Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

PP vs L&S vs VC vs AP

Ankieta grzecznościowa  

71 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magik.

Michał, zupełnie nie kręcą mnie przedstawione przez Ciebie modele. Są przeraźliwie poukładane, do bólu świetnie wykonane i... nudne.

 

Tak, szczególnie Vacheron jest świetny… aż boli  :).

 

patrimonyinside.jpg

 

Wy piszecie te wszystkie superlatywy bo tak wypada ?. Nie uchodzi krytykowanie topowych firm czy po prostu odbieracie czasomierz w oparciu o prestiżowe logo ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie zdjęcie ostatecznie zniechęcilo do Vacherona. Wiem, że świetny i sprawdzony werk, ale taka wiocha (pod względem proporcji) którą trzeba ukryć pod pełnym deklem. Poza tym niewygodna w obsłudze koronka...

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

To właśnie zdjęcie ostatecznie zniechęcilo do Vacherona. Wiem, że świetny i sprawdzony werk, ale taka wiocha (pod względem proporcji) którą trzeba ukryć pod pełnym deklem. Poza tym niewygodna w obsłudze koronka...

 

Obrazek bardziej sugestywny niż słowo pisane  :)  ?. Wielokrotnie wypowiadałem się na forum na temat tego VC. Napisałem też recenzję… i wszystko jak krew w piach  :P. Dlatego ponownie napiszę to, co kiedyś napisałem na tym forum jeszcze jako McIntosh - "łatwo" jest doradzać nie za swoją kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba tak jest ze wszystkim ;) 

Nie pierwszy raz na tym forum ludziska doradzaja jedne modele a inne ganią a pozniej sie okazuje, ze sami wybieraja jeszcze inne - takie lajf :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde wszystkie tragiczne :) ale jak juz to PP 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jules Audemars na żywo :

 

post-27475-0-54951100-1396355703_thumb.jpg

 

post-27475-0-25342500-1396355724.jpg

 

post-27475-0-37036400-1396355743.jpg

 

post-27475-0-79177800-1396355769_thumb.jpg

 

post-27475-0-50986300-1396355786_thumb.jpg

 

post-27475-0-28806900-1396355807_thumb.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saxonia :

 

post-27475-0-00668000-1396356704_thumb.jpg

 

post-27475-0-28898700-1396356723_thumb.jpg

 

post-27475-0-42845200-1396356740_thumb.jpg

 

post-27475-0-42017700-1396356758_thumb.jpg

 

post-27475-0-46367500-1396356822_thumb.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP na zdjeciach Carlito według mnie wyglada słabiutko , dziwne proporcje bezela i koronki,  tak samo żle wyglada dupka tego VC. Z tej 4 wziołbym PP , ale tez bez przekonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Powtórzę raz jeszcze - tylko Patek. Bardzo łatwy pojedynek. Michał, zapodaj coś trudniejszego  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później wyszukam VC i PP.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek - kwintesencja. Ma wszystko co potrzeba ! idealny zegarek ! zdecydowanie moj glos na PP

 

btw. moje marzenie....ciekawe czy sie spelaniaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal - wg mnie jaki sens ma kupowanie zegarka w bialym zlocie ze zlotymi wstawkami??? Jesli nie podoba sie komus rozowe zloto, tylko woli stonowane biale, to taki model powinien na starcie byc odrzucony (patrze ze swojego punktu widzenia - albo caly "srebrny" albo caly zloty B) ).

Poza tym w AP centrum tarczy jest... puuuuusta a w L&S wszystko sie rownowazy... ideal i majstersztyk B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na mechanizm tego Mosera i porównajcie te piękne złote szatony, double hairspring z tym lilputkiem Vacherona ;)

ahci_image.1208036.jpg

 

A tarcza... puryzm, piękno, oryginalność...

ahci_image.1208026.jpg

 

Tak naprawdę z tych pokazanych to jedynie Lange prezentuje ciekawe "smaczki". Reszta NUUUDZIARZE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Dorzuciłbym do rozważań Altiplano od Piageta

 

aregy9yh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo się dla mnie już na tarczy dzieje w Altiplano. Gdyby chociaż ten sekundnik był na 6-tej. Moser śliczny, ale szukam jasnej tarczy.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Tak naprawdę z tych pokazanych to jedynie Lange prezentuje ciekawe "smaczki". Reszta NUUUDZIARZE :)

 

Przy sposobie regulacji koła balansowego w zegarku Mosera, konkurencję w postaci Patka, AP nazywasz nudziarzami ? :). Nie żartuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na PP.
Już wyjaśniam dlaczego. Po pierwsze lubię jak zegarek ma podział na minuty, poza tym w moim przekonaniu zegarek "powinien" mieć datę.

