Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sinn7

Citizen Titanium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio stałem się posiadaczem Citizena , jak na załączonym obrazku :)

 

Nowy zakup całkiem cieszy, zegarek na żywo prezentuje się prawie świetnie, jak będę miał aparat wrzucę trochę zdjęć.

 

Mechanizm nie jest sprawny, chronograf i alarm nie działają, pokazuje tylko godzinę, ale mam dawcę więc myślę, że problem ogarnę :)

 

Natomiast niepokoi mnie nieoryginalny przycisk, widoczny na trzecim zdjęciu.

 

Uszkodzony jest cały tubus przycisku [ wewnątrz i na zewnątrz ] zrobione prowizorycznie, zegarek trafił niestety do jakiegoś rzeźnika, który nieoryginalny przycisk wmontował na siłę, rozbijając tubus.

 

Jeśli ktoś miałby taką kopertę, lub jakieś części bardzo chętnie odkupię :)

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na naprawę,bardzo chętnie rozważę :)

 

Na serwis w Polsce nie mam co liczyć, mają ze wszystkim problem.

 

Docelowo zastanawiałem się nad dorobieniem tubusu. Wykorzystując frezarkę, tokarkę, chciałbym dorobić cały przycisk, razem z elementami z tworzywa na zewnątrz, w tym wypadku całość była by wykonana z metalu,  może ktoś jest w stanie polecić jakiś warsztat z Wielkopolski, który by się podjął.

 

Myślałem też nad wykorzystaniem techniki drukowania 3D, ale w tym temacie nie posiadam wiedzy i nie wiem na ile dokładnie można by taki element dorobić. Np. wykorzystując skaner 3D najpierw zeskanować przycisk działający a następnie odtworzyć drugi,  może ktoś z Was będzie się orientował.

 

 

 

Liczę na jakieś porady i opinie :)

 

 

post-66492-0-12126000-1396534260_thumb.jpg

post-66492-0-29528900-1396534266_thumb.jpg

post-66492-0-65426700-1396534272_thumb.jpg


SEIKO 7A28-7039 / SEIKO 7A28-701A / SEIKO 7A28-7010 / - SPEEDMASTERS  / SEIKO 7A48 - MOONPHASE / SEIKO TUNA SBBN017 / SEIKO SARB047 6R15 / SEIKO AEROMASTER 5H23 / i jeszcze kilka innych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.