Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Hefajsto napisał:

Mi nie podobają sie ani arabskie ani rzymskie..

 Choc tu akurat tak strasznie mnie nie irytują... w końcu inaczej bym go nie kupił ;)

Mechanizm się ułoży i będzie ok

 Świetny jest , I tyle. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest przykre..

https://monochrome-watches.com/spotted-lewis-hamilton-full-black-iwc-big-pilot-for-black-lives-matter-unique/?mc_cid=8e6d20b193&mc_eid=f953360925

 

Niektóre komentarze pod artykułem dodają nadziei, że nie wszyscy postradali zmysły.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło nazwać akcję All lives matter...i trudno byłoby polemizować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
14 godzin temu, 70soul napisał:

Dla mnie to jest przykre..

https://monochrome-watches.com/spotted-lewis-hamilton-full-black-iwc-big-pilot-for-black-lives-matter-unique/?mc_cid=8e6d20b193&mc_eid=f953360925

 

Niektóre komentarze pod artykułem dodają nadziei, że nie wszyscy postradali zmysły.

 

Kolejny raz okazuje się, że szczytną akcję kładzie niezbyt mądra ideologia. Z drugiej strony warto podkreślać niechęć do rasizmu i wszelkich form dyskryminacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelna zgoda. I full support dla akcji.

Nie rozumiem tylko klekania przed wyscigami F1. Haslo ok, skinienie glowy ok, ale klekanie? Na torze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tom Brady dołączył do grona ambasadorów IWC.

 

 

I choć kibicuję Pittsburgh Steelers to cieszę się, że firma IWC sięgnęła po gwiazdę futbolu amerykańskiego. Co prawda wokół New England Patriots narosło dużo kontrowersji, ale nazwisko Brady jednak ma znaczenie, więc producent z Schaffhausen zapewne odnotuje wzrost zainteresowania w USA. Zwłaszcza, że założycielem IWC był Amerykanin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, McIntosh napisał:

I choć kibicuję Pittsburgh Steelers to cieszę się, że firma IWC sięgnęła po gwiazdę futbolu amerykańskiego. Co prawda wokół New England Patriots narosło dużo kontrowersji, ale nazwisko Brady jednak ma znaczenie, więc producent z Schaffhausen zapewne odnotuje wzrost zainteresowania w USA. Zwłaszcza, że założycielem IWC był Amerykanin.

 

Pittsburgh? Myślałem, że to właśnie New England kibicujesz. A Brady zresztą odszedł ostatnio, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
6 minut temu, Edmund Exley napisał:

 

Pittsburgh? Myślałem, że to właśnie New England kibicujesz. A Brady zresztą odszedł ostatnio, prawda?

 

Odszedł do Tampa Bay Buccaneers. Moja przygoda z futbolem amerykańskim zaczęła się od meczów Carolina Panthers, które oglądałem najczęściej. Z czasem zainteresowanie przerodziło się w pasję, zacząłem poznawać kolejne drużyny i przypadł mi do gustu styl gry Pittsburgh Steelers. Polubiłem tę drużynę z długą i ciekawą historią, aż w końcu stałem się ich fanem. Ostatnie lata nie są najlepsze dla Steelers, ale trwam przy nich licząc, że Super Bowl zostanie osiągnięty. Doceniam oczywiście też New England Patriots i jeżeli nie mierzyli się ze Steelers, to im kibicowałem. Z drugiej strony, afery z udziałem Patriots nadszarpnęły moją sympatię do nich. A to nielegalnie nagrywali przeciwników, a to grali niedopompowanymi piłkami... Brzydko się bawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upsss... coś się pomyłkowo wysłało bez mej wiedzy z telefonu.

 

Proszę o wybaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Miał ktoś z Was Inżyniera z taką bransą?

Jak to w ogóle działa, pusher jest jedną i jedyną blokadą? Bolec jest jeden czy jest dzielony na dwa mniejsze?

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inżyniera z taką bransoletą. Naciskasz jednym popychaczem ten guzik na środku. Drugim popychaczem wypychasz pin. Pin jest jeden. Lekko wyfrezowany na środku. W ogniwie pewnie jest zapadka która blokuje pin. Bardzo fajne rozwiązanie. Możesz rozebrać całą bransoletę na części pierwsze.
Zdjęcie popychaczy z sieci.
26f868dc8e3fa39032f85c4455237655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUTOMATIC.thumb.jpg.054f186e4ca223a107e8d8d343ae9bb6.jpg

Lato :) i letni weekendowy pasek, był to eksperyment ale moim zdaniem pasuje i cieszy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Trusted napisał:

 

Lato :) i letni weekendowy pasek, był to eksperyment ale moim zdaniem pasuje i cieszy :)

 

Mimo, że to przygodowy ale jednak elegant, to na tym parciaku wygląda intrygująco. Co to za pasek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Lato  i letni weekendowy pasek, był to eksperyment ale moim zdaniem pasuje i cieszy


Miałem kiedyś pierwszą nielimitowaną wersję Portugieser Automatic, a firma IWC była pierwszą od której moja pasja zegarkowa zaczęła się tak bardziej poważnie. Co jakiś czas PA nie daje mi spokoju, więc z ciekawości zapytam z którą generacją mechanizmu masz zegarek? Czy masz w Portugalczyku podwójny bęben i breguetowską sprężynę zwrotną balansu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Nie ma podwójnego bębna, sprężyna breguetowska jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
2 godziny temu, hubex napisał:

Nie ma podwójnego bębna, sprężyna breguetowska jest.

 

Strona IWC twierdzi inaczej.

 

The Portugieser Automatic has become one of the most successful Portugieser models ever to be produced in Schaffhausen. The balanced dial design retains the classic appeal of the legendary original Portugieser first manufactured in the 1930s. The pawls, automatic wheel and rotor bearing in the legendary Pellaton winding system are made from extremely wear-resistant ceramic, while two barrels build up an impressive 7-day power reserve. The ergonomically optimized strap horns ensure greater comfort even on slimmer wrists. The Portugieser Automatic is available with a 42.3-millimetre stainless-steel case and silver-plated dial. Thanks to the slimmed-down rotor, a glance through the transparent sapphire-glass back reveals even more details of the IWC-manufactured 52010-calibre, such as the black ceramic pawls in the winding system or the Geneva stripe decoration.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ale to dotyczy mechanizmu 52... a tu jest 51...,  dość późna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
12 minut temu, hubex napisał:

Ale to dotyczy mechanizmu 52... a tu jest 51...,  dość późna wersja.

 

Czyli nie jest to najnowsza generacja mechanizmu, dzięki za odpowiedź. Pytałem, bo ciekawi mnie dokładność działania kalibru 52010, a nie znam referencji zegarka Trusteda.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
W dniu 23.07.2020 o 17:05, McIntosh napisał:

 

Czyli nie jest to najnowsza generacja mechanizmu, dzięki za odpowiedź. Pytałem, bo ciekawi mnie dokładność działania kalibru 52010, a nie znam referencji zegarka Trusteda.

Chyba Kolega @JanuszS ma PA na na 52-wójce. Mógłby się wypowiedzieć, ale zamilkł jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło jest mi dołączyć do tak zacnego grona
ba7570316e891e141f015c2f90b66f12.jpgfef3a5b7ec90129b9db6d78b9c22e7f4.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.