Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie Inżynier to najfajniejsza tegoroczna nowość. Prawie idealna reedycja. Cyferblat na plus (czym dłużej na niego tym bardziej na plus), koperta na wielki plus - kształt, grubość, crownguardy, szlify. Bardzo mi się podoba. Lekki minusik okienko daty, jak już dali tego zredukowanego indeksa, to mogli nie dawać ramki daty. Za dużego tego dla mnie. Największy smutek to bransoleta :( Nie dość, że nie poszli do przodu i nie dali mikroregulacji tak jak np. w Ingenieur GMT, to jeszcze cofnęli się usuwając z niej możliwość skracania bez narzędzi.

Ale jak będzie tylko możliwość to na pewno pójdę przymierzyć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Ingenieur faktycznie jest ciekawy. Obawiam się tylko, ze cena plasuje go w kategorii gdzie konkurencja sportowych modeli jest bardzo silna. Poziom €7k-€8k i by pozamiatał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, alleck napisał(-a):

(...) to jeszcze cofnęli się usuwając z niej możliwość skracania bez narzędzi.

(...)

Ale jak? Przecież ta bransoleta jest tak samo "skracalna" jak ta w Portugalczyku40. Do odpięcia ogniwa wystarczy wykałaczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak? Przecież ta bransoleta jest tak samo "skracalna" jak ta w Portugalczyku40. Do odpięcia ogniwa wystarczy wykałaczka
Jak się przyjrzysz bransolecie na filmie który jeden z kolegów podlinkował to nie widać charakterystycznych "guziczków" które się naciska pusherem. No chyba, że to działa teraz inaczej. Ale u mnie jest tak jak na tym zdjęciu.
9b729b1a72816e5e9ddcba5889fda26f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę dobrze. Od dawna się mówiło, że będzie G Genta i jest. Wszystko oprócz bransolety fajne. 

Cena wysoka. Weszli w poziom GP. A chyba jednak nie ta półka. 

Ciekaw jestem jak będzie kształtować się cena używek. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie usunęli quicka w bransie to lipa...co to za inżynier 🤨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie usunęli, skraca się jak każdy Iwc. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lukasz23212 napisał(-a):

No i? Iwc jest bardzo dobrą marką wiec i wycenia się odpowiednio…

Nie jest właśnie, była. Przez ostatnią dekadę mocno podupadłą i źle zarządzaną. Brak spójności modeli, dziesiątki wypustów pilotów w czarną, białą, zieloną, sraczkową i każdą inną ceramiką, tarczą, kopertą, do tego horendalnie grube modele wyglądające jak kowadło, źle projektowane, plus gówno wersje typu Big Inge w carbonie  z jaskrawo zielonymi wstawkami za 20kE wyglądający jak szit ze sklepu z zabawkami, a którego nikt nie chciał kupić nawet przy 50% rabacie. 

Pozycjonowanie ceną powyżej np. Rolexa  przy takiej zniżce w ostatnich latach nic nie da, będą rabaty i fikołki, jak to sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Nic nie usunęli, skraca się jak każdy Iwc. 

W kontekście operowania linkami tak ale brak obecnych w ostatnich wypustkach: systemu szybkiej zmiany bransoleta/pasek i mikro regulacji zapinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef designu wyjaśnił że dzięki temu jest ładniej. 


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście stwierdzenie IWC, ze zajęło im 6 lat żeby opracować ten zegarek jest jakimś żartem. Mechanizm jest zwyczajnie zapożyczony, wszystko co musieli zrobić to zaprojektować jego opakowanie. Biorąc pod uwagę, ze bazowali się na istniejącym wzorcu, nie powinni się nigdy przyznawać do tego ile czasu potrzebowali na jego stworzenie. 6 lat?! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Wygląda naprawdę dobrze. Od dawna się mówiło, że będzie G Genta i jest. Wszystko oprócz bransolety fajne. 

Cena wysoka. Weszli w poziom GP. A chyba jednak nie ta półka. 

Ciekaw jestem jak będzie kształtować się cena używek. 

