Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bronzo
W dniu 14.04.2023 o 23:35, Augustynski napisał(-a):

IWC-Ingenieur-Automatic-40-02-1024x683.j

 

mowiecie o tym? o listy do zapisywania sie? kazdy recenzent/komentator zegarkowy na youtube jednoznacznie okresla te modele jako skok na kase, gdzie cena jest wybitnie zawyzona w swojej kategorii i porownujac do innych modeli na rynku to kompletnie nie ma sensu od ktorej strony by nie patrzec

o tym mowimy?

 

Tak, dokładnie ten zamówiłem. Co prawda nie wiem czy odbiorę i czy w ogóle mnie zakwalifikują do odbioru. Niestety największym zgrzytem jest dla mnie właśnie cena...

Godzinę temu, wojtek91 napisał(-a):

Miłego dnia!

DSC00776.thumb.jpg.0d767ecac5d316d4a49e144c2d97e2d4.jpg

Piękny! też mi cały czas chodzi po głowie, tylko że sam wybierałbym chyba na bransolecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Bronzo napisał(-a):

Piękny! też mi cały czas chodzi po głowie, tylko że sam wybierałbym chyba na bransolecie.

Dziękuję, bardzo cieszy 😉 Ja się uparłem konkretnie na ten model, a po premierze Mark XX ciężko było już znaleźć nowego XVIII (chciałem koniecznie nowy). 

Trafił się na pasku więc jest na pasku, ale prędzej czy później chyba podejmę kosztowną decyzję o dokupieniu bransolety. 

Uważam, że niebieski dzięki tarczy ze szlifem, polerowanym wskazówkom oraz bezelowi świetnie pasuje do bransolety. Zestaw bransoleta + skóra + niebieska guma (ta dostępna do XX) będzie bardzo uniwersalny. 

45 minut temu, kingcrimson napisał(-a):

Ładny 😀

Również podziękuję! 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miłego dnia!
DSC00776.thumb.jpg.0d767ecac5d316d4a49e144c2d97e2d4.jpg

Gratulacje! Zastanawiam się nad jednym z pilotów.
Szkoda, że nie ma takiej wersji w tytanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lukasz23212 napisał(-a):

Super!

Jest naprawdę dobrze, póki co nie schodzi z nadgarstka co daje mi przekonanie że był to naprawdę dobry wybór. 

 

1 godzinę temu, Nuter napisał(-a):


Gratulacje! Zastanawiam się nad jednym z pilotów.
Szkoda, że nie ma takiej wersji w tytanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chodzi Ci o tytan i niebieską tarczę? Bo ogólnie Mark XVIII występuje w tytanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi Ci o tytan i niebieską tarczę? Bo ogólnie Mark XVIII występuje w tytanie. 

Tak, te dwie rzeczy na raz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
W dniu 17.04.2023 o 21:33, pdb napisał(-a):

Nowy, spontaniczny nabytek :)

 

 

FE418F01-30F3-40DA-B7B1-9810416F997A_1_105_c.jpeg

I jak leży? Nie schodzi z nadgarstka? Cały czas się nad takim zastanawiam tyle, że na bransolecie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - jestem na lotnisku we Frankfurcie i byłem zrobić przymiarkę..
Niestety nie było "zwykłych" pilotów.
Mierzyłem chrono - zielona tarcza i brąz... Jest piękny ale zaskakująco wysoki. Na codzień noszę Pam 372 i ten komentarz może się wydać dziwny, ale serio, nie chcę nikogo urazić - sterczy na nadgarstku.
Za to big pilot 43 super jeżeli chodzi o proporcje. Przepiękny zegar. Z praktycznego punktu widzenia koronka budzi rozliczne wątpliwości. Fotek brak, bo jakiś jestem niezwyczajny, żeby pstrykać na prawo i lewo.. Tylko coś z gablotki Panerai cyknałem

No dobra, "foty z gabloty"
a7b77cc43fed9148be3bcfe02230515d.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce1f4cf9152f9c8bec2f4455a3567477.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nuter napisał(-a):

