Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość z00h

Zegarmistrz Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Relacjonuj, relacjonuj, bo mam dość blisko, a kolejka zegarków do przeglądania i czyszczenia rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który ma punkt w Alejach Jerozolimskich w D.H. Smyk

hmm - w którym miejscu w Smyku coś nie mogę skojarzyć a też bym się wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - w którym miejscu w Smyku coś nie mogę skojarzyć a też bym się wybrał.

 

Mały punkt w Smyku na skrzyżowaniu al. Jerozolimskie (chyba 32) i ul. Kruczej (link bliżej Kruczej- jak się zbliży google to widać;)

 

https://maps.google.pl/maps?hl=pl&q=aleje+jerozolimskie+32&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x471eccf6a89e353d:0xc339d80518e64784,Aleje+Jerozolimskie+32,+Warszawa&gl=pl&ei=2lONT42XD8-LswaHn9DUCQ&oi=geocode_result&ved=0CB8Q8gEwAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm - w którym miejscu w Smyku coś nie mogę skojarzyć a też bym się wybrał.

 

Idąc Alejami od Nowego Światu - pierwsze boczne wejście - na wprost od niego powinien być zegarmistrz (kiedyś u niego byłem, ale parę ładnych lat temu).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Witam! A może ktoś wie cos o Panu z Rakowieckiej róg Al.Niepodległości (przy metrze)?? Jak z cenami, terminami?? Zakład stwarza wrażenie "ze starych zapasów", więc może i mistrz jest niezły?

 

Ostatnio robiłem u niego swojego Poljota (werk 2614.2H). Naprawa + "badania okresowe" (czyszczenie, smarowanie, regulacja) + polerowanie szkła wyniosło mnie 60zł.

Terminy: oddałem w czwartek, do odebrania miałem 6 dni później (środa).

Człowiek sprawia wrażenie, że naprawde zna się na rzeczy i jest bardzo miłym starszym panem.

Ogólnie wrażenia mam dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oho.... słono się płaci w stolicy. Koszt naprawy z wymianami części to do góra 35 zł , standardowo 25 zł lub 20 zł ( w zależności w zakładzie/bez zakładu - na emeryturze) .Koszt polerowania/wymiany szkieł stała cena 10 zł.Regulacje/naprawy datownika 5 zł. Inaczej jest tylko z chronografami na 33XX - jak to mówi mój zegarmistrz - bardzo je lubi naprawiać bo cena zaczyna się od 100 zł. Zegary wiszące od 200 zł. Naprawiam bardzo dużo zegarków , więc ceny mam "hurtowe". Przypuszczam że osoba z ulicy inaczej zapłaci za usługę. Jeżeli ktoś zbytnio nie siedzi " w branży" to daje się nabrać na "pęknięte osie " , "rozwalone balansy" itd. - jeżeli mechanizm jest mocno wysłużony , wymagana jest czasochłonna naprawa to doprawdy w popularnych mechanizmach ( a takich jest 90% ) nikt się nie bawi - tylko wstawia inny z zegarka który stracił kopertę na złoty złom . Wstawiane/przekładane są stare części z innch mechanizmów , gdzie każdy zegarmistrz takich częsci kilogramy ( koperty kużwa na odzysk poszły) . Nie dotyczy to tylko mechanizmów żadkich ( i osi balansowych mołni ;-P) - wtedy części są ściągane z serwisu ( a do mołni rozbierane są chodziki)itd. itd. .... temat napraw zegarków , jakości usług zegarmistrzowskich to temat rzeka. Więc jak słyszymy "wstawiłem nowy balans", "nową oś" musimy rozumieć że" przełożyłem z innego werku kupionego za 5 zł. balans, oś" a czy dla zegarmistrza się chciało spojrzeć na zużycie starej-nowej części to inna broszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

