Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Oraz eksportowy Cornavin w wersji black na czerwonym Jaguarze E-Type (z połowy lat'60)

 

post-60300-0-56177700-1403295054.jpg

post-60300-0-72259300-1403295056.jpg

 

Ten zegarek jest odrobinę kontrowersyjny ponieważ główne wskazówki wydają mi się minimalnie za szerokie - powinny mieć także wypełnienie. Również kalendarz w wersji rosyjskiej budzi wątpliwości ale z drugiej strony Pietrodworec World Time'y produkował ponad 10 lat więc wariantów mogło nazbierać się sporo..

 

post-60300-0-51633800-1403295076.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAEGER LeCOULTRE

Master Compressor Extreme W-Alarm

 

post-60300-0-88873400-1404642078_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudeńko ten Seikacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ma coś w sobie co przykuwa wzrok. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogień i woda albo wschód i zachód jednym słowem przeciwności tej samej marki.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja cos z niższej półki ;)

 

Takie dwa z kolekcji:

IMG_20140611_125940_zps87e02b33.jpg

Eco-Drive w świetnej kopercie monocoque, pokaże jeszcze tyłek, bo warto

IMG_20140611_130218_zpsd14552d5.jpg

 

i staro-nowy Orient SeaKing Crystal

IMG_0799_zps5c5e03eb.jpg

 

I taki J.Springs (Seiko)

287332d1313616165-j-springs-worldtimer-e

 

Zresztą Seiko tez ma taką fajna piątkę SRP125, zresztą występuje tez w innych kolorach

 

430033d1338306414-gmt-utc-worldtime-etc-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu mój pierwszy worldtimer starej daty, z obrotowym bezelem.

Topaz 200 Selfwinding

 

 

post-60538-0-67122400-1416728071_thumb.jpg


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonały ten Topaz. Pewnie trzeba się było nieźle na niego zaczaić. Wspaniały vintage. Można liczyć na jakąś większą galerię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to pokażę jeszcze taką Ruhlę.

Niestety już jej nie mam  :wacko: :

 

post-35815-0-79118600-1418589833.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ead8a62ac3b011ce4b1bab5dc6d480ab.jpg

 

Takie Seiko znalazłem na WUS


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porsche Design P'6750 Worldtimer

 

The first timepiece with a time zone changing function at the touch of a button! :huh:

 

post-60300-0-05535200-1420464884.jpg

post-60300-0-13958600-1420464897_thumb.jpg

 

dekiel pomaga..

 

post-60300-0-69841300-1420465366_thumb.jpg

 

 

http://www.porsche-design.com/en/Men/Timepieces/Black/P-6750-Worldtimer.html

 

https://dolinski.pl/zegarki-porsche-design/p6700-performance/porsche-design-p6750-performance-worldtimer-6750.10.24.1180.html

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nowa wersja Worldtimera od FC

 

2246ee1605c6bc2f4a553c7c2c55fbd8.jpg

Wysłano z RM-1045

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj tu wlazlem. I ... temat mnie powalił. Szacun Gregorian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa tarcza, gratuluję. Masz więcej zdjęć tarczy w innym ułożeniu?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ten FC. Zresztą FC ma jedne z najładniejszych tarcz w WT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek Philippe Geneva Harbor

 

post-60300-0-04496700-1429233516.jpg

 

Commemorative Rare Handcrafts Collection

To mark its 175th anniversary, the manufacture has created a rich array of timepieces that showcases the inventiveness and virtuosity of the world’s finest artisans.

 

http://www.patek.com/en/insider/commemorative-watches/commemorative-rare-handcrafts-collection

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez D_G
      Witam!
       
      Poszukuję worldtimerów, koniecznie z wyraźną, zaakcentowaną, najlepiej kolorową mapą świata. Takie bez mapy mnie nie interesują...
       
      Chodzi mi o budżetową alternatywę dla tych idealnych, worldtimerów moich marzeń : Edox Geoscope GMT - zarówno ten z lat '70 jak i reedycja albo Mont Blanc 4810 Orbis Terrarum.
       
      Tak jak wyjaśniłem. Na te kultowe dla mnie zegarki mnie nie stać. Górna granica cenowa - 6/8 tysięcy złotych. 
       
      Czy istnieją jakieś alternatywy w takim budżecie ?
       
       
    • Przez Krokodyl Tik-Tak
      Szanowni Koledzy!

      Nazywam się Łukasz Radziszewski. Jestem artystą i od kilku lat aktywnym uczestnikiem Forum. Przygotowuję właśnie projekt „Słońca”.  Polega on na budowie zupełnie nowego, niespotykanego, czasomierza. Dzięki temu w trakcie trwającej dwadzieścia cztery godziny wystawy, uda się zatrzymać upływ czasu. Jestem zaszczycony, że Klub Miłośników Zegarów i Zegarków zechciał zostać Oficjalnym Partnerem wydarzenia. 

