Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy IWC - miłość od pierwszego zobaczenia

b93abbade915359a7b4620c22d7621e2.jpg&key=bb5bd0fc8317350077fdebd61f21dd43b6bb110062f4f7bfc18a44490c915286


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Nigdy nie miałem do czynienia z ta marka a spodobał mi się model IW377714 i IW377709. Warte swojej ceny ? Jak narazie Omega skradła moje serce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie luneta w 5454 jest bardzo fajna, może by tak wrócić do niego 🤔

25C2D279-6A7D-4B26-BAAB-7EC8912A9465.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto wrócić.
Po tym jak przymierzyłem małego (40mm) Portugalczyka i porównałem go z moim 5454,
Zdecydowałem się go nie sprzedawać, i noszę ten zegarek teraz niemal codziennie.
Moim zdaniem ma wiele detali, które na korzyść odróżniają go od mniejszego następcy.

Piotrek


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cos mialem przyjemnosc goscic na nadgarstku 😊

Bardzo przyjemny ale co najwazniejsze - po raz kolejny utwierdzilem sie w przekonaniu, ze inzynierki sa w super jakosci wykonania 😎

0-13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najfajniejszy Inżynier. 

Wskazówki oraz indeksy są ze złota 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, artme napisał:

Chyba tylko w kolorze.

Co nie zmienia faktu, że bardzo chciałbym go mieć. 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciele,

co sądzicie o tym egzemplarzu? Sprzedający oferuje w dobrej cenie, ale bez pudełka i papierów. To nie jakaś podróbka? W ogóle podrabiają zegarki IWC? Czy "na pierwszy rzut oka" wszystko tu jest w porządku?

 

 

Schowek08.jpg

Schowek06.jpg

Schowek04.jpg

Schowek02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę. 

Ktoś chce to sprzedać jako oryginał   Nieźle.  Ma fantazje. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, vonGoethe napisał:

Przyjaciele,

co sądzicie o tym egzemplarzu? Sprzedający oferuje w dobrej cenie, ale bez pudełka i papierów. To nie jakaś podróbka? W ogóle podrabiają zegarki IWC? Czy "na pierwszy rzut oka" wszystko tu jest w porządku?

 

 

 

Kolego, mówiąc wprost: gdzie byłeś jak rozdawali rozum? Pochwal Cię w której kolejce stałeś wtedy, jaki inny talent dostałeś od losu? 😉

Oczywiście jak masz 10-15 lat to cofam to co wyżej napisałem i przepraszam.

 

300 zł za kwarca na OLX, gdzie oryginalne chrono IWC kosztuje w sklepie conajmniej 30 tysięcy zł, a Ty pytasz czy to oryginał.

 

https://www.olx.pl/oferta/iwc-schaffhausen-CID87-IDIbG8i.html#5df87c4982

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam Koledzy za odpowiedzi. Właśnie ze względu na absurdalną cenę wrzuciłem to "cudo" tutaj, aby się upewnić.

 

Osobiste wycieczki proszę sobie zachować dla siebie. Każdy zna się na czymś innym. Ja jestem laikiem, który szuka ładnego zegarka.

Edytowane przez vonGoethe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to na czym się znasz? Uprzedzam Cię na przyszłość (może nie znasz się też na autach), że jak zobaczysz ŁADNEGO kilkuletniego Passata za 600 zł to nie jest to Passat, tylko kartonowa makieta, jak ktoś będzie chciał Ci sprzedać ŁADNE mieszkanie za  3-5 tysięcy zł to zapytaj najpierw na forum o nieruchomościach czy oferta jest okey i też uprzedź, że jesteś laikiem. Może też jesteś laikiem i nie znasz się na ludziach, wtedy uprzedzam, że jak zadzwoni twoja rzekoma babcia lub kuzyn i poprosi o wyrzucenie przez okno wypłaconych wcześniej z banku pieniędzy to nie rób tego, ponieważ to nie jest Twoja prawdziwa babcia lub kuzyn. Słyszałeś kiedykolwiek, żeby ktoś kupił coś używanego za 1/100 (słownie: jedną setną) ceny? Obojętnie co, np. Levisy w lumpeksie za 3 zł, rower górski Treka za 60 zł, smartfona za  5-20 zł, PlayStation 4 za 8 zł? Cokolwiek?! No właśnie.

 

Paradoks Twojego pytania polega na tym, że jeśli to guano byłoby wystawione za 3000 zł albo 15000 zł to jeszcze takie pytanie ma sens i świadczy, że rzeczywiście pyta laik, ale w tym przypadku pytanie świadczy o jednym i opisałem to w poprzednim poście. Ludzie, litości!

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega sie grzecznie zapytal, a drugi kolega z forum mu niegrzecznie odpowiedxial.

