Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Inżyniera gdy pokazali nową kolekcję, więc mogę mieć problemy z obiektywnością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie  :)  Od niedawna jestem posiadaczem zegarka IWC Schaffhausen, jest to pamiątka rodzinna, zegarek należał wcześniej do mojego dziadka. Zegarek jest złoty, jest również do niego stary certyfikat z wybitymi na nim numerami zegarka i mechanizmu. Czy ktoś z Was posiada informacje co to może być dokładnie za model? Chciałbym również zrobić w nim serwis oraz wymienić lub spolerować szkiełko gdyż posiada rysy - poszukuję zaufanego zegarmistrza który mógłby się tego podjąć w Trójmieście. Możecie kogoś polecic? Z góry dziękuję za wszelkie informacje  :) pozdrawiam

 

20180313_192822.jpg20180313_192812.jpg20180313_192756.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza polerowaniem szkła nie ingeruj w świetnie zachowany oryginalny stan tego zegarka. Nie pozwól nikomu na przepolerowanie koperty, czy ingerowanie w tarczę. Jest w tym stanie piękny, to wspaniała pamiątka.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :) Od niedawna jestem posiadaczem zegarka IWC Schaffhausen, jest to pamiątka rodzinna, zegarek należał wcześniej do mojego dziadka. Zegarek jest złoty, jest również do niego stary certyfikat z wybitymi na nim numerami zegarka i mechanizmu. Czy ktoś z Was posiada informacje co to może być dokładnie za model? Chciałbym również zrobić w nim serwis oraz wymienić lub spolerować szkiełko gdyż posiada rysy - poszukuję zaufanego zegarmistrza który mógłby się tego podjąć w Trójmieście. Możecie kogoś polecic? Z góry dziękuję za wszelkie informacje :) pozdrawiam

]

Baum we Wrzeszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plexi ma pęknięcia ze starości, tego nie da się wypolerowac, w środku pewnie cal.89 na 88 a tym bardziej na 83 nie wygląda.

Ładny egzemplarz choć bardzo typowy, trzyma cenę choć było ich naprawdę dużo.

Tak jak Kolega napisał- tylko konserwscja werku i ewentualnie plexi nowe.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na certyfikacie nie masz czegoś takiego jak Ref. lub Reference z numerem?
Tutaj możesz zerknąć mniej więcej na lata produkcji i ilości sztuk: http://moeb.on-rev.com/dyIWC/dyIWC.irev
 

... chyba jeszcze wtedy nie określali "referencji"

 

Może IWC 1950 - podobne do tych tylko z innymi wariantami wskazówek:
https://vintagecaliber.com/products/1950-iwc-schaffhausen-cal-89-bombe-b-new-old-stock-b
https://shop.hodinkee.com/products/oversized-1950s-iwc-with-bombe-lugs?variant=17655931652
 

...

 

Cal89_12lig.jpg

 

Dial_Hands.jpg

 

Dial_HandsES.jpg

źródło: www.gregsteer.net/IWC

Edytowane przez kobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi. Chciałbym w nim zrobić przede wszystkim konserwację mechanizmu oraz wymienić szkiełko. Zdecydowanie nie zamierzam robić żadnego polerowania samego zegarka (koperty czy tarczy). Na certyfikacie mam wspomniane numery, więc zaraz sprawdzę czy można dzięki nim go zidentyfikować na podanej przez kobe stronie. Mam jeszcze jedno pytanie - jaka może być orientacyjna wartość takiego egzemplarza? Nie zamierzam go sprzedawać z uwagi na wartość sentymentalną, pytam czysto z ciekawości. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyceny to nikt Ci nie zrobi bo po pierwsze wart jest tyle ile ktoś jest gotów za niego zapłacić a po drugie to sprzeczne z regulaminem tego forum. Poszukaj podobnych na eBay czy chrono24 to zobaczysz jakie są przedziały cenowe.

Jak namierzysz dokładny model to mogę popytać o oryginał szkiełka u osób u których sam zaopatrywałem się w części zapasowe do swojego zegarka. Choć będzie ciężko bo to jeszcze jakieś 20 lat wcześniej od mojego.

 

... jestem ciekaw czy takie szkiełko pleksi da się regenerować (nie mówię o polerowaniu)? Kleją szyby w autach to może są firmy które taką usługę wykonują?

Edytowane przez kobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym projekcie?

Jakoś mocne skojarzenia z Jaquet Droz mam, oraz z jednym z modeli Chanela. Ale wygląda ogólnie ciekawie IMHO.b5dd451707effa1a22f3b28e5620d427.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Digital regulator. Do mnie nie przemawia, ale muszę przyznać, że coś w sobie ma. Pusto trochę na tej tarczy. Gdyby nie było nadruków toby dopiero była asceza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fajny. Czytelny, ascetyczny i po prostu ładny. Nosiłbym, ale chyba mnie nie stać :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fajny. Czytelny, ascetyczny i po prostu ładny. Nosiłbym, ale chyba mnie nie stać :-)

Ascetyczny, ale niestety nie w rozmiarze. Koperta 45mm. Na in-housie 94200 - ręczny naciąg, 4Hz, 60h rezerwy (pierwsze zdjęcie) Wzorowany na kieszonce ze zdjęcia poniżej.

Limitowany do 250 szt. Cena do przełknięcia w jakiś sposób jak na tak małą limitację - 38.000 Euro :P60fc7d103474d64f53b868a3011cbe0f.jpgf95dc728b2c011801cc860eba65720c8.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyceny to nikt Ci nie zrobi bo po pierwsze wart jest tyle ile ktoś jest gotów za niego zapłacić a po drugie to sprzeczne z regulaminem tego forum. Poszukaj podobnych na eBay czy chrono24 to zobaczysz jakie są przedziały cenowe.

Jak namierzysz dokładny model to mogę popytać o oryginał szkiełka u osób u których sam zaopatrywałem się w części zapasowe do swojego zegarka. Choć będzie ciężko bo to jeszcze jakieś 20 lat wcześniej od mojego.

 

... jestem ciekaw czy takie szkiełko pleksi da się regenerować (nie mówię o polerowaniu)? Kleją szyby w autach to może są firmy które taką usługę wykonują?

 Dziękuję bardzo za informację, sprawdzę z ciekawości zakres cen. Udało mi się ustalić że jest to IWC z 1953 r z cal. 89, wersja pink gold. Bedę wdzięczny za informację zwrotną w temacie szkiełka:) Zapytam o nie również u p. Bauma w Gdańsku. pozdrawiam wszystkich miłośników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijemy troszkę temat :) .

 

IMG_20180318_140648.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że byłe bliski zakupu IWC z lat 60-tych. Mam silną asocjacje, że jak zegarek z tych lat, to w takim stylu i koniecznie złoty. Piękny, gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Moja "patelnia".

post-102568-0-25277700-1521732670_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

W Święta pojawił się stary znajomy 

To ten po prawej? Oj, nie każdemu jest dane nosić takiego kolosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu ucichło, więc trzeba podbić temat do góry:)801a5c9f997651d61f0227b84a99e8b0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zapolować na pierwowzór czyli 3706 (39mm)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.