Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zastanawia jedno - skoro IWC kosi Omegę PO, to co teraz zrobi właściciel skoro w rotomacie buja się chociażby Certina?

buja i będzie się bujać :)

zdania nie zmienię i nikt mnie tu nie przekona - IWC kosi Omegę

ja kupuje zegarki oczami i sercem,a nie tym jaki siedzi w środku mechanizm

czytam to forum kilka lat a niedawno się zarejestrowałem i "martwi" mnie to, że jak człowiek lekko odstąpi od reguły jaką jest na tym forum kupno Omegi bądź Rolexa ( o których wyższości jednego na drugim rozpisujecie się w obu wątkach poświęconych tym markom ) to próbuje się go przekonać, że prawdopodobnie źle wydał swoje pieniądze, bo mechanizm lepszy, bo historia, bo ambasadorzy, bo to i tamto...

każdy ma swoje zdanie i należy je szanować

mnie Omega i Rolex w ogóle nie bierze, a IWC zdecydowanie tak

a to co się buja w moim rotomacie to tylko i wyłącznie moja sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - oczami, to wiekszosc ludzi nie znajacych sie na zegarkach kupuje ;)

To chyba wlasnie fajne w tym forum, ze dzieki niemu wiemy troche wiecej o zegarkach, niz przecietny smiertelnik, wiec nic dziwnego, iz oprocz kwestii wygladu rozmawiamy chocby o tym co siedzi w srodku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że należało kupić Omegę. Jestem zdania, że lepiej jest kupić, np. Seiko Anantę niż Omegę, więc jeszcze bardziej przewrotnie. :)

 

Pytam o Certinę, ponieważ u mnie, nie wytrzymała ona konkurencji ze strony FC, nie mówiąc już o ML.

 

Trochę zabawnie wyglądają wpisy niektórych, że "70% ludzi nie stać na zakup zegarka za 20 tyś. złotych", a sam zainteresowany argumentuje kupno owego czasomierza na prostym werku, bo przeglądy będą tanie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o wiedzą większą niż u przeciętnego śmiertelnika to uważam, że takową posiadam

zaznaczam, że kupuję zegarki oczami i sercem - przy IWC serce bije szybciej, przy Omedze i Rolexie nie

po prostu w mojej własnej piramidzie zegarkowej IWC jest wyżej

a to czy kogoś stać czy nie na zegarek za 20 tys pln z prostym werkiem, którego przeserwisuje na miejscu to naprawdę już nie moja sprawa i w ogóle o tym nie rozmyślam

no właśnie "rozmawiamy" a nie wrzucamy ( bo tak się wczoraj stało w tym wątku ) do worka kogoś kogo się kompletnie nie zna, w którym są "pasjonaci" i "koneserzy" a nie prawdziwi pasjonaci i koneserzy zegarkowi, którzy za 20 tys pln wybrali by Omege z inhousem, bo to Omega i ma inhouse, a nie spojrzeliby nawet na IWC z Sellitą czy Etą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarowno Omega jak i np. TH maja w swojej ofercie zegarki z ETA za niemale pieniadze i wielu z nas takowe zegarki posiada badz posiadala, wiec nic w tym dziwnego :)

Jednak nie zmienia to faktu, iz sporo osob uwaza, iz takowe zegarki za takie pieniadze nie z wlasnym mechanizmem i w dodatku z seryjnym i tanim, sa zwyczajnie za drogie i placi sie za logo - wot i wsio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak poniższe zdanie zrozumiałem ( apropos pasjonat i "pasjonat" ) :

 

"Ja bym powiedział że pasjonat za 20K to na IWC z ETA czy co gorsza Sellitą nawet nie spojrzy skoro może mieć Omegę z dużo bardziej funkcjonalnym inhousowym 8500 w tej cenie."

 

Eta jak i Sellita w IWC jest modyfikowana - jak bardzo nie wiem i pewnie ciężko tu znaleźć kogoś kto wie, więc seryjny mechanizm to nie jest

 

może i drogie, ale mi się logo IWC bardzo podoba ;):)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najważniejsze żeby nabywca danego zegarka był zadowolony, uśmiechnięty i z chęcią spoglądał na niego w celu sprawdzenia godziny, daty, itd. :)

ja tak właśnie mam :) - jak patrzę na Aquę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Dajcie chłopakowi cieszyć się nowym zegarkiem ;)

@ecipeci gratuluję i niech się dobrze nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na forum nie piszcie,że tyka eta w nowych IWC bo ktoś to przeczyta i co sobie pomyśli? Co prawda nie siedzę w temacie ale już od kilku lat firma stosowała sellitę zamiast ety a to jednak różnica, nie wiem jak jest w najnowszych ale podejrzewam ze podobnie.

