Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

PP vs L&S vs VC vs AP

Ankieta grzecznościowa  

71 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, w imieniu kolegi bardzo proszę o pomoc w wyborze garnituru z najwyższej półki ;) Proszę również o uzasadnienie swojego wyboru.

 

1.

post-27475-0-63097300-1396298444_thumb.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://m.alange-soehne.com/timepieces/saxonia/#saxonia-thin

 

2.

post-27475-0-38949500-1396298464_thumb.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://www.audemarspiguet.com/en/watch-collection/jules-audemars/jules-audemars-extra-thin/15180BC.OO.A002CR.01

 

3.

post-27475-0-85185800-1396298495_thumb.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://www.patek.com/contents/default/en/5227G_001.html

 

4.

post-27475-0-67842600-1396298513_thumb.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://www.vacheron-constantin.com/en/watches/patrimony/patrimony-contemporaine-81180-000g-9117


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zaczne. Tak na szybko, bo ide już w kojo ;) Kiedyś miałem podobny dylemat, wtedy postawiłem na Mosera, który konkurował z Lange. W tym przypadku mój głos leci na Soxonie, miałem w ręku wszystkie te zegarki i największe na mnie wrażenie zrobiła właśnie Saxonia. Moim zdaniem takie małe dzieło sztuki, dosłownie majstersztyk. Oczywiście każdy z tych zegarków jest przepiękny i wykonany z najwyższą precyzją, ale ja bez wahania stawiam na Lange, a to też dlatego, że z tych czterech producentów (jeżeli chodzi o tego typu zegarki) najwiekszą sympatią darze właśnie niemieckie rzemiosło :)

 

ps. gdybym jednak wybierał pomiędzy Saxonią a Richardem Lange z rzymskimi cyframi i centralną sekundą, to postawiłbym na Richarda, o czym zresztą pisałem Ci już na pw.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calatrava, bo ma sekundnik. Nie toleruje zegarków z 2-ma wskazówkami więc sprawa dla mnie oczywista.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym z tych zegarków wybierał dla siebie to brałbym pod uwagę: 2,3 i 4 tą propozycję.

Lange w mojej ocenie odpada bo nie budzi u mnie żadnych mocji - nic mnie w nim nie rusza a nawet trochę nudzi. 

 

Patek - dla mnie zegarek kompletny i bardzo dobrze zaprojektowany tylko dla mnie trochę zbyt klasyczny - podoba mi się większa koronka w tym zegarku. 

 

VC - podobnie ja Patek tylko nieco świeższy - bardzo ciekawa propozycja

 

Ja oddaję głos na AP bo wydaje mi się fajnym współczesnym garniturowcem, złote indeksy i wskazówki dodają życia i dzięki temu myślę, że zegar nie znudzi się ta szybko, pasek 'szczelnie' dopasowany do koperty - wszystko to daje moim zdaniem bardzo współczesny wyraz.

 

Nie zagłębiałem się w technikalia w myśl zasady, że wszystkie są z najwyższej półki a zegarek ma się przede wszystkim podobać i cieszyć właściciela.  

Na szybko do mnie gada AP :)

 

powodzenia i trafnego wyboru! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też oczywisty jest Patek. Który niestety nie pasuje do tego grona, bo jest zupełnie inny.

 

Z 3 pozostałych fatalny jest AP. Wskazówki i indeksy zupełnie bez wyrazu. Lange ma uszy, które bardzo pasują mi do garnitur i ciekawe, stylowe wskazówki. Niestety koperta to prosty walec, którego nie ratuje nawet ciekawe zastosowanie szlifów. Vacheron ma za to najlepsze indeksy z tego grona i świetną kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Sugerując się jakością zegarmistrzostwa na początek odrzuciłbym Vacherona, a zaraz za nim AP. No cóż, wylatują moje ulubione firmy zegarkowe no ale jak mam być obiektywny to nie będę opowiadał głodnych kawałków o historycznym kalibrze Jaegera, który w  AP podrasowali albo zachwycał się Vacheronem, którego konstrukcja - koperta / mechanizm - pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście kaliber AP 2120 ma wiele zalet na płaszczyźnie estetyki wykończenia, rozwiązań konstrukcyjnych, które opisywałem na AP Club jednak w obliczu mocnej konkurencji sprawa nieco się komplikuje. Zostaje więc na placu boju Lange i Patek. Wybieram Patka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Vacheron ma za to najlepsze indeksy z tego grona i świetną kopertę.

