Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Czy ja mam wrażenie, czy IWC ostatnio zalicza spadek prestiżu ?

ładowanie bez krępacji Sellity i ETY do modeli za 30kpln+ (wielu fajnych modeli...)

wynalazki typu Aquatimer z plastiku za 70kpln czy tragiczny nowy Ingenieur, albo niektóre modele o grubości kowadła.... daje chyba właśnie taki efekt.

 

W ciągu blisko dwóch dekad sytuacja uległa poprawie w tym sensie, że istotnie ograniczono stosowanie mechanizmów spoza grupy Richemont. Kiedyś firma IWC miała w ofercie tylko mechanizmy z rodziny 5000, które można było zakwalifikować jako "in-house". Dziś, niezależnie od wątpliwości co do pochodzenia płyty łożyskowej i jeszcze kilku elementów, producent z Schaffhausen ma werki  z rodziny 32000, 50000/52000, 59000, 69000, 80000, 82000, 89000, 94000, 98000, z których część to typowy in-house, a część powstała w grupie Richemont dla IWC. To duża zmiana w porównaniu do czasów, gdy Grande Complication wykonano na bazie Valjoux 7750. Oczywiście kaliber 79091 dostał wielkie komplikacje (między innymi wieczny kalendarz, repetycję minutową) od IWC, ale faktu to nie zmienia. Warto też pamiętać, że mechanizmy ETA 2892-A2, Valjoux 7750, pozwoliły IWC (i nie tylko IWC) przetrwać trudny okres po tzw. rewolucji kwarcowej w czasie której  firma z Schaffhausen produkowała między innymi zabawki dla dzieci, żeby przetrwać. Takie to były ciekawe czasy. :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam Spitfire'a w brązie i jest to mój lider. Nawet wyprzedza Rolexa. :D . Z czystym sumieniem polecam.

Cicho! Już mi nie mieszaj! ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

A pasek,co to za cudeńko?

To pasek IWC. Na pewno używany w wersji TOP GUN. Ale może i do zwykłych marków teraz takie zakładają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza oczywiście czarna ale jest świetny AR który czasem „zagra”.

 

Pasek od B and R Bands (bandrbands.com) ;)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Tarcza oczywiście czarna ale jest świetny AR który czasem „zagra”.

 

Pasek od B and R Bands (bandrbands.com) ;)

Dzięki za sprostowanie, wygląda na zdjęciu jak ten o którym napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie każdy zauważy temat podpięty na górze forum, więc pozwolę sobie na prywatę i zamieszczenie linka w tym temacie.

Klub KMZiZ potrzebuję wsparcia finansowego na przyszłość. Właścicieli tych bardziej kosztownych Schaffhausenów (wedle Waszego uznania, które to  ;) ) zachęcam do wpłat. Fajnie gdyby to było 100 zł (oczywiście można więcej).

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/185018-o-utrzymaniu-forum-dyskusja/page-1?do=findComment&comment=2734165

 

To moja prywatna inicjatywa, nie działam na żadne polecenie, nie jestem związany z Zarządem, Stowarzyszeniem etc. Jeśli ktoś poczuje się moim postem oburzony, zniesmaczony etc. to proszę o wszelkie dyskusje w w/w temacie, a nie tu. Ja chcę zachęcić przede wszystkim te osoby, dla których wpłata 100 zł nie zrujnuje domowego budżetu i nie wzbudzi chęci kategorycznego i publicznego rozliczenia każdego grosza z tej kwoty. Chyba wiadomo o co chodzi   ;)

 

Nie chce zbyt dużego crossposta, więc ograniczę się z tą wiadomością to tematu Roleksa, Omegi, IWC, TH, Paneraia.

