Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

znaczek

Roamer - jakość, rozpoznawalność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pozwoliłem sobie założyć ten temat ponieważ wątek na temat tej marki, który już istnieje dotyczy jednego starszego modelu.

Ja zastanawiam się bardziej nad współczesną produkcją tych czasomierzy. Wiem, że są produkowane pod bacznym nadzorem kontroli jakości, która testuje każdy jeden egzemplarz (całej linii). Wykonanie zegarków nie budzi niepokoju (szkła szafirowe, mechanizmy zbudowane lepiej niż ETA).

 

Co sądzicie na temat oferty, która obecnie jest do sprawdzenia/kupienia w sklepach ?

Czy ktoś z Was posiada zegarek Roamer z nowszej kolekcji ?

Jak jest z rozpoznawalnością tej marki w Waszym otoczeniu ?

 

kolekcja z oficjalnej strony - http://roamer.ch/en/the-collection.html

oferta dystrybutora - http://www.swiss.com.pl/pl/produkty/producer/37/zegarki_roamer.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba model Searock z nowej kolekcji. Bardzo klasyczny i elegancki. I do tego niezbyt drogi.

Niestety - rozczarowuje jakość wykonania bransolety, dlatego nie kupiłem, choć trafiłem go na dużej przecenie - za 350€ nówka sztuka.

Teraz żałuję bo bransoletę mogłem wywalić i cieszyć się fajnym sikorem za bezcen :)

 

http://cdn.watchshop.com/profiler/thumb_cache/zoom/99955663_v_1357926596.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz żałuję bo bransoletę mogłem wywalić i cieszyć się fajnym sikorem za bezcen :)

Gdzie można trafić na takie przeceny? Powiem, że za takie pieniądze, aż żal nie wziąć. Z drugiej jednak strony, ten zegarek stoi nawet po 3k. Za takie pieniądze - zdecydowanie co innego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://roamer.ch/en/the-collection/watch-details/watch/508837-41-05-05-1.html

 

508837_41_05_02.png

 

Rozpoznawalność? Świetna, większość obserwatorów będzie myślała, że masz Zenitha. A tak na poważnie to jak dla mnie trochę za wysoki poziom "inspiracji" ja na pretendenta do jakiegoś tam "prestiżu".


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można trafić na takie przeceny? Powiem, że za takie pieniądze, aż żal nie wziąć. Z drugiej jednak strony, ten zegarek stoi nawet po 3k. Za takie pieniądze - zdecydowanie co innego. :)

 

U Ernesta Jonesa w Blanchardstown Shopping Centre w Dublinie widziałem.

Ale już nie ma.

Że też psiakość pomysł z wywaleniem bransolety nie przyszedł mi do głowy na miejscu! :(

Masz rację że regularna cena była pod 800€.

Szlag by to...

Jeszcze jutro sprawdzę w Dundrum SC, tam też jest Ernest Jones i duże przeceny też mają.

Kiedyś był tam Maurice Lacroix Pontos Rectangulaire Chronograph. za 1250€... aż mi się wierzyć nie chciało.

 