 

sporo źródeł w internecie wskazuje, że mechanizm nazywany przez IWC 30120, a taki siedzi w Aquatimerze IW329001 to modyfikowana Eta 2892

 

The Aquatimer Automatic is powered by IWC caliber 30120, which is based on the ETA 2892

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

odnośnie przesłanek co do najnowszych mechanizmów IWC   ;)  myślałem że może w moim Inge też takowa selita siedzi, ale po obejrzeniu pan Andrzej ze złotych tarasów potwierdził że to jednak eta 2892, ale żeby nie było z logiem IWC  :P

Edytowane przez Pawel2499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel2499 - czyli to co wyżej napisałem jest potwierdzone, w Inge też jest kaliber 30120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać info w temacie, ale są nawet podane numery,modele od którego wsadzano sellitę do portofino,inge,AT też. Nie wiem w jakim czasie itd, bo nie bardzo mnie to interesuje, można poczytać na WUS czy innych forach. Jak Macie etę widząc ją na własne oczy to tylko się cieszyć


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ecipeci - Oczywiście Piotr ma rację, od jakiegoś czasu Richemont montuje sellitę - niezasłyszane w necie,  pracowałem w miejscu gdzie był serwis IWC.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy zaczną wsadzać Anitasy. No ale przecież zegarek kupujemy sercem więc wszystko jest OK.

 

.

.

.

:lol:

 

ja się z tego nie wycofuje, że sercem i oczami, a Ty kupuj czym chcesz jeżeli oczywiście masz takie możliwości...

mnie to naprawdę nie obchodzi czy jest Eta czy Sellita

wszędzie piszą, że Eta, Wy mówicie, że Sellita, jak to mówią prawda jest gdzieś po środku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy zaczną wsadzać Anitasy. No ale przecież zegarek kupujemy sercem więc wszystko jest OK.

 

 

myślę że jest taka szansa, jeśli są kupcy na ecie czy selicie to będą też .... zresztą są i tacy co kupują kwarce więc nie ma o czym mówić. 

ale jeśli taka jest polityka firmy, chyba wiedzą czym ryzykują wkładając tak takie mechanizmy ?

Ja inge kupiłem dla koperty, bransolety, także historii wolałbym in-housa w środku ale to już znacznie inne pieniążki ( nie kupowałem w salonie lecz na rynku wtórnym)  

@ecipeci, - to że jest napisane w necie że cal 30120 to eta zależy pewnie od konkretnego egzemplarza, ja wolałem sprawdzić na własne oczy czy w moim siedzi eta czy selita, no i teraz już wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ecipeci - kiedyś standardem była eta, ale kilka lat temu kiedy SG ograniczyło dostępność werkow, Richemont zaczął montować w swoich markach sellite. Nie tylko w IWC, ale także np. w Baume Mercier. Oczywiście starsze modele zegarków można spotkać na ecie2892.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wymagam od Ciebie żebyś zmienił swoje kryteria zakupu, ale jesteśmy na forum publicznym i każdy może skomentować posunięcia danej firmy w dowolny sposób. Ja też kupuję sercem, marką i wyglądem, w życiu bym nie kupił np. AP pomimo że mechanizmy mają podobno na wysokim poziomie (jakieś 6/8 w skali jakości Rolexa) bo dla mnie design Royal Oak to padaka. Natomiast jak już zegarek przejdzie w/w kryteria to spoglądam na niego pod kątem użytkowym i mechanizmu, bo ciężko miłośnikowi zegarków pominąć tak istotny element. Wtedy zaglądam do IWC i widzę to:

 

IWC%20Cal%2030110.jpg

 

Nawet śrubek nie ma wykończonych, praktycznie SW-200 "z półki". Wykończenie mechanizmu też wpływa na jego cechy użytkowe i bezawaryjność w czasie, to nie tylko element estetyki. Niestety chociażby mi się ten zegarek podobał najbardziej na świecie to w życiu nie mógłbym sobie usprawiedliwić wydania na niego takich pieniędzy. Czułbym się wyru-obiony bez mydła, szczególnie przez firmę która potrafi tworzyć piękne zegarki z wielkimi komplikacjami. Ale to jest moje zdanie i komentuję tutaj kroki firmy IWC a nie czyjkolwiek wybór.

 

Porównania do samochodów może nie są do końca trafne, ale Inge z taką Sellitą to dla mnie trochę jak BMW M3 z silnikiem 1.9TDI. Fajnie wygląda, pewnie pojeździ długo i bezawaryjnie, ale jakoś nie gra.

Mam identyczne zdanie jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sw 300, dwusetka to odpowiednik 2824 a tu mamy odpowiednik 2892


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak widzialem ten artykuł, ale w to aż nie wierzę :lol: może jakis bląd sie wkradł, zacząłem teraz przegladać są dobrzy bo poza zdjeciami wlascicieli konkretnych egzemplarzy nie za bardzo chwalą się tym co w środku siedzi, gdzieś był spis numerów produkcji wraz z wykazem modeli referencji w którym od którego numeru, ale dawno temu to widziałem i być może od tamtej pory juz wsiąkło, nie ma sie co dziwic z drugiej strony...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wsadzaja sw200, na hodinkee to tak średnio znają się na mechanizmach.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicon a czy Omega na swojej stronie chwali się jaka eta siedzi w którym zegarku ?Pytam z ciekawości bo kiedyś nie mogłem znaleźć w oficjalnych kanałach tej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Z tego co pamiętam to połowicznie - podają numery konkretnych kalibrów Omegi wychodzi nie zdradzając jednak na podstawie jakiego mechanizmu zostały one stworzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.