Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne , Wietrzony dziś diver w lesie 😃

IMG_20210327_104645[1].jpg

IMG_20210327_104636[1].jpg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i mój zanurkował w ogrodzie

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2021 o 21:36, Zenek80 napisał(-a):

A to mój diver, dziś wietrzony tylko przez chwilkę na ogródku😊.

Mój pierwszy "poważny zegarek". Bardzo porządnie wykończony. System ustawienia wskazań czasu nurkowania też ciekawie rozwiązany. Chociaż po czasie muszę przyznać, że sentymentu do niego nie mam😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykończenie pierwsza klasa, zegarek bardzo czytelny, świetna luma. Bardzo go lubię. Praktycznie nie widać na nim mikro rysek. Mimo, że w środku tylko ETA, to muszę przyznać, że zegarmistrzowie IWC stanęli na wysokości zadania i świetnie tą Etę zmodyfikowali. Wszystko działa perfekcyjnie. Chodzi idealnie, regularny chód, precyzyjny. W ogóle mam słabość do diverów IWC. Te starsze, szczególnie Galapagos też mi się bardzo podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenek80 jakie usprawnienia mające wpływ na regularny chód oraz inne benefity wprowadzono względem 2892? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

@Zenek80 jakie usprawnienia mające wpływ na regularny chód oraz inne benefity wprowadzono względem 2892? 

 

IWC modyfikuje w bazowej Ecie większość części ( wychwyt, koła, sprężyna ) na produkowane w swojej manufakturze. Ich części mają bardziej rygorystyczną tolerancję co siłą rzeczy przekłada się na precyzje chodu mechanizmu.

Edytowane przez Zenek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zenek80 napisał(-a):

 

IWC modyfikuje w bazowej Ecie większość części ( wychwyt, koła, sprężyna ) na produkowane w swojej manufakturze. Ich części mają bardziej rygorystyczną tolerancję co siłą rzeczy przekłada się na precyzje chodu mechanizmu.

 IWC nic nie modyfikuje poza innym łożyskiem wahnika, stosują taką samą stokową ete 2892 jak w każdym innym zegarku, o ile jeszcze stosują, bo już ok 10 lat temu zaczęli wsadzać sellitę.

 

Pamiętam jak nasz zegarmistrz po raz pierwszy się zdziwił kiedy odkrył sellitę w IWC, nie było to tym żadnego wewnętrznego release od grupy Richemont, ani zmiany referencji zegarka, a byliśmy jedynym serwisem IWC w Polsce - wszystkie zegarki z Kruka i innych mniejszych dilerów w tamtym czasie najpierw trafiały do naszej firmy i większość była robiona na miejscu, a do Monachium szły te bardziej skomplikowane jak np. perpetual czy wszystkie yachtcluby których pierwsza seria była wadliwa i psuły się na potęgę. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest ? W prasie branżowej piszą co innego:

https://ch24.pl/iwc-aquatimer-automatic-2000/

 

Nie neguje tego co powiedział zegarmistrz w autoryzowanym serwisie IWC, napewno wiedział co mówi, szczególnie, że pracowaliście razem - więc nie miał żadnego powodu, żeby mijać się z faktami. Ale prasa branżowa chyba nie publikowałby głupot ? Przecież te artykuły piszą ludzie związani z branżą zegarkową, pasjonaci a nie raz pewnie i sami zegarmistrzowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prasa branżowa bardzo często pisze głupoty ( nie odnoszę się do konkretnego artykułu czy portalu) , to standard w tej branży, sam nie raz poprawiałem i wysyłałem sprostowania, zresztą chyba ostatnio kolega @rads  to też robił, press release są niesprawdzane, piszą ludzie którzy nie są zegarmistrzami, jest bardzo dużo niekompetencji. 

 

Co do ww to te zmiany IWC które są opisane w artykule dotyczyły o wiele wcześniejszych et 2892,a później w nowszych wersjach ETA zaimplementowała je do swoich mechanizmów seryjnie


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Mimo, że to seryjna Eta to naprawdę porządny mechanizm i zegarek też fajny. Przynajmniej tańszy będzie serwis niż mechanizmów in-house.

Edytowane przez Zenek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2021 o 22:10, Zenek80 napisał(-a):

Wszystko działa perfekcyjnie. Chodzi idealnie, regularny chód, precyzyjny.

Potwierdzam, w swoim korygowałem chód po ponad 6 miesiącach - wtedy spieszył się już około 5 minut w stosunku do pierwotnie ustawionego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to hop, temat do góry 🙂

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mogę się zapisać do klubu.

Moja pamiątka rodzinna (w/g nr rok pochodzenia 1905). Szkiełko nieoryginalne oraz wskazówka minutowa. Obecnie na chodzie😀

 

20210416_171117.jpg

20210416_171231.jpg


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do klubu już należę z powyższym pektoralikiem ale dzisiaj dokonałem zakupu zegarka na rękę😃 od IWC

 

20210508_135029.jpg


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Chwal się bo jakoś nas tu mało w tym klubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę Twojej kolekcji ale trzymam kciuki za pilota 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😍😍😍😍 No to masz pilota😍😍😍😍

Chyba pierwszy w Polsce 😛

20210508_140332.jpg


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Przynajmniej nowego.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny! Mimo, iz nie jestem fanem pilotow ten wygląda super.

Jest w nim system szybkiej zmiany pasków? Bodajze EasX change czy jakos podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze fotka nadgarstkowa. Do tej grubości i wagi jestem przyzwyczajony, bo na co dzień noszę Tissot'a Racing T-touch na salikonie (T002520 A).

Ta skóra na pasku, to chyba z bawoła🤣. Na chwilę obecną strasznie twarda.

20210508_164540.jpg

2 minuty temu, maariusz napisał(-a):

Swietny! Mimo, iz nie jestem fanem pilotow ten wygląda super.

Jest w nim system szybkiej zmiany pasków? Bodajze EasX change czy jakos podobnie.

Dzięki👍

Tak, jest system szybkiej zmiany paska.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20210508_184558.thumb.jpg.e1a70a20c9c62b00457abd7679f0c520.jpgI to co lubią najbardziej onaniści zegarkowi😀


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.