      Punktem odniesienia jest tu tytułowe słońce. Wytyczyliśmy globalny szlak, wzdłuż wszystkich stref czasowych dookoła Ziemi. To sieć miejsc, na kilku kontynentach, z których jednego dnia, 23 września nagrane zostaną wschód i zachód Słońca.

      Płynne przeskakiwanie do następnych stref i połączenie ze sobą wszystkich filmów "na żywo", umożliwi stworzenie ciągłej projekcji. Słońce dosłownie zatrzyma się nad horyzontem. W jednym miejscu, na dwóch dużych ekranach, pokazane zostaną bliźniacze filmy, ukazujące oddzielnie o wschód i zachód. 
      Więcej informacji w dokumencie pdf. (...)

      Projekt wszedł teraz w ostatnią fazę działań. To odpowiedni moment, bo każdy z nas może już przewidzieć co będzie robił za trzy tygodnie, 23 września. Wspólnie z KMZiZ szukamy osób, które zechciałyby nagrać krótki, 20 minutowy film wschodu i zachodu Słońca. Może być słabej jakości, wręcz takiej oczekujemy. Wystarczy telefon czy tablet, dostęp do Internetu (i jakaś podpórka). Dzięki temu można transmitować słońca w miejscu, w którym się aktualnie znajdujecie. Prosta rzecz, a kluczowa dla projektu. 
      Wiadomo, że nagranie na żywo może się nie udać. Dlatego chcemy zabezpieczyć siebie i Was w zapasową kopię, którą ewentualnie będzie można odtworzyć. Prosilibyśmy Was o nagranie filmów parę dni wcześniej i przesłanie materiału do nas.

      Więcej informacji już wkrótce. Obserwujcie temat i pomyślcie czy nie macie kogoś np. w Rosji, Kazachstanie, Chinach, Australii, Alasce albo nawet gdzieś w Europie. Im bardziej egzotyczne miejsca, dziwne wyspy, tym lepiej! 

      Łukasz & KMZiZ

      Słońca, PL, Łukasz Radziszewski.pdf
    • Przez lauda86
      Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
       
      Temat o zegarkach "world time" znalazłem na forum, jednak mi w tym temacie chodzi o coś innego. Poszukuję zegarka "budżetowego", "world time" w kwocie do 2tyś. Za dużo ich nie znalazłem stąd ten temat do bardziej zagłębionych w temacie Kolegów. W moich poszukiwaniach wchodzą w rachubę również wchodzą zegarki używane. Najbardziej by mnie cieszył oczywiście automat, ale nie odrzucam z góry również kwarców.
       
      W oko wpadł mi Vostok Europe GAZ-14 Limousine World Timer. Obecnie dostępny jest w dówch umaszczeniach:
       

      Znalazłem również ciekawe używki. W oko wpadły mi:
       
      Orient crystal worldtimer 469ba21-8a ca

       
      Seiko World Time 6117-6010

       
      Ricoh World Timer Automatic

       
      Clinton

       
      Z góry dziękuje za podpowiedzi opinię i liki.
       
      Pozdrawiam Mikołaj.
    • Przez kicha
      Frederique Constant Classics Manufacture Worldtimer FC-718WM4H4
       
      Juz od dluzszego czasu chcialem przdstawic na lamach FORUM mojego Frederique Constant Classics Manufacture Worldtimer FC-718WM4H4. Po przeczytaniu recenzji naszego prezesa Pana Dariusza Chlastawy, o Frederique Constant Maxime Manufacture Silicium pokazuje  na lamach forum moj zegarek.
      Do zegarka podchodze raczej sentymentalnie, gdyz jest to prezent od mojej zony, ale mam nadzieje ze nie wplynie to na moja prawdopodobnie nieudana prezentacje.
      Firma Frederique Constant jest firma raczej mloda zalozona przed ponad 20-stu laty przez holenderskie malzenstwo, Peter i Alete Stass, a wdzieczna nazwa powstala z polaczenia imion dziadkow panstwa Stass (zrodlo ARMBAND UHREN wydawca Peter Braun). Od 9-ciu lat firma cieszy sie statusem prawdziwej manufaktury, oczywiscie nie wszstkie zegarki posiadaje ten status, moj zegarek posiada numer 405 z limitowanej serii 1888 sztuk.
       