http://watchesdb.com/imgs/a/b/p/s/e/maurice_lacroix_pontos_rectangulaire_silver_dial_chronograph_mens_watch_1_lgw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gustaw większość na ulicy nawet nie pomyśli, że to inspiracja Zenithem :) Szybciej by pomyśleli, że długopisy robią to i zegarki zaczęli :) Roamera tego widziałem na żywo ciekawy, fajny profil koperty.  W większości jednak kwarce robią  a z tej półki cenowej wolałbym Certinę, Tissota czy Atlantica.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem wiele opinii na temat Roamera jakoby był lepszy, ciekawszy od Tissota. Mechanizm w Tissotach (może nie każdy) jest nierozbieralny. W Roamerach jest inaczej. Kontrola jakości również na wyższym poziomie ponieważ sprawdzają każdy egzemplarz (nie zakładają, że po kilku zegarkach cała linia jest ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odgrzać kotleta bo innego sensownego tematu nie znalazłem ;) Powiedzcie mi co to są za mechanizmy automatyczne w nowych Roamerach o nazwie STP 1-11, szukałem w internecie i brak jakichkolwiek informacji o tym :P To jest ETA czy coś innego ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ETA.,Mechanizm STP 1-11 jest produkowany w szwajcarskim zakładzie Swiss Technology Production. ,który został kupiony w 2012 roku przez amerykańską kompanie Fossil. Mechanizmy te są stosowane w zegarkach trzech marek należących do Fossil Group: Fossil, Burberry i Zodiac.,Zakład STP produkuje rocznie ok. 100 000 szt. surowych werków STP 1-11 ,których cześć jest sprzedawana firmom nie należącym do Fossil Group jak np. Roamer.,Mechanizmy te są bardzo dobrej jakości.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej ety można porównać stp 1-11 ? 2824 ... 36 ... 92, czy może jakiś Valjoux ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STP-1-11 to odpowiednik dla ETA 2824 i SW 200. Jest tak zaprojektowany by pasować wszędzie tam, gdzie zmieści się 2824/SW200 i ma zbliżone parametry (26 kamieni, rezerwa 44h).


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze Wam powiedzieć że jestem mile zaskoczony. Mam takiego oto Roamera na Ecie 2892 A2

post-90404-0-74743200-1464901447_thumb.jpg

W ciągu miesiąca 31 dni spóźnił się tylko 6 sek gdzie producent podaje nawet do 5sek/dobę. A do 25 dnia chodził z dokładnością do -3sek/25dni.

Dodam że zegarek noszony piątek - niedziela, a od pon do czwartku kreci się w rotomacie. Może dlatego tak dokładnie chodzi ? Za mało czynników zmiennych ? Bo na pewno częstotliwość noszenia i warunki maja na to wpływ do tego naciąg sprężyny, drgania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko dotyczące Roamera, z jakich lat może pochodzić, jaki to model, czy Roamer robi własne mechanizmy?

post-92745-0-78200500-1472117532_thumb.jpg

post-92745-0-68504500-1472117554.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... pomyliłem jedno zdjęcie... teraz wstawiam właściwe ;-)

post-92745-0-94615300-1472123979.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z mojego oryginalnego zapięcia motylkowego ktoś usunął grawer wygląda to tak:

post-90404-0-30972000-1475082624_thumb.jpg

 

Znalazłem zdjęcia jak to wyglądało bądź powinno wyglądać

post-90404-0-40878200-1475082705_thumb.jpg

 

Albo

post-90404-0-79171700-1475082787_thumb.jpg

 

Teraz pytanie do Was jest ktoś taki na forum kto odnowił by mi taki grawer ? :P

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat, ponieważ nie znalazłem innego o marce Roamer. W jednym z zegarków Roamer stosuje mechanizm STP 5-15, co sądzicie na jego temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużą rozbieżność podają od 0-15sek/dobę, ja w swoim po ponad roku użytkowania na ecie 2892 mam max do 3 sek/dobę, ma stop sekundę ale nie ma możliwości dokręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa tego werku względem np ETA 2824-2 albo ETA C07.111? Dokładność/awaryjność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużą rozbieżność podają od 0-15sek/dobę, ja w swoim po ponad roku użytkowania na ecie 2892 mam max do 3 sek/dobę, ma stop sekundę ale nie ma możliwości dokręcania.

To chyba zepsuty. Ten mechanizm ma możliwość dokręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma się co dziwić nowym zegarkom. Kupując nowego Mercedesa z salonu też jest w instrukcji podane że od wymiany do wymiana może zużyć 1,5L oleju :P Wiec czemu Roamer nie mógł by się walnąć o 15 sek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zonie spodobał sie model : ROAMER CERALINE SQUARE   690855 41 59 60  (prostokątny)

Ten model jest wzorowany na jakimś  innym zegarku czy własny projekt  ? I drugie pytnie czy warto wydać ok 2tysie na ten  model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.