Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

napisałem wczoraj mejla do IWC :)

 

poniżej odpowiedź z przed chwili :

 

Thank you for your message and for your interest in IWC Schaffhausen.

We are delighted to read you are the proud owner of an IWC Aquatimer Automatic (ref. IW392001).

In response to your inquiry, we are pleased to inform you that your timepiece is equipped with an ETA movement.

Since the beginning of 2011, ETA SA has been supplying IWC with fully assembled movements, manufactured to our standards and specifications. As all the modifications required by IWC have been integrated into ETA SA’s production processes, these movements feature all the latest developments and comply with IWC’s highest quality standards. Every single movement is subjected to IWC’s comprehensive and exacting testing procedures in the IWC laboratories. This means that the movements have to achieve a precision of 0/+7 per day, ensuring that the watches do not run behind and only run ahead by a maximum of 7 seconds per day.

 

Kind regards from Schaffhausen,

IWC Concierge Services

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli powyższą informacją ( z pierwszej ręki ) przyczyniłem się do tej kilkudniowej już "niezręcznej" ciszy i przerwy w dyskusji to z góry bądź jak kto woli z dołu przepraszam ;):)

 

P.S.

możeby tak rzeczywiście więcej zdjęć pięknych Schaffhausenów Panowie :) zachęcam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy którzy odkryli u siebie sellity mają problem i tyle :). Bo wynika ze mają nieoryginalne mechanizmy :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci z selitą i tak się nie przyznają ;)  

ps.

ciekawe czy IWC odpowiedziała by na pytanie o selity ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel2499 - zadałem im pytanie w jaki mechanizm jest wyposażona referencja IW329001 - czy to Eta czy Sellita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że odpowiedzieli - mi to na chwilę obecną również wystarcza;

Pragnę jednak zauważyć, że napisane jest tam "że począwszy od 2011",

co za tym idzie nie wiemy co było i co mogło być przed 2011r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa linia Aqua wyszła w 2014 roku więc tak jak wyżej napisałem w 99 % jestem "spokojniejszy" :)

1 % pozostawiam matrixowi, o którego istnieniu niedawno się dowiedziałem ;)

być może przez jakiś czas przed 2011 rokiem wkładali Sellitę - tego nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

cbc19bd0c5fb.jpg

 

994be5ae4ec6.jpg

 

 

 

no to mamy zdjęcie prawie z prawego i prawie z lewego profilu... ;)

a tak chciałem zagrać w "znajdź pięć różnic"

 

no nic, może jednak walniesz w innym temacie 5 identycznych zdjęć kiepskiej jakości jak siedzi w rotomacie bo przecież obiecałeś

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak walne 5 identycznych zdjęć kiepskiej jakości to Ty możesz wtedy zagrać w kamienną twarz ;)

tak mi się zdaje, że też byś coś ( nawet kiepskiej jakości ) tu chętnie wkleił ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, tak se tłumacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sobie nie muszę tłumaczyć - szkoda prądu ;)

wyraźnie napisałem, że zdaje mi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns a Ty jakie zdjęcia wklejasz ? odpowiem.. cały czas podobmy profil tych Sumo Monsterów itp...o przepraszam rownież Eterny jednak znowu ten sam profil ......więc nie komentuj tylko zacznij od porawy samego siebie jeżeli Ci przeszkadza że ktoś cieszy się zegarkiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś swoje zdjęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś swoje zdjęcia ?

pytaniem na pytanie się nie odpowiada - tak mi Rodzice wpajali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie rodzice, ale tu jest jeszcze Regulamin Forium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Burns moje do Twoich to jak Twoje porównanie 6R15 do Ety czyli Audi do FIata..

Dodaj jeszcze do tego że ja nie mam problemu ze zdjęciami Aquatimera kolegi tylko Ty...

Edytowane przez KRWISTY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolega na tej samej stronie wkleja po kilka prawie identycznych zdjęć, to prawie cytowanie ;)

W innych tematach to samo.

Nie dziwię się że Burns się irytuje.

 

(Nie mam IWC więc tu nic nie wklejam :))

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem Burnsa ale jak widać zatkało kakao

Ja jak ktoś kupi zegarek innej marki to potrafię szczerze pogratulować zakupu ( mimo, że czasami zegarek mi osobiście się nie podoba ) a bierze się to stąd, że potrafię sobie wyobrazić jak cieszy się właściciel i cieszę się razem z nim i w ogóle nie przeszkadza mi to, że ktoś wklei więcej niż jedno zdjęcie tego samego zegarka w tym samym czy innym ujęciu - ta choroba ( zegarkowa ) chyba na tym miedzy innymi też polega i całkowicie ją rozumiem, przynajmniej tak mi się wydaje, że rozumiem

Widać, że nie każdy potrafi tak jak ja ale to też o czymś powinno świadczyć, według mnie świadczy o człowieku - lepiej czy gorzej nie mi to oceniać ( swoje zdanie mam ) ;)

Sadzę, że czasami lepiej jest wrzucić kilka zdjęć i rozruszać trochę wątek niż przez dwie lub trzy strony dyskutować wśród niektórych ekspertów o mechanizmie jaki siedzi w środku ( wiadomo jak się dyskusja zakończyła )

Jak przeczytałem regulamin to doszedłem do wniosku, że od pewnych sugestii i utrzymywania porządku na forum jest Moderator a nie jakiś Pan Burns, który takiego miana się chyba jeszcze nie dorobił więc nie rozumiem po co chciał grać w “znajdź 5 różnic”, z czym chyba również miałby problem bo z tego co się domyślam ( podkreślam - domyślam ) to z zegarkami marki Iwc mógł obcować jedynie przez szybę gabloty w którymś z salonów

Zresztą z Panem Burnsem w innych wątkach i tematach również jest “wesoło” o czym inni Użytkownicy forum zdążyli się już chyba przekonać

Mimo wszystko poprawię się Panowie, wątek będzie smutniejszy, będzie mniej zdjęć ale za to więcej będzie miejsca na merytoryczne i fachowe dyskusje, ale skoro takie są sugestie to postaram się dostosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę w całej sprawie . Sam tu na tym forum miałem podobne problemy. Jak zaczynałem tutaj przygodę i kupiłem drogi jak na swoje możliwości nowy zegarek. Inni koledzy też Mnie zlewali i dopiekali swoimi komentarzami . Na początku strasznie Mnie to irytowało , ale teraz już luzik  :) Nie popsuli Mi radości z zakupu choć niektórzy bardzo chcieli . Powody są bardzo prozaiczne niektórych nie stać w danej chwili na taki zakup , a bardzo by chcieli ,więc w ten sposób chyba odreagowują swoje frustracje . Niech kolega się cieszy z nowego nabytku i się nie przejmuje ( Sam o takim marzę , ale jeszcze nie teraz ) Każdy z Nas ma swoje ograniczenia i wystarczy to zrozumieć . I cieszyć tym co się  ma  Pozdrawiam Sławek


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, ja się bardzo cieszę z nowego nabytku i nikt mi nie odbiera radości z zakupu, a tym bardziej frustracje i irytacje Pana Burnsa, które mnie bawią do łez :)

 

pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.