Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

https://it.motorsport.com/f1/news/ecco-il-volante-di-kubica-la-leva-del-cambio-e-i-comandi-solo-sul-lato-sinistro/4482646/

Bardzo ciekawy materiał włoskiego motorsportu, który nigdy nie pisze bez sprawdzenia takich informacji. Według ich wiedzy, Robert ma gorszy silnik, jak dla zespołów satelickich, a Russel korzysta z silników jak dla Lewisa czy Bottasa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Russel choćby z powodu wieku i braku uszczerbku na zdrowiu jest kierowcą perspektywicznym i zespół będzie na niego bardziej stawiał jak na Kubicę. To nie jest teoria spiskowa a pragmatyzm, bo to jest interes, w którym rubryki muszą się zgadzać zarówno w tym sezonie jak i preliminarz na przyszły.

Przysłowiowe 2 kucyki wte albo wewte niczego tutaj nie zmienią bo podstawowym problemem zespołu nie są jednostki napędowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo - to dlaczego na prostej Russel  bez problemu wyprzeda Kubicę ?  Coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie wiadomo - to dlaczego na prostej Russel  bez problemu wyprzeda Kubicę ?  Coś jest nie tak.

Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, takich co zaprzeczą, że na pulpicie pewnego zespołu, którego nazwy nie wymienię, znajduje się tajemniczy przycisk o magicznie brzmiącej nazwie "Balancer" ;) . Smaczku dodaje to, że nikt się nie przyznaje do aktywowania tego przycisku.

Podobno po naciśnięciu wysyłana jest tajemnicza komenda 6, którą systemy FADEC w bolidach tego zespołu  odpowiednio interpretują i ktoś tu dostaje +12 kucyków a ten drugi -12 kucyków.  No to jak ma nie wyprzedzać?

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Williams widzi szanse na poprawę w 2021 roku, jak dojdzie do zmiany przepisów w F1 :D

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/825419/f1-williams-rozwija-sie-z-mysla-o-przyszlosci-rok-2021-to-dla-nas-ogromna-szansa

 

Wg mnie, to do 2021 roku może ich już nie być, albo ktoś kupi ich zespół.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do roberta pamietajmy lepiej być ostatnim w 1wszej lidze niż pierwszym w 2giej.

Williams wiadomo amatorka, ale na węgry jade pokibicować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

 Jak piszą, że się odkują w 2021r. to znaczy, że nie mają planu nawet na najbliższy sezon 2020r. Jest połowa obecnego sezonu a to oznacza, że powinni kończyć prace koncepcyjno-symulacyjne do tego czegoś czym mają zamiar ścigać się w następnym sezonie. Powinno być słychać szum wody przepompowywanej przez chłodzenie klastrów obliczeniowych a słyszę jedynie cichą strużkę czegoś innego i to w toalecie.

Straconego czasu nie kupią nawet za górę pieniędzy jakie mógłby wsypać potencjalny nabywca.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ogląda Austrię? Co się stało z Kubicą, że tak szybko spadł? Musiałem na chwilę wyjść i od razu z 17 na 20 i duża strata. WTF?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Niestety, pasjonującej walki w końcówce stawki nie pokazali. Ale faktycznie był taki moment, że Russel poszedł mocno do przodu i wyprzedził m.in. Kubicę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co za wyścig! Tylko, kto wygrał? Bo sędziowie będą się przyglądać manewrowi wyprzedzania Maxa na Leclercu. Walka była, było ostro, blisko, ale jak dla mnie, zgodnie z regulaminem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na szczęście sędziowie stanęli na wysokości zadania, więc brawa dla Maxa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Przyjemnie się oglądało. Końcówka wyścigu fenomenalna, rzadko można w tych czasach oglądać takie wyścigi. Dobrze się stało że nie odebrali Red Bullowi zwycięstwa.

Co do Roberta Kubicy to sam już nie wiem co się dzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

A co ma się dziać? Prawdy dowiemy się na końcu sezonu. Wtedy będzie wiadomo jak widzą go sponsorzy i zespoły czyli normalny tryb ustawiania nowego sezonu. Cały medialny szum to jedna wielka ściema i sieczka dla mas. Obliczona na podtrzymanie zainteresowania.

Od zespołu "kucykowego bana"  z całą pewnością nie dostaje bo to tak najzwyczajniej nie działa. Zespół jeździ już nie o punkty ale by nie wypaść w następnym sezonie. Dlatego będą dokonywali zmian w wyścigówkach i oceniali jakie to przynosi zmiany? Spadki i wzrosty pozycji kierowców przy tym to jedynie straty uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ci co jadą po Kubicy niech sobie obejrzą poniższe porównanie z jego kolegą z zespołu czyli Russelem.

