Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, aż dziwne że tak tu cicho zważywszy na to, że wreszcie ruszył sezon. 
Myślicie, że poprawki Ferrari pozwolą im chociaż zbliżyć się do Red Bulla i nie walczyć w środku stawki ? Alfa Romeo jest skazana na 9 miejsce ? Cieszycie się z powrotu Alonso ? Tyle rzeczy się dzieje a ru cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Ferrari wykorzystywalo luke w przepisach odnosnie silnika, ktora uscislenie FIA zamknelo i widac tego efekt - a przy zamrozeniu de facto specyfikacji silnikow w tym i przyszlym roku beda max. w srodku stawki.

Osobiscie nie do konca rozumiem to podejscie bo dla mnie w F1 zawsze chodzilo o pchanie granic dalej (podwojny dyfuzor Brawn GP, dmuchany dyfuzor Red Bulla, DAS Mercedesa czy silnik Ferrari w odniesieniu do baterii).

 

Poki nie wejda nowe regulacje aerodynamiczne (wykorzystujace efekt przyziemienia) i zmieni sie cos odnosnie regul silnikowych prym bedzie wiodl Mercedes, Red Bull moze namieszac i McLaren wydaje sie dolaczac do czolowki.

Haas ma znow problemy z hamulcami, Alfa replikuje problemy Ferrari (nie przewiduje dobrych pozycji zadnego teamu napedzanego silnikiem Ferrari), Racing Point wygladajacy mocno Mercedesowo moze namieszac w srodku stawki.

 

Zobaczymy w niedziele na ile mam racje i co wniesie nowy pakiet aerodynamiczny Ferrari.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na ile powrótt Alonso  pokrzyzował  plany Vettelowi . Miejsce w Renault było wolne wiec teoretycznie moglby tam  jeżdzić w przyszłym sezonie. Jakiś czas temu wypowiadał się Lawrence Stroll i powiedział, że Vettel  w zespole Aston Martin  byłby świetnym atutem.  Dla mnie to było takie bardziej dyplomatyczne niż  konkretne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SV  nie zaakceptuje żadnego zespołu poniżej RB.  W grę przy obecnym układzie sił wchodzą 2 zespoły.  Ani w Mercedesie, ani w RB nie ma dla niego fotela.

W Mercedesie miejsce będzie nie po VB, tylko po LH, o ile zrezygnuje.  Dlaczego tak? SV nie zaakceptuje bycia nr 2.  To samo w RB.  Nr 2 obok MV?  Po drugie dla RB byłby to strzał w stopę, gdyż do tej pory słynął z promowania swoich talentów z Toro Rosso, a zesłanie Albona do rezerw byłoby odebrane bardzo niedobrze.

Niestety dla SV, układ dla niego jest niestety taki, że musi ten rok przeczekać, o ile rozważa w ogóle powrót w sezonie 2022.  On na pewno zdaje sobie z tego sprawę, więc tym bardziej jest nerwowy.

 

A że stało się z nim co się stało?  Prosta sytuacja, kiedy pracodawca zwyczajnie nie przedłuża pracownikowi upływającego kontraktu.   Na miejscu Ferrari zrobiłbym to samo.  SV został zatrudniony, by dostarczyć konkretny wynik.  Nie zrobił tego, oczywiście czy ktokolwiek byłby w stanie zrobić to w sytuacji, gdy auto nie jest na topowym poziomie.  Jednak dołączenie młodzika do zespołu pokazało, że jest on po prostu kierowcą lepszym i bardziej perspektywicznym.

Dlaczego więc w ogóle SV myślał, że kontrakt będzie przedłużony i że będzie nadal nr 1 w zespole?  Zostawienie go nawet jako "oficjalny" nr 2 spowodowałoby masę konfliktów między kierowcami i tym bardziej Ferrari zrobiło jedyny MOŻLIWY ruch personalny do wykonania.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno to co zrobili, drugie to jak to zrobili. 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie podoba, w jaki sposób podziękowali Sebastianowi, ale warto się zastanowić dlaczego tak to załatwili. Moim zdaniem dlatego, że Vettel ma ciężki charakter a w Ferrari bali się konfrontacji bo to mięczaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz kiedy Ferrari wygrywało tytuł teamem rządził nie Włoch 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tumi silnikami 2T w F1 ktoś coś wie więcej? Plotkj słyszałem, że komora wstępnego sprężania może zostać oddzielona od komory korbowej. Tak jak w projekcie jj2sx4 500.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2020 o 23:43, Kewinkorpyta napisał:

Też mi się nie podoba, w jaki sposób podziękowali Sebastianowi, ale warto się zastanowić dlaczego tak to załatwili. Moim zdaniem dlatego, że Vettel ma ciężki charakter a w Ferrari bali się konfrontacji bo to mięczaki ;)

