Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

osobliwy nick

Zegarek do około 1000 zł podobny do Orisa artix gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon.

Ten Casio to jakiś zegarek-duch, nigdzie ani widu ani słuchu po nim, podobno miał nawet solara.

 

 

Dlaczego zegarek -duch?  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie znam tej marki. A przecena z 625 $ na 70 $ wydaje się co najmniej podejrzana. Ktoś tu kogoś robi w konia. No i jeszcze raz znalazłem dosyć mętne informacje o tej marce. A sam zegarek całkiem ok, ale odpuszczam sobie.

 

 

Niestety jakoś mnie nie przekonuje, choć nie najgorszy.

 

Czy taki Citizen jest wystarczająco elegancki dla Ciebie ?

 

Wystarczająco, a nawet zbyt elegancki.

 

Dlaczego zegarek -duch?  :blink:

 

Bo nigdzie nie jest dostępny.

 

 

Ten zegarek dobrze kojarzę, myślałem o nim już zanim założyłem ten wątek. Zegarek na pewno fajny, ale nie przekonał mnie gdy przymierzyłem go na żywo, jednak za dużo tam się dzieje na tej tarczy. Choć nadal mam go na uwadze i nie wiem czy nie pójdę przymierzyć jeszcze raz...

 

Znalazłem też ostatnio coś z nieco innej beczki, Tissot t048.417.37.057.00:

 

Tissot-T-Race-T0484173705700_ad8ea1ce46.

 

niby design bardziej koresponduje z jakimś paskudnym g-shockiem niż eleganckim sportowcem (o ile "elegancki sportowiec" to nie oksymoron), a jednak z jakichś tajemniczych względów zegarek ten niepokojąco całkiem mi się podoba. Średnica koperty nieduża, ale metalowe uszy i to coś z boku znacznie powiększają zegarek.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie znam tej marki. A przecena z 625 $ na 70 $ wydaje się co najmniej podejrzana. Ktoś tu kogoś robi w konia. No znalazłem dosyć mętne informacje o tej marce. A sam zegarek całkiem ok, ale odpuszczam sobie.

 

 

Niestety jakoś mnie nie przekonuje, choć nie najgorszy.

 

Czy taki Citizen jest wystarczająco elegancki dla Ciebie ?

 

Wystarczająco, a nawet zbyt elegancki.

 

Dlaczego zegarek -duch?  :blink:

 

Bo nigdzie nie jest dostępny.

 

 

Ten zegarek dobrze kojarzę, myślałem o nim już zanim założyłem ten wątek. Zegarek na pewno fajny, ale nie przekonał mnie gdy przymierzyłem go na żywo, jednak za dużo tam się dzieje na tej tarczy. Choć nadal mam go na uwadze i nie wiem czy nie pójdę przymierzyć jeszcze raz...

 

Znalazłem też ostatnio coś z nieco innej beczki, Tissot t048.417.37.057.00:

 

Tissot-T-Race-T0484173705700_ad8ea1ce46.

 

niby design bardziej koresponduje z jakimś paskudnym g-shockiem niż eleganckim sportowcem (o ile "elegancki sportowiec" to nie oksymoron), a jednak z jakichś tajemniczych względów zegarek ten niepokojąco całkiem mi się podoba. Średnica koperty nieduża, ale metalowe uszy i to coś z boku znacznie powiększają zegarek.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej wykluczam zakup na ebayu.

 

 

I na bazarku jest.

 

Ok, już widzę.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety żaden z zegarków nie spodobał mi się na tyle abym mógł go z przekonaniem kupić dlatego na razie nie kupię żadnego i zaczekam. W tym czasie zwiększę też budżet do około 2 tys. Oraz zmieniam wymagania. Pozostańmy przy rozmiarze 43 mm lub więcej i czarnej lub ciemnej tarczy. Znajdą się jeszcze jakieś ciekawe chronografy w tym budżecie?


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do starego budżetu pasują mi "JL", nie jest to może szczyt prestiżu ale zegarki (zależnie od gustu) dość estetyczneimg_prod2933_0_o.jpg

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Jacques_Lemans,2933 (dość okazałe koperty i różne kolory)

img_prod2774_0_o.jpg

http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Jacques_Lemans,2774

Jeżeli chodzi o budżet do 2k (+200 zł) jest Certina DS 2, której o mało nie kupiłem ;)

http://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-certina-nowosci/certina-ds-2-gent-precidrive-chrono-c024.447.11.051.00.html (tylko, że mała) Certina_DS_2_Gent_Precidrive_Chrono_C024

 

Certina_DS_2_Gent_Precidrive_Chrono_C024

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JL też mi pasowały, ale nawet w aparcie nie mają i nie sprowadzają modeli które mi się spodobały jakiś czas temu. Poza tym skreśliłem tę markę ze względu na co najmniej mieszanie opinie o niej. Certina zdecydowanie za mała.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdzierżyłbyś 42 mm i odrobinę wyższą cene:84f8fbc49a892fdee21be0912e3dd5b0.jpg


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-meskie-pl-2/ds-multi-8/certina-ds-multi-8-ref-c020.419.16.052.00.html

 

Nie ma oklepanych subtarcz, jest unikalnie elegancki w kontekście dużych możliwości technicznych: podświetlenie tarczy, dwa stopery, budzik, wibracje, dźwięki, minutnik itd.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdzierżyłbyś 42 mm i odrobinę wyższą cene:84f8fbc49a892fdee21be0912e3dd5b0.jpg

 

Niestety 42 mm nie zdzierżę zwłaszcza w kontekście tej ceny. Zegarek tego rozmiaru rozważałbym do założenia jedynie na pasek z podkładką, ale niestety i tak nie podchodzi mi ta propozycja.

