rozpozna ktoś w pracy, a ja będę miał z tego tytułu "+50 do lansu".....

z jednym się stanowczo nie zgodzę, koszty produkcji zegarka za 15 000 euro - mają wynosić 300 euro ??!!!

Chyba nigdy nie miałeś żadnej styczności z produkcją ..

Nie zauważyłem tu obelg pod niczyim adresem, bardziej krytykę pewnych postaw (i to z obu stron).

Drogie zegarki kupuję, gdyż jest to moja pasja, a piszę o nich na forum, bo jest to forum dla miłośników zegarków.

Żadnego ze swoich zegarków nie kupiłem z myślą, że jego markę rozpozna ktoś w pracy, a ja będę miał z tego tytułu "+50 do lansu".....

Moze kolega weźmie ten bardziej szlachetny powód - kupienie zegarka uznanej marki, który przedstawia sobą jakąś historię Zegarmistrzostwa na świecie, aby odbiorca widział w tym klasę i człowieka doceniajacego nietuzinkowość i szacunek dla piękna??

Łatwo się kogoś nazywa lanserem, a robiąc to samo siebie nazywa kolekcjonerem, pasjonatem zegarków, doceniającym historyczny aspekt manufaktur szwajcarskich, doskonałość mechanizmów itd.

Wiadomo, ze każdy z nas lubi mieć piękne, drogie i dobre cacko na nadgarstku i znakomita większość kolegów na tym forum kocha TOPOWE marki, szkoda, ze atakując wszystkich na każdym kroku, oceniając i niewybrednie komentując dają świadectwo sobie samym.

Dlaczego bogaci ludzie kupują bardzo drogie zegarki? Bo ich stać, bo łączy się z tym status społeczny? Najczęściej kupują bo jest znany, lanserski i drogi.

A kolega autor tematu zapytał o DOBRY zegarek, który warto kupić, który będzie pasował do dress cod'u w tej firmie. Nie widzę w tym nic złego. Gdyby chciał się lansować to zapewne szukałby zegarek za kilkanaście razy większa wartość niż 3k.

Każdy z kolegów z forum kupując drogi, dobry zegarek, poza pasją i kolekcjonowaniem najczęściej nosi swoje eksponaty i nie uwierzę, że chowa je pod mankietem, żeby nikt nie zauważył... A gdy ktoś zauważy to od razu większośćz nas- banan na twarzy i z pewną nieśmiałością odpowiada na zadane pytania w duchu skacząc do góry, ze to była słuszna decyzja, że wydał na niego taką masę kasy...

z jednym się stanowczo nie zgodzę, koszty produkcji zegarka za 15 000 euro - mają wynosić 300 euro ??!!!Chyba nigdy nie miałeś żadnej styczności z produkcją ..

Prezesie - to metafora, faktycznie nie miałem styczności z produkcją i nie zależało mi, żeby co do Eurocenta określić koszt produkcji, tylko wiemy, że jest kilku-, kilkunastokrotnie niższa niż cena katalogowa zegarka.

Sorry, ale nie mogę na to patrzeć.

Darek, jeśli już przekonujesz innych o tym, jak bardzo ważny jest wygląd, garnitur i zegarek, to rób to zgodnie z zasadami polskiej ortografii i interpunkcji. 

Nie jestem purystą językowym, nie jestem polonistą, nie mam zegarka za wielokrotność minimalnej krajowej, ale patrzeć na tak nieudolne i niechlujne wypowiedzi jest na prawdę dość trudno. 

Wracając do tematu - proponuję rozważyć dwie opcje.

1 - Kup za cały budżet Speedmastera na bransolecie oraz dokup do niego dwa paski: czarny i brązowy krokodyl / aligator. Paski zmieniasz w zależności od okazji.

2 - Napisałeś, że średnio interesujesz się zegarkami. Może spodoba Ci się Tudor Heritage Black Bay jako zegarek codzienny (cena katalogowa w PL około 9k PLN).