Jeśli jesteś "za" polub tego posta, będę wiedział ile osób udało mi się zachęcić   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja podbijam temat536ca6311420b24a416cf3550394b2fe.jpg

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, doradźcie. Rozważam zakup Marka bo pilot zawsze był w mojej kolekcji a od czasu sprzedaży Alpiny czegoś mi brakuje. I tak po roszadach zegarkowych idealnym elementem mojej kolekcji byłby właśnie pilot ze stajni IWC. Pytanie dotyczy mechanizmu, od Marka XVI do XVIII widzę zmianę z bazowej ety na sw. Której Ref. poszukiwać aby mieć komfort w ew. serwisowaniu? Dodam że zastanawiam się nad czarną tarczą, w stali, większa średnica ze wzgl. na nadgarstek 19 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przez komfort masz na myśli lokalną dostępność części i serwisantów bez konieczności wysyłania zegarka do fabryki, to szukaj mechanizmów serii 35XXX ( sellita ŚW 300 based) lub 30XXX ( ETA based). Z uwagi na wielkość nadgarstka pominąłby 39 mm MXVI i skupił się na 41 mm : MXVII ( choć tu nie wszystkim spodoba się otwarte potröjne okno datownika) lub wersja TopGun ( choć tu inna mniej klasyczna tarcza i chyba ceramika) oraz 40 mm MXVIII ( tu wybór jest największy łącznie z limitkami )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. A czy są jakieś Ref. w rozmiarach 43-44mm? Bo ja takowych nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. A czy są jakieś Ref. w rozmiarach 43-44mm? Bo ja takowych nie mogę znaleźć.

Chronografy występują w przedziale 39- 44 mm. Więcej to już Big Piloty.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie IWC na Eta czy SW to wyrzucanie pieniedzy uważam, zdaje się są ciekawsze pozycje na Eta za znacznie normalniejsze pieniądze.

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie IWC na Eta czy SW to wyrzucanie pieniedzy uważam, zdaje się są ciekawsze pozycje na Eta za znacznie normalniejsze pieniądze.

W wyższych modelach to fakt ( Portugalczyk przez lata miał ten feler) ale proste modele bazowe to trochę inna koncepcja. Nie każdy kupuje zegarek z powodu mechanizmu...Poza tym podstawowe modele kupują często ludzie dla których jest to poważny wydatek, jedyny zegarek itd więc możliwość taniego serwisu na miejscu bez konieczności rozstawania się z zegarkiem na 8 - 12 tygodni i min 600 euro jest wartością samą w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem ten model w stali i niestety sprzedałem ale za to teraz trafił sie w złocie f2a81cc72aacde1485e6bbee400cba2a.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny!


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maze123  a dekiel jak wygląda? Nosiłbym 

 

Mła garnitura vintage

post-24818-0-37909200-1587070556_thumb.jpg

Edytowane przez Homberger

Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wyższych modelach to fakt ( Portugalczyk przez lata miał ten feler) ale proste modele bazowe to trochę inna koncepcja. Nie każdy kupuje zegarek z powodu mechanizmu...Poza tym podstawowe modele kupują często ludzie dla których jest to poważny wydatek, jedyny zegarek itd więc możliwość taniego serwisu na miejscu bez konieczności rozstawania się z zegarkiem na 8 - 12 tygodni i min 600 euro jest wartością samą w sobie.

No ale to są właśnie chyba mity....

Za serwis inhouse 89100 w centrum W-wy płaci się 1200 pln...

7550 valjoux to koszt 1500+pln, a przecież dużo zegarków budżetowych ma ten chrono kaliber.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to są tzw miejskie legendy gdzie straszy się inhouse. Różnica w kosztach jest niewielka. Poza tym IWC to nie marka dla jednozegarkowców czy pierwszego wyboru. To marka którą rozbudowuje się kolekcje.Można stwierdzić że użytkownicy analizujący koszty serwisowania to generalnie kolekcjonerzy którzy mają świadomość że kilkanaście czy kilkadziesiąt zegarków łatwiej i taniej będzie serwisować lokalnie.

Ktoś kto chce kupić IWC w bizancyinych salonach jako drugi i ostatni do kolekcji być może zapyta o mechanizm ale na pewno nie o koszty serwisowania.

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotus, głupoty gadasz - tak to właśnie jest marka pierwszego wyboru i dla jednozegarkowców. W przeciwieństwie do Ciebie moje info nie jest powietrza, a z pracy u AD IWC gdzie sprzedałem dziesiątki tych zegarków.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę się do ostatnich lat a nie do odległej przeszłości.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.