 

Znalazłem jeszcze Lotusa L10112/4:

 

i-lotus-l10112-4.jpg

 

niestety nigdzie w Polsce nie jest dostępny, nawet nie ma w internecie innych zdjęć tego zegarka niż to jedno od przodu. Chętnie zobaczyłbym go na żywo, może zapytam u jakiegoś dystrybutora Festiny.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę stwierdzić że chyba jeszcze nie wyprodukowano zegarka ktory by Ci sie spodobał :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę stwierdzić że chyba jeszcze nie wyprodukowano zegarka ktory by Ci sie spodobał :)

 

Niestety muszę się zgodzić - oczywiście przy założonej cenie. Przejrzałem dokumentnie ofertę wszystkich producentów jakich znam w założonych widełkach cenowych i nie ma zegarka który by mnie zauroczył na tyle, że powiedziałbym - to jest to, idę go kupić! Dlatego muszę iść na kompromisy i kupić zegarek do którego po prostu nie mam większych zarzutów, a nie który nieprzeciętnie mi się podoba.

 

Do czasu, aż los się do mnie nie uśmiechnie i będę dysponował budżetem około 10 tys. Wówczas pewnie długo bym się nie zastanawiał i pobiegł do pierwszej lepszej galerii handlowej we Wrocławiu po tego Orisa, bo mają go niemal wszędzie. Niestety naprawdę piękne zegarki robi się dzisiaj praktycznie tylko mechaniczne/automatyczne, a ceny tych z chronografami zaczynają się od kilku tys.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje tylko kompromis pomiędzy oczekiwaniami co do zegarka a jego ceną.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, czy na pewno musi to być chrono. Stojąca na "baczność" wskazówka sekundowa nie dodaje uroku zegarkowi, nie płynie, kaleczy mu "duszę" B) Na tarczy więcej zamieszania, mniejsza czytelność. Takie moje doświadczenia - no i cena wyższa zjada Ci budżet.

Zależy Ci na wielkości - spójrz np na Vostoki, niektóre diverki (Orient Excursionist, Voyager czy M-Force). Naginasz budżet, a możesz mieć fajne zegarki bez napinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, czy na pewno musi to być chrono. Stojąca na "baczność" wskazówka sekundowa nie dodaje uroku zegarkowi, nie płynie, kaleczy mu "duszę" B) Na tarczy więcej zamieszania, mniejsza czytelność. Takie moje doświadczenia - no i cena wyższa zjada Ci budżet.

Zależy Ci na wielkości - spójrz np na Vostoki, niektóre diverki (Orient Excursionist, Voyager czy M-Force). Naginasz budżet, a możesz mieć fajne zegarki bez napinki.

 

Diverów nie trawię zupełnie. Vostoki kojarzę, niektóre są całkiem ok, ale jakoś nie wybrałem nic dla siebie. Zastanawiałem się czy musi to być chrono i musi być. Na zegarek bez chrono byłbym skłonny zdecydować się tylko gdyby był automatyczny. Ale sam nie wiem, jak dotąd w ogóle się nie rozglądałem za automatami i zegarkami bez chrono.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofercie sprzedawców chyba jeszcze leży bardzo ładny wg mnie Glycine Combat za 2,2kzł. Prosty, elegancki model. Zdjęcie "pożyczone" z oferty.

 

Tak tylko dywaguję, skupiłeś się na tych chrono, może warto coś innego rozważyć ^_^

 

post-61888-0-94585900-1397067273_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten Glycine mi nie podchodzi. Jeżeli już to coś takiego Bulova 96A111:

 

61dQs1rsRXL.jpg

 

nawet pomimo, że jest biały. Albo Orient:

 

41mXuiyrDtL._SL500_AA300_.jpg

 

Generalnie jeżeli mam się zastanawiać nad automatem preferowałbym czarną tarczę, choć np. ta Bulvoa z białą też mi się podoba, na pewno zegarek powinien mieć indeksy, nie cyfry oraz zdecydowanie odsłonięty mechanizm np. jak te powyższe, niech chociaż to rekompensuje bajer w postaci chronografu.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie do chronografu to mało są podobne :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie do chronografu to mało są podobne :)

 

No mało, ale też fajnie wygląda.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyrozumiałość antyfanów marki Aztorin ;P W "A" mają jeszcze takie wynalazki (nawiązujące do starych wymogów 45 i 44,5 mm)

img_prod1985_0_o.jpg

 

 

img_prod3221_0_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
    • Przez Michal_1985
      Witam, jestem zainteresowany zakupem TH jak w temacie. 
      Jeśli ktoś myśli o sprzedaży to chętnie omówię tą kwestię
      Jesli ktos moze polecić miejsce, w którym mógłbym zakupić taki zegarek to chętnie skorzystam.
       
      Pozdrawiam 
      Michał 
    • Przez Michal_1985
      Witam, ostatnio zakupiłem zegarek wskazany w temacie wątku, natomiast stan pudełka pozostawia wiele do życzenia. 
      Zatem, jeśli ktoś dysponuje pudełkiem w stanie bdb/idealnym (najlepiej z instrukcją do tego modelu) to proszę o kontakt w celu omówienia oferty :)
       
      Pozdrawiam
      Michał 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.