A nie mówiłem, że będzie drogo 😉, pytanie jak z dostępnością bo z informacji jakie mam będę dostępne tylko w butikach IWC - napewno zielony nie wiem jak czarny i biały …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC chce wyciągnąć profity z sukcesu RO i Nautilusa, stad moim zdaniem cena. Z drugiej strony 120h mechanizm z data w kopercie < 11mm trzeba docenić. Nie wiem jak z dokładnością tych mechnizmow, cosc? Ja liczę, że przy okazji pobytu za granicą będzie okazją obejrzeć. W Polsce Apart dostaje nowości późno z tego co kiedyś rozmawiałem ze sprzedawcą u nich.

9 godzin temu, Boogie napisał(-a):

Nie jest właśnie, była. Przez ostatnią dekadę mocno podupadłą i źle zarządzaną. Brak spójności modeli, dziesiątki wypustów pilotów w czarną, białą, zieloną, sraczkową i każdą inną ceramiką, tarczą, kopertą, do tego horendalnie grube modele wyglądające jak kowadło, źle projektowane, plus gówno wersje typu Big Inge w carbonie  z jaskrawo zielonymi wstawkami za 20kE wyglądający jak szit ze sklepu z zabawkami, a którego nikt nie chciał kupić nawet przy 50% rabacie. 

Pozycjonowanie ceną powyżej np. Rolexa  przy takiej zniżce w ostatnich latach nic nie da, będą rabaty i fikołki, jak to sprzedać


Rabaty były i do dzisiaj są nieodłączna częścią tej branży. To, że kilka firm to nie obowiązuje to stosunkowa nowość na rynku. IWC przeszedł z SW na swoje mechanizmy, nowe wypust są co raz lepsze. Jakościowo nie ustępuje Roleksowi , dlaczego ma się cenić niżej ? Bo klient ma klapki na oczach i tylko korona mu w głowie? Fakt, że nie wszystkie projekty udane, ale każda marka ma lepsze i gorsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma przeszklonego dekla 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że u nas u Strojnego będzie można zobaczyć.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Boogie napisał(-a):

Nie jest właśnie, była. Przez ostatnią dekadę mocno podupadłą i źle zarządzaną. Brak spójności modeli, dziesiątki wypustów pilotów w czarną, białą, zieloną, sraczkową i każdą inną ceramiką, tarczą, kopertą, do tego horendalnie grube modele wyglądające jak kowadło, źle projektowane, plus gówno wersje typu Big Inge w carbonie  z jaskrawo zielonymi wstawkami za 20kE wyglądający jak szit ze sklepu z zabawkami, a którego nikt nie chciał kupić nawet przy 50% rabacie. 

Pozycjonowanie ceną powyżej np. Rolexa  przy takiej zniżce w ostatnich latach nic nie da, będą rabaty i fikołki, jak to sprzedać

Mam big pilota i zrobiony jest swietnie. Niczym rolexowi nie ustepuje… również nie ustepuje dokladnoscia chodu swojego mechanizmu wiec robia swietne zegarki jakosciowo i sie za to cenia… i bardzo dobrze…

1 godzinę temu, tbn napisał(-a):


Rabaty były i do dzisiaj są nieodłączna częścią tej branży. To, że kilka firm to nie obowiązuje to stosunkowa nowość na rynku. IWC przeszedł z SW na swoje mechanizmy, nowe wypust są co raz lepsze. Jakościowo nie ustępuje Roleksowi , dlaczego ma się cenić niżej ? Bo klient ma klapki na oczach i tylko korona mu w głowie? Fakt, że nie wszystkie projekty udane, ale każda marka ma lepsze i gorsze. 

Dokladnie tak…

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął dzień i mogę powiedzieć, że z nowego Inge jestem na razie wyleczony. Chyba warto poszukać starszych ref. na Chrono 24, bo niewiele mu ustępują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nicon napisał(-a):

Gdyby jeszcze zrobili Aquatimera który wygląda jak poniżej to w ogóle mieliby mocną ofertę.

 

Twój czy zdjęcie z netu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z netu, można je jeszcze dostać w fajnych pieniądzach.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej z tym krucho ... Liczyłem że Twój, chciałem się umówić na przymiarkę przed ew. zakupem. Zawsze mi się podobały, tyle że kiedyś były dla mnie dużo za duże 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety :(, ale może ktoś ma na forum i się odezwie.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, AdiU napisał(-a):

A nie mówiłem, że będzie drogo 😉

Mówiłeś. Miałeś rację. Ale, że aż taka będzie kwota to chyba się nie spodziewałeś.  

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.