Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Tak wygląda Sub na mojej łapie - raczej za duży

 

Chłopaki, przyznaję że 372 układał się/przylegał ładnie, ale wówczas rozmiar koperty wydawał się mimo wszystko za duży.

Tomek, jak podjadę do salonu to zrobię jakieś zdjęcia

Mariusz, jest bardziej niż OK :)

Edytowane przez Jash
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpuszczacie mnie

Niemniej jednak podjadę do Jansena i przymierzę jakiejś 47mm


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpuszczacie mnie

Niemniej jednak podjadę do Jansena i przymierzę jakiejś 47mm

 

 O fajnie i zrób fotki grubości. Moje obawy wynikają z faktu, że jestem kompletnie zadurzony w vintagach, a jedyny Pam jakiego  posiadałem to 392 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mariusz, ja też kilka razy robiłem podejście do 389, za każdym razem wydawał się za duży i odpuszczałem, choć dalej mi siedzi w głowie :wub: .

post-64114-0-91417700-1472571682_thumb.jpg

Tak jak napisał @pablo: nie jako codzienny, ale "od święta"…może kiedyś. U Ciebie wygląda bardzo ok, więc 372 będzie perfect ;).

 

Ale PAM389 to jest jednak inne 47mm niż manuale, 372 i 422 leżą świetnie nawet na mniejszych, ale płaskich nadgarstkach. 

 O fajnie i zrób fotki grubości. Moje obawy wynikają z faktu, że jestem kompletnie zadurzony w vintagach, a jedyny Pam jakiego  posiadałem to 392 :)

 


372 jest najbardziej vintage w całej ofercie: "klasyczne" 47mm, manual i pleksi, które daje niesamowitego kopa temu zegarku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Podobno juz nie plexi :wacko:

 

Też słyszałem, ale na ich stronie tego nie widzę…szkoda by było :(.  Myślę, że jeszcze się coś znajdzie ze starszej referencji, na chrono24 jest tego trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda Sub na mojej łapie - raczej za duży

 

Chłopaki, przyznaję że 372 układał się/przylegał ładnie, ale wówczas rozmiar koperty wydawał się mimo wszystko za duży.

Tomek, jak podjadę do salonu to zrobię jakieś zdjęcia

 

Za duży? E tam. ;)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem, ale na ich stronie tego nie widzę…szkoda by było :(.  Myślę, że jeszcze się coś znajdzie ze starszej referencji, na chrono24 jest tego trochę.

W sumie to tylko by szkielko zmienili a to jak sadze bedzie jeszcze przez dluzszy czas do kupienia dla upartego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

W sumie to tylko by szkielko zmienili a to jak sadze bedzie jeszcze przez dluzszy czas do kupienia dla upartego ;)

Niewykluczone, że szafir jest inaczej mocowany i wtedy d*pa.

Ja zupełnie nie rozumiem tego posunięcia, przecież pleksi robi całą robotę w tym modelu, nadaje mu niepowtarzalnego charakteru.

 

Ps. Mariusz, nie myślisz czasami o powrocie do PAM'a?

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fajnie i zrób fotki grubości. Moje obawy wynikają z faktu, że jestem kompletnie zadurzony w vintagach, a jedyny Pam jakiego posiadałem to 392 :)

Postaram się

 

Mariusz, ja też kilka razy robiłem podejście do 389, za każdym razem wydawał się za duży i odpuszczałem, choć dalej mi siedzi w głowie :wub: .

 

Tak jak napisał @pablo: nie jako codzienny, ale "od święta"…może kiedyś. U Ciebie wygląda bardzo ok, więc 372 będzie perfect ;).

 

Ale PAM389 to jest jednak inne 47mm niż manuale, 372 i 422 leżą świetnie nawet na mniejszych, ale płaskich nadgarstkach.

 

 

372 jest najbardziej vintage w całej ofercie: "klasyczne" 47mm, manual i pleksi, które daje niesamowitego kopa temu zegarku ;)

Też miałem ze trzy podejścia....do Rolka, ale dlatego, że wydawał mi się za mały

Do Pama rozmiar 47mm na początku w ogóle nie podchodziłem, bo z góry zakładałem, że jest za duży, ale jakiś czas temu jak byłem w salonie to z ciekawości mierzyłem tylko większe koperty a to już o czymś świadczy...

 

Przy 372 faktycznie nie czuć dyskomfortu związanego z rozmiarem, zegar jest dość płaski i fajnie przylega do nadgarstka.

 

389 to już gigant właśnie przez tą grubość, pasek też potęguje to wrażenie, ale spodobał mi się ten skubaniec

 

 

Z tym szafirem zamiast plexi to potwierdzone info ?

A może zwyczajnie dodali jakąś nową referencje?

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że szafir jest inaczej mocowany i wtedy d*pa.

Ja zupełnie nie rozumiem tego posunięcia, przecież pleksi robi całą robotę w tym modelu, nadaje mu niepowtarzalnego charakteru.

Idealnym rozwiązaniem jest szafir wyglądający jak pleksi...zadowala obie strony. Skoro Oris potrafi do Panerai chyba też da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Idealnym rozwiązaniem jest szafir wyglądający jak pleksi...zadowala obie strony. Skoro Oris potrafi do Panerai chyba też da radę.

 

No właśnie moim zdaniem problem polega na tym, że szafir nigdy nie wygląda jak pleksi, nie nadaje tarczy tego niepowtarzalnego "ciepła".

Miałem kilka razy okazję przyjrzeć się z bliska najnowszym szafirowym pleksi Orisa i moim zdaniem nie wygląda to najlepiej, sprawia wrażenie jakby szkło miało wielowarstwową strukturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dla purystów i miłośników, szafir wyglądający jak plexi, to lekkie przegięcie....ja bym tego też nie widział. To jak jeździć Porsche, ale tylko w Dieslu lub LPG z 4 cylindrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andreas, nie prowokuj mnie z tym LPG.;) tak jakby powiedzieć, że skoro PAM ma szafir udający plastik to lepiej kupić zamiast niego gorszy zegarek ale z prawdziwą plexi.

 

Gdy widzę zdjęcia Mariusza Mikołaja to zdecydowanie chciałbym takie właśnie szkło.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@gustaw - miałem tylko na myśli że 372 jest piękny taki jaki jest, tak jak inne stare Vintage które mają dokładnie takie plexi które sie rysują i mają pewny urok.

Ja osobiście, aby zakończyć i nie prowokować, z porównaniem ze samochodem, wole starą 911 z właściwym silnikiem niż nowa z LPG ;)

Ale to tylko mój osobisty gust i nie mam złą opinie o ludziach którzy decydują odwrotnie. Ale miłośnik / purysta...powiedzmy ja...wolę rysującą się plexi lub prawdziwy szafir :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. A mocno wypukły to już nie prawdziwy?:)

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Powiem ci jak zrobią...może wtedy zmienię opinię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek

Przyznam, że szafir w moim 233 to jeden z najlepszych wypukłych szafirów jakie widzialem. Nie ma żadnych mlecznych krawędzi, pod każdym kątem jest czytelny .

 

Andi, dobrze że w moim modelu Panerai nie wpadł na pomysł zamiany plexi na szafir który jest w nim od początku istnienia modelu

Jednak zgadzam się z Tobą w 100% i zdecydowanie wolę aby vintage purystyczny model jakim jest 372 pozostał taki jakim był do tej pory.

 

Pomijając LPG to także wolę stare Porsche chłodzone powietrzem niż nowoczesne modele które owszem są bardzo ładne, ale brak im tego charakteru.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wybieram pleksi np w moonwatchu i także podoba mi się wizerunek 372 ale biorąc pod uwagę że są klienci którzy nie zdzierżą rysującego się szkła - szafir udający pleksi jest cenną inicjatywą. Nie ma ich obecnie za dużo i mam nadzieję że wraz ze wzrostem liczby takich projektów wzrośnie też ich jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od szkła - zważywszy na manualny naciąg i ewentualność wynikających z tego przestojów - przyszło mi do głowy, że w 233 bardzo skraca ustawianie daty po przestoju funkcjonalność GMT bo nie musimy wstępnie określać północy.

Prawda czy fałsz?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to prawda, bo po wskaźniku widzimy jaka jest pora doby i nie musimy tego sprawdzać. W 233 jak w większości GMT nie ma szybkiej zmiany daty którą to zmieniamy obracając wskazówkę godzinową. Można ją też cofać, ale ja staram się tego unikać.

Przestoje są jednak w tym zegarku mało prawdopodobne (no chyba, że zamierzone) z uwagi na dużą rezerwę która w praktyce sięga niemal 10 dni

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To on ma tak jak Omegi 8500 i Rolexa 3185 skokową regulację godziny?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak i jest to dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już chyba wiem na jaki zegarek zbieram. Na wypadek gdyby stagnacja w inwentarzu okazała się nie do zniesienia. 233 jest bardziej płaski niż automaty, prawda?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.