Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ klub IWC ewidentnie przeżywa spory kryzys, musiałem ponownie wziąć ciężar poprawienia sytuacji na swoje barki.

Zrobiłem to dla Was!

 

EE575_AB9-_F8_E1-4_ACD-89_EA-_CED028_A84

 

Pierwsze wrażenia:
Świetny system skracania i ściągania bransolety, jestem w szoku jak dobrze to działa;
Stosunkowo niewysoka koperta to dla mnie duży plus;
Nosi się minimalnie większy niż te teoretyczne 40 mm.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek? Jeżeli tak to gratuluję, super zegarek Mam nadzieję, że kiedyś zagości na moim nadgarstku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nowy nabytek, dzięki! Zawsze go chciałem, a fakt, że przestali go produkować, torchę mnie zmobilizował do działania;)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy czu używka? Gdzie i za ile kupiłeś jeżeli to nie tajemnica - może być na pw. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, super wybór

Wymieniłeś za Mark XVI czy zostają oba?

Edytowane przez arek314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy czu używka? Gdzie i za ile kupiłeś jeżeli to nie tajemnica - może być na pw. :)

 

Zegarek jest praktycznie nowy, z lutego, a kupiłem u Niemca – tak, płakał jak sprzedawał :D (uhrforum).

Nie była to jakaś super okazja, w zasadzie to w ogóle nie była okazja, no ale tak już bywa.

Prześle Ci szczegóły na PW wieczorem!

 

Robert, super wybór

Wymieniłeś za Mark XVI czy zostają oba?

 

Arek, dzięki! Sam wiesz jak za mną chodził ;)

Zostają oba, świetnie się uzupełniają.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Marki XVI/XVII/XVIII mają obustronyy AR czy podwójny, ale wewnętrzny?

 

Szkoda, że jak nowe Inge doczekało się i dostało inhouse'a to zmienili mu kopertę  <_<

 

Według moich informacji (i obserwacji) jest obustronny AR w marku XVI.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

No to i ja dorzucam swoją jasną tarczę. Dzień ładowania baterii.

 

post-102568-0-13114200-1529591420_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Mój najbardziej nietrafiony zakup. Ale mam, bo mam. Szkoda mi się go pozbywać, bo ten IWC strasznie traci na wartości :wacko:  Zakładam go na nieco bardziej formalne okazje (garniturów nie noszę, koszul raczej też), i raz w tygodniu na ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mi się wydawało zawsze ,że IWC właśnie dobrze trzyma ceny.Fakt ,że na chrono24 można trafić nówkę z rabatami powyżej 30% ale przy takim zakupie już dużo nie stracisz na wartości.Chyba ,że kupiłeś w Aparcie to ,zmienia postać rzeczy.. ;)

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

No nie, ten kupiłem na CH24. Ale gdy w przypływie słabości miałem go już sprzedać jakiemuś typkowi, który skupował zegarki i zaproponował max. 20k, to odpuściłem. Co nie zmienia faktu że to nietrafiony zakup - ten zegarek jest za delikatny dla mnie, a poza tym nie mam żadnej frajdy zakładając go na rękę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Gdyby mnie było stać już byś miał PW z ofertą :)

Mnie tak naprawdę nie było stać na żaden z zegarków kupionych w ostatnich latach :D  :D  :D  To było mocno irracjonalne, ale pohamowałem się już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak naprawdę nie było stać na żaden z zegarków kupionych w ostatnich latach :D:D:D To było mocno irracjonalne, ale pohamowałem się już.

Pewnie wielu z nas to przechodziło :) Mi ten zegarek by pasował na codzienny do pracy, choć pewnie tak jak z Inge który miałem bym "wytarł" mnóstwo wartości z niego przez używanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Niestety, rotor w tym mechanizmie jest duży i punktowo "osadzony". On nie lubi gwałtownych ruchów, zwłaszcza "od i do" zegarka. W nowszych Portugalczykach chyba trochę to poprawili (C.52000). To sprzęt dla spokojnego użytkownika. Piątki bym w nim nie przybijał ;)

Edytowane przez hubex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubex, gratulacje Portugalczyka, najładniejsza wersja!

Od dawna mam go gdzieś z tyłu głowy, tym bardziej, że nigdy nie miałem zegarka z białą tarczą, a ten byłby idealny do uzupełnienia kolekcji, ale zawsze w międzyczasie przychodzi jakiś impuls i pojawia się inny zakup, więc Portugalczyk czeka na swoją kolej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, Portugalczyk za delikatny ...dla mnie on zawsze był za potężny . Wystarcza 8 dniowcowi lekkie ruszenie rączką przez jeden dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Rozmiarowo to on może jest okazały, ale mechanizm ma delikatniutki. Ja mam problem żeby go naciągnąć do maximum przez jeden dzień. Pomaga ręczne mielenie kawy w młynku lub wycieranie blatu ścierką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, rotor w tym mechanizmie jest duży i punktowo "osadzony". On nie lubi gwałtownych ruchów, zwłaszcza "od i do" zegarka. W nowszych Portugalczykach chyba trochę to poprawili (C.52000). To sprzęt dla spokojnego użytkownika. Piątki bym w nim nie przybijał ;)

Miałeś już w nim jakieś awarie, z czego wynikają Twoje obawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Oddałem do serwisu jeszcze na gwarancji, bo nawet przy niedużych przeciążeniach rotor uderzał w szkiełko. Wymienili jakiś mostek i jest lepiej. Jednak nawet teraz, jak się zapomnę i "klapnę" gdzieś ręką, to słychać uderzenie :( Nie wiem czy to ja tak załatwiam zegarki, czy IWC ma takie mechanizmy, bo w 80111 było to samo, tylko trzeba się było bardziej "postarać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie jest zgryz.

Ważne, że zegarek piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje ,że po prostu ten zegarek nie jest dla Ciebie Hubert... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Coś mi się wydaje ,że po prostu ten zegarek nie jest dla Ciebie Hubert... ;)

Wiem, pozostaje Rolex, ale nie mogę się przełamać do tego wzornictwa (emeryckie podobno, jak gdzieś przeczytałem). Poza tym żonie się nie podoba. Będę więc dalej męczył się z Portugalczykiem i chyba sprawię mu w końcu nowy pasek, bo ten już ledwo zipie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak naprawdę nie było stać na żaden z zegarków kupionych w ostatnich latach :D  :D  :D  

 

To samo myślę porównując moje pudło z zegarkami i wpadającą co miesiąc pensję xDDD


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.