Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Guest arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Recommended Posts

9 minut temu, pisar napisał(-a):

Zagadam i tu :)

No łazi za mną pilocik coś niebezpiecznie

Mam na oku Mark XVI, XVIII w tytanie i XX

Ale jeszcze jestem na tym etapie fascynacji, że nie potrafię wskazać większych różnic między nimi haha

Do wątku IWC nie zaglądałem ze 2 lata więc powoli nadrabiam zaległości

A dodaj sobie to listy rozważań i przymiarkowych zamiast XVI to  IWC Spitfire ref IW326805 lub w bronzie IW326802 - nieco mniejsza koperta jak XX bo 39 mm na rzecz 40 mm za to kaliber ten sam najnowszy manufakturowy  32111 - 120 rezerwy  chodu, w obu masz EAsX-Change system. 

Tyle że w tym moim - MARK XX  jest wyższa klasa wodoszczelności - 100M zamiast 60 M w Spitfire. :) 

IW326802

1088099679_2024-01-1621_48_24-IW326802-PilotsWatchAutomaticSpitfireOpera.thumb.png.c4f439a94edecea080ca14c34ce72ba6.png

IW326805

913053579_2024-01-1621_50_49-IW326805-PilotsWatchAutomaticSpitfireOpera.thumb.png.830d7f3fd207c4ea4354f6a3b2c2867a.png

11 godzin temu, rmak napisał(-a):

Absolutnie się nie zgadzam 😀

spacer.png

cały czas żałuje, że takiego kiedyś się pozbyłem, najlepszy Aquatimer według mnie

3 hours ago, mariusz1986 said:

Świetny jest! Jaka to jest referencja? 🤔

Dziękuje. Jest to limitowana seria z 2021 roku o referencji IW387905 (Tribute to 3705). Pozdrawiam.

3 godziny temu, facecik napisał(-a):

A ja oczywiście się nie obrażam🙂 Myślę, że miałbym go do tej pory gdyby był mniejszy.

Ten też jest świetny. Jak wybierałem Aquatimera to poważnie go rozważałem, ale jednak starsza wersja mocniej do mnie zagadała.

3 godziny temu, Bartek79 napisał(-a):

To był mój pierwszy poważny zegarek. Kupiony u Strojnego za ok 12k. Ależ ja dumnie szedłem wtedy przez ten Krk😂

Mimo upływu tylu lat ten zegar wciąż mi się bardzo podoba

I to jest też fajny element tego hobby. Pamiętam praktycznie wszystkie okoliczności zakupu zegarków, nawet tych mniej prestiżowych. Te po których poszedłem na kawę, gapiąc się co chwilę na nadgarstek i te, gdy prowadząc samochód rozpraszałem się w ten sam sposób.

12 godzin temu, robertn napisał(-a):

Potwierdzam, Spitfire leży świetnie na mniejszych nadgarstkach

IMG-1981.jpg

Właśnie o czymś takim myślę. Fajne ma kolory. Ewentualnie jakiś mark w ceramice. Tylko prosty, 3 wskazówki.

5 minut temu, prs47 napisał(-a):

Dzień dobry wszystkim,

Jestem nowy w tym miejscu i chciałbym się przedstawić. Mam na imię Łukasz, kolekcjonuje różne zegarki, m.in. IWC, które są jednymi z moich ulubionych. 

Pozdrawiam serdecznie

IMG_2699.thumb.jpeg.c092363bdf2d6ba079c955b69ebfae83.jpeg

Gratuluję pięknego pilota. Wiem co piszę, bo sam mam takiego😁

IWC

36 minut temu, piteks napisał(-a):

Gratuluję pięknego pilota. Wiem co piszę, bo sam mam takiego😁

Dziękuję bardzo :)     jest świetny, pasuje na wiele okazji

jedyny mankament jaki go dopadł to namagnesowanie chyba bo sporo śpieszy od dłuższego czasu a do zegarmistrza jakoś mi nie po drodze niestety 😕

Tak informacyjnie: na bazarku leży najładniejsza wersja Inżyniera :)  taka jak kolegi Doriana czyli biała tarcza + złote wskazówki

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Dzisiaj małe przymiarki w Jubitomie. Niestety nie było ze złotymi wskazówkami i cyframi Jest fajny, chodzi za mną i zobaczymy czy kiedyś się pojawi w kolekcji

eba741b49eb2955729989d3a7a5b0d8f.jpg

Jak pamiętam, to jest 40mm koperta, a wygląda na dosyć spory na twoim nadgarstku. 

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Jak pamiętam, to jest 40mm koperta, a wygląda na dosyć spory na twoim nadgarstku. 

Rzeczywiście 40,4mm chyba ma. Może taki efekt, ale nie wyglądał na duży (ma wąską lunetę i to pewnie efekt)
Natomiast przypomniało mi się, że kiedyś jesscze wzdychałem do tego 7-dniowca, ale nie było takiego do przymiarki, jedynie chrono - chrono do mnie nie gada

778950b8362000f9d96450a81002a7b7.jpg

727eb0c7ba957f41a1989e1a80ed50c0.jpg

58 minut temu, a_team napisał(-a):

emoji6.png Natomiast przypomniało mi się, że kiedyś jesscze wzdychałem do tego 7-dniowca, ale nie było takiego do przymiarki, jedynie chrono - chrono do mnie nie gada emoji6.png

778950b8362000f9d96450a81002a7b7.jpg

727eb0c7ba957f41a1989e1a80ed50c0.jpg

Autmatic to duży i gruby zegarek. Jeżeli 40mm u ciebie wygląda jak na zdjęciu powyżej, to 7-dniowiec może być za duży. Ja generalnie nie polecam tego zegarka. Miałem i dość długo z nim wytrzymałem, nie był zbyt dokładny i był wrażliwy na wstrząsy, przy gwałtownych ruchach rotor uderzał w szkiełko, strasznie mnie to wkurzało. Miałem ten zegarek z mechanizmem starszej generacji z wahnikiem bez łożyska. Może teraz jest to poprawione. Pozbyłem się z ulgą.

Autmatic to duży i gruby zegarek. Jeżeli 40mm u ciebie wygląda jak na zdjęciu powyżej, to 7-dniowiec może być za duży. Ja generalnie nie polecam tego zegarka. Miałem i dość długo z nim wytrzymałem, nie był zbyt dokładny i był wrażliwy na wstrząsy, przy gwałtownych ruchach rotor uderzał w szkiełko, strasznie mnie to wkurzało. Miałem ten zegarek z mechanizmem starszej generacji z wahnikiem bez łożyska. Może teraz jest to poprawione. Pozbyłem się z ulgą.

Nie przypuszczałbym, że z takiej marki i w tej cenie można wypuścić zegarek z takimi babolami

7 minut temu, a_team napisał(-a):

Nie przypuszczałbym, że z takiej marki i w tej cenie można wypuścić zegarek z takimi babolami emoji849.png

To była też kwestia użytkowania i podejścia. Nie przekreślałbym tej wersji. Dla kogoś innego może być świetnym zegarkiem. A rozmiar jest, jaki jest.

Dokładnie. Mechanizm obecnie nie ma takich problemów. Czas mieści się u mnie +/-2 sek. Generalnie po tygodniu noszenia jakieś 4 sek do przodu :)

IWC

Godzinę temu, piteks napisał(-a):

Dokładnie. Mechanizm obecnie nie ma takich problemów. Czas mieści się u mnie +/-2 sek. Generalnie po tygodniu noszenia jakieś 4 sek do przodu :)

Pisałem o wersji 7-dniowej. One nie były zbyt dokładne.