Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tajtek

Stojaczki /ekspozytory, akcesoria hand made

Rekomendowane odpowiedzi

A, pochwalę się i tutaj :)

2.thumb.JPG.569da5f95d8b9e773b8684447eaeb753.JPG7.JPG.adc564fda0358c3b58f4ad2c3b85589c.JPG10.JPG.783f01b75cf0904b3ae10c2562ef5c6d.JPG12.JPG.4a887851d968154a320abc251dd71109.JPG13.JPG.d093e28fe2f05be587aa32c4317349cc.JPG


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2018 o 01:38, Rhotax napisał(-a):

post-31332-0-33938500-1516318392_thumb.jpg

 

Po tych kilku latach, dla formalności donoszę, że koncepcja ze sprężystością — jest... "wadliwa".

1. Ta sklejka, straciła swoją sprężystość i te 'ciaśniej ściskające' zegarki (ze skórzanym czy bransoletą) sprawiły, że gdy na ten sam "bęben" nałożę luźniejsze (pastikowe) to te się ślizgają i nie utrzymują się w zadanej pozycji 🙄

2. Ogólnie, próbowałem ze sprężynką ale denerwował mnie fakt, że jak dopasuję sprężynkę tak, żeby rozpychała - lekko - te najszersze paski, to przy tych najciaśniejszych ta sprężyna napiera strasznie mocno, tak że nie pokoję się o deformację.

 

Dlatego wróciłem do koncepcji pokrętęłka i śrubki.

Zwęziłem całość, żeby jedno, centralne pokrętło było dostępne z dwóch stron, a poza tym teraz nie muszę wycinać tych zewnętrznych, zagiętych powierzchni (na których opierał się pasek) bo te dwie, pionowe ścianki są od siebie w odległości mniejszej niż mój najcieńszy pasek. A wycinanie tych powierzchni zużywało najwięcej materiału i najwięcej — czasu.

2056228780_zboku.jpg.8ce23ab61733049584a108630a536d06.jpg

przod.jpg.d3acca92d9636ab2ac2c358b4baf8ebe.jpg

 

Mogę teraz regulować płynnie "co do milimetra". Decydować jak silny będzie nacisk na pasek itd.

 

Nie mam jeszcze precyzyjnej wizji co do wykończenia kształtu (np. ta stopka z wysięgnikiem).

 

PS

Miałem jakiś czas temu złamanie kości przedramienia i robili mi tomograf. Ucieszyłem się, że wreszcie dokładnie zobaczę jaki mam kształt nadgarstka! — ale niestety tomograf nie doszedł do tego miejsca 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stojaczek na 1 sztukę Pan posiada / tworzy? :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A stojaczek na 1 sztukę Pan posiada / tworzy?

Witam , nie posiadam. Ja się tym nie zajmuje , miałem pare desek , a chciałem uporządkować i szybko odkładać zegarek na miejsce i powstał taki stojak już z myślą na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nic nie robiłem. Teraz wydziergałem kilka sztuk 😀

20211108_110850.jpg

20211108_110924.jpg

20211108_110949.jpg

20211108_111158.jpg

20211108_111051.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, zwłaszcza te podwójne :)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Fajnie, że jest możliwość zmiany kąta - z mojego wieszaczka niektóre zegarki zjeżdżają, szczególnie na bransolecie, bo za stromo 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że fajne. Wziąłem cały komplet. Będą idealne dla zegarków na baterie słoneczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dobre słowo. Szkoda, że za robotę wziąłem się dopiero na koniec zezonu bo teraz znowu nie mam stojaków dla siebie, jak to mawiają "szewc w dziurawych butach chodzi" ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.