Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Recommended Posts

No to i mój zanurkował w ogrodzie

spacer.png

W dniu 27.03.2021 o 21:36, Zenek80 napisał(-a):

A to mój diver, dziś wietrzony tylko przez chwilkę na ogródku😊.

Mój pierwszy "poważny zegarek". Bardzo porządnie wykończony. System ustawienia wskazań czasu nurkowania też ciekawie rozwiązany. Chociaż po czasie muszę przyznać, że sentymentu do niego nie mam😉

Wykończenie pierwsza klasa, zegarek bardzo czytelny, świetna luma. Bardzo go lubię. Praktycznie nie widać na nim mikro rysek. Mimo, że w środku tylko ETA, to muszę przyznać, że zegarmistrzowie IWC stanęli na wysokości zadania i świetnie tą Etę zmodyfikowali. Wszystko działa perfekcyjnie. Chodzi idealnie, regularny chód, precyzyjny. W ogóle mam słabość do diverów IWC. Te starsze, szczególnie Galapagos też mi się bardzo podobają.

@Zenek80 jakie usprawnienia mające wpływ na regularny chód oraz inne benefity wprowadzono względem 2892? 

Posted (edited)
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

@Zenek80 jakie usprawnienia mające wpływ na regularny chód oraz inne benefity wprowadzono względem 2892? 

IWC modyfikuje w bazowej Ecie większość części ( wychwyt, koła, sprężyna ) na produkowane w swojej manufakturze. Ich części mają bardziej rygorystyczną tolerancję co siłą rzeczy przekłada się na precyzje chodu mechanizmu.

Edited by Zenek80

Posted (edited)
7 godzin temu, Zenek80 napisał(-a):

IWC modyfikuje w bazowej Ecie większość części ( wychwyt, koła, sprężyna ) na produkowane w swojej manufakturze. Ich części mają bardziej rygorystyczną tolerancję co siłą rzeczy przekłada się na precyzje chodu mechanizmu.

IWC nic nie modyfikuje poza innym łożyskiem wahnika, stosują taką samą stokową ete 2892 jak w każdym innym zegarku, o ile jeszcze stosują, bo już ok 10 lat temu zaczęli wsadzać sellitę.

Pamiętam jak nasz zegarmistrz po raz pierwszy się zdziwił kiedy odkrył sellitę w IWC, nie było to tym żadnego wewnętrznego release od grupy Richemont, ani zmiany referencji zegarka, a byliśmy jedynym serwisem IWC w Polsce - wszystkie zegarki z Kruka i innych mniejszych dilerów w tamtym czasie najpierw trafiały do naszej firmy i większość była robiona na miejscu, a do Monachium szły te bardziej skomplikowane jak np. perpetual czy wszystkie yachtcluby których pierwsza seria była wadliwa i psuły się na potęgę. 

Edited by eye_lip

To jak to w końcu jest ? W prasie branżowej piszą co innego:

https://ch24.pl/iwc-aquatimer-automatic-2000/

Nie neguje tego co powiedział zegarmistrz w autoryzowanym serwisie IWC, napewno wiedział co mówi, szczególnie, że pracowaliście razem - więc nie miał żadnego powodu, żeby mijać się z faktami. Ale prasa branżowa chyba nie publikowałby głupot ? Przecież te artykuły piszą ludzie związani z branżą zegarkową, pasjonaci a nie raz pewnie i sami zegarmistrzowie.

Prasa branżowa bardzo często pisze głupoty ( nie odnoszę się do konkretnego artykułu czy portalu) , to standard w tej branży, sam nie raz poprawiałem i wysyłałem sprostowania, zresztą chyba ostatnio kolega @rads  to też robił, press release są niesprawdzane, piszą ludzie którzy nie są zegarmistrzami, jest bardzo dużo niekompetencji. 

Co do ww to te zmiany IWC które są opisane w artykule dotyczyły o wiele wcześniejszych et 2892,a później w nowszych wersjach ETA zaimplementowała je do swoich mechanizmów seryjnie

Posted (edited)

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Mimo, że to seryjna Eta to naprawdę porządny mechanizm i zegarek też fajny. Przynajmniej tańszy będzie serwis niż mechanizmów in-house.

Edited by Zenek80

W dniu 30.03.2021 o 22:10, Zenek80 napisał(-a):

Wszystko działa perfekcyjnie. Chodzi idealnie, regularny chód, precyzyjny.

Potwierdzam, w swoim korygowałem chód po ponad 6 miesiącach - wtedy spieszył się już około 5 minut w stosunku do pierwotnie ustawionego czasu.

No to hop, temat do góry 🙂

spacer.png

Mam nadzieję, że mogę się zapisać do klubu.

Moja pamiątka rodzinna (w/g nr rok pochodzenia 1905). Szkiełko nieoryginalne oraz wskazówka minutowa. Obecnie na chodzie😀

20210416_171117.jpg

20210416_171231.jpg

Do klubu już należę z powyższym pektoralikiem ale dzisiaj dokonałem zakupu zegarka na rękę😃 od IWC

20210508_135029.jpg

Bardzo dobrze. Chwal się bo jakoś nas tu mało w tym klubie.

Nie śledzę Twojej kolekcji ale trzymam kciuki za pilota 😉

😍😍😍😍 No to masz pilota😍😍😍😍

Chyba pierwszy w Polsce 😛

20210508_140332.jpg

Swietny! Mimo, iz nie jestem fanem pilotow ten wygląda super.

Jest w nim system szybkiej zmiany pasków? Bodajze EasX change czy jakos podobnie.

To jeszcze fotka nadgarstkowa. Do tej grubości i wagi jestem przyzwyczajony, bo na co dzień noszę Tissot'a Racing T-touch na salikonie (T002520 A).

Ta skóra na pasku, to chyba z bawoła🤣. Na chwilę obecną strasznie twarda.

20210508_164540.jpg

2 minuty temu, maariusz napisał(-a):

Swietny! Mimo, iz nie jestem fanem pilotow ten wygląda super.

Jest w nim system szybkiej zmiany pasków? Bodajze EasX change czy jakos podobnie.

Dzięki👍

Tak, jest system szybkiej zmiany paska.

20210508_184558.thumb.jpg.e1a70a20c9c62b00457abd7679f0c520.jpgI to co lubią najbardziej onaniści zegarkowi😀