Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Recommended Posts

Przewietrzyłem Staruszka. Chyba zostanie forever
20250830_092623.thumb.jpg.647a5a535ca1e314f946bb2950fd25d3.jpg

On taki odświeżony czy od nowości ? Pokaż mechanizm jak możesz Też myślałem o tym, że fajnie by było mieć w kolekcji jakąś fajną kieszonkę - jedną, wybraną, z jakiejś fajnej manufaktury 🫠

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podoba mi się złota koperta, ale przeżyłbym ten dyskomfort 😉

Screenshot_20250906_120809_Instagram.jpg

Edited by GostRado

=> Joie de Vivre <=

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, gdyby ktoś szukał - mam MARKA XVIII do oddania w dobre ręce -  FULL set z Apartu. Szczegóły na priv :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miał ktoś z was do czynienia z tym wiecznym kalendarzem ? Może ktoś z was przymierzał ? 
IMG_4442.thumb.jpeg.7ae00bdb29faa126ac2d85018f78bc69.jpeg
IMG_4443.thumb.jpeg.37f75e3536bf8ace4e69b3eb51441e58.jpeg

Ja mam z nim do czynienia, co 2-3 dzień widzę go na chrono Obserwuje podobny model, ale 7-daysa bez kalendarza. Chodził mi po głowie, ale jak forumowy kolega mi pokazał, że serwis tego zegarka, to ok 10K PLN, to trochę emocje opadły

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Piotr Piątkowski napisał(-a):


Ja mam z nim do czynienia, co 2-3 dzień widzę go na chrono emoji38.png Obserwuje podobny model, ale 7-daysa bez kalendarza. Chodził mi po głowie, ale jak forumowy kolega mi pokazał, że serwis tego zegarka, to ok 10K PLN, to trochę emocje opadły emoji6.png

Tak zgadza się też znalazłem jeden model i był akurat po serwisie a na potwierdzeniu widniała kwota 2.000£ z groszem także jest moc 👊 nawet chcąc zaoszczędzić to bałbym się chyba oddać go do normalnego zegarmistrza wątpię żeby którykolwiek się podjął jego serwisowania, ta busola jest przepotężna chciałbym poczuć jak leży na nadgarstku, ten ze zdjęcia nowy kosztuje jakieś 40.000£ 🤪 ake musi być ciężki to tak jak by ci pewnie sztabkę złota do łapy przywiązali 😀

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Piotr Piątkowski napisał(-a):


Ja mam z nim do czynienia, co 2-3 dzień widzę go na chrono emoji38.png Obserwuje podobny model, ale 7-daysa bez kalendarza. Chodził mi po głowie, ale jak forumowy kolega mi pokazał, że serwis tego zegarka, to ok 10K PLN, to trochę emocje opadły emoji6.png

Podobają mi się wieczne kalendarze, ładne zegarki ale koszty naprawy serwisu są ogromne tak dla przykładu ci powiem, że miałem Blancpaina Villeret za którego zapłaciłem 3.200£ podczas ustawiania daty doszło do zablokowania mechanizmu, żaden zegarmistrz w uk nie chciał podjąć się naprawy musiałem go oddać do autoryzowanego serwisu Blancpain w Londynie po miesiącu wysłali mi pokwitowanie to zdębiałem, musiałem to zapłacić i odebrać ten zegarek ale sprzedałem go niech ktoś inny się nacieszy 🤭 do czasu aż się coś nie zepsuje 👌serwis i naprawa był wart prawie tyle co sam zegarek 2.100£ 

IMG_4446.jpeg

2 godziny temu, Piotr Piątkowski napisał(-a):


Ja mam z nim do czynienia, co 2-3 dzień widzę go na chrono emoji38.png Obserwuje podobny model, ale 7-daysa bez kalendarza. Chodził mi po głowie, ale jak forumowy kolega mi pokazał, że serwis tego zegarka, to ok 10K PLN, to trochę emocje opadły emoji6.png

Wiele razy widziałem, że Wojewódzki jest miłośnikiem tych IWC no ale on nie jest taki biedny jak my jego stać na ten serwis 😀

