Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

PP vs L&S vs VC vs AP

Ankieta grzecznościowa  

71 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Gianni Agnelli zakładał w ten sposób zegarek, ponieważ w tamtych czasach jeszcze nikt nie wpadł na to, że lewy mankiet koszuli zrobić nieco szerszy, a z racji, że szef Fiata, Ferrari i ojciec wielu synów oraz wnuków + aktywny polityk, nie miał czasu na pierdoły i w związku z tym nosił Worldtimera na mankiecie koszuli, a nie dla szpanu... Widać płytkie rozumowanie. 

 

Świetny argument Jakubie, nie ma co. Przy Twojej świadomości odzieżowej raczej jest dla Ciebie jasne, że Gianni A. raczej miał dostęp do koszul szytych na miarę więc luźniejszy mankiet raczej nie byłby żadnym problemem.

A poza tym nie wyrywamy nic z kontekstu tylko koledzy dokonali jasnej oceny tezy, że "Patek i Lange MUSZĄ mieć" odpowiednie towarzystwo, tzn buty X, garnitur Y i krawat Z. 

 

I poszetkę, byłbym niefortunnie zapomniał.

 

Konkluzja jest taka, że razem z większością kolegów uważamy, że i Patek i Lange w wielu "okolicznościach przyrody" świetnie "usprawiedliwią" i uzupełnią teoretycznie nieco zbyt nieoficjalny strój. I będzie to również i dla nich "odpowiednie towarzystwo". Pozdrawiam  serdecznie, sąsiedzie :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi do głowy przyszło, że do wymarzonego Richarda Langa w platynie podobny jest Glashutte Senator Automatic (ref 39-59-01-02-04). W stali. :D

 

Kojarzysz już czemu odrzuciłeś JLC Grand Feu? 'Niepotrzebne' indeksy minutowe?

Wygląda rewelacyjnie, wypisz wymaluj Twoje wymagania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby zegarek nie tracił szybko na wartości.

Nie wiem, czy nie przyjdzie mi kiedyś go odsprzedać, a w przypadku Langa, czy Patka będzie to najprostsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma nie tracić na wartości - kupujesz nowego? - wybrałbym Patka i to bezwzględnie. Przy takim wymaganiu wyłącznie Rolex i Patek. Wszystkie inne marki/manufaktury oraz mniej "uniwersalne"(jak np. 5120, 3920, 5119) tracą na wartości. 

Popatrz, Datograph w platynie kosztował nowy bodaj 250k pln, a obecnie mediana to 50k usd. 

Saxonia z małą sekundą - dorwiesz za 35k pln, a kosztowała ponad 20k usd. 

5127 - poprzednik Twojego 5227 - niewiele spadł na wartości 

Nautilus 5711 - świetnie trzyma cene

Aquanaut 5167 - co jakiś czas sprawdzam rynek i od 3 lat nie zauważyłem spadku na używkach 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troszke dziwie sie ludziskom podajacym swoje inne propozycje.

 

Panowie/Panie!!!

Z tego co zainteresowany napisal, to chodzi mu o MINIMALIZM a Wy podajecie alternatywe np. w postaci dodatkowego sekundnika etc. Po co? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najładniejszy L&S, ma coś w sobie :). Potem ex aequo VC i Patek. Piguet kompletnie mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Patek i Lange wychodzą na prowadzenie to ja zdecydowanie jestem za Patkiem :)

Nie jest on taki do końca minimalistyczny ale dla mnie o wiele bardziej rasowy niż Lange z dziwnymi uszami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma nie tracić na wartości - kupujesz nowego? - wybrałbym Patka i to bezwzględnie. Przy takim wymaganiu wyłącznie Rolex i Patek. Wszystkie inne marki/manufaktury oraz mniej "uniwersalne"(jak np. 5120, 3920, 5119) tracą na wartości. 

Popatrz, Datograph w platynie kosztował nowy bodaj 250k pln, a obecnie mediana to 50k usd. 

Saxonia z małą sekundą - dorwiesz za 35k pln, a kosztowała ponad 20k usd. 

5127 - poprzednik Twojego 5227 - niewiele spadł na wartości 

Nautilus 5711 - świetnie trzyma cene

Aquanaut 5167 - co jakiś czas sprawdzam rynek i od 3 lat nie zauważyłem spadku na używkach 

Tak, chcę kupić nowy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na Lange. Jest najładniejszy w tym zestawieniu chodź dla mnie idealnym garniturowcem jest piaget altiplano G0A33112.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chcę kupić nowy zegarek.

Próbowałeś jakiś wstępnych negocjacji w Aparcie czy zamierzasz w Niemczech spróbować? Może Wempe?


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

A dlaczego nie poprzez sprzedawców nie-autoryzowanych? Zawsze trochę wiecej rabatu się uzyska, a reszta pozostaje taka sama. Ja bym tak zrobił, gdybym chciał mieć nowy, bez obcej DNA ale za jak najbardziej rozsądną cenę.

 

W moim przypadku zawsze kupuje używane, w świetnym stanie, za odpowiednie pieniądze. Zależnie od zegarka, akurat ze względu na utrzymania wartości / ceny przy możliwej sprzedaży.

Ale, jak zwykle, patrząc na to, zawsze się liczy cena zakupu - aby była jak najniższa żeby móc jak naj mniej tracić lub ewentualnie jeszcze zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś jakiś wstępnych negocjacji w Aparcie czy zamierzasz w Niemczech spróbować? Może Wempe?

Nie będę kupował w Polsce, nie chcę przepłacać.

Myślałem o Niemczech, albo Szwajcarii - np. przez Staniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na Lange. Jest najładniejszy w tym zestawieniu chodź dla mnie idealnym garniturowcem jest piaget altiplano G0A33112.

Piaget jest ładny, ale dla mnie za dużo się dzieje. Będę mierzył Langa w Rzeszowie pod koniec tygodnia. Jakbyś chciał to możesz również skorzystać z okazji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ilu zwrociloby uwage na tego ptka gdy nie logo. Jest tak nudny, pospolity i zwyczajny... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troszke dziwie sie ludziskom podajacym swoje inne propozycje.

 

Panowie/Panie!!!

Z tego co zainteresowany napisal, to chodzi mu o MINIMALIZM a Wy podajecie alternatywe np. w postaci dodatkowego sekundnika etc. Po co? :rolleyes:

 

Patek z ankiety ma sekundnik, podobnie jak i platynowy Richard Lange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 x NUDA.

"Sorry, taki mają klimat" te propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sorry, taki mają klimat"

 

Odrazu mi się skojarzyło z Legią ;)

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże jak ja się cieszę, że nie mam takiego problemu jak Wy koledzy...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Patka - tak klasyczny i ponadczasowy, że aż awangardowy w tej klasyce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.