Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
huba_buba

Nałożenie dobrej lumy

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam fajny ale już dość stary zegarek który nie dość że bardzo lubię to dodatkowo potrzebuję aby w nocy dobrze świecił. Obecna luma już dawno przestała świecić. Pomyślałem że można by zdjąć stara a styraną czasem lume i nałożyć nową. W związku z tym kto z was ma bardzo dobre doświadczenie z nakładaniem lumy lub zna kogoś/firmę/zegarmistrza która podejmie się nałożenia dobrej jakościowo lumy (superluminova lub innej podobnej) na tarczę i wskazówki Seiko 6119-8400. Proszę o informację czy tutaj w wątku lub na priva.

post-45739-0-99565000-1396960445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrą lumę nakładał mi Robert Baum - Baum and Baum w Gdańsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymiana lumy na wskazówkach to można to zrobić samemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na wskazówkach. Nie wiem czy mogę zamieścić tu reklamę ale za symboliczną flaszkę zwykle robię cały zegarek. Tzn usuwanie starej lumy  i nakładanie nowej na tarcze wskazówki  i bezel jeśli taka w nim występuje.Jeśli Cie interesuje to  czekam na PW moge Ci pomóc.Na majla moge podesłać moje dotychczasowe dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy chcemy je poznać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

87566_DSCF7051.JPG85846_DSCF7043.JPG17146_IMG_0104.JPGWskazówkaminutowa została poprawiona potem lecz zdjecia nie mam.

Edytowane przez Dobryduch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze to wygląda. Nauczysz nas? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dziękuję za informację i propozycję, muszę się zastanowić, bo jeszcze wczoraj podjechałem do zegarmistrza i po dłuższej rozmowie chyba przekonał mnie, że jedynie opłaca się nałożyć lume na wskazówki, a indeksy zostawić ponieważ tarcza tego seiko posiada naklejane indeksy i po ich zdjęciu efekt końcowy byłby bardzo niepewny. Można też pojechać po calaku i zdjąć przyklejone indeksy i zamiast nich położyć samą lumę ale tego już nie chciał się podjąć. Położę na same wskazówki i zobaczę czy to nie załatwi sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na wskazówkach. Nie wiem czy mogę zamieścić tu reklamę ale za symboliczną flaszkę zwykle robię cały zegarek. Tzn usuwanie starej lumy  i nakładanie nowej na tarcze wskazówki  i bezel jeśli taka w nim występuje.Jeśli Cie interesuje to  czekam na PW moge Ci pomóc.Na majla moge podesłać moje dotychczasowe dzieła.

A ile świeci taka luma?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Lumę świetnie nakłada kolega Segoy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, oczekuję od lumy świecenia przez co najmniej 6 godzin. Mam w takim tanim timexie diverku i świeci bardzo przyzwoicie jak na zegarek za 50 USD. Czy ta co tu koledzy reklamują da radę przez 6 godzin? Mówię o świeceniu w sensie zdolny do odczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
huba_buba, dnia 09 Kwie 2014 - 10:20, napisał:huba_buba, dnia 09 Kwie 2014 - 10:20, napisał:huba_buba, dnia 09 Kwie 2014 - 10:20, napisał:huba_buba, dnia 09 Kwie 2014 - 10:20, napisał:huba_buba, dnia 09 Kwie 2014 - 10:20, napisał:

No właśnie, oczekuję od lumy świecenia przez co najmniej 6 godzin. Mam w takim tanim timexie diverku i świeci bardzo przyzwoicie jak na zegarek za 50 USD. Czy ta co tu koledzy reklamują da radę przez 6 godzin? Mówię o świeceniu w sensie zdolny do odczytu.

 

Dostałeś ofertę na moją lumę.

Moim zdaniem jest to jedna z lepszych lum w Europie.

Świecąca na zielono ma czas świecenia ponad 18 godzin.

Koledzy z forum chyba mogą to potwierdzić.

 

 

.

zielg.gif

 

 

Dostępne są też świecące na niebiesko

i NOWOŚĆ na BIAŁO

Ale te świecą krócej.

 

Udało mi się też znaleźć szczelniejsze pojemniki dzięki temu luma

nie wysycha tak szybko jak w poprzednich i rzadziej (co parę miesięcy)

trzeba do niej zaglądać żeby dodać wody.

 

Pozdrawiam

 

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, oczekuję od lumy świecenia przez co najmniej 6 godzin. Mam w takim tanim timexie diverku i świeci bardzo przyzwoicie jak na zegarek za 50 USD. Czy ta co tu koledzy reklamują da radę przez 6 godzin? Mówię o świeceniu w sensie zdolny do odczytu.

Do tej pory nie miałem problemu  z odczytem  godziny.Po dodaniu ,,magicznego" rozcieńczalnika  do lumy świeci mi całą noc bez problemu. Po 16H  świeci tak samo jak po 4. Zaznaczam iż  nie jest to czysta luma i  dodaje coś od siebie. Nie jest to nic  radioaktywnego ani nic podobnego.

Edytowane przez Dobryduch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.że luma od kol.Kieszonkowe świeci dobrze i długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze to wygląda. Nauczysz nas? ;)

Tu nie ma czego się uczyć. Trzeba działać. Usuwamy stara i nakładamy nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale wrócę do mojej tarczy. Czy patrząc na nią znawcy tematu podjęli by się na moim miejscu tej operacji czy lepiej dorabiać tarczę nową z miejscami na indeksy w których nałożenie lumy będzie prostrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopuje temat:-) mam dwie amfibie których używam na codzień. Czy jest ktoś, albo jakiś zakład zegarmistrzowski w okolicy Katowic który by się podjął wymiany lumy, orientuje się ktoś? Zegarmistrz do którego zwykle oddaje zegarki na czyszczenie niestety nie chciał się podjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odkopanie starego tematu, ale nie chciałem tworzyć nowego.

Czy ktoś z forumowiczów się orientuje w temacie zegarmistrza który podjąłby się nałożenia dobrej masy świecącej na wskazówki zegarka? Ewentualnie może ktoś z forumowiczów potrafi wykonać?

Oczywiście za PLN :)

Zależy mi na zachowani wodoszczelności zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odkopanie starego tematu, ale nie chciałem tworzyć nowego.

Czy ktoś z forumowiczów się orientuje w temacie zegarmistrza który podjąłby się nałożenia dobrej masy świecącej na wskazówki zegarka? Ewentualnie może ktoś z forumowiczów potrafi wykonać?

Oczywiście za PLN :)

Zależy mi na zachowani wodoszczelności zegarka.

Przeciez masz napisane kto robi. Z Bumem moge ci pomoc


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że osoby te które polecano, że mogą to zrobić były na forum ostatnio parę lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.