Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1539 odpowiedzi w tym temacie

#41 SphinX

SphinX
  • Użytkownik
  • 5360 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 23:52

Jeszcze jedna..w formacie tapety....mam nadzieje, ze sie spodoba.

Dołączona grafika
  • 0

#42 Homberger

Homberger
  • Użytkownik
  • 172 postów

Napisano 16 listopad 2008 - 23:26

SphinX - zrobiłeś kawał dobrej roboty.
  • 0

#43 jimmy

jimmy
  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 12 grudzień 2008 - 19:38

Ja również chcę należeć do tego klubu z moim aquatimerem . Pozdrawiam wszystkich miłośników IWC !!!!
  • 0

#44 kolmar

kolmar
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 28 maj 2009 - 10:36

To i ja się zapiszę: mark X,mark XI, Mark II, ingenieur automatic, ingenieur c. 853
  • 0

#45 kieszonkowy

kieszonkowy
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 28 maj 2009 - 15:59

Jako że zbieram same mechanizmy to raczej do takiego szacownego grona nie pasuje :P tym bardziej że nie znam kalibrów tych kieszonek, ale kilka sztuk werków mam. Tu może prośba do zaawansowanych o pomoc w "rozkalibrowaniu" tych werków, podajcie jakieś strony do pocket-ów IWC, może ktoś z Was ma jakieś namiary na ciekawe kolekcje prezentowane w necie itp. Myśle że mod będzie patrzył na to łaskawym okiem :P
  • 0

#46 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9806 postów

Napisano 28 maj 2009 - 18:56

Tu może prośba do zaawansowanych o pomoc w "rozkalibrowaniu" tych werków, podajcie jakieś strony do pocket-ów IWC, może ktoś z Was ma jakieś namiary na ciekawe kolekcje prezentowane w necie itp.

http://www.columba.c...tch/kaliber.htm
  • 0

#47 kieszonkowy

kieszonkowy
  • Użytkownik
  • 186 postów

Napisano 29 maj 2009 - 08:57

Dzięki, fajna stronka na pewno do czegoś się przyda. Szkoda że te dane nie są kompletne, w niektorych firmach brakuje więcej niz połowe popularnej masowej produkcji, nie mówiąc o ciekawszych niepospolitych werkach. I tak z IWC rozpoznałem dwie sztuki, a jednej nie znalazłem.
  • 0

#48 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9806 postów

Napisano 29 maj 2009 - 09:19

Szkoda że te dane nie są kompletne, w niektorych firmach brakuje więcej niz połowe popularnej masowej produkcji, nie mówiąc o ciekawszych niepospolitych werkach

Hehehe... Nie ma tak dobrze, jeszcze nie znalazłem takiego kompletnego opracowania w sieci. Ale biorąc pod uwagę więcej takich opracowań i książki czy czasopisma, to przeważnie znajduję to co szukam, najważniejsze to wiedzieć gdzie i wśród jakich werków szukać, bo obszukanie wszystkiego z powodów czasochłonności nie wchodzi w rachubę. Sam też kompletuję swoje zestawienie, ale pewnie również nie do końca będzie kompletne. :P

I tak z IWC rozpoznałem dwie sztuki, a jednej nie znalazłem.

Daj zdjęcie na priv, to Ci podpowiem.
  • 0

#49 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2956 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 20:00

Koledzy,
Istnieje taki temat o Worldmasterach, Ruhlach, Glaushette i wielu innych. Więc mógłby powstać o IWC :)
To bardzo dobra marka, nie ukrywam, że czuję do niej sympatię (mam nadzieję, że nie jako jedyny).
W tym wątku chwalilibyśmy się naszymi zegarkach tej marki, wymienialibyśmy się sugestiami, uwagam, czy opiniami na temat naszych Schaffausenów.
Co o tym myślicie?