IMG_4448.jpeg

IMG_4447.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak zgadza się też znalazłem jeden model i był akurat po serwisie a na potwierdzeniu widniała kwota 2.000£ z groszem także jest moc nawet chcąc zaoszczędzić to bałbym się chyba oddać go do normalnego zegarmistrza wątpię żeby którykolwiek się podjął jego serwisowania, ta busola jest przepotężna chciałbym poczuć jak leży na nadgarstku, ten ze zdjęcia nowy kosztuje jakieś 40.000£ ake musi być ciężki to tak jak by ci pewnie sztabkę złota do łapy przywiązali

Na chrono widziałem jednego handlarza z Czech. Wystawiał go chyba za 78K PLN. Z pudełkiem, ale chyba był bez dokumentów. Dobra cena

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Undziak napisał(-a):

Chodził po głowie aż w końcu wylądował na ręku i został:) Mój pierwszy Iwucek. Mogłem wybrać między wersją starszą i nowszą, wybrałem starszą (ponoć ostatnia nowa sztuka w Europie).

To wersja starsza, którą kupiłem:

 

IMG_7407.JPG

IMG_E7396.JPG

 

A ta to nowsza wersja:

IMG_7362x.jpg

 

A w perspektywie może coś takiego:)

 

IMG_E7376.JPG

@Piotr Piątkowski Ci tego zakupu nie daruje. 😆


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Undziak napisał(-a):

 

A z jakiego powodu?:) też chciał tą sztukę? :)

Taką lub bardzo podobną. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Taką lub bardzo podobną. 

 

Ten model chyba w tamtym roku jeszcze wychodził a teraz już nowsze z nieco innym odcieniem cyferblatu i nieco innymi indexami. Może gdzieś jeszcze się zachowały niedobitki. Mi powiedziano, że u producenta też nie ma. Trzeba szukać. Używki chyba jedna widziałem.

A ja poszedłem po zupełnie inny zegarek a przypadkiem wszedłem do butiku - takie to koleje losu.

Edited by Undziak

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Undziak napisał(-a):

Chodził po głowie aż w końcu wylądował na ręku i został:) Mój pierwszy Iwucek. Mogłem wybrać między wersją starszą i nowszą, wybrałem starszą (ponoć ostatnia nowa sztuka w Europie).

To wersja starsza, którą kupiłem:

 

IMG_7407.JPG

IMG_E7396.JPG

 

A ta to nowsza wersja:

IMG_7362x.jpg

 

A w perspektywie może coś takiego:)

 

IMG_E7376.JPG

Bardzo fajnie się prezentuje, nie dziwię się że został 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten IWC jest elegancki, pasuje do garnituru ale jak najbardziej do dżinsów i koszuli a tak chodzę najczęściej. Chyba sprzedam Montblaca teraz:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodził po głowie aż w końcu wylądował na ręku i został:) Mój pierwszy Iwucek. Mogłem wybrać między wersją starszą i nowszą, wybrałem starszą (ponoć ostatnia nowa sztuka w Europie).
To wersja starsza, którą kupiłem:
 
IMG_7407.thumb.JPG.e90463c5dca35be1e734969716f5843a.JPG
IMG_E7396.thumb.JPG.4b779eef91080d7230da1ded906fb7a0.JPG
 
A ta to nowsza wersja:
IMG_7362x.thumb.jpg.468cb436736485cf2dc2dcd6e08a7882.jpg
 
A w perspektywie może coś takiego:)
 
IMG_E7376.thumb.JPG.2961dccb1fb415f61076260c83a50121.JPG

Masz ref jednobębnową czy dwu ? Napisz jak z dokładnością chodu Gratulacje i niech cieszy
[mention=5942]Piotr Piątkowski[/mention] Ci tego zakupu nie daruje.

Ja poluje na wersję w złotej kopercie

Share this post


Link to post
Share on other sites

To werk 52010, więc dwa bębny. Z dokładnością poczekajmy, wczoraj ustawiłem, trochę ponosiłem i poczekam parę dni aż zejdzie do rezerwy. Nie oczekuję zbyt dobrych wyników jak to bywa przy dużej rezerwie chodu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.