Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tajtek

Stojaczki /ekspozytory, akcesoria hand made

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ sam mam dwie lewe ręce i cierpię na chroniczny brak narzędzi i materiałów to przedstawiam pierwsze zegarkowe dzieło mojego kuzyna. :D

Skrzyneczka wykonana na indywidualne zlecenie naszego kolegi Hipka w/g jego pomysłu i  wymagań ;) Uzgodnienia nasze były przeprowadzone telefonicznie.Mam nadzieję, że przekaże swoje uwagi co do gotowego produktu  :D

post-46446-0-98493700-1403459222.jpgpost-46446-0-52080000-1403459267.jpgpost-46446-0-51948500-1403459386.jpg

 

W/g założeń naszego kolegi skrzyneczka miała służyć do przechowywania zegarków bez pasków. Była określona ilość szuflad i ich przybliżone wymiary. Szuflady z założenia nie miały posiadać przegródek.post-46446-0-13085400-1403459418.jpgpost-46446-0-13085400-1403459418.jpgpost-46446-0-89235400-1403459459.jpg

Skrzynka miała być przystosowana do ewentualnego sporadycznego przenoszenia i stąd od góry widoczna na zdjęciu gałka z drewnianą zatyczką służącą do unieruchamiania szuflad przed przypadkowym wysunięciem oraz elegancka wpuszczona w drewno metalowa rączka.post-46446-0-45755200-1403459491.jpg

Mam nadzieję Robert, że skrzyneczka sprosta Twoim wymaganiom :D

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajtek powiem Ci, że to wyszło dzieło sztuki. Kolega Hipek na pewno będzie zadowolony/


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrek

Skrzynka zaparła mi dech w piersiach, przeszła moje najśmielsze oczekiwania, sam bym lepiej jej sobie nie wyobraził. Wszystkie założenia i rozwiązania są super. Miałem obawy, że przez telefon nie objaśnię wszystkiego, a tu proszę - pozytywny szok :) Oprócz niesamowitego wykonania jestem też zachwycony ceną, przeszła moje najśmielsze oczekiwania oczywiście w sensie pozytywnym :) Piotrek nie pozwolę Ci jej wysłać pocztą czy kurierem, sam się zjawię po nią i to bardzo szybko :) Wielkie podziękowania dla Twojego kuzyna i nie omieszkam poskładać jeszcze jakiś zamówień, już mam głowę pełną pomysłów. Jeszcze raz wielkie DZIĘKI :)


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :D  oczywiście w imieniu wytwórcy tego cudeńka :D i ostrzegam  Cię Robert,  że jeśli szybciutko się nie zjawisz to możesz już nie mieć po co przyjeżdżać bo jeśli choć jeden swój  zegareczek włożę  do środka to pewnie dokonam  aneksji na swoje potrzeby ;)  bo już kruca bomba żałuję, że dałem Ci informacje o gotowym produkcie :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakazuję  :angry:

No może jeszcze parę dni wytrzymam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz się nadziałem na tą skrzyneczkę :blink:  :blink:  :blink:  i gały mi wypadli !!!!  piękne wykonanie - pisze na PW może coś wyłudze jeszcze od kuzyna :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz się nadziałem na tą skrzyneczkę :blink:  :blink:  :blink:  i gały mi wypadli !!!!  piękne wykonanie - pisze na PW może coś wyłudze jeszcze od kuzyna :rolleyes:

Pisz i  proś, a za odpowiednią dawką korupcji będzie ci dane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie w tym wątku nie było, ale powiem Ci, że obie skrzynki, ta Twoja i kuzyna wyszły genialnie, coś wspaniałego, pełna profeska, chyba muszę przemyśleć czy nie zrezygnować ze skrzynek na wino na rzecz takich cudowności. Wielki szacun i gratulacje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Żeś Ty Tajtek uzdolniony to już wiedziałam, ale kolejna osoba w rodzinie to już przesada. Nie za dobrze Wam??? :)

Cudowne!!! Wspaniałe!!! Piękne!!!

