Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

 

21 minut temu, szuwi napisał(-a):

Lepiej wykonany? Czym to się objawia? Werk też ma lepszy? To czemu obecnie kosztuje ok 50% ceny exa?! ;)

Anyway, to fajny zegarek i jak pisałem, kupiłbym go mając leżącą kasę, ale nie zamiast ex1, a obok. 

Zamiast Exa nie, ale zamiast Suba jak najbardziej, ale ja nie jestem fanem Suba. 3239 mam na swojej liście, może uda mi się kiedyś. Chociaż co raz trudniej o te referencje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, facecik napisał(-a):

Tak, lepiej, koperta, bransoleta i tarcza. Nie mam dużego doświadczenia porównawczego, jednak IWC w tym przedziale cenowym ma jedno z lepszych wykończeń zewnętrznych (pomijam to co jest pod szkłem, bo tam bywa słabo). I nie mówimy o mechanizmach, bo wiemy co jest w jednym i w drugim. Przy czym Eta w moich IWC w niczym nie ustępowała mechanizmom R, przynajmniej jeżeli chodzi o dokładność chodu, no niestety, rozpatrywaną z perspektywy ignoranta, czyli żadnych konkretnych pomiarów, jak to mają w zwyczaju niektórzy😉

Kopertę, oyster i tarczę w exie lubię i chyba nie jestem odosobniony. Przedział cenowy jest inny, więc może w tym problem. 

Wiemy jakie są mechanizmy i dla osób mających podstawową wiedzę w tym zakresie, różnica jest spora. 

Co do punktualności - faktycznie nie jest ważna - chyba każdy z nas ma kwarca na plażę czy na rower ;)

6 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Zamiast Exa nie, ale zamiast Suba jak najbardziej, ale ja nie jestem fanem Suba. 3239 mam na swojej liście, może uda mi się kiedyś. Chociaż co raz trudniej o te referencje. 

Sub mnie nie kręci, więc nigdy nie rozważałem zakupu :) Obrotowy bezel mam w kwarcowym 300m ;)

Dodam jeszcze, że mam nadgarstek 16,8, więc "size matters" ;)

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuję do R, bo ich nie znam, ale myślę, że inżynier, a zwłaszcza ta starsza ref. to świetny projekt. Typowy projekt Genty jeśli chodzi o kopertę. Świetnie przemyślany system skracania bransolety. Wewnątrzna drugą koperta wykonana z mumetalu. Werk inhouse 80110 z naciągiem Pellatona. Jedynie trochę grubaśny, no ale coś za coś. A z tym że pod szkłem bywa słabo nie zgadzam się zupełnie. Fotka tarczy mojego IW3227-01.
d3aa9dec6b7a9717c6e8789df02c602d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szuwi napisał(-a):

Kopertę, oyster i tarczę w exie lubię i chyba nie jestem odosobniony. Przedział cenowy jest inny, więc może w tym problem. 

Wiemy jakie są mechanizmy i dla osób mających podstawową wiedzę w tym zakresie, różnica jest spora. 

Co do punktualności - faktycznie nie jest ważna - chyba każdy z nas ma kwarca na plażę czy na rower ;)

Sub mnie nie kręci, więc nigdy nie rozważałem zakupu :) Obrotowy bezel mam w kwarcowym 300m ;)

Dodam jeszcze, że mam nadgarstek 16,8, więc "size matters" ;)


To,było właściwie do facecika bo kojarzę, ze ma dwa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, alleck napisał(-a):

Nie porównuję do R, bo ich nie znam, ale myślę, że inżynier, a zwłaszcza ta starsza ref. to świetny projekt. Typowy projekt Genty jeśli chodzi o kopertę. Świetnie przemyślany system skracania bransolety. Wewnątrzna drugą koperta wykonana z mumetalu. Werk inhouse 80110 z naciągiem Pellatona. Jedynie trochę grubaśny, no ale coś za coś. A z tym że pod szkłem bywa słabo nie zgadzam się zupełnie. Fotka tarczy mojego IW3227-01.

Super projekt. A pod szkłem to możesz mieć np. wskazówki niewycentrowane, co mi się w IWC zdarzyło. Jak już napisałem, same tarcze są bez zarzutu i są zrobione z dużą starannością i dbałością o detale, co zresztą pokazujesz.

