Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tajtek

Stojaczki /ekspozytory, akcesoria hand made

Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony - przerost formy nad treścią... Z drugiej - gdbybym miał jakąś Margaretkę, to bym ją widział na takim stojaczku. 

Z trzeciej - od strony koronki ;) - gdybyś miał kawałek drewna oliwnego, to ja się piszę  :D

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa konstruktywnej krytyki ;)  Niestety drewna oliwnego nie mam :(

Jak na razie dysponuję jedynie odrobiną buczyny, dębu, jesiona i tego n/n egzotycznego :D  Będę sobie próbował  z tego coś strugać, ale dysponując ograniczonymi możliwościami sprzętowymi to do roboty wykorzystuję łapki dwie, pilniki, piłkę, młotek i parę innych rodem z jaskini ;)  a to zdecydowanie ogranicza moje możliwości zabawy z drewnem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to muszę gdzieś rozejrzeć się za jakimiś odpadami  drewna o ciekawej strukturze ;)  niestety u mnie w lesie próżno szukać :wacko:

Taką wiertareczkę jak w linku miałem  kiedyś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa odebrałem dziś od Piotra. Będą pod "radyjkowce" i do karmienia w słoneczku :)

Dzięki wielkie Piotrze :)

 

Obraz_001_1_vert.jpg

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :D  Niech się tylko dobrze sprawują :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj popełniłem następny stojaczek. ;) Wykonany z tego samego drewna co poprzednie dwa i również nie lakierowany. Uchwyt na zegarek jest dwuczęściowy rozpierany sprężynką. Podstawa 7x7cm i wysokość 11cm. :Dpost-46446-0-53788600-1397230345.jpgpost-46446-0-12520500-1397230367.jpgpost-46446-0-47627300-1397230405.jpgpost-46446-0-57116400-1397230446.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne stojaki :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

Znacie to powiedzenie "Dać kobiecie coś do ręki, a nigdy na miejsce nie położy" :D Wczoraj tego doświadczyłem na swoich zabawkach :D

Pamiętacie stojaczek "orientalny"post-46446-0-44857200-1397302657.jpg

Moja żonka chwilkę się nim pobawiła i znalazła dla niego nowe zastosowanie, nieprzewidziane w instrukcji :opost-46446-0-08171700-1397302830.jpgpost-46446-0-88857800-1397302843.jpgpost-46446-0-27315000-1397302874.jpg

Jak wam się podoba takie damskie zastosowanie ?? ;)

 

Nie ukrywam, że dzieło mojej Pani  nasunęło mi kilka nowych pomysłów, ale o nich dopiero wtedy jak się ziszczą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tego sprężynkowegojeszcze nie mau mnie?
Rozumiem, że to niedopatrzenie a resztę ustaleń na pw  :D


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tego sprężynkowegojeszcze nie mau mnie?

Rozumiem, że to niedopatrzenie a resztę ustaleń na pw  :D

:D  to ten stojaczek nie stoi na Twoim stole ??? :blink:  kruca bomba ale wpadka :P  czas chyba do śmigłologa zasuwać, bo te tabletki, które biorę to na platfusa, a nie na pamięć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w tytule napisałem o akcesoriach to chciałem podzielić się też narzędziem zegarmistrzowskim jakie sobie zrobiłem. Każdy kto bawi się troszkę zegarkami potrzebuje wykombinować jakiś sposób na zdejmowanie wskazówek.  Dostępne na A...o narzędzie ze szczękami, nie zawsze pasuje i nie zawsze się sprawdza. O wiele lepsze są tzw. łyżeczki, które w hurtowniach zegarmistrzowskich można spotkać w cenie od kilkudzesięciu po kilkaset złotych. :blink:

Podumałem popatrzyłem o co chodzi, udałem sie na bazar do sklepiku kategorii wszystko po 1zł. Tam zaopatrzyłem się w dwa szydełka z grotami z drutu stalowego.  Koszt łączny 2zł. Chwilę popracowałem nad końcówkami szydełek i tak powstał komplet łyżeczek  ;) Sprawdzają się aż miło i wieczna moja udręka ze zdejmowanie wskazówek poszła w niepamięć :Dpost-46446-0-71264500-1397332225.jpgpost-46446-0-39763800-1397332236.jpgpost-46446-0-25230900-1397332250.jpgpost-46446-0-87361900-1397332270.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł i fajna realizacja :) Też planuję zrobienie podobnych. Do czego były te szydełka? Rączki sugerują szydła do skóry.

