Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dziwie sie wogóle- super jest.

Mi przeszkadzaly długie ucha- dlatego odpadł z listy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł no fakt, są trochę długie ale na szczęście koperta ma 39mm wiec ogólnie rozmiar jest ok. W rozm. 40 czy 41 już mi przeszkadzają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie na mój mikronadgarstek. Wiem, że cena jak zwykle zawyżona. Wiem że to w sumie stary design stosowany w BP od xx-lat ale... podoba mnie się ;) 

IW501019 IWC RACING WORKS

IW501019 BIG PILOT’S WATCH IWC RACING WORKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda mi się wywołać małą dyskusję 😉

Mark XVIII tak przypadł mi do gustu, że zacząłem się rozglądać co by tu jeszcze dobrać do pary od IWC. 

Podoba mi się Portofino w 40mm - wariant biały lub czarny (IW356502 lub IW356501). 

Posiadam jednak już Montblanc Heritage Chronometer w automacie, a oba modele IWC raczej nie oferują dużo więcej (posiadają nawet ten sam mechanizm bazowy). 

Są jednak 3x droższe. Sam po sobie widzę, że to chyba chęć posiadania kolejnego zegarka tej konkretnej marki, a nie przemyślana decyzja poparta analizą parametrów. 

Co uważacie o Portofino? Zegarek byłby użytkowany maksymalnie do chinosów i lnianej koszuli (rzadko chodzę w garniturze). Na pierwszy rzut oka ta stylistyka wydaje mi się być skierowana do starszego odbiorcy (mam 31 lat), ale mam wrażenie, że na odpowiednim pasku lub meshu może to być bardzo casualowa propozycja. 

 

Tutaj IWC:

009_Portofino-Stainless-Steel-Gents-IW35

 

A tutaj mój Montblanc:

DSC09533.thumb.jpg.cb523c82a15ad33eeb20aa17d4116b58.jpg

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, wojtek91 said:

Może uda mi się wywołać małą dyskusję 😉

Mark XVIII tak przypadł mi do gustu, że zacząłem się rozglądać co by tu jeszcze dobrać do pary od IWC. 

Podoba mi się Portofino w 40mm - wariant biały lub czarny (IW356502 lub IW356501). 

Posiadam jednak już Montblanc Heritage Chronometer w automacie, a oba modele IWC raczej nie oferują dużo więcej (posiadają nawet ten sam mechanizm bazowy). 

Są jednak 3x droższe. Sam po sobie widzę, że to chyba chęć posiadania kolejnego zegarka tej konkretnej marki, a nie przemyślana decyzja poparta analizą parametrów. 

Co uważacie o Portofino? Zegarek byłby użytkowany maksymalnie do chinosów i lnianej koszuli (rzadko chodzę w garniturze). Na pierwszy rzut oka ta stylistyka wydaje mi się być skierowana do starszego odbiorcy (mam 31 lat), ale mam wrażenie, że na odpowiednim pasku lub meshu może to być bardzo casualowa propozycja. 

 

Tutaj IWC:

009_Portofino-Stainless-Steel-Gents-IW35

 

A tutaj mój Montblanc:

DSC09533.thumb.jpg.cb523c82a15ad33eeb20aa17d4116b58.jpg

 

Ja bym nie zamieniał raczej, biorąc pod uwagę że w środku tyka to samo. Ale rozumiem też fascynację marką i to, że musi być ruch "w interesie" żeby nie było nudy :) W moim odczuciu MB ze względu na arabskie indeksy jest mniej "dziadkowaty", ale ja się zastanawiam nad zakupem Omegi DeVille więc co ja tam wiem :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się taki kształt ucha jak w IWC oraz indeksy rzymskie (lepiej jakby ich w ogóle nie było) więc Montblanc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MB, cieniutki, koperta trochę jak w vintage omegach, cieńsza, pasująca do stylistyki koronka


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem oba i pod względem wygody Montblanc zdecydowanie wygrywa. Ten Portofino latał po całym nadgarstku niczym kogut za kurami na wybiegu. 

Jest fatalnie wyważony. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnego z nich nie miałem na ręku, ale jeśli chodzi o styl, mogę się subiektywnie wypowiedzieć. Remis ze wskazaniem na MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że wybór w tym wypadku jest bardzo subiektywny, a jako że mam "konkurenta" z podobnymi parametrami to stwierdziłem, że spróbuję wywołać małą dyskusję.

@mario1971 dzięki za opinię po przymiarce. Zakładam, że tutaj dużo zależy od nadgarstka, mój jest bardzo płaski co tworzy sporą przestrzeń do której zegarek może niejako przylgnąć. W związku z tym te większe, w moim przypadku od 40mm w górę leżą nawet lepiej niż np. 36mm. Przykładowo wielu krytykuje Mark XVIII za długie ucha, a u mnie ten zegarek leży idealnie i jest bardzo wygodny w użytkowaniu.