Zrobili to w najbardziej kulturalny z możliwych sposobów.  To normalne, ze jeśli pracodawca nie jest z Ciebie zadowolony, to Cię żegna.  Wykorzystali koniec kontraktu i tyle.  Zrobili to pół roku wcześniej, zanim kontrakty wygasł.  Wydali bardzo mądry i w swojej wymowie koncyliacyjny komunikat i to powinno było zamknąć temat.  Niestety SV pokazał, że do pewnych rzeczy nie dorósł i zaczął szukać pocieszenia w różnych miejscach.  Skutek jest odwrotny zamierzonego, bo wbrew temu, co mówią szefowie zespołów, zwyczajnie go nie chcą.  Tylko chyba ARRO, Haas i Aston Martin nie zatrzasnęli przed nim drzwi (pytanie w ogóle, czy w 2021 Haas będzie jeszcze inwestował w zespół).

Dlaczego tak zrobili? Napisałem parę postów wyżej.  SV nie miał po prostu sportowej jakości i tyle.  Nawet ze słabszym autem można było dostarczyć więcej.

Inną kwestią jest obecna jakość sportowa zespołu SF oraz jego sposób zarządzania.  Tak - oni są słabi i w jednym i  w drugim obszarze.  Chcą mocno walczyć o nr 1, a chyba będzie problem, by być nr 3 w tym sezonie.  Ciekawe będzie, jeśli Sainz w tym sezonie będzie regularnie przyjeżdżał przed samochodami swego przyszłorocznego pryncypała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym aby pracodawca mnie pożegnał za pomocą smsa. A co do Ferrari, smutno mi go patrzę na ich formę w tym roku. Będą walczyć o 3 miejsce w klasyfikacji generalnej jak równy z równym ze środkiem stawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renault oprotestowało kanały chłodzenia hamulców Racing Point, FIA przyjęło protest, zobaczymy...

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Kewinkorpyta napisał:

Nie chciałbym aby pracodawca mnie pożegnał za pomocą smsa. A co do Ferrari, smutno mi go patrzę na ich formę w tym roku. Będą walczyć o 3 miejsce w klasyfikacji generalnej jak równy z równym ze środkiem stawki.

Rozumiem, że podobnie jak w przypadku "normalnego" pracodawcy i pracownika obie strony upubliczniają szczegóły komunikacji o rozstaniu.  Ciekawe.

Rozumiem, że wszyscy wiemy, jak to było? Czy tylko znamy wersję jednej rozżalonej strony?

Nie jestem fanem Ferrari, obecny zespół kierowany przez Binotto jest cieniem samego siebie, ale w tamtej sytuacji nie mogli zrobić inaczej.  Do tego umówmy się, chemii z OBU stron nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferrari od dobrych kilku sezonów:

 

BD3F6B77-0E77-4317-8F69-D9CB7818529F.thumb.jpeg.4f4ef5f83f41ddce3b7baa10d9f83492.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i plan na ten rok:

 

ED72BBF9-662A-4E4D-8B50-3EED4BFDB20C.thumb.jpeg.651e0391c17ecdd7412f02e863fcc387.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tylko mi ten gość przypomina Alonso? :lol:

115628316_605213673704116_4607489139755008300_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale daleko temat spadł 😜

Dzisiaj na Monza pogrom gigantów, dawno tak ciekawie nie było 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rk7000 napisał:

Dzis emocje od startu do mety  i nawet w przerwie  było ciekawie 😁

I oby tak częściej, choć Ferrari żal, chyba najgorszy sezon odkąd pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że  Kimi w Alfie uratuje honor  Włochów na Monzy ale jak zobaczyłem że założyli mu miękkie opony to wiadomo było że to się nie może udać. 

Nie wiem dlaczego taki był wybór  ale to już tajniki zespołu. Szkoda bo mógł być w punktach. 

W Assen też się działo choć dziś nie po myśli to jednak wyścig ciekawy bardzo 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sanik napisał:

I oby tak częściej, choć Ferrari żal, chyba najgorszy sezon odkąd pamiętam. 

 

Wracaja do starych dobrych standardow sprzed ekipy Todt - Brawn - Schumacher.

Fatalna astmosfera, totalnie pogubieni, bez pomyslow i wygladajacy jak amatorzy.

Rozumiem, ze stracili mnostwo mocy silnika po uszczelnieniu luki w przepisach ale to... ?

Fatalna strategia, slabe auto, z ktorego nie umieja wycisnac tego, co w nim jest.

O komunikacji z kierowcami i potraktowaniu Vettela nie wspomne.

 

Gratulacje dla Gasly'ego, szkoda troche Sainza (ktory musi miec cieplo widzac forme Ferrari) i fajnie, ze Red Bull i Mercedes slabo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.