"Oryginalne" ściagacze mają prosto zakończone końcówki. Czy Twoje są wygodne mimo zaokrągleń?

Mam  też szczęki - chińskie gó.. z Alle .  Nie polecam nawet desperatom !!!

Po pierwszej próbie rozpadły się i poszły w kąt. W wolnej chwili zostaną zmodowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł i fajna realizacja :) Też planuję zrobienie podobnych. Do czego były te szydełka? Rączki sugerują szydła do skóry.

"Oryginalne" ściagacze mają prosto zakończone końcówki. Czy Twoje są wygodne mimo zaokrągleń?

Mam  też szczęki - chińskie gó.. z Alle .  Nie polecam nawet desperatom !!!

Po pierwszej próbie rozpadły się i poszły w kąt. W wolnej chwili zostaną zmodowane. 

Dzięki :D

Rączki szydełek mam teraz spłaszczone. To są szydełka do skóry, takie z płaską końcówką do przeciągania dratwy. Praktycznie można użyć każdego drutu stalowego, którego końcówkę można wyklepać i obrobić. Koniecznie trzeba wypolerować na gładko, żeby pozbyć się wszelkich zadziorów i ostrych krawędzi. B)

Robota jest bardzo prosta, choć wymaga trochę starań ;)

Ps.

W mojej ocenie zaokrąglenia końcówek w niczym nie przeszkadzają. Jak dla mnie laika to wręcz pomagają - może tylko mi się wydaje, ale i tak dzięki takiemu w sumie bzdetnemu wynalazkowi, zdejmowanie wskazówek stało się dla mnie dziecinnie proste.

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej pisałem, chińskie gie poszło na bok. Teraz do ściągania wskazówek używam taką sprytną pincetkę:

DSC_0009_zps67f8c674.jpg

DSC_0012_zps4c150a6b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej pisałem, chińskie gie poszło na bok. Teraz do ściągania wskazówek używam taką sprytną pincetkę:

 

 

Ciekawy wynalazek, ale czy nie boisz się uszkodzenia osi. W końcu musisz założyć to ustrojstwo i ciągnąć do góry??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ciagnę" w bok.. ;) Już się nie boję :D Owszem, początkowo miewałem obawy. Mimo, iż nieraz muszę mocno ciagnąć, co daje w efekcie ostre szrpnięcie, to nigdy nic się ni zdarzyło. Bardziej obawiam się uszkodzenia samych wskazówek, ale jak na razie też nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że łyżeczki są bezpieczniejsze. 15 minut pracy i będziesz miał nową fajną zabawkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że łyżeczki są bezpieczniejsze. 15 minut pracy i będziesz miał nową fajną zabawkę :D

 

Też tak myślę, ale uwierz mi, mam co robić.  Kwestia czasu i też zrobię sobie! Ładniejsze  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, ale uwierz mi, mam co robić.  Kwestia czasu i też zrobię sobie! Ładniejsze   ;)

Nie wątpię ;)  i kibicuję :D

Myślę, że fajnie od czasu do czasu zrobić coś własnymi łapkami.  ;) trochę lepiej lub gorzej ale satysfakcja z efektów własnej pracy - Bezcenne :D

Przynajmniej ja mam kupę frajdy z  robienia czegoś z niczego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Wczoraj dotarł w stanie surowym. Potraktowałam bejcą i lakierem i już można używać :) Polecam ;)

post-67549-0-57099900-1397655957_thumb.jpg

post-67549-0-97898500-1397655958_thumb.jpg

Edytowane przez fankaDaktarina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł w stanie surowym. Potraktowałam bejcą i lakierem i już można używać :) Polecam ;)

Dzięki :D  Sam bym się nie odważył pomalować go na tak ciemny kolorek. Niechaj dobrze Ci służy :D  Jeśli możesz to proszę powiedz mi czy też masz wrażenie, że zdjęcia sikorków  robione kompaktami na tym klocuszku ;) jakoś mniej wymagają starań i wychodzą całkiem całkiem ;)

 

Wszystkim zaś życzę zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Mi po babsku musi pasować do mebli skoro ma stać na widoku, więc musiał być ciemny ;)

A zdjęcia robi się o tyle łatwiej, że można ustawiać pod różnym kątem do światła. Łatwiej wtedy uchwycić to, co się chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.