Zgadzam się też, że Portofino jest bardziej retro ze względu na rzymskie indeksy czy profil koperty (który zresztą ze zdjęć i filmów bardzo mi się podoba). Montblanc to dla mnie współczesny design z fajnymi smaczkami (niebieska sekunda, railroad track, data na 6. Musiałbym przymierzyć Portofino i ogólnie zobaczyć go na żywo by móc wydać jakiś werdykt. Jednak wydaje mi się, że 3x większa cena to lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Portofinon wygląda dziadkowo. Ja nie kupiłbym. MB miałem na ręce. Fajny jest. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie Portofino się bardzo podoba. No ale ja jestem skażony IWC😁

Najbardziej podoba mi się wersja w złotej kopercie😋. Szkoda tylko, że nie ma czarnej tarczy z szlifem słonecznym, w tej wersji.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piteks napisał(-a):

A mnie Portofino się bardzo podoba. No ale ja jestem skażony IWC😁

Najbardziej podoba mi się wersja w złotej kopercie😋. Szkoda tylko, że nie ma czarnej tarczy z szlifem słonecznym, w tej wersji.

Jeśli mówimy o tym co się podoba, to mi ogromnie się podoba perpetual calendar 😄 Jednak jest poza zasięgiem (i jest to dla mnie okej).

 

A wracając do standardowego Portofino to zdaję sobie sprawę ze wszystkiego co zostało wyżej przez kolegów napisane, ale i tak z jakiegoś powodu mi się podoba. 

 

Fota perpetuala z Time+Tide:

IWC-2022-113-scaled.jpg

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2023 o 18:58, PICAD napisał(-a):

Jak się spisują te 120h? Jakies wady usterki tip? Myślałem o pilocie z tym werkiem. Można to serwisować w PL u jakiegoś zegarmistrza?

 

M/w tak, że od momentu zakupu nie musiałem jeszcze go nigdy od nowa ustawiać/nakręcać.

Co do serwisu nie wiem - ale podejrzewam, że do czasu, gdy będę potrzebować przeglądu, nawet jeśli nikt tego jeszcze nie robi, to już się nauczy :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, wojtek91 napisał(-a):

Może uda mi się wywołać małą dyskusję 😉

Mark XVIII tak przypadł mi do gustu, że zacząłem się rozglądać co by tu jeszcze dobrać do pary od IWC. 

Podoba mi się Portofino w 40mm - wariant biały lub czarny (IW356502 lub IW356501). 

Posiadam jednak już Montblanc Heritage Chronometer w automacie, a oba modele IWC raczej nie oferują dużo więcej (posiadają nawet ten sam mechanizm bazowy). 

Są jednak 3x droższe. Sam po sobie widzę, że to chyba chęć posiadania kolejnego zegarka tej konkretnej marki, a nie przemyślana decyzja poparta analizą parametrów. 

Co uważacie o Portofino? Zegarek byłby użytkowany maksymalnie do chinosów i lnianej koszuli (rzadko chodzę w garniturze). Na pierwszy rzut oka ta stylistyka wydaje mi się być skierowana do starszego odbiorcy (mam 31 lat), ale mam wrażenie, że na odpowiednim pasku lub meshu może to być bardzo casualowa propozycja.

Mam takiego samego Mark XVIII Le Petit Prince jak Ty, jakiś czas temu też rozważałem zakup zegarka co prawda z przeznaczeniem do garnituru (zakładam maksymalnie kilka razy w roku) brałem pod uwagę właśnie wskazane prze Ciebie IWC Portofino i Omega De Ville Prestige. Mam 15 lat więcej od Ciebie i zdecydowałem się na Omegę De Ville Prestige z tego pierwszego zdjęcia.

 

Do opisanego przez Ciebie sposobu ubierania się może rozważ mniej formalną referencję Omegi De Ville Prestige w którymś z kolorów tarczy na zdjęciach 2,3,4.  Kolory wybrałem na podstawie zdjęć z internetu, w rzeczywistości nie widziałem.

