Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Tak trzymać - u mnie zupełne przeciwieństwo - popularny kaliber na OEMie a cieszy jak Twój ;-)

post-55792-0-97376500-1438882280_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - podziwiam Was - takie upaly a Wy w paskach a nie na gumie :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też podziwiam ,bo wytrzymałem na urlopie tylko jeden dzień i to wcale nie najgorętszy


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wytrzymałem cały tydzień na pasku i jakoś mi się nie chciało zdejmować zegarka

 

Ale było gorąco, tylko trzeba go czasem zanurzyć bo to zegarek nurkowy jest przecież :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam jakoś szkoda skóry moczyć i dlatego noszę go teraz na gumie, ale i tak jest gorąco.

Dla poprawy komforu luzuje o jedną dziurkę, albo przekładam zegarek na prawdę rękę


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - podziwiam Was - takie upaly a Wy w paskach a nie na gumie :huh:

Klimatyzowane pomieszczenie - na plaży jest Monster albo G- jakoś nie toleruję PAMa na gumie

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem założenie że testuje skórę w różnych warunkach więc nawet było wskazane namoczenie w słonej wodzie i po wystawienie na słońce albo jeszcze włożenie w piach :) 

 

crush-test - wytrzymał i tylko nabrał charakteru :)

 

OsSkL7.jpg

 

TdUU4W.jpg

 

95852E.jpg

 

LHKTfj.jpg

YltLDt.jpg

 

jfdub2.jpg

8yLp5k.jpg

YORV1c.jpg

 

BO4PVT.jpg

3sImqz.jpg

 

więcej zdjęć mam w telefonie jak wygląda teraz wrzucę chwilę późnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem założenie że testuje skórę w różnych warunkach więc nawet było wskazane namoczenie w słonej wodzie i po wystawienie na słońce albo jeszcze włożenie w piach :)

 

crush-test - wytrzymał i tylko nabrał charakteru :)

 

OsSkL7.jpg

 

TdUU4W.jpg

 

95852E.jpg

 

LHKTfj.jpg

YltLDt.jpg

 

jfdub2.jpg

8yLp5k.jpg

YORV1c.jpg

 

BO4PVT.jpg

3sImqz.jpg

 

więcej zdjęć mam w telefonie jak wygląda teraz wrzucę chwilę późnej :)

fajnie ze traktujesz PAMa jako zegarek użytkowy bez chuchania i dmuchania. Nie wiem czy ja bym potrafił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pasek skórzany ( aligator) bardzo szybko się popsuł jak popływałem w morzu, skóra + słona woda nie idą w parze.

 

Osobiście uważam, że najbardziej użytkowa jest bransoleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zasygnalizowałem w paru wątkach, coraz bardziej bierze szajba na punkcie tej marki. Póki co, potencjalny zakup to marzenie ściętej głowy, ale powoli kreuje się jakiś plan oszczędnościowy ;).

Na które modele powinienem zwrócić uwagę?

 

1. Lubię, gdy zegarek specjalnie nie odstaje i jest raczej płaski (patrzeć w kierunku Radiomirów?). Zdaję sobie jednocześnie sprawę, że dopóki nie użyję piłki do metalu, to żaden PAM nie zmieni się w JLC ultra thin.

2. Im dłużej gapię się na zdjęcia, tym bardziej podobają mi się minimalistyczne modele z minutą i godziną. Mała sekunda to co najwyżej opcja. Z tego samego powodu wolałbym nie mieć loga.

3. Automat lub nakręcany, żadnej różnicy mi to nie robi, ale miło by było mieć przezroczysty dekiel :).

4. Mój nadgarstek to około 17 cm. Nosząc na nim 42mm-ową Eternę, uznałem pewnego dnia, że to chyba maksymalna wielkość zegarka, która nie sprawi, że będę wyglądał tak http://cdn.instructables.com/FZV/0FLT/HIGFIW3Z/FZV0FLTHIGFIW3Z.LARGE.jpg

A następnie udałem się do sklepu, gdzie stwierdziłem, że Panerai w rozmiarze mniejszym, niż 44 mm, wygląda u mnie po prostu dziwacznie (jak u sporej, dość kudłatej kobiety). Jemu większe gabaryty nie tylko nie przeszkadzają, ale wręcz pasują.

5. Lubię kanapki (mimo, że tęsknię za polskimi pierogami). 

6. Podejrzliwie patrzę na modele 47 mm... a jednocześnie wiele z nich mi się podoba (taki 372 <3). Rozumiem, że zegarkom tej marki rozmiar nie przeszkadza, ale miałbym pewne obawy, czy na 17 cm taki garnek nie byłby zbyt spory.

7. Coś uniwersalnego - do tańca, grzańca i różańca.

 

Z góry dzięki za jakieś sugestie :).

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Moim zdaniem, przy tym rozmiarze nadgarstka i Twoich preferencjach, najlepszym wyborem będzie 560 lub 112.

Wydaje mi się, że rozmiar 47 jednak będzie za duży, ja mam nadgarstek 18,5 cm i chociaż bardzo podobają mi się 372 i 422 to mimo kilku "podejść" odpuściłem temat :( Na mój nadgarstek 44 to max, ale co kto lubi-PAM'y to chyba jedyne zegarki, które mogą być "za duże". Trzeba przymierzać, ja też początkowo celowałem w kopertę luminor, a skończyło się na 312, bo na moim nadgarstku prezentowała się znacznie lepiej.

Powodzenia w poszukiwaniach swojego PAM'a, dla mnie to była duuuża frajda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie pobrałem katalog Panerai i już wiem co będę robić przez resztę soboty, a może i całego weekendu :)

 

Co raz bardziej pochłania mnie ta stylistyka i już się obawiam czym to może się skończyć.

