Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Robson1991

Biały G-shock - Jak dbać, czyli konserwacja i czyszczenie ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kilku dni jestem dumnym posiadaczem białego, matowego cacka jakim jest G-shock GA-110RG-7AER
Zdaje sobie sprawę z tego że białe zegarki żółkną, byłem tego świadom przed zakupem, jednak postanowiłem takowy zakupić ze względów głównie estetycznych, względy praktyczne to samo w sobie posiadanie G ;)
Tak jak już powszechnie wiadomo, białe zegarki, szczególnie matowe żółkną po jakimś czasie i nic na to nie poradzimy, jednak na pewno są jakieś metody, żeby taki zegarek utrzymać jak najdłużej w życiowej formie ;)
Prosiłbym o porady, jak dbać o taki zegarek, jak go konserwować, jak często i w jaki sposób go czyścic, czego unikać etc. Na pewno jest ktoś, kto jest ekspertem w tej dziedzinie, proszę o pomoc ;) Nie chodzi mi tutaj o całkowite uniknięcie zabrudzeń, czy też żółknięcia a jedynie o sposoby na opóźnienie tego procesu. Jako że jest to mój pierwszy poważny zegarek,  nie mam bladego pojęcia jak się z takowym obchodzić. Proszę o porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę znaleźć za wiele, być może źle szukam albo informacje są porozmieszczane po rożnych tematach, dlatego postanowiłem założyć ten, żeby zebrać wszystkie info w jednym miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) czego unikać etc.

Noszenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszenia. ;)

Tak jak pisałem, nie chodzi mi o zupełne uniknięcie przebarwień a jedynie o jakieś zabezpieczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, nie chodzi mi o zupełne uniknięcie przebarwień a jedynie o jakieś zabezpieczenia ;)

 

Kupić taki sam czarny a biały zakładać w niedzielę :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ;p Widzę że niczego konkretnego się od was panowie nie dowiem ;) Przecież nie kupiłem go po to, żeby leżał w szafie ;] Wiem też że się odbarwi i wiedziałem to przed zakupem. Pytam tylko jak dbać o zegarek ;) Co do drugiego G, powiem Wam, że mam pierwszego od kilku dni i jest na tyle super że na bank kupie sobie kolejnego, obawiam się że do końca roku mogę mieć ich już kilka w różnych kolorach i modelach ;] Boje się tylko, co na to moja kobieta, która nie popiera konsumpcjonizmu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś, że wiedziałeś, iż się odbarwi, więc teraz po prostu trzeba z tym żyć. Odbarwiania nie można zatrzymać. A mówiąc szczerze w przypadku białego G-shocka bardziej martwiłbym się zabarwianiem, a nie odbarwianiem. Jaka jest różnica? Poznasz, gdy założysz jakąś czerwoną bluzę czy coś w tym rodzaju. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już zwróciłem uwagę na to przy niebieskiej bluzie. jednak bez problemu zeszło to zwykłą wodą ;) To może inne pytanie, czy mogę bez obaw myć mojego G pod wodą? w sensie,puścić wodę z kranu, wziąć trochę płynu jakiegokolwiek na gąbkę i zwyczajnie w świecie go wypucować? Nie jest to ryzykowne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę że moje pytanie było głupie, ale wolałem się upewnić ;p Poza tym, nie mam pojęcia czy jakiś tam płyn czy żel do mycia ciała mu nie zaszkodzi ;) Sorry, jestem cholerykiem i jeśli chodzi o nowe rzeczy to upewniam się po 100 razy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o żółknięcie przedmiotów, to kiedyś na youtube natknąłem się na kilka filmów dotyczących usuwania żółtych przebarwień z plastiku. Generalnie mowa była tam o zrobieniu mieszanki z wody utlenionej, skrobi kukurydzianej i najprawdopodobniej wybielacza. Powstałą zawiesinę nakładało się na przebarwiony element i czekało kilka godzin. Nie wiem czy w przypadku GS ta metoda nie byłaby zbyt ekstremalna, ale w razie czego podaję niżej link do przykładowego filmu (dwie części) prezentującego działanie "magicznej" mieszanki. 

http://www.youtube.com/watch?v=ysj2PlMPohE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Miałem białasa i pomagało: wcieranie: sok z cytryny, domestos, spirytus, jeśli nic nie pomoże to wybielacz ( wacikiem nanosić na zżółknięte miejsca )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkałem się z opinią na facebooku, którą napisał mi G-Shock Polska. Że białe G nie żółkną lecz barwią się od ubrań i że najlepszy sposób na wyczyszczenie to wypranie zegarka w pralce... Brzmi to dosyć abstrakcyjnie, co sądzicie o tym pomyśle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł głupi. Nawet jeśli żółknie od ubrań a tak pewnie jest to przy praniu to nie zejdzie . Ja czyszczę szczoteczką np z mydłem w płynie i część zabrudzeń nie schodzi myślę, że pralka nie pomoże. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł głupi. Nawet jeśli żółknie od ubrań a tak pewnie jest to przy praniu to nie zejdzie . Ja czyszczę szczoteczką np z mydłem w płynie i część zabrudzeń nie schodzi myślę, że pralka nie pomoże. 

 

Aż tak negatywnie bym do tego sposobu nie podchodził. Gdyby go włożyć w jakąś białą poszewkę, na przykład od poduszki, to zaryzykowałbym stwierdzeniem, że może się udać. Oczywiście przy dobraniu odpowiedniego programu, choćby tego do prania obuwia sportowego. 

Gdyby ktoś zaryzykował to proszę o dokumentację wyników w postaci zdjęć, bo jestem niesamowicie ciekaw czy to faktycznie działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w instrukcji do zegarka mojego syna (FLIK-FLAK) jest napisane, żeby prać w pralce w 40 stopniach, wetknąwszy zegarek do skarpety :-)

Bardzo dobrze się sprawdza.

 

ASU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość entwistle100

To tak jak z trampkami z białą podeszwą, co byś nie robił i tak ukopiesz, ja bym nie zwracał uwagi i tyle. Chyba że chcesz go podarować wnukom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.