Hipek - czekam na zdjęcie z zawartością z nieukrywaną pozytywną zazdrością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeś Ty Tajtek uzdolniony to już wiedziałam, ale kolejna osoba w rodzinie to już przesada. Nie za dobrze Wam??? :) Cudowne!!! Wspaniałe!!! Piękne!!! Hipek - czekam na zdjęcie z zawartością z nieukrywaną pozytywną zazdrością :)

Oj tam, oj tam :D  od razu uzdolniony ..........tak se dziergam jeno :P a kuzyn co to za rodzina  :rolleyes:  toż to mąż stryjecznej siostry mej mażonki :blink:  ale co prawda to prawda jak  gościowi  zadać konkretną  robotę to cuda Pani  potrafi robić ;)

Dzieło dla Hipka , jak mniemam i co nieco zresztą wiem, nie będzie jedynym pokazywanym na tym forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeś Ty Tajtek uzdolniony to już wiedziałam, ale kolejna osoba w rodzinie to już przesada. Nie za dobrze Wam??? :) Cudowne!!! Wspaniałe!!! Piękne!!! Hipek - czekam na zdjęcie z zawartością z nieukrywaną pozytywną zazdrością :)

Szoku nie będzie, ale kilka ciekawostek się znajdzie  :D


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szoku nie będzie, ale kilka ciekawostek się znajdzie  :D

Dobra :D dawaj :D jestem przygotowany do oglądania, walerianka w lewej dłoni, a szklanica śpirytusa w drugiej :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna skrzyneczka z przegrodami na 112 zegarków bez pasków, wykonana przez mego kuzyna dla jednego z naszych szacownych kolegów  ;) On będzie wiedział, ale przez grzeczność nie zdradzam Inwestora  :ph34r:  Troszkę to trwało, ale skrzynka jest już pod opieką PP i ciupasem mknie na południe :D a jak wyszło niechaj Inwestor sam oceni ;)  Zdjęcia troszkę przekłamują chyba kolor ;)

post-46446-0-94772800-1405627599.jpg

post-46446-0-31175100-1405627620.jpg

post-46446-0-10734700-1405627635.jpg

post-46446-0-06409800-1405627667.jpg

post-46446-0-70018800-1405627685.jpg

post-46446-0-31250200-1405627713.jpg

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem temat od początku i muszę powiedzieć, że jestem pod dużym wrażeniem.  :)

 

Pozazdrościłem ........i sam zabrałem się za montowanie pudełka. Jako surowca użyłem sklejki ze starej szafki. 

Jestem po etapie lakierowania skrzynki i myślę jak rozwiązać problem przegród wewnątrz. Zdjęcia wrzucę o ile finalny produkt będzie jako tako działał i wyglądał  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem efektu :D  zrobienie czegoś z niczego daje wiele satysfakcji ;)

Na przegrody możesz użyć np cienkiej sklejki albo cienkich listewek drewnianych ;) wszystko to dostępne jest w sklepach z materiałami budowlanymi  typu OBI, Castorama itp ;)

Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, drewniane akcesoria są super ;) Razi mnie w nich tylko jedna rzecz (chodzi tutaj o te pojedyncze stojaki) - główka wkręta i bok drewienka nie są zlicowane, mam na tym punkcie hopla i sprasznie nie lubię jak jadę ręką po jakiejś powierzchni i czuję wystające elementy złączne ;) Nie myślałeś żeby używać pogłębiacze przed skręcaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, drewniane akcesoria są super ;) Razi mnie w nich tylko jedna rzecz (chodzi tutaj o te pojedyncze stojaki) - główka wkręta i bok drewienka nie są zlicowane, mam na tym punkcie hopla i sprasznie nie lubię jak jadę ręką po jakiejś powierzchni i czuję wystające elementy złączne ;) Nie myślałeś żeby używać pogłębiacze przed skręcaniem?

Dzięki :D W pierwszym nie było takiego zamiaru, a w następnych kilku pogłębienie pod wkręt było, ale nie mogło być zbyt duże ze względu na grubość listewki. Teraz to już po "ptokach" bo powielanie tego samego w nieskończoność jest nudne -_-  Pewnie niedługo powstaną jakieś nowe stojaczki tudzież inne zabaweczki zegarkowe, ale co to będzie, któż to może wiedzieć :D czekam, aż przejdzie mi chwilowy  "tumiwisizm" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach walki  z wszech obecnym "tumiwisizmem" :blink:  dzisiaj wystrugałem bukowego sztywniaka :Dpost-46446-0-77147500-1405967044.jpg czyli stojaczek na jeden zegarek z nieruchomą główką post-46446-0-84505700-1405967203.jpgpost-46446-0-82051200-1405967215.jpgpost-46446-0-33877300-1405967227.jpgpost-46446-0-01604700-1405967326.jpgpost-46446-0-27954100-1405967360.jpg główka jest  niewielka, ale zegarki na pasku świetnie dają sobie tutaj radę, a na duże bransolety można założyć kawałek otuliny piankowej na rury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajtek nie zdradził mnie jako klienta tego pięknego cudeńka jakie dzisiaj do mnie przyjechało :) a mówię oczywiście o gablocie jaką Tajtek zaprezentował na stronie 7 tego tematu. Skrzyneczka była zrobiona pod moje indywidualne zamówienie. Wzorowałem się głównie na podstawie skrzyneczki wykonanej dla Hipka. Jako ,że mam już kilka gablot w których zegarki prezentują się na paskach postanowiłem mieć gablotę która zajmuję mniej miejsca i mieści dużo więcej zegarków tym razem bez pasków.

