Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TeJot

Rolex Syloxi - krzemowa sprężyna balansu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magik.

Bo Mariuszowi się wydaje ,że większa wiedza nt detali mechanizmu daje prawo do głoszenia "ex cathedra" z wyższością jedynych prawd najprawdziwszych oraz prawo do bycia "najprawdziwszym miłośnikiem zegarków " ..

Każdy kto wg Niego zna się mniej , lub nie daj Boże ocenia zegarki po wyglądzie , nie powinien zajmować zdania na forum zegarkowym ..A każdy kto ma inne zdanie a nie poprze tego wywodem ( z wzorami ) na temat zazębienia cykloidalnego itp zasługuje na słowo "bredzisz" od MISTRZA ..

 

Darku… dziękuję za "obiektywną" ocenę mojej osoby. Przez lata funkcjonowania na tym forum, przyzwyczaiłem się do różnych sytuacji. Ale żeby trzymać się tematu… proponuję wprowadzenie zmian do regulaminu KMZiZ. Wpiszmy, że jakakolwiek krytyka firmy Rolex na forum KMZiZ będzie piętnowana włącznie z usunięciem nieposłusznego delikwenta z forum. Można też dać zapis, iż próba dyskusji z dogmatem, że Rolex to najlepsza firma świata, będzie karana zawieszeniem uczestnictwa w forum, a w ostateczności może doprowadzić do usunięcia z forum. A poważnie… chyba wolno jest mi mieć odrębne zdanie ?. Jak robiłem sobie żarty dyskutując na poziomie stereotypów, chętnych do przywalenia nie brakowało. Jak zacząłem pisać merytorycznie, to do rozmowy włączyły się może ze dwie osoby, a na końcu dowiedziałem się od oponentów, że się wywyższam. Rozumiem, że od dzisiaj jakikolwiek wyłom i próba wyrażenia własnego zdania sprzecznego z wolą entuzjastów jedynej słusznej opcji zegarkowej, będzie uznane za toksyczne i psucie atmosfery na forum ?. Ja nie deprecjonuję pasji kogokolwiek… każdy to odczuwa jak chce. Ale wyrażanie autorytatywnych poglądów dobrze byłoby poprzeć jakimikolwiek merytorycznymi argumentami w myśl idei Zarządu, że forum ma pełnić rolę edukacyjną. Tego w wielu dyskusjach brakuje. To wszystko, co mam do powiedzenia w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tego nie widzisz, że to Ty atakujesz ludzi a nie odwrotnie? Za grosz uśmiechu, dystansu i tolerancji. Ten wątek jest tylko tego przykładem. Ludzie przestali już reagować na Twoje zaczepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Darku… dziękuję za "obiektywną" ocenę mojej osoby. Przez lata funkcjonowania na tym forum, przyzwyczaiłem się do różnych sytuacji. Ale żeby trzymać się tematu… proponuję wprowadzenie zmian do regulaminu KMZiZ. Wpiszmy, że jakakolwiek krytyka firmy Rolex na forum KMZiZ będzie piętnowana włącznie z usunięciem nieposłusznego delikwenta z forum. Można też dać zapis, iż próba dyskusji z dogmatem, że Rolex to najlepsza firma świata, będzie karana zawieszeniem uczestnictwa w forum, a w ostateczności może doprowadzić do usunięcia z forum. A poważnie… chyba wolno jest mi mieć odrębne zdanie ?. Jak robiłem sobie żarty dyskutując na poziomie stereotypów, chętnych do przywalenia nie brakowało. Jak zacząłem pisać merytorycznie, to do rozmowy włączyły się może ze dwie osoby, a na końcu dowiedziałem się od oponentów, że się wywyższam. Rozumiem, że od dzisiaj jakikolwiek wyłom i próba wyrażenia własnego zdania sprzecznego z wolą entuzjastów jedynej słusznej opcji zegarkowej, będzie uznane za toksyczne i psucie atmosfery na forum ?. Ja nie deprecjonuję pasji kogokolwiek… każdy to odczuwa jak chce. Ale wyrażanie autorytatywnych poglądów dobrze byłoby poprzeć jakimikolwiek merytorycznymi argumentami w myśl idei Zarządu, że forum ma pełnić rolę edukacyjną. Tego w wielu dyskusjach brakuje. To wszystko, co mam do powiedzenia w tym temacie.

 

 

Naprawdę tego nie widzisz, że to Ty atakujesz ludzi a nie odwrotnie? Za grosz uśmiechu, dystansu i tolerancji. Ten wątek jest tylko tego przykładem. Ludzie przestali już reagować na Twoje zaczepki.

proponuie

post-48316-0-83005600-1397494245.jpg

i po sprawie....

