Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości chiałem zobaczyć ile jakich produkują.

 

Genovese_ czyli automat całkowicie odpada? Wiem, że Panerai to przede wszystkim manuale. Osobiście będąc sceptycznym na początku do manuali tak teraz wręcz odwrotnie. Też 510 mi się bardziej podoba.

Edytowane przez maseratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpada ,ja napisalem tylko wlasne odczucia o werkach manualnych.W kwestii 3 dniowych automatow sie nie wypowiem bo nie mam ale w Panerai nie ma sie do czego przyczepic i jak sie zegarek podoba i masz jeszcze z dobrym rabatem to bierz.To sa zegarki z magia.Jak kupisz jednego bedziesz chcial drugiego.U mnie od jednego sie zaczelo a obecnie mam 3 i na pewno nie napisze ,ze to koniec zakupow Panerai.Jest to świetna manufaktura imo.. :)

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ciężki wybór ehh... :)

Może przetestuj to nakręcanie :) bo o ile radiomir'a przyjemnie się nakręca to już luminor'a niezbyt bardzo. Jakoś tak mniej wygodnie przez obudowaną koronkę. Ja przynajmniej mam ambiwalentne odczucia na ten temat. Zdecydowanie bardziej cieszy nakręcanie radiomir'a po drugie mój 292 pięknie cyka przy nakręcaniu, aż fajnie zacząć z nim dzień :) a z luminorem w automacie zapominam że coś muszę robić. Jak ktoś nie jest przyzwyczajony do nakręcania to może zapomnieć. Mi się to zdarzało przy 292 i patrze nagle, a tu coś pięknego czas się zatrzymał :)

Edytowane przez lukiluki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeny wybór jest tak duży, że kolejne moje jakieś ograniczenia w wyborze nie ułatwiają.

 

A właśnie, jak bardzo zły wpływ na mechanizm ma nie nakręcenie pama? Tzn dajmy na to, że pam leży przez tydzień całkowicie padnięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeny wybór jest tak duży, że kolejne moje jakieś ograniczenia w wyborze nie ułatwiają.

 

A właśnie, jak bardzo zły wpływ na mechanizm ma nie nakręcenie pama? Tzn dajmy na to, że pam leży przez tydzień całkowicie padnięty?

Lepiej żeby chodził. Ale jak czasami zapomnisz to nic mu się nie stanie. No więc jednym wyborem tego nie załatwisz, dlatego większość kupuje kilka a pam wciąga ja mam już 3 i myślę o kolejnym, albo nawet dwóch heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz rotowal na nadgarstku automatem bez rotomatu to wydluzysz sobie czas miedzy przegladami.I szczerze nie sadze aby mialo takie lezakowanie jakikolwiek negatywny wplyw na mechanizm.

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tymi przeglądami? Ktoś pisał, że nie serwisował pama przez 10 lat i było ok. Rozumiem, że wchodzi w gre tylko wysyłka do Monachium? Jakieś znaczne różnice w serwisowaniu manuala i automatu? Trwałość raczej podobna obu mechanizmów choć manual wydaje się bardziej pancerny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazowe wersje na Unitasie czy ecie powinien ogarnąć zwykły zegarmistrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tymi przeglądami? Ktoś pisał, że nie serwisował pama przez 10 lat i było ok. Rozumiem, że wchodzi w gre tylko wysyłka do Monachium? Jakieś znaczne różnice w serwisowaniu manuala i automatu? Trwałość raczej podobna obu mechanizmów choć manual wydaje się bardziej pancerny?

Serwis zegarka to nie żadna magia jeśli chodzi o zwykły przegląd niezależnie czy to unitas czy pamowy in house, jeśli mamy ogarniętego fachowca.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby chodził.

Lepiej dla serwisu... zegarek których chodzi non stop jak i zegarek który leży miesiącami w szufladzie ma większe szanse wcześniej skończyć w serwisie w porównaniu do sztuki w cyklu mieszanym.

Co do automatów - zwykle przy podobnej ilości funkcji są grubsze od manuali a w wypadku PAMa każdy dodatkowy milimetr to szersze rękawy koszuli ;-)

Z punktu widzenia rotacji ja preferuję dwu -wskazówkowe manuale bez daty - umiarkowana ilość roboty dla mnie i dla zegarmistrza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechał...;)

Genovese miał rację, jest w nich jakaś magia... :)

Dzięki Ci za inspirację i pomoc:)

post-84806-0-47867600-1531560508_thumb.jpg

Edytowane przez diodon525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Hmm... ciężki wybór ehh... :)

Daj sobie trochę czasu. Poczytaj, pooglądaj zdjęcia, popatrz co piszą na zagranicznych forach. Ja się spieszyłem i kupiłem nie do końca to, co powinienem (ale nie mogę powiedzieć, że jestem niezadowolony). Może dobrym pomysłem byłoby dozbieranie trochę pieniędzy i kupno wyższego modelu, np. 233...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechał...;)

Genovese miał rację, jest w nich jakaś magia... :)

Dzięki Ci za inspirację i pomoc:)

Eeetam racje ,ja dopiero raczkuje i tak naprawde czytajac forum sie ucze i czerpie inspiracje od madrzejszych ode mnie.Zegarka oczywiscie gratuluje i zycze aby sie dobrze nosil i poprawnie wskazywał czas. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Jeny wybór jest tak duży, że kolejne moje jakieś ograniczenia w wyborze nie ułatwiają.

 

 

Kup na początek jeden z podstawowych modeli, najlepiej używany, jak nie trafisz z wyborem, łatwo odsprzedaż bez straty. Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że less is more, więc nie wchodź w komplikacje tylko kup 000/112 lub 005/111 a będziesz zadowolony- esencja Panerai za rozsądne pieniądze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej za prostotą. Jeszcze jak do tego dołoże kanapke to już w ogóle byłoby pięknie. Ciągle czytam o Panerai i jeszcze bardziej chce pama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pam w najprostszej postaci i tu tkwi jego moc, a dodatkowo zyskał na urodzie dzięki pięknemu paskowi od Filipa

 

PSX_20180714_143601.jpg

 

PSX_20180714_143954.jpg


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz dobre foty i fajny pasek !

 

U mnie od poludnia pam 380 na pasku fluo od Filipa :

 

60d59783b113ceddgen.jpg

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mario, świetny ten pasek, bardzo podobny do tego, na którym wychodził Fiddy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Genovese - dzięki, choć uważam że takie średnie, ale lało jak zdjęcia robiłem, więc światła mało.

 

 

Bartek, kojarzę ten pasek .

Filipa robota jak zawsze mega, ale ta skóra robi dodatkowo super wrażenie


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedl Mariusz na tych fotkach. A jak sie nosi w porownaniu do 233?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wygodnie, bo koperta jest dość płaska i fajnie przylega do nadgarstka, choć jak się założy 233 zaraz po zdjęciu 372 to jest wrażenie, że ten pierwszy to maleństwo


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.