oho.... słono się płaci w stolicy. Koszt naprawy z wymianami części to do góra 35 zł , standardowo 25 zł lub 20 zł ( w zależności w zakładzie/bez zakładu - na emeryturze) .Koszt polerowania/wymiany szkieł stała cena 10 zł.Regulacje/naprawy datownika 5 zł. Inaczej jest tylko z chronografami na 33XX - jak to mówi mój zegarmistrz - bardzo je lubi naprawiać bo cena zaczyna się od 100 zł. Zegary wiszące od 200 zł. Naprawiam bardzo dużo zegarków , więc ceny mam "hurtowe". Przypuszczam że osoba z ulicy inaczej zapłaci za usługę. Jeżeli ktoś zbytnio nie siedzi " w branży" to daje się nabrać na "pęknięte osie " , "rozwalone balansy" itd. - jeżeli mechanizm jest mocno wysłużony , wymagana jest czasochłonna naprawa to doprawdy w popularnych mechanizmach ( a takich jest 90% ) nikt się nie bawi - tylko wstawia inny z zegarka który stracił kopertę na złoty złom . Wstawiane/przekładane są stare części z innch mechanizmów , gdzie każdy zegarmistrz takich częsci kilogramy ( koperty kużwa na odzysk poszły) . Nie dotyczy to tylko mechanizmów żadkich ( i osi balansowych mołni ;-P) - wtedy części są ściągane z serwisu ( a do mołni rozbierane są chodziki)itd. itd. .... temat napraw zegarków , jakości usług zegarmistrzowskich to temat rzeka. Więc jak słyszymy "wstawiłem nowy balans", "nową oś" musimy rozumieć że" przełożyłem z innego werku kupionego za 5 zł. balans, oś" a czy dla zegarmistrza się chciało spojrzeć na zużycie starej-nowej części to inna broszka.

 

 

Prawdę mówiąc, to był najtańszy zegarmistrz jakigo znalazłem (z tych, którzy w jakikolwiek sposób są mi "po drodze"). Pytałem w różnych miejscach, to słyszałem już za sam przegląd tego werku 120zł. Dlatego przyswajam wiedze i próbuje cokolwioek robić na tzw, trupkach, żeby może coś samemu pogrzebać. Ale do tego jeszcze trochę, więc póki co jestem zdany na Warszawskie ceny (przynajmniej prz zegarkach których BARDZO nie chcę zepsuć).

No chyba że faktycznie wyjade z tekstem podobnym do tego co napisałeś, i wynegocjuję cokolwiek. Myślisz, że wkonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystko jest wykonalne jeżeli mamy do czynienia z ludzmi który lubi swoją robotę, a nie pieniądze. Ja miałem do czynienia z 6 czy 8 zegarmistrzami. Robienie w jajo co poniektórzy mają we krwi o stwarzaniu otoczki posiadania "tajemnej wiedzy" nie wspomnę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię Zdziśka - poza Warszawą zdecydowanie taniej.

Oddaję zegarki p. Zbigniewowi Ornochowi w Piasecznie. Robił mi 2 ZiM-y i Wostoka z datownikiem.

Przegląd, smarowanie, regulacja, polerka szkiełek za 40 PLN/szt. Z Wostkiem się bawił bo balans był walnięty. Ale wymienił i też wziął za to 40.

Zegarki chodzą perfekt.

Praktycznie nastawiony. Zwalił mnie z nóg pytaniem: "A będzie pan to nosił? Trzeba konserwować to co się nosi" :P


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie może sensownych fachowców na kierunku Warszawa-Białołęka, Jabłonna, Legionowo albo Bielany, Łomianki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię Zdziśka - poza Warszawą zdecydowanie taniej.

Oddaję zegarki p. Zbigniewowi Ornochowi w Piasecznie. Robił mi 2 ZiM-y i Wostoka z datownikiem.

Przegląd, smarowanie, regulacja, polerka szkiełek za 40 PLN/szt. Z Wostkiem się bawił bo balans był walnięty. Ale wymienił i też wziął za to 40.

Zegarki chodzą perfekt.

Praktycznie nastawiony. Zwalił mnie z nóg pytaniem: "A będzie pan to nosił? Trzeba konserwować to co się nosi" :P

 

Potwierdzam tą opinię i podaję kontakt do pana Zbyszka Ornocha - 605 978 344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś ruszam do p. Zbigniewa z ZiM-em i Pobiedą "murzynkiem".

W rozmowie telefonicznej powiedział, że się "z nimi pobawi" :P


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś polecić dobrego i w miarę taniego zegarmistrza w okolicach Woli/ Bielan/ Żoliborza/ Bemowa? Chodzi o naprawę atlantica i jednej pamiątkowej rakiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowackiego 22 lub 24, koło Merkurego przy pl. Wilsona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś polecić dobrego i w miarę taniego zegarmistrza w okolicach Woli/ Bielan/ Żoliborza/ Bemowa? Chodzi o naprawę atlantica i jednej pamiątkowej rakiety.

jak byś był na Słowackiego to nie zapomnij dać znaka co i za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evocati

 

Dzięki za info.Jutro się przejadę to napiszę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś zegarmistrza na Słowackiego:

 

- Bardzo dobry dojazd dla osób nie zmotoryzowanych (w pobliżu wejście do metra Plac Wilsona)

- Lokal w bardzo oldschoolowym stylu, mało "sterylny", w mojej opinii do oddania tylko zegarki vintage

- Zegarmistrz bardzo miły i rzeczowy

- Akurat trafiłem na wizytę Pani z poczty która za pobraniem przyniosła najprawdopodobniej włos do omegi

 

Atlantic naprawiony został od ręki za darmo. Naprawa prosta (o czym wcześniej nie wiedziałem), bardzo duży plus.

