Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Małe trochę:-/

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe dla.mnie.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe? Na mojej ręce pam 44mm wygląda ok, a portugalczyk jest zdecydowanie za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez to ze w portugalczyku srednica tarczy praktycznie rowna jest srednicy zegarka sprawia on wrazenie optycznie wiekszego. szczegolnie jak tarcza jest biala

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, miałem kiedyś takiego 2000.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki współczesne modele są dla mnie za duze. Szkoda ze IWC poszło w ta stronę... ale trendy sie zmieniają wiec może zaczną sie znów pojawiać zegarki mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Trend wreszcie zwrócił się ku mniejszym rozmiarom. A Twój GST do już prawie klasyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys prawie takiego kupiłem w Aparcie, był przeceniony na śmieszne pieniądze. Żałuję do dziś.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy na chrono zaczęły sie pojawiać w cenach... delikatnie mówiąc wysokich d4f35fe7531280430783b113fd532b0b.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to było 70% off.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys prawie takiego kupiłem w Aparcie, był przeceniony na śmieszne pieniądze. Żałuję do dziś.

Wydaje mi się że to był aquatimer bez bezela, ten 2000 jest starszy, apart nie miał chyba wtedy iwc.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytanowy, w Galerii Dominikańskiej. Na żywo zrobił ogromne wrażenie, a był tanszy od Omegi, którą wtedy szukałem.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że sprzedałem jedną z ostatnich referencji (późniejsza z dwoma koronkami) w stali jak pracowałem w salonie w 2009/10 roku, jakoś 8.5k po rabacie wtedy wyszło.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym modelem tytanowym był 3538 ale to były tak znaczące zmiany całej linii, ze raczej cieżko byłoby sie pomylić

 

W każdym razie 3536 był ostatnim ,który dla mnie był interesujący.

 

Czekam co nowego pokażą, a póki co ze współczesnych coraz chętniej patrzę w stronę Hulk’a . Tylko kolejki i czekanie w salonie troche straszą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inż

 

6_D3_AD19_C-5939-404_F-89_AB-019261_B2_D


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Planuje duży serwis zegarka. Czy ktoś z Was moze polecić serwis w którym najlepiej go wykonać. Oddac przez Apart? Wyslac bezpośrednio? . Moze ktoś z Was robił ostatnio i moze napisac jaki jest przybliżony koszt usługi?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz najlepiej jaki dokladnie model , bedzie bardzo duzy rozstrzal cen pomiedzy naprawa modyfikowanej Ety a modelu na manufakturowym mechanizmie z komplikacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

A skąd jesteś? Jeżeli chodzi o Warszawę, to Bronowski na Pięknej. On prawie ze 100% prawdopodobieństwem wykona dobrze robotę. Może też spróbować "odświeżyć" Ci kopertę, choć przy tytanie może to być problematyczne. Ceny u niego są dość wysokie. Nie chciałbym strzelać, ale przy gruntownym przeglądzie możesz przekroczyć 1k PLN. Zegarmistrz z Od czasu do czasu też zajmuje się IWC. Ma trochę niestandardowe godziny pracy.

Podsumowując, tego zegarka nie musisz nigdzie wysyłać za granicę. Z tym mechanizmem możesz iść do dobrego zegarmistrza na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie  ;)

Zrobic wiadomo - zrobi "kazdy" dobry zegarmistrz, jednak w tej cenie nie powymienia Ci zuzytych elementow na nowe, tylko "odswiezy"/zostawi stare. Ale to mniej wazne - ten model ma chyba 200m, wiec test wodoszczelnosci by sie przydal, a to nie kazdy robi - a jesli tak, to koszty wzrosna  -_-

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie

Juz myślałem , ze nikt nie odpisze.. czytając rożne wątki zacząłem sie zastanawiać , widząc jaka jest rotacja na nadgarstkach, ze może członkowie forum tak często zmieniają zegarki ze nie serwisują uff...

 

Mówiąc serio wiem,ze mechanizm wielu zegarmistrzów zna i z powodzeniem serwisuje. Jestem z Krakowa i zegarek gościł juz w serwisie u Pana Strojnego....za każdym razem miał tez robiony test szczelności, bo są tam ku temu możliwości.

 

Tylko teraz wlasnie zależy mi na wymianie zużytych części, głównie mam na myśli uszczelki, bo zegarek ma juz swoje lata.

 

Polerowania nie potrzebuje. Tytan w tym modelu jakiś mocarny. Nie łapie rys. Serio!

 

Czy któryś z wymienionych zegarmistrzów wymieni w ramach usługi zużyte części i uszczelki? Czy jednak chcąc to zrobić trzeba wysyłać za granice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum wiekszosc z nas posiada chorobe zwana "częstą zmiennością"  :D i faktycznie czesciej zegarki przechodza na nowego wlasciciela, niz zasluzyly juz na jakis przeglad  ;) U mnie np. max. czas posiadania, to 5 lat a najkrocej, to kilka miesiecy  :D

Jesli chcesz to zrobic porzadnie i bez kompromisow, to wg mnie raz na 10-15 lat warto oddac zegarek do autoryzowanego serwisu (szczegolnie jak masz zamiar go pozostawic na dluzej). Tylko oni maja dostep do wszystkich nowych czesci i zrobia to (a przynajmniej powinni) najlepiej.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.