Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , dylemat z cyklu co wybrać na następnego Pama 

Mam już model 1312 a na następne moje typy to :

- Radomir 609

- Luminor 1950 1499 [czyli to samo co mam tyle że z białą tarczą]

- a może Submersible 682

Ja do 1312 dokupilbym Radiomira :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że do pary z Luminorem najlepszy będzie Radiomir. A gdybyś chciał mieć trójkę, wtedy jako kolejny Sub :-)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Koledzy dobrze radzą, Radiomiry są super, tylko wśród 45mm ja bym wybrał coś na Unitasie: 210, 183, 380... a najlepiej, jeśli budżet puszcza, to 190 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął 682, mimo 42 mm idealnie leży, a muszę dodać, że na moim nadgarstku i 47 mm nie wyglądałoby głupio. Mój głos na 682.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym (i sam tak zrobiłem) jakiegoś Radka- jest to naprawdę fajne uzupełnienie kolekcji.

U mnie Luminor robi za EDC a Radek to "elegant".

Jeżeli chodzi o nowsze SUB-y - nie trafiają jeszcze do mnie. Palmę pierszeństwa ma u mnie 24/024- z lupką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi/sugestie  :)

 

Pierwsze moje myśli jeszcze na etapie zakupu 1312 to były w stronę 609 jako właśnie uzupełnienie no i ten bardziej "elegancki" model , ale ostatnimi czasy moja Sandra mocno mi namieszała Luminorem z białą tarczą że taki wyrazisty , ładny i wogóle och i ach  :rolleyes: po czym stwierdziła że jak mam wydawać taką kasę to ten hehehehee. 

 

Koledzy dobrze radzą, Radiomiry są super, tylko wśród 45mm ja bym wybrał coś na Unitasie: 210, 183, 380... a najlepiej, jeśli budżet puszcza, to 190 ;)

 

 

 

Generalnie wszystkie , które wymieniłeś mieszczą się w budżecie, ale mam problem z używanymi rzeczami bo nigdy nie kupiłem niczego używanego [ no poza 2-3 samochodami], stąd też nie brałem pod uwagę starszych modeli .

No i dlaczego Unitas ? możesz rozwinąć tą sugestię ? 

Przyznam iż w 609 poza wyglądem mocno mnie przekonuje mechanizm z 8 dniową rezerwą chodu. Gdyby tak nie było raczej bym celował w model 754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie naturalnym uzupełnieniem Luminora będzie Radiomir ale mnie od lat nie udało się znaleźć dobrego przykładu. Mimo że wiele z nich podoba mi się wizualnie to większość to 47 mm potwory. 45 mm wygląda na granicy ( przez minimalną kopertę i powiększoną optycznie małą lunetą tarczę) a piękna koronka wierci mi dziurę w dłoni. Także po 112 moim numerem dwa został SUB 024 a numerem 3 kolejny Luminor 372. I tak od lat Luminory wygrywają z Radiomirami.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Dzięki za podpowiedzi/sugestie :)

 

Pierwsze moje myśli jeszcze na etapie zakupu 1312 to były w stronę 609 jako właśnie uzupełnienie no i ten bardziej "elegancki" model , ale ostatnimi czasy moja Sandra mocno mi namieszała Luminorem z białą tarczą że taki wyrazisty , ładny i wogóle och i ach :rolleyes: po czym stwierdziła że jak mam wydawać taką kasę to ten hehehehee.

 

 

 

 

Generalnie wszystkie , które wymieniłeś mieszczą się w budżecie, ale mam problem z używanymi rzeczami bo nigdy nie kupiłem niczego używanego [ no poza 2-3 samochodami], stąd też nie brałem pod uwagę starszych modeli .

No i dlaczego Unitas ? możesz rozwinąć tą sugestię ?

Przyznam iż w 609 poza wyglądem mocno mnie przekonuje mechanizm z 8 dniową rezerwą chodu. Gdyby tak nie było raczej bym celował w model 754

Unitas to sprawdzony, niezniszczalny i tani w obsłudze mechanizm, wpisany mocno w historię marki.

Nadal można znaleźć egzemplarze w stanie NOS, bądź zbliżonym;-) Też miałem kiedyś opory przed używanymi zegarkami, ale czasem to jedyna możliwość żeby kupić ten wymarzony;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy 024 jest wizualnie większy niż 000?