W ten sposób powiększasz nieco limit na garniturowca. Tutaj radze sprawdzić polskie manufaktury - od razu na myśl przyszedł mi Chronos-Art.

Ewentualnie masz trzecią opcję - możesz przekroczyć budżet ;)

Podoba mi się ten przytyk do stylu, zasad i ortografii. Zwłaszcza, kiedy piszesz "na prawdę"... ;)

AEON - kącik zegarkowyhttps://www.aeonzegarki.com

Zegarki:

podobają mi się okrągłe, więc Jaeger-LeCoultre Reverso średnio do mnie przemawia - jako ciekawostka, jest bardzo mocno reklamowany na lotnisku w Genevie.

A.

Możesz napisać co ostatecznie wybrałeś?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By jakubw02
      Witam, planuje zakup swojego pierwszego zegarka. Mam 18 lat i zegarek miałby mi służyć na co dzień do zwykłego ubioru. Chyba wolałbym zegarek na bransolecie. Wolałbym, żeby tarcza zegarka nie była zbyt przesadzona, nie miała za dużo ,,dodatków,,. Nie ukrywam, że głównie zwracam uwagę na wygląd, zegarek będzie mi służył jako element biżuterii, ale nie chciałbym też kupić jakiegoś badziewia. Budżet ok. 500zl. Proszę o pomoc, gdyż kompletnie nie znam się na zegarkach. 
    • By Michał 10:10
      Witajcie.

Moi drodzy. Mam do was dość nietypową prośbę a w zasadzie pytanie.

Czy możecie mi wskazać jakieś inne marki/modele które oferują zegarek podobny do tego na filmie poniżej?

Podoba mi się wysoka luneta tego modelu jednak tarcza jak dla mnie jest mało ciekawa tym bardziej w szlifie słonecznym. Wolał bym też aby zegarek był producenta z historią. Wszystkie zegarki zawsze mam bardzo długo więc i tym razem szukam czegoś z czym będę się mógł związać na dłużej.

Dziękuję
    • By Michał 10:10
      Moi Drodzy, wachałęm się z napisaniem tego tematu od trzech dni. Daleki jestem też do siania paniki. Zdecydowałem się napisać w końcu ten trudny dla mnie post ponieważ od wtorku zajmowałem się wdrożeniem zmian mających zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w powierzchni biurowej.

Pragnę was uczulić w temacie naszych ukochanych czasomierzy. Bardzo groźnym oraz niezwykle podatnym na osiedlanie się patogenów miejscem jest zegarek, zegarki które znajdują się tak blisko naszych dłoni. Nie wszystkie czasomierze będziecie w stanie odkazić. Szczególnie podatnym na osiedlanie się bakterii oraz wszelkich innych patogenów ( w tym wirusów ) miejscem są paski ze skóry oraz tkanin np. opaski nato.

Z tego względu proponuję abyście z rozwagą w najbliższych tygodniach wybierali zegarki. Rozsądnie będzie wybrać wszelkie divery które łatwo jest zdezynfekować myjąc je w płynie antyseptycznym a także wszelkie konstrukcjie na paskach sylikonowych czy w ostateczności kałczukowych. Nie panikujmy ale może warto wyjątkowo wybrać ICE Watch-a czy coś ze stajni G-shock.

Ja osobiście poprosiłęm o zaprzestanie noszenia zegarków i rozdałem pracownikom opaski elektroniczne. ( modny gadżet w corpo więc zostały przyjęte z uśmiechem ) .
      Oczywiście zdaję sobie sprawę ,że mając wielu pracowników nie będziecie w stanie zprezentować takich opasek więc warto porozmawiać z załogą lub rozwiesić większą ilość zegarów ściennych w otoczeniu pracowników którzy nie mogą z uwagi na charakter wykonywanej pracy mieć zegarka na ręku.  Warto też wręczyć każdej osobie w naszym otoczeniu paczkę chusteczek antybakteryjnych do czyszczenia smartfona.

Włodarzy forum proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Trzymajcie się zdrowo.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.