       
      Powracajac do samego zegarka, pozlacana koperta jest wykonana ze stali szlachetnej o srednicy 42 mm i wysokosci 12,1 mm. Zegarek oznacza sie dobrymi proporcjami, masywne uszy powiekszaja wizualnie zegarek, ale nie do monstrualnych wymiarow. Duza koronka w ksztalcie cebulki dobrze lezy w palcach, co pozwala bardzo wygodnie i dokladnie przemieszczac wskazowki albo korygowac datownik. Pozatym koronka obsluguje nie tylko obrotowy, podzielony na 24 czesci pierscien, 12 czesci w kolorze granatowym, odpowiada godzinom nocnym, kolor bialy odpowiada godzinom dziennym.
       
       
      Ogolna obsluga jest bardzo prosta, wszystkie funkcje WORLDTIMERa pozwalaja sie ustawic przez koronke, w pozycji pierwszej; kierunek ruchu wskazowek obsluguje datownik, w pozycji drugiej; w przeciwnym kierunku ruchu wskazowek, obslugujemy bezel z nazwami miast. Pozycjia trzecia pozwala nam obslugiwac wskazowki oraz w/w pierscien 24 godzinny.
       
       
       
      Najwazniejsza rzecza w kazdym zegarku jest oczywiscie mechanizm dajacy zegarkowi zycie.W przypadku F.C. WORLDTIMERa jest to automatyczny manufakturowy werk FC718WM4H6 na
      26 sztucznych rubinach, 28.800 wachnięciami na godzinę oraz krzemowym kołem wychwytu. Praca mechanizmu po jednorazowym nakreceniu jest obliczona na 42 godziny, musze sie przyznac ze z czystego lenistwa tego nie sprawdzalem, ale takze dlatego ze wszystkie moje zegarki sa przechowywane w rotomatach. Pieknie zdobiony mechanizm mozna podgladac przy pracy przez zakrecany przeszklony dekielek. Szkieletowany, pozlacany wachnik, pozwala zobaczyc pieknie zdobiony genewskim szlifem i groszkowany werk. Zlota grawura i niebieskie srubki dopelniaja reszty.
       
       
       
      Jak przystalo na WORDTEIMERa odnajdujemy na tarczy nazwy miast ktore znamy czesciowo z podrozy palcem po mapie, ale z niektorymi miastami, wiaza nam sie piekne wspomnienia wakacyjne. Tarcza to kwestia gustu, dla niektorych troche przeladowana, dla innych rzecz godna podziwu. Nakladane indexy pokryte biala masa swiecaca (luma) daja sie dobrze odczytac w ciemnosci. Dobrze spelniaja swoja role dlugie, niebieszczone wskazowki. W przeciwienstwie do Frederique Constant Maxime Manufacture Silicium LE ktory testowal Prezes Chlastawa, zegarek jest wyposazony w centralny sekundnik. Funkcja „stopsekundy“ co dla niektorych z nas jest bardzo wazne, pozwala na bardzo dokladne ustawienie czasu. Zgadzam sie z Prezesem, ze datownik umieszczony na godzinie 6, przypomina troche zegarki z mala sekunda, jest to troche nietypowe ale z powodu umieszczenia zarysow kontynentow na tarczy zegarka, nie pozostaje duzo miejsca do wyboru. Moim zdaniem umieszczenie datownika w dolnej czesci tarczy spelnie swoje zadanie, tym bardziej ze niebieszczona wskazowka odznacza sie badzo wyraznie na jasnym tle giloszowanego datownika.
       
      Z powodu tarczy zegarek nie mozna zakwalfikowac do gatunku typowego „garniturowca“. Wiecej pasuje on na pole golfowe w dalekiej Kaliforni albo do pabu przy szklaneczce whisky w pobliskim
      Londynie czy szklanki piwa w Monachium. Jako WOLDTIMER bedzie nam na calym swiecie dobrze wskazywal czas. Niestety z powodu zbyt krotkiego paska o 22 mm szerokosci, wykonanego jak przystalo przez manufakturowa firme, z skory krokodyla, nie jest to zegarek przeznaczony dla mezczyzn o szerokim nadgarstku.
      Przy kupnie zegarka w firmie (bez zbednej reklamy) otrzymalem w cenie zegarka jednorazowy darmowy przeglad w przeciagu 5 lat od daty zakupu.
       
       
       
      Dziekuje za uwage i przepraszam za bledy i zdjecia.
       
       
    • Przez Gregorian
      Jeden z moich ostatnich szwajcarskich nabytków (z poprzedniego miesiąca). Uroczy klasyk na różowym złocie. Pasek z aligatora.
      Zdjęcia robione niestety z ręki i bez specjalnych efektów. Ale postanowiłem, że lepiej wstawić takie niż nic nie robić (bo robienie zdjęć to i tak droga przez mękę a czasu ciągle mało). Jedno zdjęcie pobrane jest z sieci, żeby nie narażać wszystkich tylko na moją twórczość .

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.