Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Pama 723 (1312, tylko że na bransolecie) i chyba mogę się wypowiedzieć obiektywnie, bo noszę go przez 5 dni w tygodniu 24h/dobę, od 10 miesięcy. Jak każdy przedmiot mający cechy użytkowe, ale i natury estetycznej zarazem, wzbudzi różne emocje u różnych posiadaczy. Moje spostrzeżenia:

na plus:

- wzornictwo - 9/10

- wymiary - 44mm, ale dość płaski, w tym osłona koronki - bardzo dobrze dopasowuje się do nadgarstka

- szybka wymiana pasków

- 72h rezerwy chodu

- WR 300

na minus:

- hałaśliwy rotor / mocowanie (łożysko?) - ;) sprawdzałem potem przy okazji wizyty w Aparcie - to samo miała 1312, którą miałem w ręku ;)

- przeciętna jakość wykończenia koperty w stosunku do ceny zegarka -  ;) jw. ;)

No i jest to chyba mój najmniej dokładny zegarek, ale przynajmniej odchyłka jest stała - późni się około 5 min/3 tyg., przy czym dokładność chodu to dla mnie cecha drugorzędna.

Hubert Ty go pop prostu oddaj do regulacji. Nie mam ciśnienia na dokładność zegarka. Ale zawsze po zakupie, wszystko co zostaje dokładnie testuję. 1312 zrobił kilkanaście sekund na tydzień!!! Wahnik, nie ma tragedii. Miałem kiedyś Omegę Dark Side tam to był dopiero głośny.

I żeby nie na pustoka. Dawno nie noszony.

post-89160-0-30854600-1539769305_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Muszę przyznać, że zaraz po kupieniu zegar zaliczył porządną glebę. Ale był głośny od samego początku. Właśnie to zwróciło od razu moją uwagę, jak tylko założyłem go na rękę. To jednak może być subiektywne odczucie - dla jednego głośno, dla innego cicho. Ja jestem generalnie z mojego Pama zadowolony i nie będę już na niego psioczył. Kiedyś przyjdzie czas na regulację, na razie nie chce mi się z tym nic robić. Właśnie dzisiaj przestawiłem go o 5 minut do przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz Pama super dokładnego to celuj w modele na unitasie lub VJ czyli etach.

 

 

Przepraszam kolegów , ale nie mogę się powstrzymać, żeby się z kolegą nie zgodzić .

To " pieprzenie" o "inhousach" ( bo to brzmi dumnie, a ETA to szajs, a o Cortebercie mało kto słyszał) i "manufakturach" ( technika Lego w praktyce) często w konfrontacji ze sprawdzonymi, doskonalonymi przez lata rozwiązaniami , po prostu słabo się broni.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Unitas i VJ są bleee bo możesz je równie dobrze spotkać w zegarkach za 3-4 k pln. Więc po co przepłacać :) Jak już masz inhouse to przynajmniej wiesz że inżynier Panerai usiadl i zaprojektował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz , a właściwie po jakiś dziesięciu latach , na podstawie opinii zebranych z rynku, będzie można jego pracę ocenić.

Wprowadzić potem modyfikacje i po nastęnych latach porównać , itd...

Oczywiście za inhausa można zawołać więcej , ale nie o tym była rozmowa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tajemnicą że ostatni wysyp inhałsów był reakcją rynku na szlaban na etę.

A że w pośpiechu i pod dyktando księgowych - nie musi być różowo. Z drugiej strony wielu użytkowników odkłada zegarek na wiele godzin zawsze w tym samym położeniu ( na przykład koronką do góry) albo nie zwraca uwagi czy zegarek nie znajduje się pod działaniem jakiś niewskazanych sił ( pole magnetyczne, skrajne temperatury, duże zapylenie itd ) więc nie demonizowałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, poproszę o więcej:D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, poproszę o więcej:D

Będzie, będzie :) to tak na szybko w drodze do pracy- oczywiście na poboczu prędkość zero :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Kolegów byłby zainteresowany jednym z moich PAM -ów. 233, 270 albo 537. Wszystkie w stanie NOS ze wszystkimi papierami i pudełkami.

 

W przyszłym tygodniu 21.10 do 26.10 jestem w Warszawie. Chętnych zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Anonimo :ph34r: 
post-64114-0-87406600-1539965501_thumb.jpeg

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ten zegarek już chyba był tutaj. Paneristi mówili że brzydki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fajny futurystycznie, jednak... to nie ma nic wspolnego z Pamem ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Moim zdaniem luminor jest na granicy, ale jeszcze do zaakceptowania. Radiomir lepszy rozmiarowo, tylko ten pasek...

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudak...ale moze sie podobać.

Do firmy nie mozna miec pretensji -musi sie rozwijac. Skoro wprowadzili taki projekt to musi tez byc zbyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.