Bolid naszego Rodaka to chyba do driftu jest zrobiony albo Robert na Orlenie tankuje nie tylko paliwo :)

 

https://streamable.com/l5hcz

Edytowane przez fiftyshadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, widać permanentną walkę z maszyną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie widać czy walka z maszyną wynika z niedostatków konstruktorskich czy z faktu, że jeden z kierowców do okiełznania jej używa tylko 1,3 ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Robert, ja myślę, że kwestie związane z dysfunkcją ręki nie mają tu nic do rzeczy. To sport, gdzie kierowcy i pod tym kątem są badani i nie wierzę w to, że Williams tak bardzo potrzebował kasy, że zdecydował na kierowcę, któremu dysfunkcja ręki nie pozwala w istocie prowadzić bolidu. Były wątpliwości, wielu pytało, jak Kubica poradzi sobie w nawrocie przy kasynie, na torze w Monaco? A przecież poradził sobie  :) Wierzę w to, że tam jest coś na rzeczy. Mówiło się dla przykładu o tym, że bolid Kubicy wyposażony jest w silnik Mercedesa w specyfikacji dla "klientów", choć Toto Wolff temu zaprzeczył. A jak jest naprawdę? Być może nigdy się nie dowiemy, co nie zmienia faktu, że mi jako kibicowi F1, a w szczególności kibicowi Roberta, ciężko patrzyć na to, co się dzieje na dystansie wyścigów z jego udziałem. Przy okazji widać, że potencjał ciągle jest, o czym świadczą starty w jego wykonaniu. Ale niestety, im dalej tym gorzej  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma specyfikacji „dla klienta”, zarówno silnik musi być identyczny (nie licząc nowych specyfikacji), jak i mapowanie (FIA we wtorek przed wyścigiem otrzymuje kody źródłowe). Nie zmienia to faktu, że Roberta bolid różni się od tego, którym jeździ George. Ja widzę dwie możliwości, po pierwsze Williams nie walczy o punkty, więc nie mają potrzeby wydawania ogromu pieniędzy na rozwijanie obu bolidów lub po prostu nie są w stanie zbudować dwóch równie dobrych samochodów. Tam brakuje ludzi do pracy, szczególnie od Areo. Będzie ciężko, ale liczę, że Robert z Orlenem znajdą inne miejscy w przyszłym roku.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że nie ja jeden mam wątpliwości i nigdy nie dowiemy się co by było gdyby i jakim kierowcą jest dziś Kubica...bo ani sportowo ani medialnie w obecnej sytuacji nie jest on wartością dodaną do F1 i jego szanse na kontynuowanie przygody w kolejnym sezonie maleją w oczach. To frustrujące bo dotychczasową karierą nie zasłużył na rolę Ediego Eagle Edwardsa F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Masz oczywiście rację z tymi silnikami, moje niedouczenie, które dzięki Tobie mam okazję nadrobić ;-) Jak dla mnie najbardziej prawdopodobne wydaje się to, że Williams po prostu nie jest w stanie zbudować dwóch równie dobrych aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubica jest fighter, kto ma dać rady jak nie on ;)

Ja jestem dobrej myśli.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Red Bull też robią dwa różne samochody, Jeden super dla Verstappena drugi lekko wujowy dla Gaslego?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz porównywać RB do Williamsa? Do tego Williamsa, który nie potrafił przygotować samochodu na testy zimowe, które są najważniejszym testem w roku? Z drugiej strony, to tak jakby zapytać czy Vandorne miał gorszy samochód od Alonso, no właśnie, zdecydowanie miał. Zespoły prawie nigdy nie mają poprawek do obu samochodów na raz, więc dostaje je kierowca, który jest, czy ma być z przodu. Poza tym, w mojej opinii Max jest najlepszym kierowcą w stawce, musi jeszcze tylko trochę ostudzić głowę, a RB ma ten problem, że nie korzysta z kierowców spoza swoich juniorów, wiec ma ograniczone pole manewru. Zresztą nie jeden raz wypowiadali się TD różnych zespołów, że wkładając dwóch kierowców F1 do tego samego samochodu, w tych samych warunkach, nie ma możliwości, żeby różnica czasu na okrążeniu sięgała sekundy, taki kierowca nigdy nie znalazł by miejsca w F1.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.