No trochę jest ( nieco grubszy ) ale nie ma dramatu. Szeroki bezel i więcej detali tarczy optycznie pomniejsza zegar.

post-55792-0-68440100-1555693363_thumb.jpeg

post-55792-0-51130400-1555693441_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie naturalnym uzupełnieniem Luminora będzie Radiomir ale mnie od lat nie udało się znaleźć dobrego przykładu. Mimo że wiele z nich podoba mi się wizualnie to większość to 47 mm potwory. 45 mm wygląda na granicy ( przez minimalną kopertę i powiększoną optycznie małą lunetą tarczę) a piękna koronka wierci mi dziurę w dłoni. Także po 112 moim numerem dwa został SUB 024 a numerem 3 kolejny Luminor 372. I tak od lat Luminory wygrywają z Radiomirami.

 

no ja tak mam z 249, strasznie mi się podoba, na szczęście poza rozmiarem mam tez problem z ceną;p 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niesamowite jak krótka jest droga od życzliwego zainteresowania bez większego zrozumienia o co w tych Paneraiach chodzi, do totalnego zafascynowania tą marką ;) Przeszedłem ją przez ostatnie 2 tygodnie, zaczęło się niewinnie od przypadkowego przymierzenia Radiomira 619, po czym od deski do deski przeczytałem ten wątek i jestem absolutnie zarażony ;) Postanowiłem, że mój kolejny zakup zegarkowy to będzie właśnie Panerai i w związku z tym mam do Was serdeczną prośbę o poradę.

 

Szukam zegarka w tytanie (uczulenie nie pozwala mi nosić stali) i obecnie moje rozterki dotyczą dwóch modeli, wspomnianego wcześniej 619 oraz 1351. Na korzyść Radiomira przemawia nieco bardziej elegancka stylistyka - ma to być zegarek do codziennego noszenia w stylu smart-casual tj. jeansy, koszula i marynarka, doskwiera mi trochę brak daty i głośna praca rotora. Koperta jest niższa i bez najmniejszego problemu chowa się pod mankietem koszuli. Luminor jest bardziej masywny, więc siłą rzeczy będzie się trochę bardziej czepiał mankietów, ale za to ma datę, legendarną osłonę koronki no i jest zauważalnie tańszy, co nie jest pozbawione znaczenia ;) Oba w bardzo mi pasującej kolorystyce -brązowa tarcza, beżowe indeksy. 

 

Będę wdzięczny za Wasze rady i ewentualnie inne propozycje modeli spełniających wymogi: przede wszystkim nie może być w stali, kanapkowa tarcza, rozmiar nie większy niż 44mm, bardziej skłaniam się ku funkcjonalności i wygodzie niż wierności z historycznymi modelami (chociaż 8-dniowy manual też kusi) ;)

 

post-93100-0-64788300-1556023526_thumb.jpg

post-93100-0-09460400-1556023791_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mna tez jakis czas temu chodzil 1351, szczegolnie ze wzgledu na pasek jaki jest w zestawie bardzo mi odpowia ;)

Zobacz 562, mozesz przymierzyc u Karola nawet


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na Due, ale podobna kolorystyka jest już u mnie w dwóch żelaznych pozycjach (Omega i Zenith), nie chcę jej powielać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Jeśli chodzi o wygodę, to koperta Bettarini będzie miała niewątpliwą przewagę nad kopertą 1950, tyle tylko, że w aktualnej ofercie jesteś skazany na brak daty... co w przypadku Panerai jest raczej zaletą niż wadą ;)

Jeśli zegarek może być używany lub nowy, ale z poprzednich kolekcji, to masz szerokie pole manewru: 562, 564, 116, 117, 176, 177, 91, 352, 61, 93, mój ulubiony 55 i kilka innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, mam nad czym myśleć ;)

 

Nie ma co się oszukiwać, Radiomir leży mi bardziej ze względu na wygodę i ułożenie na nadgarstku. Muszę przemyśleć czy pogodzę się z brakiem daty, bo ten 619 dotychczas najbardziej mi podszedł. Mam jeszcze propozycję 346, jeszcze nie mierzyłem, ale lupka w Paneraiu wydaje mi się mocno kontrowersyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłacając 20% mógłbym mieć nówkę, to moim zdaniem zbyt mała różnica. Poza tym ta referencja akurat mnie nie kręci - brak kanapki i ruchu na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 brak kanapki i ruchu na tarczy.

 

... to się nazywa "PANERISTI MASTER LEVEL" ;)

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, część (starsze) 562 mają kanapkę, do tego fajny kolor tarczy, pasek mocowany na śruby, a nie teleskopy i zakręcany dekiel.
W przypadku Paneraia, brak "ruchu na tarczy" bywa zaletą - ale to oczywiście będzie Twój zegarek, a nie mój :)

Edytowane przez lewandek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.