Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach dalszych rozważań i poszukiwań zawitałem wczoraj do butiku IWC.  Po raz pierwszy zostałem "zabezpieczony gumkami" :) W innych sklepach nie było aż takich zabezpieczeń.

Zacząłem o Pilota, 43 mm. Taki grubasek z niego jak się patrzyło z boku.

Potem czas na nowy znany model Yacht Club. Kiedyś go mierzyłem, 8 lat temu ale wtedy miał jak pamietam 43,5 mm. A teraz 44,6 mm. No i powiem, że bardzo wpadł mi w oko. Jest na bransolecie, której oczekiwałem, jest super czytelny, przejrzysty. Wykonanie pierwszorzędne. Jak porównam sobie tego Yachta z Glashütte Original Sea Q, który jest coś ok 1300 Euro tańszy, to IWC wygląda jak o 1-2 klasy lepiej wykonany.  Czasem trzeba poprzymierzać różne zegarki aby się przekonać co do jakości wykonania. Tutraj wrócę do Grand Seiko, przy którym trochę pomlaskałem ale z perspektywy czasu GS też jest świetny. Czekam na HiBeat w GS SBGJ237/9.... i wtedy będę wiedział jak ugryźć temat.

Na pewno IWC jest super zegarkiem, nieco drogi dla mnie (12.600) ale do zaakceptowania. 

GS sporo tańszy coś ok 7.000.

IMG_20200620_161001x.jpg

IMG_20200620_161617x.jpg

IMG_20200620_161919x.jpg

IMG_20200620_161949x.jpg

Edytowane przez Undziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mój zegarkowy zakup to bedzie ten wlasnie nowy Yatch Club. Wyglada super. Milo słyszeć, ze wykonanie jest na odpowiednim poziomie. Sam czekam na testy nadgarstkowe.
Gdzie go przymierzałeś? Dzwonilem jakies 2-3 tygodnie temu do Apartu i poweidzieli mi, ze będą miec pierwsze egzemplarze dopiero we wrześniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Monachium. Jest naprawdę rewelacyjny. Ja zwracam uwagę na proporcje i poprzedni model miał mniejszą średnicę i jego wysokośc była zauważalna. W tym proporcje lepiej wypadają.

Powiem też tak - wypada lepiej niż wspomniane Glashuette jak i Rolki - wolę dopłacić i mieć takiego niż Rolka Explorera II, którego zamówiłem. Zawsze to musi być to coś co przekonuje serce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Yacht Club jest obledny. Zawsze Ci mowilem, ze IWC „to jest to”.

A gumki sie spodobaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bibbi napisał:

Ten Yacht Club jest obledny. Zawsze Ci mowilem, ze IWC „to jest to”.

A gumki sie spodobaly? emoji12.png

Są IWC i IWC. Te tańsze takie sobie, ale Yacht rewelka. Wygląda profesjonalnie, sportowo ale pod koszulę i dżinsy w sam raz.  Poczekam jeszcze zoabczymy jak wypadną GS Hi-beat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Undziak napisał:

...

wolę dopłacić i mieć takiego niż Rolka Explorera II, którego zamówiłem. Zawsze to musi być to coś co przekonuje serce:)

YM super. I całkowicie inny niż EX II. W sumie fajny rozrzut. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobranoc i dla odświeżenia tematu.

IMG-20200512-WA0103.jpg


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napiszę, że jak edytowałem posta to stało się coś dziwnego:D i nie wiem jak to odkręcić.

Co do zegarka.- szukam bo znalazłem foto i suche info na watchbase, 2020 i podobno nie limitacja.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym sobie zasłużył akurat ten nasz dywizjon ? Prędzej bym obstawiał sławny myśliwski 303, w końcu też latali na spitfire-ach, i to chyba najdłużej, pomiędzy hurricanami i mustangami. Ale i tak miło, że nas uhonorowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mroova napisał:

Ciekawe czym sobie zasłużył akurat ten nasz dywizjon ?

 

Poczytaj.. 


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że szukałem zanim poczyniłem wpis, ale widać słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 sztuk , specjalna edycja...mam nadzieję, że nie dla Maciarewicza i jego „ ekspertów” od lotnictwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest sens napisać do nich aby zwiększyli edycję? Sądzę, że w Polsce byliby chętni. Wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni noszenia i ...póki co troszkę sie spieszy. Jakieś 10 sekund na dobę.

20200714_124624.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzy dni noszenia i ...póki co troszkę sie spieszy. Jakieś 10 sekund na dobę.

Niestety to IWC a nie Omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze sie poprawi. Tudor  którego mam, moimo certyfikatu chronometru przez pierwszy tydzień dokładniścią nie imponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, pepepatryk napisał:

O co chodzi z tymi i deskami z godziny 12 i 6?

Chyba resztki indeksów rzymskich, IWC lubi ten sznyt ale o ile arabskie przecięte w połowie mogę zaakceptować to te szczątki wyglądają dziwacznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie podobają sie ani arabskie ani rzymskie..

 Choc tu akurat tak strasznie mnie nie irytują... w końcu inaczej bym go nie kupił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to IWC a nie Omega
Moja 300m robi +4-5sek ma dobe, takze i u Omegi jest z tym roznie. Chyba tylko Rolex może pochwalic sie swietna dokładnością niezależnie od modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.