Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Recommended Posts

W dniu 9.06.2020 o 18:57, michalop napisał:

...

ale ciekaw jestem dalszych argumentów.

Dla mnie IW5454 ma ładniejszą twarz. Choć to duży zegar jak na "garniturowca".  W IW3583 rozmiar koperty jest lepszy.

W obu jest piękny mechanizm. Jednak minimalnie ładniejszy jest IW3583.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

1 godzinę temu, wieloryb napisał:

Dziękuję.  Pozostałe zegarki w pudełku nie będą zachwycone,bo wygląda na,że mark18 zabierze im sporo czasu na nadgarstku 😃

Jest też płaski i lekki jak na toolwatcha dodatkowo lubi różne paski więc faktycznie można spędzać z nim więcej czasu.

W dniu 9.06.2020 o 18:57, michalop napisał:

IW5454 nie jest na pewno zegarkiem małym, ale wydaje się, że ponadprzeciętna wielkość i ręczny naciąg są i powinny być mocno zakorzenione w genach klasycznego Portugalczyka.

Niby tak ale ja z tej klasyki biorę tylko ręczny naciąg...rozmiar powyżej 40 mm w zegarku z minmalną lunetą jest dla mnie nie do przjścia. Dlatego jestem ciekaw nowej 40 mm koperty. Mój ideał miałby 40 mm i manualny naciąg a zatem i mniejszą grubość ale to perspektywa wielozegarkowca. Niestety IWC uznało że taka konfiguracja mogłaby zabić  Twoją wersję. Poza tym lobby automatów znowu wygrało 😞

Posted (edited)

Niestety muszę się z nim rozstać, ale uwiecznię go jeszcze tutaj - IWC z okolic 1916 r., ciekawy, bo duży, 54mm i przy tym dość płaski. Cal. 57 H6. Najciekawsze są jednak wskazówki - piękne i niespotykane (godzinowa przypomina buzdygan).

3d0b53cb8707f8c6med.jpg 

Edited by Grigoris1

Posted (edited)

W ramach dalszych rozważań i poszukiwań zawitałem wczoraj do butiku IWC.  Po raz pierwszy zostałem "zabezpieczony gumkami" :) W innych sklepach nie było aż takich zabezpieczeń.

Zacząłem o Pilota, 43 mm. Taki grubasek z niego jak się patrzyło z boku.

Potem czas na nowy znany model Yacht Club. Kiedyś go mierzyłem, 8 lat temu ale wtedy miał jak pamietam 43,5 mm. A teraz 44,6 mm. No i powiem, że bardzo wpadł mi w oko. Jest na bransolecie, której oczekiwałem, jest super czytelny, przejrzysty. Wykonanie pierwszorzędne. Jak porównam sobie tego Yachta z Glashütte Original Sea Q, który jest coś ok 1300 Euro tańszy, to IWC wygląda jak o 1-2 klasy lepiej wykonany.  Czasem trzeba poprzymierzać różne zegarki aby się przekonać co do jakości wykonania. Tutraj wrócę do Grand Seiko, przy którym trochę pomlaskałem ale z perspektywy czasu GS też jest świetny. Czekam na HiBeat w GS SBGJ237/9.... i wtedy będę wiedział jak ugryźć temat.

Na pewno IWC jest super zegarkiem, nieco drogi dla mnie (12.600) ale do zaakceptowania. 

GS sporo tańszy coś ok 7.000.

IMG_20200620_161001x.jpg

IMG_20200620_161617x.jpg

IMG_20200620_161919x.jpg

IMG_20200620_161949x.jpg

Edited by Undziak

Kolejny mój zegarkowy zakup to bedzie ten wlasnie nowy Yatch Club. Wyglada super. Milo słyszeć, ze wykonanie jest na odpowiednim poziomie. Sam czekam na testy nadgarstkowe.
Gdzie go przymierzałeś? Dzwonilem jakies 2-3 tygodnie temu do Apartu i poweidzieli mi, ze będą miec pierwsze egzemplarze dopiero we wrześniu.

W Monachium. Jest naprawdę rewelacyjny. Ja zwracam uwagę na proporcje i poprzedni model miał mniejszą średnicę i jego wysokośc była zauważalna. W tym proporcje lepiej wypadają.

Powiem też tak - wypada lepiej niż wspomniane Glashuette jak i Rolki - wolę dopłacić i mieć takiego niż Rolka Explorera II, którego zamówiłem. Zawsze to musi być to coś co przekonuje serce:)

Ten Yacht Club jest obledny. Zawsze Ci mowilem, ze IWC „to jest to”.

A gumki sie spodobaly?

27 minut temu, bibbi napisał:

Ten Yacht Club jest obledny. Zawsze Ci mowilem, ze IWC „to jest to”.

A gumki sie spodobaly? emoji12.png

Są IWC i IWC. Te tańsze takie sobie, ale Yacht rewelka. Wygląda profesjonalnie, sportowo ale pod koszulę i dżinsy w sam raz.  Poczekam jeszcze zoabczymy jak wypadną GS Hi-beat.

17 godzin temu, Undziak napisał:

...

wolę dopłacić i mieć takiego niż Rolka Explorera II, którego zamówiłem. Zawsze to musi być to coś co przekonuje serce:)

YM super. I całkowicie inny niż EX II. W sumie fajny rozrzut. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...