O zegarki się kłócić?,o piłka to już co innego....... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja na zgodę podrzucam, merytorycznie, newsa...

 

http://chronos24.pl/jean-frederic-dufour-nowym-ceo-rolexa/

Nowy CEO , jak widać związany był z producentami z czołówki branży . Ciekawe jak stosunkowo młody wiek wpłynie na strategię firmy. Z jednej strony oczekiwania klientów w odniesieniu do panujących trendów ( np. wielkość ) z drugiej strony konserwatywni klienci którzy lubią Rolexa za to ze jest jaki jest .

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Naprawdę tego nie widzisz, że to Ty atakujesz ludzi a nie odwrotnie?

 

:blink:  Raczysz chyba żartować ?. Prześledziłem swoją aktywność w tym temacie. 1 wpis - dotyczy włosa breguetowskiego, 2 wpis - wyjaśnienie problemów włosa płaskiego w kontekście zasadności użycia włosa breguetowskiego, maksymalnie merytoryczny post. 3 wpis - wymiana poglądów z Tomkiem, merytorycznie. 4 wpis - zapytanie o merytorykę dyskusji na temat osiągnięć firmy Rolex. I wtedy Irek sprowadził ciekawą dyskusję do (i tu cytat) mumbo jumbo. 5 wpis wynikał z troski o jakość dyskusji na forum i nadal ZERO ataków personalnych. Dopiero w ostatnich dwóch postach nieco się poirytowałem, ale nawet te treści trudno zakwalifikować jako konkretne ataki personalne. Jak więc możesz twierdzić, że ja atakuję ludzi ?. W zdecydowanej większości swoich postów odnoszę się do zegarków, nie obrzucam ludzi epitetami :unsure:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że mogą się pokusić szybciej o jakiś nowy model z nowym CEO niż o grzebanie w obecnej kolekcji. To przecież cały dorobek marki i na nim zbudowali swą pozycję. Uważam, że nawet w nowych modelach będą się kierować swoją polityką: produkt ma być max użyteczny i niezawodny, za dużo mają do stracenia. Generalnie zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby szykowaly się Rolex'y w 42mm rozmiarze ? 

Ja osobiście wielkich zmian nie oczekuje ale nie zaszkodzi im uzupełnienie portfolio o jakieś nowości 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby szykowaly się Rolex'y w 42mm rozmiarze ? 

Ja osobiście wielkich zmian nie oczekuje ale nie zaszkodzi im uzupełnienie portfolio o jakieś nowości

 

To jest wlasnie to , wielkich zmian potencjalni klienci nie oczekują ale wlasnie : jakby było 42 mm :)

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Darku… dziękuję za "obiektywną" ocenę mojej osoby.

 

Coś Cię nie lubi zarząd :P

W kompleksy ich wpędzasz? :D

 

wyluzujcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz , każda ocena jest subiektywna :)

Wysoko oceniam Twoją wiedzę w temacie , ale chciałem w ten sposób zwrócić uwagę ,że przesadzasz atakując innych ..a ze sprawą lubienia bądź nie Roleksa nie miało to nic wspólnego , więc związku z jakąkolwiek zmianą bądź nie regulaminu w tej kwestii nie widzę żadnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwu godny fanatyzm :)

Jeżeli fanatyzm oznacza docenienie jakości wykonania, niezawodności, designu i walorów użytkowych, to ok Łukasz, możesz uznać mnie za fanatyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fanatyzm oznacza docenienie jakości wykonania, niezawodności, designu i walorów użytkowych, to ok Łukasz, możesz uznać mnie za fanatyka :)

   Uważam że za takie pieniądze za jakie sie kupuje Rolexa to nie ma sie czym podniecać. Śmiechu warte że mechanizmy rolexa są tak produkowane że kamienie łożyskujące w nich pylą a sam mechanizm jest zaprojektowany tak aby był uzależniony od serwisu bo inaczej sie zużyje dość szybko. Ktoś zaraz napisze że " stać Cie na rolexa to stać Cie na serws" A jeśli ja zechce podarować rolexa komuś mniej zamożnemu, kogo nie będzie stać na serwis??? Uważam że w zegarku za taką kase nie powinien pylić mechanizm i gdyby rolex chciał to by takie mechanizmy robił a to że robią dziadostwo za sporą kase to jest celowa robota i strategia firmy. I nie wiem czym sie niektórzy podniecają, bo ja posiadam czarnego suba bez daty i nie widzę różnicy w jakości wykonania chodź by nawet w porównaniu z certiną ds action diver, która kosztuje 2300. Tylko snoby sie podniecają rolexami. Ja swojego już nawet nie zakładam bo prócz napisu na tarczy "rolex" to nie widzę w nim nic nadzwyczajnego. I coś jeszcze Wam napisze. Ja to jestem kawał skur...la wiec w to wszytko wbijam, ale Wy jak się macie za takich dobrych ludzi to pomyślcie ile dobrego na świcie byście mogli uczynić i ulu głodujących ludzi wykarmić albo ilu chorym dzieciom w potrzebie pomóc. Ale wy wolicie karmić swoją pychę i swój snobizm rolexami. Ja jestem taki sam ale przynajmniej sie z tym nie kryje. Wole nosić rolexa niż dać pieniądze np.na pomoc jakiemuś dziecku które potrzebuje drogiej operacji a jago rodziców na to nie stać:):):) Kiedyś w tv pokazwywali taką umierającą dziewczynkę a ja na drugie dzień planowałem kupić rolexa i przez chwile miałem dylemat, że może na nią bym te pieniądze przeznaczył. Ale jednak mój egoizm wygrał i kupiłem rolexa. 