Użytkownik OmegaDeVille edytował ten post 16 marzec 2014 - 21:59

• 0

#50 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 20:08

a pewnie :) miałem już dużo IWC , jakoś irracjonalnie kojarzy mi się zawsze z taką esencją "szwajcarskości"
Od dłuższego czasu mam portugalczyka perpetuala i chyba jakoś z nim długo zostanę
Ideałem zegarka jest portugalczyk chrono w nowym wydaniu
  • 0

#51 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 11641 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 20:46

Uwielbiam IWC, jest to jeden z czterech moich ulubionych producentów. Miałem Aquatimera 2000 a teraz mam takiego Spitfajera :

IMG_5508-4_zps10e9b896.jpg

Genialny zegarek, przedewszystkim rewelacyjnie wykonany, jak to zresztą w IWC zazwyczaj bywa. Dla mnie te zegarki, to absolutna czołówka, jeżeli chodzi o jakość wykonania, i za to właśnie tak bardzo lubię tego producenta :) Pozatym mnie również podobnie jak Darkowi kojarzy się ze szwajcarskością pełną gębą, np. kiedy ktoś mówi o szwajcarskich zegarkach, to odrazu pierwsze co mi do głowy przychodzi, to właśnie producent z Schaffhausen ;) Podobnie mam jeszcze tylko z Rolexem. Fajne jest też to, że w ofercie IWC jest w czym przebierać, mają naprawde dużo zegarków, które trafiają w moje gusta. Rozmyślam też nad kolejnym zegarkiem IWC, po głowie chodzi mi Portuguese Chrono Classic, albo Inge Chrono Racer :)
  • 0

#52 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4668 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 20:47

Dobry pomysł. Miłośnicy "Szaf" łączcie się!

Od ponad dwóch lat posiadam kieszonkę IWC z 1925r. Postanowiłem, że zostanie ze mną do końca (mojego albo jej) :) Może odziedziczy ją mój wnuk.

• 0

#53 dtox

dtox
  • Użytkownik
  • 542 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 21:41

Sami milosnicy, a byka w nazwie nie widza...

Wysłane z mojego iPad'a przez Tapatalk
  • 0

#54 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 09:55

jakiego byka? w słowie "IWC " czy " Schaffhausen" :) ?
  • 0

#55 dtox

dtox
  • Użytkownik
  • 542 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 12:13

Teraz juz poprawione ;)

Wysłane z mojego iPad'a przez Tapatalk
  • 0

#56 Gość_Pshemo7_*

Gość_Pshemo7_*
  • Gość

Napisano 01 kwiecień 2014 - 18:22

Witam Panowie . Chciałbym Was zapytać jak Wy oceniacie mechanizmy JLC stosowane przez IWC . Czy ich parametry ( precyzja chodu , trwałość , jakość wykonania ) były lepsze od IWC ?
  • 0

#57 Gość_Pshemo7_*

Gość_Pshemo7_*
  • Gość

Napisano 18 czerwiec 2014 - 20:43

Witam Wszystkich milosnikow i fanów zegarków jaki i samej Firmy IWC . Czy przyjmiecie mnie do KLUBU z moim pupilem ? Kal. 83 rok 1942 . Pozdrawiam .

Załączone miniatury

• image.jpg
  • image.jpg

• 0

#58 biedronsky

biedronsky
  • Użytkownik
  • 1181 postów
  • Gadu-Gadu: 45638731

Napisano 26 czerwiec 2014 - 10:07

Ostatnio znajomy kupił taki IWC Ingenieur. Tyle że jak widać nie jest to ten typowy model inzyniera, ale podobno limitka. Ktoś może powiedzieć cis więcej o tym zegarku?
qagy8u2u.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#59 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 11641 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 10:23

Stalowy czy biale zloto ? Jezeli stalowy z czarną tarczą, to jest to normalny Inge z serii Vintage. Jest też wersja z niebieską tarczą, limitowana, nazywa się Laureus (info. na temat tego zegarka jak i całej serii Laureus znajdziesz w sieci). Wersja w białym złocie ma szarą tarcze.

Użytkownik carlito1 edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 10:24

• 0

#60 Bartek79

Bartek79
  • Użytkownik
  • 4168 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 21:45

Tak jak Michał napisał. Już nieprodukowany, słabo trzymał cenę, w środku in-house. Niebieska tarcza w mojej ocenie duuużo ładniejsza.

Użytkownik Bartek79 edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 21:46

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych