Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Bazą jest unitas, oczywiście. I to tyle jeśli chodzi o moje postrzeganie tego werku. Nie mam z nim problemu, zegarek może kosztowac xxx i jeśli się podoba to jest ok.

Ależ oczywiście masz 100% racji, można porównać na przykład do et w IWC i tym co z nimi zrobiono. Unitas na pewno wygodniejszy w pracy i serwisie i bliższy oryginalnym leciwym werkom rolexa niż nowe konstrukcje.

Sorry wróciłem do domu i pomyślałem, że se popisze coś :D

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież po to jest to forum by dyskutować na takie tematy i na tym poziomie, a nie o brodach, polityce i nowym kolorze tarczy w 20-letnim modelu ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o brodach jest ok, 20 letnie tarcze tez ciekawe, jak zmieniają kolor czy indeksy od promieni UV czy leżakowała w ciemności etc.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się zrozumieliśmy ;) Ty mówisz o vintage i "starzeniu", co bardzo szanuję, ja mówiłem o niby "nowych" modelach ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko tarcza ale i bezel ;-) obydwie historie pokazują zaś że ludzie chcą zegarków ,które "im się podobają"... a nie jakichś inżynierskich wodotrysków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie... i Panie :)

 

w związku ze zbliżającymi się nieuchronnie, okrągłymi urodzinami, na mój nadgarstek, po kilkuletniej nieobecności, powrócił :)

Powrócił na swoje miejsce ;)

 

Z tego miejsca chciałbym również serdecznie podziękować Paniom z Jansen za jak zwykle świetną obsługę sprzedażową :)

 

d36dd860667edad9gen.jpg

Edytowane przez Peacemaker

Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna 112, gratulacje. Seiko nadal nosisz?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... i Panie :)

 

w związku ze zbliżającymi się nieuchronnie, okrągłymi urodzinami, na mój nadgarstek, po kilkuletniej nieobecności, powrócił :)

Powrócił na swoje miejsce ;)

 

Z tego miejsca chciałbym również serdecznie podziękować Paniom z Jansen za jak zwykle świetną obsługę sprzedażową :)

 

 

Fotka chyba jeszcze sprzed sklepu ;)

Gratulacje

no i wszystkiego najlepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z samochodu;), ale faktycznie widok za oknem znajomy ....

 

Również gratuluję i wszystkiego najlepszego:)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha! Dziękuję!

 

Co do Seiko, to nie, nie mam żadnego na stanie.

 

A fotka rzeczywiście, zaraz po wyjściu :))

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Unitasa . To bezwzględnie bardzo udany mechanizm jest .

Wystarczy uświadomić sobie , jak trudno znaleźć niesprawną , wyposażoną weń , 50- czy 60-letnią  ruską Mołnię ( a 50 do 100 PLN za sztukę ) i to pomimo , że większość z nich nie doznała żadnego serwisu , o szwajcarskim nie wspominając .

Trudno o lepszą rekomendację .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem na myśli zarzucanie niczego Unitasowi poza korelacją wartości mechanizmu zastosowanego w Panerai do ceny.

Jeżeli mam zapłacić te samo 25.000 za inhouse i zdobionego unitasa wybór wydaje się oczywisty. Przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja przyjmuję średnią wartość dla nowych/starszych nowych PAM 210/112, na poziomie 16-18k PLN, i to, w świetle obecnych cen Rolex'a, IWC czy Omegi, jest dla mnie akceptowalną ceną, za to, co otrzymuję.

23k++ rzeczywiście nie jest ceną do zaakceptowania, choć dla mnie bez znaczenia czy mówimy o 560-tce czy o 112-tce. Za 25k PLN można mieć już IWC Big Inge czy IWC Big Pilot, oba in-house z 7-dniową rezerwą chodu, z Pellatonem, który bije na głowę opcję in-house Panerai, jak i OPX.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przez Ciebie zegarki są znacznie droższe, cennikowo nawet dwa razy.

Poza tym - De gustibus non est disputandum.

Do mnie design IWC w ogóle nie przemawia, więc z mojej perspektywy te zegarki są warte dużo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Jednak dla mnie Everything should be simplest as possible, but not simpler ;) 

I mechanizmy in-house nowych PAM'ów powinny być pod deklem. Urody IWC cal. 9828 czy 83, Patka cal. 25-21 czy VC cal. 1003, zdecydowanie nie mają za grosz.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten nowy Pam.

Ciekawi mnie jak prezentuje się na żywo zmieniona osłona koronki, bo z tego co widzę odchudzili ją razem z kopertą, tak żeby zachować proporcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Just 99 pieces will be created." I tyle w temacie :)

99 dotyczy innego modelu - Radiomira.

 

676 wyglada naprawdę ciekawie.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie oblookac na żywo. Imo to fajna alternatywa dla tych z mniejszymi nadgarstkami.

 

 

IP6s


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6fd39448e403cc23cfbebb5a54cbea42.jpg769afd35265db8f51637b9815cca88cf.jpg

 

Na nowym sprzęcie Filipa i Piotra

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobry krok i ukłon w stronę fanów marki z mniejszymi nadgarstkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.