Z innej beczki - jestem na lotnisku we Frankfurcie i byłem zrobić przymiarkę..
Niestety nie było "zwykłych" pilotów.
Mierzyłem chrono - zielona tarcza i brąz... Jest piękny ale zaskakująco wysoki. Na codzień noszę Pam 372 i ten komentarz może się wydać dziwny, ale serio, nie chcę nikogo urazić - sterczy na nadgarstku.
Za to big pilot 43 super jeżeli chodzi o proporcje. Przepiękny zegar. Z praktycznego punktu widzenia koronka budzi rozliczne wątpliwości. Fotek brak, bo jakiś jestem niezwyczajny, żeby pstrykać na prawo i lewo.. Tylko coś z gablotki Panerai cyknałem

No dobra, "foty z gabloty"
a7b77cc43fed9148be3bcfe02230515d.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce1f4cf9152f9c8bec2f4455a3567477.jpg

A co jest nie tak z tą koronką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zaraz "nie tak", wiedziałem, że narażę się tym komentarzem. 😉

Ona, po prostu jest, z natury swej dość "odstająca" i pomimo tego, że w moim zegarku ciężko mówić, że jest jakaś schowana, to ta w Big Pilocie bardziej "atakuje" wierzchnią część dłoni.

Oczywiście, umiejscowienie na nadgarstku też ma znaczenie, ale ja nie zakładam zadzierać go nazbyt wysoko. 

Jak zginam dłoń w nadgarstku, to wiadomo, że zapieram się o osłonę koronki w swoim, ale ten charakterystyczny kształt BP jest mniej przyjazny. (nie biorę pod uwagę ew. kolizji z otoczeniem, bo dla mnie, to jest jakiś tam, powiedzmy "potencjalny" problem,  często wyolbrzymiany, a IWC raczej nie zrobiło tego ani za cienko, ani z byle czego.)

 

Edytowane przez Nuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o to, że duża i mocno odstaje. Może uwierać. Ja nie wiem, bo nigdy nie miałem takiego pilota. Żona mam małego małego pilocika 36 i zwykła prosta koronka też nieproporcjonalnie odstaje, jakby była od innego zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Moonwatchu za bardzo schowana i ciężko nakręcać dlatego kosmonauta w Apollo tylko pushery obsługiwał…w pilocie za bardzo odstaje i kłuje …w rękę? W oko?  Ale za to da się kręcić w rękawicy pilota …

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mowia kurczak, jeden z modeli zaczyna u mnie zyskiwac...

 

IWC-Ingenieur-wrist-2.jpg

 

Ja wiem ze cena bez sensu, ale jak patrze na te piloty co sprzedaja od 20 lat i nic w nich nie zmienili od tego czasu, nie dziwie sie ze jak wstawili cos swiezego, to chca teraz na tym zbic kokosy.

W prostocie sila, zaczynam myslec ze dobrze wiedza co robia. Jak IWC nigdy nie rozwazalem w kolekcji, tak zdalem sobie wlasnie sprawe, ze jesli jakis model z IWC mialbym dodac, bylby to wlasnie ten. "Szczuply", normalnych wymiarow, nie przekombinowany, ponad czasowy. I tak mialem racje, cena nie ma sensu ale z takich zagrywek rodza sie potem legendy.

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Augustynski napisał(-a):

Jak to mowia kurczak, jeden z modeli zaczyna u mnie zyskiwac...

 

IWC-Ingenieur-wrist-2.jpg

 

Ja wiem ze cena bez sensu, ale jak patrze na te piloty co sprzedaja od 20 lat i nic w nich nie zmienili od tego czasu, nie dziwie sie ze jak wstawili cos swiezego, to chca teraz na tym zbic kokosy.

W prostocie sila, zaczynam myslec ze dobrze wiedza co robia. Jak IWC nigdy nie rozwazalem w kolekcji, tak zdalem sobie wlasnie sprawe, ze jesli jakis model z IWC mialbym dodac, bylby to wlasnie ten. "Szczuply", normalnych wymiarow, nie przekombinowany, ponad czasowy. I tak mialem racje, cena nie ma sensu ale z takich zagrywek rodza sie potem legendy.

A u mnie odwrotnie😁

Coraz mniej mi podchodzi nowe inge:)


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Augustynski napisał(-a):

Jak to mowia kurczak, jeden z modeli zaczyna u mnie zyskiwac...

