Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

No ale to są właśnie chyba mity....

Za serwis inhouse 89100 w centrum W-wy płaci się 1200 pln...

7550 valjoux to koszt 1500+pln, a przecież dużo zegarków budżetowych ma ten chrono kaliber.

 

W chirurgii jest taka zasada że trudniejsze operacje najlepiej wychodzą operatorom którzy przeprowadzili tych zabiegów co najmniej kilkadziesiąt nie wiem jak jest w przypadku zegarmistrzów ale dla własnego spokoju przyjmę podobne kryterium. W kraju jest jednak ograniczona ilość zegarmistrzów którzy w takim zakresie mieli do czynienia z własnymi werkami IWC.( szczególnie tymi współczesnymi ) Poza tym na dziś jest to serwis polegający na wyczyszczeniu i naoliwieniu mechanizmu bez wymiany elementów którym być może ta wymiana się należy. ( nie zawsze jest to zegarek kupiony 2 lata temu u AD jako nowy i noszony jak fabryka kazała ).

Lotus, głupoty gadasz - tak to właśnie jest marka pierwszego wyboru i dla jednozegarkowców. W przeciwieństwie do Ciebie moje info nie jest powietrza, a z pracy u AD IWC gdzie sprzedałem dziesiątki tych zegarków.

Makao i ...po makale Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie IWC na Eta czy SW to wyrzucanie pieniedzy uważam, zdaje się są ciekawsze pozycje na Eta za znacznie normalniejsze pieniądze.

 

Każdy patrzy na to ze swojego punktu widzenia.

Inge na Eta bardzo chętnie widziałbym u siebie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotus, głupoty gadasz - tak to właśnie jest marka pierwszego wyboru i dla jednozegarkowców. W przeciwieństwie do Ciebie moje info nie jest powietrza, a z pracy u AD IWC gdzie sprzedałem dziesiątki tych zegarków.

Chyba masz rację. Mój pierwszy poważny zegarek to było IWC (mechanik) , którego używałem dotąd (40 lat). Dokupiłem co prawda Eco-driva w tytanie ze względu na bezproblemowość (10 lat wstecz) i dopiero teraz zanabyłem w brązie Spitfire i przez moment pychy kupiłem najtańszego Rolka . Tak czy owak IWC to klasa sama w sobie a nie sztuczna nadymka Rolexowa. Nie robi sztucznych kombinacji (przynajmniej o o nich nic nie wiem) tak jak Rolek ze swoimi AD i rynkiem wtórnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

 Poza tym IWC to nie marka dla jednozegarkowców czy pierwszego wyboru. 

Była marką pierwszego wyboru gdy pojawiły się fundusze, bo chciałem być oryginalny i podobały mi się, miały "to coś". Po paru latach już wiem czego chcę. IWC tych kryteriów nie spełnia. Ale sentyment pozostał. A najlepsze w użytkowaniu były "nie inhousy" - precyzja, bezproblemowość, serwis na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubex, jak dobrze przypominam sobie to miales portugalczyka 7-dniowego. Oj juz byl na werku 52010?

Pamiętam jak pisales, ze potrafil gubic nawet 10sek na dobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubex, jak dobrze przypominam sobie to miales portugalczyka 7-dniowego. Oj juz byl na werku 52010?

Pamiętam jak pisales, ze potrafil gubic nawet 10sek na dobe.

Też mam podobne doświadczenia z trzydniowcem - mechanizmy moich Marków bazujących na ETA i Sellita dokładnością chodu przewyższają caliber 89361.

No ale zaraz pewnie usłyszę od obskakującego wszystkie wątki „mistrza internetu” że „na zagranicznych forach pełno jest innych opinii”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Mój Portugalczyk był na mechanizmie 51011, ale on był już zmodyfikowany fabrycznie względem wcześniejszych wersji - miał krzywki w naciągu Pellatona wykonane z białej ceramiki i koło naciągowe z innego materiału (z którym współpracowały te krzywki - koloru srebrnego, ale nie wiem z czego było wykonane) niż w zwykłym mechanizmie.