 

@atrax - test nadgarstkowy powinien rozwiązać kwestię wielkości koperty, ale wydaje mi się że 47mm to może być hardcore,

jeżeli wybierzesz Radmimira to staniesz się moim bohaterem bo na formum raczej same Luminory :D

 

mnie osobiście najbardziej podoba się 392, ale to pewnie będzie ewaluować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli współczesne dwuwskazówkowce to tylko rozmiar 44 ( luminor) lub 45 ( radiomir) oraz jedne i drugie w 47.( możew metalach szlachetnych coś mniejszego by się jeszcze znalazło ) Mniejsze 42 lub nawet 40 mm to już automaty z mniej czytelną tarczą ( mała sekunda, data itd ) swoją drogą to paradoks że te mniejsze tarcze są zapychane dodatkowymi funkcjami a czysta musi być min 44

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atrax, jak ktoś powyżej zauważył, jeżeli wersja minimalistyczna to 560 lub 112 będzie najlepszą opcją. Są one dość płaskie, ponieważ to manuale i IMO bardzo dobrze leżą na ręku. Zawsze myślałem, że jak już będę kupował PAMa to tarcza kanapka i mała sekunda to zestaw obowiązkowy, ale  jak przymierzyłem 510 i 560, to stwierdziłem, że mała sekunda zaburza spójność tego zegara.

 

Wybór stał się prosty ;)

 

g31qt9.jpg

 

DtMEQB.jpg

 

Co do płaskości i nieodstawania to IMO Luminor jest najlepszym wyborem :)


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest naprawdę cudny :).

 

I dziękuję wszystkim za opinie. Wyroby tej firmy są tak różnorodne, że po paru godzinach przeglądania, porównywania parametrów/gabarytów i wklepywania numerków w google, rozbolała mnie głowa :D. Przynajmniej wiem, o co zapytać w trakcie przymiarki :).

 

 

---

E D Y C J A

---

 

W kilka godzin po napisaniu tej wiadomości wybrałem się znowu do mojej ulubionej przymierzalni. Szkoda, że nie wpadłem na pomysł ruszenia tyłka do salonu Panerai, bo takowy tu mają.

Niestety w sklepie nie mieli modeli 560 i 112, ale i tak warto było się przejść :). Na miejscu przywitał mnie pan, którego życzliwość, pogodność, postura i twarz odzwierciedlała w 100% naszego pana Boczka z Kiepskich. W dodatku okazał się ogromnym fanem tej manufaktury. Spędziliśmy ok godzinę na bardzo sympatycznej rozmowie, gdzie wytłumaczył mi historię marki, sens takiego a nie innego koloru lumy oraz takich, a nie innych rozwiązań technologicznych. Przymierzyłem większość tamtejszych PAM-ów, niektórym zrobiłem zdjęcia. Na odchodne, w bonusie dostałem ten śliczny, książkowy katalog na 2014-2015. Wreszcie będę mógł się z łatwością poruszać po tych wszystkich numerach PAM#####.

Kolejna przymiarka rozwiała moje wątpliwości, że 44mm to dla mnie w sam raz i nie chcę ani mniej, ani więcej. Np. 535 (42 mm) wyglądał u mnie dość pękato, podczas gdy reszta (nawet dość grubych) zegarków, po prostu masywnie.

 

Z ciekawości poprzymierzałem też Radiomira:

qauJCDu.jpg HM6Gh0r.jpg

 

I naprawdę nie wygląda źle. Nieco nie podobają mi się może uszy, ale pod względem płaskości i ogólnej elegancji, mega! Brakuje mi jednak trochę tej charakterystycznej dźwigni zabezpieczającej koronkę :). Będę musiał jeszcze raz rozważyć ten model w przyszłości, bo o ile zmiana pasków może nie być tak łatwa jak w Luminor (ale czy na pewno?), to jednak zegar ma to coś :)

 

Później jeszcze poprzymierzałem Luminora GMT oraz 000. Głównie po to, by się zorientować, czy nie będę miał problemów z rozmiarem... jak na mój gust wygląda to ok, nawet bardzo ok. 

 

nSmHUcd.jpg 5cnzDY7.jpg

 

Tak więc bardzo powolutku zaczynam się przymierzać do realizacji kolejnego marzenia zegarkowego ;). 560 lub 112

Może rok? Może 2? Na pewno będzie warto poczekać, bo co prawda mógłbym odsprzedać moje obecne zegarki, ale chyba za bardzo je lubię :)

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości poprzymierzałem też Radiomira:

qauJCDu.jpg

 

Fajnie wyszedł ten PAM610. Jakby z ceramiki był. Edytowane przez spy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda ten Radiomir, miło go zobaczyć dla odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał decydować dzisiaj, pewnie bardzo trudno byłoby mi się powstrzymać od jego kupna. Na szczęście mam czas. Mocowanie paska mi się nie podoba, ale cała reszta wymiata.

Sprawdziłem też, że wymiana pasków w tym modelu nie jest tak skomplikowana, choć może nie jest tak finezyjna, jak w Luminorach :)

---

DiegoArmando - uroczy jest ten katalog :). Sam nie mogę przestać się gapić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu zdjęcia z wody, ram gdzie jest właściwe miejsce Pama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu zdjęcia z wody, ram gdzie jest właściwe miejsce Pama :)

I nawet działa jeszcze dziś  :lol:  :lol:  :lol:

 

 

BTW

Panowie możecie napisać mi ile macie szlufek przy gumie. U mnie jest tylko jedna (tak wyszedł z Jansen) a w necie na fotkach widzę że niektóre gumy mają dwie.

Edytowane przez S-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.