Nie zgadzam się. Vacheron ma schrzanioną kopertę do granic możliwości. Miałem Patrimony na kalibrze 1400 więc wiem o czym piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP paskudny, w PP data niszczy cały urok. Pozostaje Lange i VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Patek bo ma datę i... całą resztę :) Piękny zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek Calatrava 5227 Officer.

Wiele argumentów przemawiających za Patkiem kolega znajdzie w tym temacie: Fenomen Patek Philippe.

Jeśli chodzi o aspekt techniczny to PP pozostawił nieco w tyle konkurencję gdyż jest naszpikowany nowatorskimi technologiami takimi jak balans Gyromax®, ze sprężyną Spiromax® wykonaną z Silinvaru®. Nie bez oddźwięku pozostaje również fakt wykończenia tarczy lakierowanej 12 warstwami nadającymi piękną głębię oraz zamykanej koperty z wklęsłymi uszami. Do tego automatyczny naciąg ze stosunkowo wysokim taktowaniem 28,800 gwarantujący dużą dokładność chodu i stabilność amplitudy dopełnia całości.      

Na drugim miejscu uplasowałbym Lange z własną sprężyną i 72 godzinną rezerwą chodu.

 

  


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, w imieniu kolegi bardzo proszę o pomoc w wyborze garnituru z najwyższej półki ;) Proszę również o uzasadnienie swojego wyboru.

 

1.

attachicon.gifimage.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://m.alange-soehne.com/timepieces/saxonia/#saxonia-thin

 

2.

attachicon.gifimage.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://www.audemarspiguet.com/en/watch-collection/jules-audemars/jules-audemars-extra-thin/15180BC.OO.A002CR.01

 

3.

attachicon.gifimage.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://www.patek.com/contents/default/en/5227G_001.html

 

4.

attachicon.gifimage.jpg

 

Link do strony producenta :

 

http://www.vacheron-constantin.com/en/watches/patrimony/patrimony-contemporaine-81180-000g-9117

Będę sobą i zapytam Michale-kolega niepiśmienny jest że Ciebie prosi o ankietę i to w jakim temacie....? :blink:

Bo coś mi się zdaje że to Ty pytasz...... :);)

 

Wg mnie -tylko Patek,ponadczasowy wygląd,historia,jakość wykonania,jest skromny a zarazem majestatyczny.....

 

Pozdrawiam


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. gdybym jednak wybierał pomiędzy Saxonią a Richardem Lange z rzymskimi cyframi i centralną sekundą, to postawiłbym na Richarda, o czym zresztą pisałem Ci już na pw.

:D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega lepiej też niech postawi na Mosera, tyle, że Monarda. Michał, zupełnie nie kręcą mnie przedstawione przez Ciebie modele. Są przeraźliwie poukładane, do bólu świetnie wykonane i... nudne. Niestety. Dla mnie nie mają "tegu czeguś". Ale może dla kolegi mają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos leci na L&S

 

Uzasadnienie:

Piękna koperta i uszy, śliczne wskazówki ładnie komponujący się napis L&S na tarczy, kapitalnie wyglądające podwójne indeksy (kreseczka i kropka) no i werk. Czynią z Saxoni zegarkiem kompletnym i nawet magia wielkiego PP nie są wstanie tego zmienić.

 

P.S. Wizualnie najsłabiej z całej kolekcji wymienionych tu zegarków wypadają ex aequo AP (perłowa tarcza, zlote indeksy i czarny napis a feee kto to projektował...?) oraz VC (koszmarne trójkątne indeksy - bardziej pasują mi do divera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki dla osób bardzo poukładanych i mocno konserwatywnych może troszkę szaleństwa? 