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy drogich zegarków. Bogactwo Panowie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne, ale nasuwa mi się tylko "poznasz głupiego po słowach jego" ;) no i "don't feed the troll"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczególnie błysk inteligencji poznać po knajackim sposobie wyrażania się np. " wiec w to wszytko wbijam" ( cytat i pisownia oryginalna ) oraz logice typu " Ja swojego już nawet nie zakładam bo prócz napisu na tarczy "rolex" to nie widzę w nim nic nadzwyczajnego ..." oraz "Kiedyś w tv pokazwywali taką umierającą dziewczynkę a ja na drugie dzień planowałem kupić rolexa i przez chwile miałem dylemat, że może na nią bym te pieniądze przeznaczył. Ale jednak mój egoizm wygrał i kupiłem rolexa"

 

Wystarczy samo za siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Uważam że za takie pieniądze za jakie sie kupuje Rolexa to nie ma sie czym podniecać. Śmiechu warte że mechanizmy rolexa są tak produkowane że kamienie łożyskujące w nich pylą a sam mechanizm jest zaprojektowany tak aby był uzależniony od serwisu bo inaczej sie zużyje dość szybko. Ktoś zaraz napisze że " stać Cie na rolexa to stać Cie na serws" A jeśli ja zechce podarować rolexa komuś mniej zamożnemu, kogo nie będzie stać na serwis??? Uważam że w zegarku za taką kase nie powinien pylić mechanizm i gdyby rolex chciał to by takie mechanizmy robił a to że robią dziadostwo za sporą kase to jest celowa robota i strategia firmy. I nie wiem czym sie niektórzy podniecają, bo ja posiadam czarnego suba bez daty i nie widzę różnicy w jakości wykonania chodź by nawet w porównaniu z certiną ds action diver, która kosztuje 2300. Tylko snoby sie podniecają rolexami. Ja swojego już nawet nie zakładam bo prócz napisu na tarczy "rolex" to nie widzę w nim nic nadzwyczajnego. I coś jeszcze Wam napisze. Ja to jestem kawał skur...la wiec w to wszytko wbijam, ale Wy jak się macie za takich dobrych ludzi to pomyślcie ile dobrego na świcie byście mogli uczynić i ulu głodujących ludzi wykarmić albo ilu chorym dzieciom w potrzebie pomóc. Ale wy wolicie karmić swoją pychę i swój snobizm rolexami. Ja jestem taki sam ale przynajmniej sie z tym nie kryje. Wole nosić rolexa niż dać pieniądze np.na pomoc jakiemuś dziecku które potrzebuje drogiej operacji a jago rodziców na to nie stać :):) :) Kiedyś w tv pokazwywali taką umierającą dziewczynkę a ja na drugie dzień planowałem kupić rolexa i przez chwile miałem dylemat, że może na nią bym te pieniądze przeznaczył. Ale jednak mój egoizm wygrał i kupiłem rolexa. 

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy drogich zegarków. Bogactwo Panowie!!!

No to jest wpis naprawde na poziomie  :) a pozniej sie dziwimy ze takie a nie inne stereotypy kraza o wlascicielach Rolexow  :D  :D

 