 

IWC-Ingenieur-wrist-2.jpg

 

Ja wiem ze cena bez sensu, ale jak patrze na te piloty co sprzedaja od 20 lat i nic w nich nie zmienili od tego czasu, nie dziwie sie ze jak wstawili cos swiezego, to chca teraz na tym zbic kokosy.

W prostocie sila, zaczynam myslec ze dobrze wiedza co robia. Jak IWC nigdy nie rozwazalem w kolekcji, tak zdalem sobie wlasnie sprawe, ze jesli jakis model z IWC mialbym dodac, bylby to wlasnie ten. "Szczuply", normalnych wymiarow, nie przekombinowany, ponad czasowy. I tak mialem racje, cena nie ma sensu ale z takich zagrywek rodza sie potem legendy.

Mówisz, że w pilotach nic nie zmienili?

No właśnie to Inge ma super nowy mechanizm właśnie z pilota 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się spisują te 120h? Jakies wady usterki tip? Myślałem o pilocie z tym werkiem. Można to serwisować w PL u jakiegoś zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2023 o 21:33, pdb napisał(-a):

Nowy, spontaniczny nabytek :)

 

 

FE418F01-30F3-40DA-B7B1-9810416F997A_1_105_c.jpeg

Gratuluję. 

Niech się nosi.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie (udanych) poszukiwań XV natrafiłem na taką ciekawostkę. Nie kojarzę, żeby wcześniej ktoś wspominał tutaj o tym zegarku, więc przeklejam link. Z dedykacją dla miłośników SAABa :)  Nowy kosztował 3700 CHF.

https://monochrome-watches.com/iwc-mark-xii-mellow-yellow-the-saab-that-will-keep-its-value/

iw3242-01-1d.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
22 godziny temu, Augustynski napisał(-a):

Jak to mowia kurczak, jeden z modeli zaczyna u mnie zyskiwac...

 

IWC-Ingenieur-wrist-2.jpg

 

Ja wiem ze cena bez sensu, ale jak patrze na te piloty co sprzedaja od 20 lat i nic w nich nie zmienili od tego czasu, nie dziwie sie ze jak wstawili cos swiezego, to chca teraz na tym zbic kokosy.

W prostocie sila, zaczynam myslec ze dobrze wiedza co robia. Jak IWC nigdy nie rozwazalem w kolekcji, tak zdalem sobie wlasnie sprawe, ze jesli jakis model z IWC mialbym dodac, bylby to wlasnie ten. "Szczuply", normalnych wymiarow, nie przekombinowany, ponad czasowy. I tak mialem racje, cena nie ma sensu ale z takich zagrywek rodza sie potem legendy.

Powodzenia w nabyciu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bronzo napisał(-a):

Powodzenia w nabyciu :) 

Tutaj moglbym godzinami mowic.

Samo nabycie jest mozliwe na rozne sposoby i do zrobienia ze 100% pewnoscia ale...

Ja kupuje zegarek pod siebie a nie na handel wiec chcialbym go przymierzyc, jak buty, albo beda pasowac albo nie. Cos kliknie i uznam ze to jest zegarek dla mnie albo podziekuje.

No i teraz zeby doszlo do takiej sytuacji, wymaga to sporo wysyilku. Moze za duzo wysilku? Zakladam ze mozna potem sie rozmyslec jak w Rolexie, ze jednak jak nie spasuje to nie kupuje.

Swoja droga to tak sprytna technika sprzedazowa, ze dostepujesz zaczszczytu/mozliwosci kupna Rolexa to jak tu odmowic a potem orientujesz sie ze jednak nie bedziesz nosic bo zle lezy na rece i co? Opcje tylko dwie, albo trzymasz dla kolejnych pokolen (ktore wolalyby nowke pewnie z najnowszymi technologiami a nie Twoj vintage juz wtedy Rolex) albo sprzedajesz? No i tak powstala szara strefa/drugi obieg.

 

Juz raz zlozylem zapytanie o IWC AMG o to to:

 

iwc_mercedespetronas_2022_005_ch24pl.jpg

Bo ktos go nosil i 'zrobil pierwsze wrazenie' ale przy dalszym etapie sie wycofalem. Ma cos w sobie ale jak to mowia, za duzo zachodu zeby doprowadzic do sytuacji przymierzenia 🙄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.