Mimo to modele Bardzo Zacne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę sobą i zapytam Michale-kolega niepiśmienny jest że Ciebie prosi o ankietę i to w jakim temacie....? :blink:

Bo coś mi się zdaje że to Ty pytasz...... :);)

 

To źle Ci się Marku zdaje :)

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę sobą i zapytam Michale-kolega niepiśmienny jest że Ciebie prosi o ankietę i to w jakim temacie....? :blink:

Bo coś mi się zdaje że to Ty pytasz...... :);)

 

Wg mnie -tylko Patek,ponadczasowy wygląd,historia,jakość wykonania,jest skromny a zarazem majestatyczny.....

 

Pozdrawiam

Kolega pismienny. W rozmowie Michał zaproponował, że zrobi ankietę, bo sam jest ciekawy rozłożenia głosów :)

Sprzedaje Mosera, więc może szykuje się na innego garniturowca :)

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP i VC dla mnie odpadaja. Jesli kupowalbym bardzo elegancki zegarek, to nie z tej polki. Ja wiem, ze VC i AP nie odstaja od np. PP albo L&S, jednak ja postrzegam te manufaktury ciupke nizej :P

 

A co bym kupil?

Najbardziej podoba mi sie L&S ale moje zegarki musza spelniac podstawowe elementy uzytecznosci a takowymi sa sekundnik i datownik, dlatego moj glos oddaje na PP.

 

Ale za takie pieniadze patrzylbym sie na piekne IWC albo JLC w zlocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawienia PP, argumentacja taka jak u TIK TAK-a+ moim zdaniem najładniejsza forma. Choć mając Monsera naprawdę zastanawiał bym się nad kupnem innego zegara z tej samej półki który będzie przecież sporadycznie używany. Trochę sztuka dla sztuki. No chyba, że to przemyślane kompletowanie kolekcji, wówczas ma to sens.

 

Edit nie doczytałem, że to nie Michała ankieta. Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek - pomijając kwestię prestiżu jest najładniejszy


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, to nie ja wybieram zegarek, więc argumentacja z Moserem nietrafiona.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega lubi zabłysnąć B) to AP - złote indeksy zwracają uwagę

A jak ma być spokojna elegancja z funkcjonalnością (można sprawdzić którego dziś mamy - data) to Patek.

Tak więc wybór jak dla mnie pomiędzy AP i Patkiem.

Ale skoro ma być jeden to Patek - klasyka + bonus-data

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja doprecyzuję ankietę, bo nie dacie Michałowi żyć domysłami.

Ja stoję przed wyborem o którym pisał Michał. Dyskutujemy na temat wyboru dłuższy czas i Michał zaproponował, że zrobi ankietę :)

Początkowo był brany pod uwagę tylko PP i Vacheron, jednak po dyskusjach z Michałem na pierwszym miejscu stoi A.Lange. Będę go mierzył w przyszłym tygodniu, albo jeszcze pod koniec tego.

Co do moich preferencji. Celuję w absolutną klasykę i minimalizm. Najchętniej 2 wskazówki i nic więcej. To nie jest jedyny zegarek który mam i będę miał, będzie noszony sporadycznie na wyjątkowe okazje, wiec nie musi być "praktyczny", ani tym bardziej rzucać się w oczy.

Mam inne zegarki - praktyczne, rzucające się w oczy, nietypowe.

Kolor tylko biały - jestem młodym człowiekiem i źle się czuję z kolorowym złotem na ręce po prostu - nie mój styl.

Gdyby nie możliwości finansowe ankiety by nie było, bo miałbym na ręce Richarda Langa w platynie :)

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle Ci się Marku zdaje :)

:) :)

 

Kolega pismienny. W rozmowie Michał zaproponował, że zrobi ankietę, bo sam jest ciekawy rozłożenia głosów :)

Sprzedaje Mosera, więc może szykuje się na innego garniturowca :)

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

No teraz już wiem :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań Lange. Dlaczego ?

Jak dla mnie to kwintesencja garniturowca,przepiękny minimalizm,żadnych niepotrzebnych ozdobników.

 

AP jako garniturowiec do mnie nie przemawia.

Patek trochę bez wyrazu

VC -choć większość ich projektów do mnie nie gada ten ma drugie miejsce w ankiecie


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.