A werki 80110 lub 80111 to akurat wcale nie jest nic extra. U mnie się 80111 się nie sprawdził - miałem problemy serwisowe - śruby się odkręcały na na mocowaniu rotora, wyrobił się trzpień, na którym był zamontowany rotor. Zegarek był używany, po serwisie w IWC.

Edytowane przez facecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, alleck napisał(-a):

Nie porównuję do R, bo ich nie znam, ale myślę, że inżynier, a zwłaszcza ta starsza ref. to świetny projekt. Typowy projekt Genty jeśli chodzi o kopertę. Świetnie przemyślany system skracania bransolety. Wewnątrzna drugą koperta wykonana z mumetalu. Werk inhouse 80110 z naciągiem Pellatona. Jedynie trochę grubaśny, no ale coś za coś. A z tym że pod szkłem bywa słabo nie zgadzam się zupełnie. Fotka tarczy mojego IW3227-01.
d3aa9dec6b7a9717c6e8789df02c602d.jpg

Jak pisałem wcześniej - starsze ref to b.fajne zegarki. Nowsze też, ale nie najnowsze :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal patrzeć co zrobili z Inżynierem, stracił swój charakter zupełnie. Może kiedyś wrócą do starego projektu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowszych ref. tych na ETA ta poniżej jest dla mnie najlepsza. Najnowszemu inżynierowi mówię stanowcze nie :)

(zdjęcie z sieci)
8999ce2829ec8398aeafc2bec29caf26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, alleck napisał(-a):

Z nowszych ref. tych na ETA ta poniżej jest dla mnie najlepsza. Najnowszemu inżynierowi mówię stanowcze nie :)

(zdjęcie z sieci)
8999ce2829ec8398aeafc2bec29caf26.jpg

I właśnie taki miałem, ze złotymi wskazówkami😪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I właśnie taki miałem, ze złotymi wskazówkami
No jest super. Mógłbym mieć :) Ale 2 inżyniery w pudełku to przesada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę ze srebrnymi wskazówkami, ale projekt ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wolę ze srebrnymi wskazówkami, ale projekt ten sam
No ja bym się obawiał o czytelność. Lata już nie te :) Jasne na jasnym, może być różnie. Poza tym złote wskazówki przy tarczy bez faktury ożywiają ten projekt. No ale jak to mawiają najstarsi górale "de gustibus non est disputandum" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, alleck napisał(-a):

No ja bym się obawiał o czytelność. Lata już nie te :) Jasne na jasnym, może być różnie. Poza tym złote wskazówki przy tarczy bez faktury ożywiają ten projekt. No ale jak to mawiają najstarsi górale "de gustibus non est disputandum" ;)

Nie trawię złotych wskazówek, ale guścik non disputanum est ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wietrzenie zegarka😉

 

 

20210529_090639.jpg


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, wieloryb napisał(-a):

Podbijamy, podbijamy! 

 

Ten mark jest piękny👍

 

Edytowane przez piteks

IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, piteks napisał(-a):

 

Ten mark jest piękny👍

 

Jakn wszystkie marki... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , szukam Inge 3239 jakby ktos cos wiedzial bede wdzieczny za info 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2021 o 22:29, facecik napisał(-a):

... Żałuję że musiałem się pozbyć swojego, ale takie jest życie😞 

Szkoda, bo to najładniejsza wersja. 

 

 

 

Za ile był/jest na FB wystawiony ten Inge


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Szkoda, bo to najładniejsza wersja. 

 

 

 

Za ile był/jest na FB wystawiony ten Inge

Fakt, ładna. I ja też kiedyś miałem awersję do złotych wskazówek. Jeśli chodzi o pytanie co do wystawienia / ceny, to mój poszedł do kogoś z forum, bez ogłaszania, za naprawdę przyzwoite pieniądze jak na ten zacny zegarek. Szczerze żałuję że musiałem się go pozbyć, a cieszył mnie bardzo krótko😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26k
To jest ogłoszenie Grzegorza

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mrstatler napisał(-a):

26k
To jest ogłoszenie Grzegorza

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ta cena trochę mnie szokuje, ale wszystko jest kwestią relacji podaż  / popyt. Model już nieprodukowany, można sobie za niego życzyć ile się podoba, zwłaszcza że ma swoich fanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zamieszalem. Cena dotyczy tego białego którego pokazał@proki1971

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mrstatler napisał(-a):

26k ...

Na OLX leży ze srebrnymi wskazówkami za 28k. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.