To było chyba ostatnie przetarcie i próba odnośnie ceramiki przed 52xxx. Jak tylko go kupiłem, weszły mechanizmy 52xxx.

A swoją drogą, dokładny nie był. Ale przecież chyba nie o to chodzi gdy ma się taki zegarek. Z drugiej strony, ja mam specyficzną pracę, mógł się namagnesowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos : IWC oferuje teraz 8 lat gwarancji na swoje zegarki. Nie wiem czy byla taka informacja w tym watku, a jest to rzecz warta podkreslenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak była o tym informacja na tym wątku. Przedłużenie gwarancji dotyczyło Zegarków max 2 letnich

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Skorzystałem

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mła garnitura vintage

 

to moj ukochany model i masz go w pieknym stanie :)

to moj, slabe zdjecie nieztety:

post-109000-0-40114100-1587408516_thumb.jpg

ojciec kupil w grudniu 1978r

poza paskiem oryginalny stan, co po szkielku widac :mellow:

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe. Mam taki sam, też 1978, tylko z niebieską tarczą (Yacht Club). Napisz czy na chodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Napisz czy na chodzie.

 

na chodzie, regularnie uzytkowany, po smierci ojca ja go dostalem

serwisowany co 2-3 lata, mam metryczki z kazdego serwisu jest ich ponad 20

dziala perfekt, obecnie +20 sek na dobe

 

tapatalk

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstąpiłem w szeregi posiadaczy marki trochę niespodziewanie, teraz wszystko wskazuje, że chyba szczęśliwie się stało. :)

Cóż dodać....

49c012a7c909d3b31f39e4a0e6237797.jpg

 

Chodzi mi po głowie myśl zakupu bransolety, może ktoś wie o takowej na sprzedaż.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inżynier fajny.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, zmęczyć strap i zaatakować kajdan  B)

Niech się nosi.


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba się będę żegnał z Markiem XVIII


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowosci IWC z W&W juz większość zna. Model Yatch Club w stali i z niebieska tarcza namieszal mi w glowie. Swietnie im ten YC wyszedl. Szkoda jedynie, ze ma 44mm oraz WR na poziomie 6atm. Mimo, ze nie lubie chrono to tego z checia przygarnalbym. 75ed3f9d7bf322f78ac8ed3d65bab806.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za życzliwe przyjęcie w klubie, inżynier każdego dnia robi świetną robotę.
Nie spodziewałem się takiej frajdy z tego zegarka!

97bd5f86f5a854f2327332bb3acc7872.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2020 o 16:35, piotr_3miasto napisał:

Dziękuje za życzliwe przyjęcie w klubie, inżynier każdego dnia robi świetną robotę.
Nie spodziewałem się takiej frajdy z tego zegarka!
 

 

W tym zegarku super pomysłem jest ceramiczny bezel, nie wiem dlaczego nie było go w innych modelach, które makabrycznie dostają wgniotki na nim podczas noszenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Boogie napisał:

które makabrycznie dostają wgniotki na nim podczas noszenia....

 

Możesz rozwinąć temat? 

 


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, gratuluję Inge! Miałem ten zegar przez ponad 2 lata i bardzo dobrze go wspominam. Ceramika, własny werk z naciągiem Pellatona, fajne wymiary...

Co do bransolety, to miałem go również na niej, jest świetna tylko uważaj bo zegar będzie dużo cięższy co szczególnie latem może być problematyczne (nie ma tam też żadnej mikroregulacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartek79 napisał:

 

Co do bransolety, to miałem go również na niej, jest świetna tylko uważaj bo zegar będzie dużo cięższy co szczególnie latem może być problematyczne (nie ma tam też żadnej mikroregulacji).

To dwa różne problemy tej bransolety ? z tego powodu min kiedyś wybrałem wersję tytanową na pasku... bo, że takiego klasyka warto mieć to fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.