 

Ja do parki dla swojego Mark XVIII Le Petit Prince spoglądam w stronę IWC Portugieser ze zdjęcia 5. Powstrzymuje mnie przed decyzją mała sekunda wolałbym centralną sekundę. Może też skieruj swoje rozważania w stronę IWC Portugieser.

omega-de-ville-prestige-42410402002006-1-product-zoom.png

omega-de-ville-prestige-co-axial-master-chronometer-40-mm-43410402010001-1-product-zoom.png

omega-de-ville-prestige-co-axial-master-chronometer-power-reserve-41-mm-43410412103002-1-product-zoom.png

omega-de-ville-prestige-co-axial-master-chronometer-power-reserve-41-mm-43410412103001-1-product-zoom.png

2084998.png.transform.global_image_940_2x.png

Edytowane przez zegarek_watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, zegarek_watch napisał(-a):

Mam takiego samego Mark XVIII Le Petit Prince jak Ty, jakiś czas temu też rozważałem zakup zegarka co prawda z przeznaczeniem do garnituru (zakładam maksymalnie kilka razy w roku) brałem pod uwagę właśnie wskazane prze Ciebie IWC Portofino i Omega De Ville Prestige. Mam 15 lat więcej od Ciebie i zdecydowałem się na Omegę De Ville Prestige z tego pierwszego zdjęcia.

 

Do opisanego przez Ciebie sposobu ubierania się może rozważ mniej formalną referencję Omegi De Ville Prestige w którymś z kolorów tarczy na zdjęciach 2,3,4.  Kolory wybrałem na podstawie zdjęć z internetu, w rzeczywistości nie widziałem.

 

Ja do parki dla swojego Mark XVIII Le Petit Prince spoglądam w stronę IWC Portugieser ze zdjęcia 5. Powstrzymuje mnie przed decyzją mała sekunda wolałbym centralną sekundę. Może też skieruj swoje rozważania w stronę IWC Portugieser.

 

Omega DeVille obiektywnie jest bardzo ładna, ale jakoś do mnie "nie gada". Mimo dużego wyboru tarcz wciąż wydaje mi się typowym elegantem, a nie do końca tego szukam. Portofino też można uznać za garniturowca, ale jednak widzę tutaj potencjał w kierunku luźniejszego ubioru (pasek zamszowy lub bransoleta mesh). 

 

Z linii Portugieser jestem mocno zainteresowany tym modelem:

310456332_500638285410545_7404800630691532015_n.thumb.jpg.49063bcc95f5de82761e444c0d748fc6.jpg

 

Rozmiar 44mm więc ciężko go nazwać garniturowcem, a manual i dolna sekunda to dla mnie dodatkowe atuty. L2L ma chyba na poziomie 52mm, jest to mój max, ale jeszcze do przyjęcia. 

Tak jak wspomniałem wyżej nie szukam garniturowca, bardziej zaciekawiło mnie porównanie Portofino do dużo tańszego Montblanc. Nie ukrywam też, że po doświadczeniach z Mark XV i obecnie Mark XVIII kusi mnie by dołożyć jeszcze jeden model tej marki 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dobre doświadczenia z Mark XVIII i też zerkam na inne zegarki tej manufaktury. Ten Portugalczyk pokazany prze Ciebie też mi się podoba mimo małej sekundy, dla mnie zaletą tez jest naciąg manualny. Zazwyczaj miałem jakiś zegarek z ręcznym naciągiem, aktualnie brak, przy tym rozmiarze to ja pewnie jeszcze rozważałbym Panerai najchętniej z manualnym naciągiem, mam nadgarstek 18,5 cm płaski, więc udźwignąłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Portugalczyk Hand Wound w kopercie 44mm jest za duży na większość nadgarstków ;) Mojego Portugalczyka Vintage Collection zamieniłem na Portugalczyka Chrono IW3714 z powodu proporcji... Początkowo myślałem właśnie o Portofino, jednak nowe referencje nie do końca mi pasowały. Poprzednie 39mm IW3563 wyglądały lepiej na ręce (przynajmniej mojej ;) ). @wojtek91 Montblanc w tym zestawieniu zdecydowanie wygrywa choć wersja bez datownika i sekundnika jest też warta zastanowienia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomASH mam Tissota Heritage Petite Seconde, który przy średnicy 42mm ma L2L 52mm i nosi mi się go bardzo dobrze. Portugalczyk ma 2mm więcej średnicy, ale bodajże to samo L2L i lepiej wyprofilowaną kopertę. Jednak zgadzam się, że jest to już 'waga ciężka' i bez uprzedniej przymiarki zakup byłby ryzykowny. Portofino to bezpieczniejszy wybór pod względem rozmiaru. MB w manualu jest bardzo elegancki, a nie do końca tego szukam. W moim MB podoba mi się niebieski sekundnik oraz (o dziwo) datownik. Tak jak wspomniałem nie szukam garniturowca, a i wymiana w ramach tej samej linii jednego producenta troszkę mija się z celem. Po swoich wpisać widzę, że zwyczajnie podoba mi się to Portofino 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wojtek91 napisał(-a):

Po swoich wpisać widzę, że zwyczajnie podoba mi się to Portofino 😂

I sam sobie już odpowiedziałeś co kupić😁


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, proki1971 napisał(-a):

Fajna fotka

Dzięki.

 

7 godzin temu, proki1971 napisał(-a):

genialnego zegara :)

W pełni zgadzam się. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.