 

Gablotka wykonana z drzewa.

Kolor : wenge ( taki wybrałem żeby pasował do mebli )

Wszystkie uchwyty solidnie wykonane, dodatkowo bolec który zabezpiecza wysuwanie tacek podczas przenoszenia.

Uchwyt do przenoszenia.

 

4 szufladki w każdej mieści się po 28 zegarków. Łącznie 112 zegarków.

Kratka w każdej szufladzie. Pole w kratce ma 5x5cm - tym sposobem zmieści się każdy radziecki czasomierz :)

Pod kratką filc aby zegarki się nie rysowały i nie przesuwały . Jest bezpiecznie i ładnie.

 

Jestem bardzo zadowolony z wykonania i czasu realizacji. Wszystko wykonane mega solidnie. 

Szczerze polecam. Zgłaszajcie się do Tajtka jeżeli jesteście zainteresowani gablotką na własne indywidualne zamówienie ;)

 

Zdjęcia :

 

ajyre7ad.jpg

 

umuhupa7.jpg

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki Tajtek za pomoc w wykonaniu i realizacji tego pięknego mebelka na zegarki :) 

Edytowane przez sikkens

Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajtek nie zdradził mnie jako klienta tego pięknego cudeńka jakie dzisiaj do mnie przyjechało :) a mówię oczywiście o gablocie jaką Tajtek zaprezentował na stronie 7 tego tematu. Skrzyneczka była zrobiona pod moje indywidualne zamówienie. Wzorowałem się głównie na podstawie skrzyneczki wykonanej dla Hipka. Jako ,że mam już kilka gablot w których zegarki prezentują się na paskach postanowiłem mieć gablotę która zajmuję mniej miejsca i mieści dużo więcej zegarków tym razem bez pasków.

 

Gablotka wykonana z drzewa.

Kolor : wenge ( taki wybrałem żeby pasował do mebli )

Wszystkie uchwyty solidnie wykonane, dodatkowo bolec który zabezpiecza wysuwanie tacek podczas przenoszenia.

Uchwyt do przenoszenia.

 

4 szufladki w każdej mieści się po 28 zegarków. Łącznie 112 zegarków.

Kratka w każdej szufladzie. Pole w kratce ma 5x5cm - tym sposobem zmieści się każdy radziecki czasomierz :)

Pod kratką filc aby zegarki się nie rysowały i nie przesuwały . Jest bezpiecznie i ładnie.

 

Jestem bardzo zadowolony z wykonania i czasu realizacji. Wszystko wykonane mega solidnie. 

Szczerze polecam. Zgłaszajcie się do Tajtka jeżeli jesteście zainteresowani gablotką na własne indywidualne zamówienie ;)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki Tajtek za pomoc w wykonaniu i realizacji tego pięknego mebelka na zegarki :) 

:D  Nie ma za co, zegarkomaniacy muszą sobie pomagać ;)  Cieszę się, że mebelek sprostał Twoim wymaganiom :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się u mnie mówi - "kopie po d*pie" :lol: kozacki mebel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem całkiem zadowolony z efektu końcowego, ale zrobione własnoręcznie. Tylko poduszek nie szyłem  ;)

I tak sobie myślę czy nie zrobić zamknięcia od góry. 

Pudełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem całkiem zadowolony z efektu końcowego, ale zrobione własnoręcznie. Tylko poduszek nie szyłem  ;)

I tak sobie myślę czy nie zrobić zamknięcia od góry. 

 

Nieźle, ale jak na moje oko przegródki masz za wysokie w stosunku do poduszek. Wieko jest jak najbardziej potrzebne bo przecież ideą takich zabawek jest zapewnienie bezpieczeństwa dla naszych zegarków. Można kupić gotowe pudełka z przegródkami i wieczkami i zaoszczędzić sobie troszkę pracy.

 

Ja kiedyś kupiłem skrzynkę na herbatę,  wyciąłem w wieku otwór, wstawiłem ramki i szybkę z pleksi. Pomalowałem wykleiłem materiałem i porobiłem poduszki z otuliny na rury.

post-46446-0-91053700-1406401486.jpgpost-46446-0-79868700-1406401500.jpg

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.