Z pokazanych najbardziej podoba mi się design. Również miłe dla mnie by było gdybym miał "top" zegarek z historią, która nawiązuje do Polaka.
Oczywiście to co napisał Tomek o zegarku jest tylko, a raczej przede wszystkim potwierdzeniem na jego duży plus.

Na drugim miejscu A. Lange & Sohne Saxonia Thin


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, w wieku 27 lat(jeżeli dane z profilu się zgadzają), biorąc pod uwagę to, że złoto różowe lub żółte dla Ciebie odpada, w cenie około 60k pln, powinieneś kupić

Jaeger-LeCoultre Reverso Duoface w białym złocie

Master Ultra Thin Jubilee (na cal. 849) w platynie

Moser Mayu lub Henry(o ile taki kształt koperty Ci odpowiada) w białym złocie z brązową tarczą

IWC Portuguese Hand-wound w białym złocie

zdecydowanie najlepiej F.P.Journe Chronometre Bleu - tantalowa koperta + piękny mechanizm wykonany z 18 karatowego złota!

 

Link do Pursits: http://jlc.watchprosite.com/show-forumpost/fi-2/pi-6290108/ti-914693/s-0/t-jlc-jlc-sihh-2014-master-ultra-thin-1907-rose-gold-or-white-gold-enamel/

 

Link do hodinkee: http://www.hodinkee.com/blog/thoughts-on-the-jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-jubilee

 

Patek i Lange Saxonia Thin, Vacheron Patrimony(niekoniecznie ten model, lepiej Historique 1955 na przepięknym cal. 1003) to, moim zdaniem, zegarki dla bardzo eleganckich gentlemanów co najmniej po 40tce lub ludzi, którzy lubią się elegancko nosić, a nie tylko od okazji. Przy czym Saxonia jest dla mnie kwintesencją zegarka wieczorowego. Miałeś kiedykolwiek na sobie smoking? Dobrze czujesz się w garniturach i lubisz je nosić? Jeśli nie, to moim zdaniem, Lange czy Patek nie pasuje do Ciebie. 

Patek i Lange muszą mieć odpowiednie towarzystwo - koszule Charvet i bespoke Turnbull&Asser, krawaty Hermes lub Charvet, garnitur na miarę lub z gotowych Brioni, Kiton, buty miarowe lub z gotowych John Lobb czy Edward Green, kaszmirowe, a nie bawełniane swetry. Odpowiednio dobrane zestawienia koszul i krawatów, poszetki, odpowiednio dobrane spinki Cartier czy Van Cleef & Arpels. 

Wówczas taki zestaw tworzy całość i nazywamy to klasą. 

Wiążę się to niestety wydatkiem znacznie ponad 100tys zł na same ubrania, bez dodatków, ale wówczas prosty elegancki zegarek za 60 czy 80k pln, stanowi zwieńczenie całości, a nie dobry dodatek do marnej reszty, jak to najczęściej bywa w naszym kraju, w Rosji i na Ukrainie... 

post-34907-0-54761600-1396375444_thumb.jpg

post-34907-0-11732700-1396375714_thumb.jpg


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie , dlaczego złoto ma nie pasować dla 27 - latka ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie , dlaczego złoto ma nie pasować dla 27 - latka ?

Widzę, że źle to ująłem. Miałem na myśli branie pod uwagę kryterium, które postawił sobie kolega - on odrzucił inne złoto niż białe. 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że źle to ująłem. Miałem na myśli branie pod uwagę kryterium, które postawił sobie kolega - on odrzucił inne złoto niż białe.

 

Ok. Jasne.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakub mam inne zdanie -Nie każdy kupuje zegarek i całą "oprawę".....bywa że kupują dla samego faktu obcowania ze sztuką......np ja :)

Bywa ze gość w dobrze skrojonym garniturze ,markowej koszuli ,szytymi na miarę butami i zegarkiem za x tysięcy bywa chamem pierwszej wody jak diament z RPA......i wcale nie musi pochodzić z Polski czy Ukrainy....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.