Kolego pokaz no tego swojego Roleksa , w innym dziale jest watek o klubie milosnikow tej marki 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tylko o rolexy, ale o wszystkie drogie zegarki, które się kupuje tylko i wyłącznie aby podnieść swoje ego, podleczyć swoje kompleksy lub pokazać innym że nas stać i że mamy kase. Firmy z drogimi zegarkami żyrują właśnie na takich ludziach, których stać i którzy chcą posiadać coś drogiego tylko dlatego że innych na to nie stać. Taki też jestem ja :) Kupa kasy idzie na takie zabawki jak zegarki a tak naprawdę w ogóle one nie są potrzebne, tzn chodzi mi o to że kupując np Audi A8 warte ponad 500 tyś zł to czujemy ten luksus i jest róznica w jeździe porównując np z Dacią Logan. A kupując taki zegarek który jest warty kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy, co nam to daje??? Lepszy komfort niż np tanie seiko 5? A może dokładniejsze odmierzanie czasu niż np kwarcowy Fuji?:))) Kupujesz rolexa za 50 tyś lub wiecej i pyli w nim mechanizm:)) To jest jakaś parodia. Ale firma rolex uważą że skoro bogatego frajera stać na rolexa to niech jeszcze buli za serwis:) 

 

Uważam że ludzie dobrzy i inteligentni tacy o dobrym sercu (oczywiście ja z wyjątkiem inteligencji taki nie jestem) powinni raczej za te olbrzymie, chore pieniądze jakie przeznaczają na zegarki pomagać ludzią w potrzebie:) Ja np wole kupić drogi zegarek z którego tak naprawdę nie mam żadnych korzyści prócz świadomości że go mam niż pomóc komuś. Mógł bym przeznaczyć te 50 tyś na schronisko dla psów ale po co??? Wole mieć zegarek:) Bo taki jestem:) A inni udają inteligentów na tym forum a tak naprawdę są nadętymi bufonami z nadmiarem pieniędzy, takimi jak ja:)

 

Tylko sie pytam po raz kolejny tych wszystkich bufonów co uważają że rolex jest taki super?  Z czym on jest wart swojej ceny ? Jak dobrze wyregulowana Eta 2824 ma taką samą dokładność chodu?:) Jakość wykonania rolexa wcale nie jest lepsza jak zegarków które kosztują po 3 tyś zł. Wiec czym ci wszyscy jego wielcy fani sie podniecają?

 

Jak ja nosiłem swojego rolexa suba to cześć ludzi myślała że jestem nadętym szpanerem, który nie ma co robić z kasą, cześć ludzi myślała że to podróbka, a cześć ludzi nie zwracała uwagi na ten zegarek? Wiec na czym polega fenomen tej marki???

 

W stanach zjednoczonych to tylko nowobogatcy polaczkowie noszą rolexy i bogate cygany, bo kogo innego to wstyd to nosić. Wiec śmieszy mnie jak tu niektórzy sie tymi zegarkami podniecają. A swojego suba zdjęcia wkleje za chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek zalozyl ten topic w konretnym celu i nie przypuszczam zeby chodzilo o podobne dyskusje ale przenies sie kolego do watku " na wesolo " z checia tam z Toba porozmawiam . To jest taki watek o byleczym 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mój roli post-69851-0-78435800-1397572024_thumb.jpg

 

jak coś to jest na sprzedaż. Pisać na PW

 

Wymyślają jakieś sprężyny krzemowe a kamienie łożyskujące w mechanizmach pylą hahahaha :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze zapylilo chyba cos jeszcze oprocz mechanizmu w jego Rolexie.

Mozna prosic moda aby wykasowal niemerytoryczne wpisy?

A kolege zapraszamy do innego watku co by sie pochwalil zegarem i konkretami(artykul, linki) nt "pylenia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może kolego jabol135 wstawisz jakieś zdjęcie zrobione przez siebie, zamiast brać z internetu?  :wacko:

Nie twierdzę, że jesteś oszustem, bo być może to Ty go kupiłeś rok temu na Uhrforum.

Ale do czasu, aż tego nie udowodnisz proponuję ewentualnym nabywcom wstrzymać się z pisaniem PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to tak w temacie tej sprężyny krzemowej:) Moim zdaniem są to nowości marketingowe nikomu do niczego nie przydatne. W dzisiejszych czasach firmy takie jak rolex, robią zegarki nie z pasji zegarmistrzowskiej tylko z pasji do robienia pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może kolego jabol135 wstawisz jakieś zdjęcie zrobione przez siebie, zamiast brać z internetu?  :wacko:

Nie twierdzę, że jesteś oszustem, bo być może to Ty go kupiłeś rok temu na Uhrforum.

Ale do czasu, aż tego nie udowodnisz proponuję ewentualnym nabywcom wstrzymać się z pisaniem PW.

Jestem oszustem:) Mam rolexa z tureckiego bazaru hahaha :ph34r:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żartowałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy już tu takiego jednego z Bentley-em, pamiętacie? :lol:

My tu nieufni jesteśmy, przykładasz dzisiejszą Wyborczą do ręki,walisz fotkę i zamykasz wszystkim usta. ;) Ale pewnie bedzie jakieś "ale" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.