Nikt nie jest wszechwiedzacy. Od tego jest forum, czyz nie...?
Kolego @memento mori, daj na luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dopiero po fakcie pisze z ironią "cudo" i że "tak myślał", ale chwilę wcześniej pytał nieśmiało "czy w ogóle podrabiają IWC?" Dlaczego nie wrzucił linka do ogłoszenia tylko same zdjęcia?  A nuż by się okazało że oryginalny i interes życia zrobiony? Niestety życie to nie bajka 🙂 Takich zapytań przewaliło się na tym forum setki i jakoś nie pamiętam ani jednej historii podszytej dobrą wolą, bezinteresownością czy prawdziwie hojnym wujkiem z Niemiec. Nawet przypadki pytania o w miarę dobrze zrobioną podróbkę, gdzie kilkadziesiąt sekund z Google nie pomaga i/lub rzeczywiście podejrzaną cenę (czyli powiedzmy 30-70% rynkowej) są baaaardzo rzadkie i było ich raptem kilka przez ostatnie 10 lat. Zawsze to jest ukryta wycena podróbki znajomego/własnej lub głupia wiara w interes życia. Bycie laikiem to tłumaczenie dla naiwnych. Forum nie jest od tego, żeby wyceniać komuś podróbki i IMO nie jest od tego, żeby pomagać komuś, kto nie raczy poświęcić minuty na Google.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @vonGoethewyraźnie pomylił wątki. Zapytania o podróby winny być wrzucane tutaj:  Podróbki i zapytania o autentyczność - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl), a nie zaśmiecać Klubu IWC.

 

Ładne zegarki za trzy stówy można znaleźć w TK Maxx :)

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was wygląda to, ale u mnie tak.

 

Wpisuję w przeglądarkę "zegarek IWC cena" - jestem laikiem, więc nie wiem jaki to model jest na OLXie, który znalazłem. Wyskakują wyniki jak niżej:

 

ueVYzwT.jpg

 

 

"Jestem laikiem", więc nie wiem po ile jest euro czy po 2 zł czy po 4 zł, czy po 0,03 zł, więc "nic mi nie mówią" w ceny w tabeli rzędu 7/10/20 tysięcy EUR i klikam w PIERWSZY lepszy link i.... ojej! jest "taki sam" zegarek i jest cena i to w złotówkach! I to na pierwszej stronie bez filtrów, szukania itd. Jedno wpisane hasło, jedno kliknięcie i jedno przewinięcie strony w dół - ok. 10-15 sekund "pracy/zachodu/poświęcenia/wkładu własnego".

 

Nb8lYkF.jpg

 

 

I co robię? A ch... zapytam na forum zegarkowym, czy w ogóle podrabiają IWC i ten za 300 zł w kwarcu to oryginał, gdyż chyba wygrałem los na loterii zwanej życiem / rozbiłem bank / w czepku się urodziłem.

 

Przepraszam, ale ja tego nie kupuję...

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, memento mori napisał:

Nie wiem jak u Was wygląda to, ale u mnie tak.

 

Wpisuję w przeglądarkę "zegarek IWC cena" - jestem laikiem, więc nie wiem jaki to model jest na OLXie.

 

Wyskakują wyniki jak niżej:

 

ueVYzwT.jpg

 

 

"Jestem laikiem", więc nie wiem po ile jest euro czy po 2 zł czy po 4 zł, czy po 0,03 zł, więc "nic mi nie mówią" w ceny w tabeli rzędu 7/10/20 tysięcy EUR i klikam w PIERWSZY lepszy link i.... ojej jest "taki sam" zegarek i jest cena i to w złotówkach:

 

Nb8lYkF.jpg

 

 

I co robię? A ch... zapytam na forum zegarkowym, czy w ogóle podrabiają IWC i ten za 300 zł w kwarcu to oryginał.

 

Przepraszam, ale ja tego nie kupuję...


Ale to jeszcze nie powód aby ludzi na forum obrażać. 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie musicie posypywać już dróg - simply clever! 😄 Wskazówki i indeksy to białe złoto?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, memento mori napisał:

Nie wiem jak u Was wygląda to, ale u mnie tak.

 

Wpisuję w przeglądarkę "zegarek IWC cena" - jestem laikiem, więc nie wiem jaki to model jest na OLXie, który znalazłem. Wyskakują wyniki jak niżej:

 

ueVYzwT.jpg

 

 

"Jestem laikiem", więc nie wiem po ile jest euro czy po 2 zł czy po 4 zł, czy po 0,03 zł, więc "nic mi nie mówią" w ceny w tabeli rzędu 7/10/20 tysięcy EUR i klikam w PIERWSZY lepszy link i.... ojej! jest "taki sam" zegarek i jest cena i to w złotówkach! I to na pierwszej stronie bez filtrów, szukania itd. Jedno wpisane hasło, jedno kliknięcie i jedno przewinięcie strony w dół - ok. 10-15 sekund "pracy/zachodu/poświęcenia/wkładu własnego".

 

Nb8lYkF.jpg

 

 

I co robię? A ch... zapytam na forum zegarkowym, czy w ogóle podrabiają IWC i ten za 300 zł w kwarcu to oryginał, gdyż chyba wygrałem los na loterii zwanej życiem / rozbiłem bank / w czepku się urodziłem.

 

Przepraszam, ale ja tego nie kupuję...

Szanowny kolego popisujesz się niestety... wstyd!!!

Tak na marginesie,  dla większości zwykłych ludzi, nie "znających się" na zegarkach np. niezwykle cenione na forum zegarki Panerai to zwykłe paskudztwa!  I co?  Świadczy to,  że są to kretyni?

Edytowane przez Smurf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.