Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
FoczkaAlojzy

Budzik Poltik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ten weekend stałem się szczęśliwym posiadaczem budzika firmy Poltik. Przez już kilka lat stał na półce u mojej ciotki na wsi, która otrzymała go od mojej prababci która również go kupiła. Nie był przez ten czas nakręcany, ale to chyba przez to że ma urwaną sprężynę ;p Wszystkie części są kompletne. Jest trochę brudny, rusza się szkiełko i wali szajskimi papierochami co dodaje mu trochę lat i serio wygląda przez to starzej, ale rodzinka mówi mi że ma ok. 30 lat. Gdy go zobaczyłem dałbym mu o wiele więcej. Niżej daje zdjęcia, piszcie czy też macie takie budziki i dajcie zdjęcia, chętnie zobaczę i myślę że inni też ;p

 

 

9qVk9V9.jpg

 

rscJx3L.jpg

 

fJlvPtx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny. Blaszana obudowa została pomalowana na kolor możliwie najbardziej zbliżony do oryginału. Używałem zwyklego sprayu. Oczywiście pod nim jest podklad; też spray.

Mam jeszcze drugi, Mniejszy, brązowy. Wymaga renowacji.

Ale najcenniejszy jest dla mnie budzik na trzeciej fotce. To oczywiście nie Poltik, to jakiś niemiecki, przywieziony przez mojego stryja, który okupację spędził na przymusowych robotach w Niemczech. Jakby ktoś wiedział co to za marka...

Pozdrawiam.

post-43347-0-50892700-1397312259_thumb.jpg

post-43347-0-40410900-1397312277_thumb.jpg

post-43347-0-48457800-1397312295_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś tak zamieścił zdjęcie od , za przeproszeniem d... strony, i to po zdjęciu dekla, to kto wie...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Junghans. Werk W231. Na drugim, nieostrym zdjęciu (nie)widać kodu daty produkcji. Marzec 39 ???


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Serdecznie dziękuję. Słowa wielkiego podziwu i uznania. Zrobiłem w miarę ostre zdjęcie. Rzeczywiście daje się na nim odczytać W 231, jest jeszcze chyba 8, a dalej 39 i 2. U góry, po prawj stronie płyty jest jeszcze litera S.

Załączam też zdjęcie od strony tarczy.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Waldek

post-43347-0-72331900-1397380317_thumb.jpg

post-43347-0-07374400-1397380487_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takiego oto POLTIKa. Jest to egzemplarz do nauki "zegarmistrzostwa" kupiony niedziałający i za 9 zł (zegarmistrz polecił, żebym zaczął naukę od czegoś większego:)) W przypływie ułańskiej fantazji rozebrałem go na części pierwsze, dokupiłem pękniętą sprężynę.... tylko nie pomyślałem o robieniu zdjęć w trakcie operacji:) Ma ktoś jakieś zdjęcia mechanizmu, rysunki itp?

 

http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/44/13/56/65/4413566523_1

http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/44/13/56/65/4413566523

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pytanie... tarcze to gdzieś można jeszcze dokupić?

Spróbuj na jakimś targu staroci. A tak przy okazji, to wydaje mi się, że tarcza w Twoim Poltiku wcale nie jest zła. Spróbuj usunąć ten zaciek. Najlepiej letnią wodą z dodatkiem mydła, przy użyciu miękkiej szmatki lub czegoś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam kilka zdjęć mechanizmu.

post-43347-0-95788300-1406228809_thumb.jpg

post-43347-0-66847700-1406228853_thumb.jpg

post-43347-0-32658000-1406228882_thumb.jpg

post-43347-0-18598200-1406228925_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki jest jeszcze w remoncie... jest jakiś regulator chodu? Coś takiego jak w naręcznych? Wiadomo, ze to nie kwarc i nigdy punktualny nie będzie, ale 15 minut się spieszyć to trochę za dużo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wychwyt. W szczególności czy ta spiralna sprężyna (włos) jest prawidłowo osadzona i zabezpieczona kołkiem. Czy nie jest za krótka; wtedy rzeczywiście liczba wahnięć balansu będzie za duża.

post-43347-0-56924000-1406662187_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Poltika i to będzie pierwszy budzik, do którego się dobiorę  :)

20200906_170233.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.