Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Warhawk

Mourice Lacroix Pontos rok produkcji a numer

Rekomendowane odpowiedzi

Skuszony okazyjną ceną zakupiłem na allegro zegarek Maurice Lacroix Pontos Reserve de Marche PT6168-SS001-131. Zegarek wygląda na oryginalny, ale ma używany pasek i mikro rysy na uszach i bezelu.

Czy ktoś wie jak sprawdzić rok produkcji po numerze seryjnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć datowanie modeli ML , jest fajna stronka chyba holenderska, ale brakuje sporo modeli i akurat Pontos  Reserve de Marche na ML113 tam nie ma. Ogólnie seria Pontos RdM została wprowadzona w 2004 , ale to raczej model PT6088, później modyfikacja ze zmienioną współczesną pontosową kopertą PT6168, a twój model chyba w 2011. Jednak wszystko to są moje dywagacje bo nie ma dobrych źródeł. A co do daty produkcji to z tego co wiem ML nie mają numerów seryjnych, więc nie da się sprawdzić daty produkcji, tylko datę sprzedaży (jeśli karta została podbita z datą).

Edit

Jednak mój RdM ma jakiś numer  - AL i 5 cyfr , jeśli to numer seryjny to chyba tylko mail do producenta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma AQ i 5 cyfr więc chyba jest późniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Moda o zmianę tytułu wątku z Mourice na Maurice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u kogo na Allegro kupiłeś?

Opisany był jako nowy, ale okazał się używany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u kogo na Allegro kupiłeś?

Opisany był jako nowy, ale okazał się używany?

Kupiłem na allegro od Atena_1979. Zegarek miał być nowy, ale okazało się że był używany. Miał rysy na kopercie, a pasek był w stanie 6/10.

Cały czas jeszcze czekam na załatwienie tej sprawy. Jak ją zakończeniu to opiszę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że firma Maurice Lacroix nie odpisała na mojego maila w sprawie daty produkcji mojego zegarka. Na pewno nie kupię już żadnego zegarka z tej manufaktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro od Atena_1979. Zegarek miał być nowy, ale okazało się że był używany. Miał rysy na kopercie, a pasek był w stanie 6/10.

Cały czas jeszcze czekam na załatwienie tej sprawy. Jak ją zakończeniu to opiszę na forum.

Ok. Koniecznie daj znać jak sprawa została załatwiona. Po opiniach na forum poleciłem Atenę znajomemu. Wolałbym, żeby nie było wtopy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez KingOdin
      Witam, 
      uprzejmie proszę kogoś z Was o informację, czy zegarek Maurice Lacroix Les Classiques Date LC1117-SS001-330, na który polują od dawna, który jest wystawiony na stronie chrono24 jest oryginalny. Oto link:
      https://www.chrono24.pl/mauricelacroix/les-classiques--date-lc1117-ss001-330-neu-ovp--id7600527.htm
       
      Nie stać mnie obecnie żeby wydać prawie 3 tys. - taka cena widnieje w salonach. Natomiast cena w podlinkowanej ofercie mi odpowiada, tylko boję się o ryzyko transakcji. 
       
      Z góry dziękuję za wszelkie informacje  
    • Przez bubles
      Mam pytanie odnośnie dni tygodnia w oriencie,seiko,citizenie itp. Zauważyłem, że w starej serii crystal z orienta są dostępne dni tygodnia pisane po chińsku natomiast nie znalazłem żadnego po japońsku. I nasuwa się moje pytanie, czy ktoś zna model zegarka, który posiada dzień tygodnia wyświetlany po japońsku ? Szukam starocia używki do 150 zł i nie wiem zbytnio na jakie modele/mechanizmy patrzyć. 
    • Przez wujek1978
      Cześć,
       
      jestem zainteresowany zakupem tego Maurice Lacroix Pontos S. W Polsce najniższa cena z jaką się spotkałem to 10,5 k. Proszę Was o pomoc w potwierdzeniu autentyczności i podzielenie się opinią o sprzedawcy (jeżeli macie wiedzę). Będę też wdzięczny za opinie dotyczące zakupów za pośrednictwem chrono.24. Link do aukcji poniżej. 
       
      https://www.chrono24.pl/mauricelacroix/maurice-lacroix--pontos-s-pt6008-ss002-332--neu--ovp--id7524846.htm
    • Przez Siamorek
      Witam,
      mam pytanie o autentyczność zegarków Maurice Lacroix Masterpiece Roue Carree Seconde z załączonego zdjęcia. 


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.