 

Przykładowe ceny przeglądów:

 

Omega 100-120 zł

Atlantic 80-100 zł

Rosyjskie od 50 zł

 

ale oczywiście lepiej iść i o konkretny mechanizm zapytać. Oddam jeden na naprawę i drugi na przegląd w przyszłym miesiącu to opiszę jak wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie może sensownych fachowców na kierunku Warszawa-Białołęka, Jabłonna, Legionowo albo Bielany, Łomianki?

 

Jeśli interesuje cię okolica PL. Hallera na Pradze Płn. To polecam Pan Jacek Buks ul. Dąbrowszczaków 12. Wspominałem już o nim. Robię u niego wszystkie swoje zegarki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje cię okolica PL. Hallera na Pradze Płn. To polecam Pan Jacek Buks ul. Dąbrowszczaków 12. Wspominałem już o nim. Robię u niego wszystkie swoje zegarki. ;)

Dzięki bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie będę polecał pana, który obecnie ma tą stronę internetową: http://www.zegarmistrz.org.pl/

Praktycznie wszystko da się tutaj załatwić, pracownicy są wyspecjalizowani, nawet ciężko sprawą się zajmą, potrafią w razie potrzeby dorobić również części.

Można napisać maila, można zadzwonić, strona zwykła biała, ale w sumie chyba ważniejsze doświadczenie niż piękny wygląd w sieci, a doświadczenie mają bardzo duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam faceta z sercem, entuzjazmem i pasją, doktora, kolekcjonera i znawcę zegarków, który zajął się moimi dwoma dziadkami z lat 60-tych.

Warszawa ul.Ceramiczna 5 ( Białołęka ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna prosic o podanie ceny wraz z rodzajem usługi? To by duzo pomoglo poza stwierdzeniem ze ktos jest dobrym fachowcem;)

 

Ja juz trzy zegarki robilem na Słowackiego. Radzieckie za 60zl, szwajcary itp za 80- pelna naprawa mechanizmu. Dodatkowo mily Pan daje rok gwarancji na swoja usługę.

 

Dla porownania w Kaliszu, za podobna naprawe zapłaciłem 45zl. Wiec ciezko uwierzyc ze ktos nogl gdzies placic 30:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż można wierzyć lub nie. Raczej nie mam powodów do tego żeby nie wierzyć kolegom płacącym 30zł, a tym bardziej nie mam powodu  nie wierzyć samemu sobie i memu portfelowi  :D 

Szukajcie, a znajdziecie i takich fachowców w Warszawie, którzy za czyszczenie i konserwację biorą  30/40, a przy zegarkach z większą liczbą komplikacji 50/60.

W tym temacie o takich zegarmistrzach była już wielokrotnie mowa i wystarczy jedynie cofnąć się nieco wstecz ;)

 

A mozna prosic o podanie ceny wraz z rodzajem usługi? To by duzo pomoglo poza stwierdzeniem ze ktos jest dobrym fachowcem;)

Ja juz trzy zegarki robilem na Słowackiego. Radzieckie za 60zl, szwajcary itp za 80- pelna naprawa mechanizmu. Dodatkowo mily Pan daje rok gwarancji na swoja usługę.

Dla porownania w Kaliszu, za podobna naprawe zapłaciłem 45zl. Wiec ciezko uwierzyc ze ktos nogl gdzies placic 30:)

 

Nie ma jednolitych cenników na usługi zegarmistrzowskie.

Jak niektórzy fachowcy mawiają, każdy zegarmistrz ma swoje ceny, a wartość usługi zależy od stopnia komplikacji zegarka, uszkodzeń, dostępności i ceny części zamiennych. Inna sprawa zegarmistrz też człowiek i "SWOICH STAŁYCH" klientów inaczej ceni niż klienta okazjonalnego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, nawet u jednego zegarmistrza ceny mogą być różne w zależności od klienta. Co innego jak ktoś przyjdzie prosto z ulicy, a co innego stały klient. Sam miewam naprwy/ czyszczenie czasami w cenie około 30 zł, ale po pierwsze mam z mistrzem już wyrobiine swoje układy, a po drugie poza Warszawa chyba wszędzie jest taniej, tak jak ze wszystkim generalnie. Jest jeszcze taka rzecz że u siebie noszę tylko ruskie ew. starego Atlantica, a te droższe i tak wioze do stolicy (bo tu akurat często mi po drodze) do dobrego fachowca licząc się że zabule ale i licząc na profesjonalizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.